در مورد چاپ کتاب برای رزومه دکتری بیشتر بدانید!

چاپ کتاب برای رزومه دکتری

چاپ کتاب برای رزومه دکتری مزایای بسیاری برای دانشجو به همراه دارد. از آنجایی که چاپ کتاب برای رزومه دکتری بسیار دشوار به نظر می‌رسد، ما اینجا در نشر فروغ سیمرغ سعی داریم مراحل مربوط به آن را سهل کنیم و با سرعت بیشتری پیش ببریم.

تاثیر چاپ کتاب برای رزومه دکتری

دانشجویانی که در صدد چاپ کتاب برای رزومه دکتری هستند، آینده شغلی و تحصیلی بهتری خواهند داشت. زیرا چنین افرادی کارنامه‌ای درخشان از فعالیت‌های علمی و فرهنگی داشته و بیشتر مورد تایید سازمان‌های مختلف خواهند بود. اما چاپ کتاب تقویت رزومه دکتری در این حد مهم است؟ آیا بدون چاپ کتاب دکتری نمی‌توان به موقعیت دلخواه شغلی و تحصیلی دست پیدا کرد؟ برای آنکه به خوبی با چاپ کتاب تقویت رزومه دکتری آشنا شوید، برای شما مثالی ساده میزنیم.

دانشجویی که برای تقویت رزومه اقدام به چاپ کرده است، مانند هندوانه به شرط چاقو است! یعنی سواد علمی و استعداد وی در زمینه‌ی تحصیلی‌اش مشخص و مبرهن است. در مقابل دانشجویی را در نظر بگیرید که رزومه‌ی تحصیلی ناقصی دارد و فعالیت قابل توجهی در آن مشاهده نمی‌شود. اغلب سازمان، ارگان‌ها و مراکز آموزشی اهمیت بسیاری برای چاپ کتاب قائل‌اند. البته چاپ کتاب برای رزومه دکتری یک معامله دو سر برد است!

برای آنکه بتوان آینده شغلی را تضمین کرد، ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر باید در دانشگاه‌های معتبر دنیا صورت بگیرد. دانشجویانی که در دانشگاه‌های معتبر تحصیل کرده‌اند، شانس بیشتری برای استخدام و یا دریافت انواع وام‌های دانشجویی برای راه‌‎اندازی کسب و کار خواهند داشت. برای آنکه بتوان شانس چنین موفقیت‌هایی را بالا برد، توصیه می‌کنیم قبل از اقدام به تحصیل در مقطع دکتری، در صدد چاپ کتاب برای تقویت رزومه باشید. همانطور که می‌دانید پذیرش دانشجو در مقطع دکتری در ابتدا نیازمند مراجعه به دانشگاه و مصاحبه است. در این مصاحبه‌ها کتابی که توسط دانشجو چاپ شده است توجه اساتید مربوطه را جلب خواهد کرد.

نشر فروغ سیمرغ از سری مراکزی است می‌تواند مشاوره‌ی اختصاصی رایگان در زمینه‌ی چاپ کتاب تک جلدی برای رزومه دکتری در اختیارتان قرار دهد. همچنین در عرصه‌های دیگر از قبیل چاپ انواع کتاب برای رزومه دکتری به صورت فوری و هزینه‌ی کم فعالیت دارد.

روند چاپ کتاب برای رزومه دکتری

بیشترین استرسی که به دانشجو در حین اقدام به چاپ کتاب برای رزومه دکتری وارد می‌شود، ناشی از کمبود اطلاعات است. کمبود اطلاعات در زمینه‌ی چاپ کتاب تقویت رزومه دکتری و روند آن ممکن است دانشجو را از انجام چنین باز دارد. البته این اصل تنها در مورد چاپ کتاب برای رزومه دکتری برقرار نیست. در تمامی امور کمبود اطلاعات می‌تواند شخص را از انجام فعالیت‌های مهم بازدارد. برای آنکه در زمینه‌ی چاپ کتاب برای رزومه دکتری استرسی به خود راه ندهید، توصیه می‌کنیم با روند آن آشنایی پیدا کنید. البته باید بدانید که در پروسه‌ی چاپ کتاب تقویت رزومه دکتری شما تنها نیستید. نشر فروغ سیمرغ  با شماست از باری از دوش دانشجو بردارد.

روند چاپ کتاب برای رزومه دکتری مراحل مختلفی دارد. این مراحل از اولین لحظه‌ی تصمیم گیری برای چاپ کتاب شروع می‌شود و تا لحظه‌ی انتشار کتاب ادامه پیدا می‌کند. روند چاپ کتاب تقویت رزومه دکتری به شرح زیر است:

  • برای آنکه بتوانید بهترین موضوع را برای چاپ کتاب برگزینید، یک طوفان ذهنی ایجاد کنید. ذهن‌تان را از سایر مسائل پاک کنید تا بتوانید به خوبی روی موضوع کتاب تمرکز کنید.
  • در حین این طوفان ذهنی تمامی موضوعات مهم و طلایی را که به ذهن‌تان می‌رسد یادداشت کنید.
  • با کمک افراد متخصص و دریافت مشاوره، بهترین موضوع را انتخاب کنید.
  • نگارش کتاب را به کمک منابعی که جمع کرده‌اید شروع کنید. قبل از آن باید مطالعاتی در مورد نحوه‌ی نگارش کتاب صورت پذیرد.
  • با مجموعه‌ی نشر فروغ سیمرغ تماس بگیرید تا باقی مراحل چاپ کتاب برای رزومه دکتری از قبیل دریافت مجوز، طراحی جلد و …. را برایتان انجام دهد. البته به درخواست شما، تیم نشر فروغ سیمرغ  می‌تواند در مرحله‌ی نگارش کتاب نیز همراه‌تان باشد.

موسسه‌هایی مانند نشر فروغ سیمرغ  به خوبی با روند چاپ کتاب برای رزومه دکتری آشنایی دارند. زیرا چنین مراکزی ده ها فعالیت موفق در عرصه‌ی چاپ کتاب داشته‌اند.

بهترین روش نوشتن کتاب برای دکتری

نوشتن کتاب برای دکتری و چاپ آن‌یکی از دغدغه‌های دانشجویان رشته‌های مختلف در مقطع دکتری است. اما این کار راه و روش منحصر به خود را دارد و اگر به‌درستی انجام نشود، صرفاً ضرر مالی و وقت برای شما به ارمغان می‌آورد. ازاین‌رو همان‌طور که احتمالاً مطلع هستید شما با استفاده از چاپ کتاب می‌توانید نمره خود را ارتقاء دهی. امکان دریافت 4 نمره از امتیاز پژوهشی وجود دارد. اما این ممکن است در دانشگاه‌های مختلف متفاوت باشد.

یعنی برخی از دانشگاه‌ها حتی تا 20 نمره نیز برای چاپ کتاب در نظر می‌گیرند. ضمن این که باتوجه‌به کم بودن درخواست نوشتن کتاب برای دکتری معمولاً استادان دانشگاه‌ها و هیئت‌علمی از این مسئله استقبال می‌کنند. ضمن این که یک امتیاز برای دانشگاه به‌حساب می‌آید و سطح علمی آن را نیز افزایش می‌یابد. در واقع هدف از نوشتن کتاب برای دکتری قطعاً در کنار تمامی مسائل چون ارتقاء جایگاه علمی، انتقال افکار و دیدگاه‌ها نسبت به سطح علم و … می‌تواند کسب درآمد و یا حتی استفاده از امتیاز آن برای مهاجرت نیز باشد. به‌هرحال این بخش از چند جهت پیگیری می‌شود. اولین مسئله این که اگر کتاب شما واقعاً بار علمی مثبتی داشته باشد می‌توانید در رزومه خود آن را ثبت کنید و همین‌طور از مزایای بیشتر آن بهره‌مند شوید که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

مزایای کلیدی و مهم نوشتن کتاب برای دکتری

به طور عمومی نوشتن یک کتاب و قراردادن آن در رزومه علمی می‌تواند بار علمی زیادی برای شما داشته باشد. ضمن این که بخش زیادی از این مسئله به ارتقاء جایگاه علمی شخص ختم می‌شود. همین‌طور این مسئله سبب می‌شود که شما در جایگاه علمی کشور موقعیت بهتری را برای خود دست‌وپا کنید و رتبه شغلی خود را نیز در آینده تحت‌تأثیر آن قرار دهید. به‌راحتی می‌توانید در آزمون کتری شرکت کنید و امتیازات زیادی را نسبت به دیگران دریافت کنید.

چاپ کتاب برای دکتری چند مرحله اساسی خواهد داشت. نخست این که باید موضوع مرتبط با آن را پیدا کنید. ضمن این که پس از نوشتن کامل محتوا لازم است که ویرایش نیتیو شود. در این صورت سطح کیفی، نوشتاری و علمی کتاب شما افزایش می‌یابد. صفحه‌آرایی و ویراست کتاب نیز بخش کلیدی و مهمی است که معمولاً اعضای هیئت‌علمی روی آن حساسیت ویژه‌ای دارند. تمامی این مراحل سبب می‌شود که کتاب شما به تکامل برسد و از هر نظر بدون نقص باشد. امروزه مؤسساتی هستند که این کار را به‌صورت صفر تا صد برای شما انجام می‌دهند. از جمله این نام‌ها و مراکز می‌توان به مؤسسه علمی پژوهشی نشر فروغ سیمرغ  اشاره کرد.

در تمامی فعالیت‌ها همه چیز زیر نظر و تحت خواسته شما با بالاترین دقت انجام می‌شود. می‌توانید طراحی جلد باکیفیت بالا و توسط طراح متخصص انجام دهید، صفحه‌آرایی بادقت بالایی انجام می‌شود و لازم است که برای چاپ کتاب مجوز را از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دعوت کنید که این کار نیز توسط این مؤسسات انجام می‌شود. پس از آن کتاب در تیراژی که شما می‌خواهید چاپ می‌شود و یا این که به هیئت‌علمی عرضه می‌شود.

نحوه دریافت امتیاز چاپ کتاب دکتری

امروزه در سراسر ایران بسیاری از افراد وقتی قصد حضور در مقطع دکتری و پذیرش در مصاحبه آن را دارند به سراغ چاپ کتاب می‌روند. اما به‌جرئت می‌توانیم بگوییم که نوشتن کتاب برای دکتری در 90 درصد مواقع با مشکل روبرو شده و به‌طورکلی هر هزینه و وقتی که برای آن صرف شده نیز از دست خواهد رفت.

دراین‌بین باید بدانید که امتیاز چاپ کتاب برای مقطع دکتری بسیار حیاتی است. به‌ویژه اگر مقاله‌ای دارید که قبلاً آن را نوشته و در ژورنال‌ها چاپ کرده‌اید، حالا با نوشتن کتاب برای دکتری می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید. در واقع نمی‌توان گفت که تعداد زیاد مقالات و کتاب‌ها نمره شما را بالا می‌برد. اما جایگاه کتاب ویژه است.

باید بدانید که نمره مصاحبه دکتری شما 40 خواهد بود. از این شرایط 4 نمره به بحث تألیف و ترجمه کتاب اختصاص پیدا می‌کند. البته نباید از یاد برد که چاپ کتاب ممکن است به اشکال مختلفی انجام شود. تبدیل پایان‌نامه دکتری به کتاب، تألیف یک کتاب کامل و یا ترجمه منبعی از کتاب‌ها و همین‌طور تقویت رزومه بر پایه ارائه مقاله و کتاب از جمله روش‌هایی است که معمولاً دانشجویان مقطع دکتری از آن استقبال می‌کنند. از طرفی بسیاری برای نوشتن کتاب برای دکتری خیلی عجله دارند. وقتشان کم است و می‌خواهند در کم‌ترین زمان ممکن پروژه خود را به نتیجه برسانند.

بهترین راه برای نوشتن کتاب دکتری

روش‌های زیادی برای چاپ کتاب وجود دارد. این که بخواهید خودتان این کار را از صفر انجام دهید احتمالاً به بیش از 2 سال وقت نیاز خواهید داشت. اما مؤسساتی مثل موسسه علمی پژوهشی نشر فروغ سیمرغ  در این شرایط به‌عنوان شتاب‌دهنده عمل می‌کنند، صفر تا صد تألیف و ترجمه و حتی نوشتن کتاب را برای شما انجام می‌دهند. البته باید دقت کنید که مؤسسه موردنظر تمامی جوانب را در مورد نوشتن کتاب شما را رعایت کند و آن را با بالاترین کیفیت به شما ارائه کند. امتیاز چاپ کتاب برای دکتری حتی روی آینده شغلی، پذیرش، گزینش و همین‌طور مهاجرت شما نیز تأثیر مستقیم می‌گذارد.

درصورتی‌که قصد تحصیل در مقطع دکتری و فوق‌لیسانس در دانشگاه‌های خارج از کشور را دارید می‌توانید به جهت تقویت رزومه از امکان نوشتن کتاب برای دکتری استفاده کنید. در این صورت رزومه شما قوی‌تر خواهد بود. برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های خارج از کشور این مسئله اجباری نیست، اما اگر انجامش دهید ده قدم از دیگر افراد که درخواست مهاجرت داده‌اند جلوتر خواهید بود. ضمن این که می‌توانید از مقاله‌نویسی نیز استفاده کنید و آن را در ژورنال‌های مختلف منتشر کنید. اگر قبلاً مقاله‌ای در مجلات معروف و معتبر منتشر کرده‌اید، حالا این فرصت برای شما وجود دارد که  آن‌ها را تبدیل به یک کتاب کنید و به همین ترتیب نمره خود را بالاتر ببرید.

هزینه نهایی برای چاپ کتاب در مقطع دکتری

هرچقدر در مورد مزایای نوشتن کتاب برای دکتری صحبت کردیم حالا لازم است اشاره‌ای داشته باشیم بر مسئله هزینه‌ای که این کار برای شما خواهد داشت. فراموش نکنید که مؤسسات زیادی این کار را در ایران برای شما انجام می‌دهند. برخی از آن‌ها به دلیل سابقه‌ای که در این عرصه دارند معمولاً قیمت‌های عجیب‌وغریبی را پیشنهاد می‌کنند. برخی از این مراکز نیز معمولاً کیفیت کار بالایی ندارند و به طبع هزینه تمام شما برای شما کم‌تر از چیزی خواهد بود که تصورش را می‌کنید.

 از طرفی مؤسسه علمی پژوهشی نشر فروغ سیمرغ  سعی می‌کند که میانه کار را پی بگیرد. یعنی شما با سفارش نوشتن کتاب برای دکتری می‌تواند در کم‌ترین زمان ممکن کتاب خود را به هیئت‌علمی دانشگاه ارائه کنید. از طرفی هزینه‌های اضافه‌ای در کار نخواهد بود و تمامی مراحل تحت‌نظر این مجموعه انجام می‌شود. قیمت نیز بسته به موضوع، نوع پروژه و میزان پیچیدگی آن متفاوت خواهد بود.

به‌طورکلی نمی‌توان رقم مشخصی را برای نوشتن کتاب برای دکتری در نظر گرفت. از طرفی فراموش نکنید که چاپ یک کتاب به‌مراتب اعتبار و امتیاز بالاتری نسبت به مقاله برای شما خواهد داشت. حتی یک رزومه مستحکم کم در تمام دوره کاری‌تان برای شما به‌حساب می‌آید.

البته توجه کنید که اگر مقاله شما در نشریه‌های محبوب و شناخته شده و همین‌طور ژورنال‌های قدرتمند منتشر شود نیز می‌تواند روی نمره دکتری شما تأثیرات زیادی داشته باشد. بعلاوه این که دسترسی به کتاب آن‌ها آسان است. امروزه نشریات علاوه بر این که چاپ فیزیکی کتاب شما را انجام می‌دهند، آن را به‌صورت دیجیتال نیز در دسترس عموم قرار می‌دهند. از این رو این مسئله یک امتیاز برای شما به‌حساب می‌آید.