متخصص جراح چاقی کیست؟ + توضیحات عمل لاغری با فیلم

سپس ، جراح روده کوچک را برش می دهد و بخشی از آن را مستقیم روی کیسه می دوزد. غذا سپس وارد این کیسه کوچک معده و سپس مستقیماً به روده کوچک که به آن دوخته شده می رود. غذا بیشتر معده و قسمت اول روده کوچک شما را دور می زند و در عوض مستقیم وارد قسمت میانی روده کوچک می شود.

سپس به ‌مرور زمان با گذشته بهبودی استفاده از غذاهای پوره شده در برنامه غذایی شما جای داده می‌شود و به ‌مرور زمان افراد می‌توانند از غذاهای معمولی استفاده داشته باشند. به طور منظم ورزش کنید – پس از بهبودی از جراحی، به شما توصیه می شود که یک برنامه ورزشی را شروع کرده و آن را ادامه دهید. بعد از هفته دوم تحت نظارت پزشک می تواند شروع به مصرف جامدات بسیار را نرم کرده و به شکل عادی به خوردن غذا های معمولی بپردازد.

درمان چاقی با ورزش و پرهیز از پرخوری برای کسانی که ناراحتی های قلب و مشکلات تنفسی دارند امکانپذیر نمی باشد . و یک راه بسیار علمی و ساده وجود دارد به نام عمل جراحی اسلیو معده . در این عمل جراحی که در کمتر از 1 ساعت انجام می شود با چند برش 1 سانتیمتری بخشی از معده که خاصیت ارتجاعی بالایی دارد از معده خارج شده و بیمار بعد از 12 ساعت قادر به انجام کارهای روزمره خود است .

امکان بازگشت وزن بعد از جراحی چاقی

افرادی با شاخص کمتر از 35 میتوانند از این روش ها برای از بین بردن چاقی استفاده کنند. درصورتی که بیمار توصیه های غذایی را رعایت کند و ورزش منظم داشته باشند امکان برگشت وزن کمتر از 5 درصد میباشد. نگهداری دقیق بانک اطلاعاتی از کلیه موارد جراحی چاقی، از جمله نتایج عمل. کسی که فلوشیپ هست اول مرحله جراحی عمومی را گذرانده و فلوشیپ بالاتر هست. این انجمن به صورت حرفه ای بر روی فعالیت جراحان فوق تخصص لاپاراسکوپی تمرکز دارد و جراحان این انجمن با توجه به معیارهای تعیین شده انتخاب می‌ گردند.

تا اینجا با مبحث بالون معده چگونه است آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست هزینه جراحی چاقی در تهران با ما همراه باشید. شیوه انجام آن به این صورت است که حلقه ای را از برشی کوچک وارد بدن فرد می کنند و حلقه را به دور معده فرد بیمار می اندازند. بعد از کار گذاشتن حلقه، فرد بعد از مصرف غذای کم احساس سیری زودرس می کند و به این دلیل کاهش وزن شگفت انگیزی را تجربه خواهد کرد.

رژیم درمانی و حرکات ورزشی بر روی آن‌ ها اثری نداشته و دکتر متخصص در این روش جراحی نیازی به بریدن و برداشتن هیچ قسمتی از دستگاه گوارش ندارد و بیمار احتیاجی به طی نمودن دوره ی بلند مدتی برای ریکاوری نخواهد داشت. پس هر چه شما راننده بهتری باشید (مانند فلوشیپ های فوق تخصصی جراحی چاقی و لاپاراسکوپی پیشرفته) احتمال عوارض کمتر خواهد بود. اگر محاسبه عدد بی ام آی شما بالای ۳۵ باشد ممکن است نیاز به جراحی چاقی اسلیو معده داشته باشید.

توصیه های بهترین جراح چاقی

جراح چاقی می‌گوید با توجه به معیارهایی که در زمینه تخصص خود دارد، می تواند امکان کاهش وزن را به‌ خوبی برای افراد بدون داشتن هیچ‌گونه عوارض فراهم می‌کند. او با معیارهایی همانند دقت بالا، مهارت، تجربه، مدارک پزشکی معتبر و تبحر می‌تواند سلامت افراد در زمینه جراحی‌های چاقی تضمین کند.

لیپوساکشن نوع دیگری از جراحی چاقی می باشد که در آن جراح چربی اضافه ی قسمت شکم، ران یا باسن را بر می دارد. این نوع عمل نقشی در کنترل قند خون یا کاهش وزن طولانی مدت ندارد. و ممکن است بیماری هایی که بر اثر چاقی ایجاد می شوند، در فرد پیدا شود. در واقع جراحی چاقی باید حجم و جذب مواد را در بدن کاهش دهد تا فرد دچار کاهش وزن شود.

لیپوساکشن به سبک مدرن

در این روش از طریق وارد کردن پروب به داخل بافت چربی و با تزریق آب با فشار بسیار بالا چربی ها را خورد می کند و از طریق ساکشن خارج می کند. این روش هنوز به اندازه کافی تجربه نشده و نتایج آن نسبت به روش های دیگر نامعلوم است و برای آگاهی بیشتر هنوز باید صبر کرد.

در این روش برای شکستن و خورد کردن سلول های چربی از کانولایی استفاده می شود که نوک آن ویبراسیون و لرزش ظریفی دارد، لذا راحت تر داخل بافت چربی حرکت کرده و به جراح این امکان را می دهد که لیپوساکشن دقیق تر و یک دست تری انجام دهد.

در این روش مانند لیپوساکشن ابتدا محلول مخصوصی زیر جلد تزریق شده، سپس از طریق وارد کردن پروب لیزر پر توان زیر جلد با اشعه لیزر، چربی ها ذوب و سپس خارج می شوند. از جمله برتری های این روش به لیپوساکشن معمولی، عدم وجود خطر آمبولی چربی و خارج کردن یک دست تر و صاف تر چربی می باشد.

اما این دسته از افراد قادر به استفاده از عمل جراحی چاقی اسلیو معده می‌باشند تا بتوانند کاربرد کاهش وزن را از این طریق کسب کنند. در کل افرادی که می ‌خواهند در مدت زمان بسیار کوتاهی مشکل چاقی و اضافه وزن خود را درمان کنند بهتر است از جراحی چاقی مانند اسلیو معده و بای پس معده استفاده نمایند. برای انجام این جراحی حتماً لازم است که به بهترین جراح چاقی در تهران که دارای مدرک فلوشیپ فوق تخصصی جراحی چاقی و لاپاراسکوپی پیشرفته است مراجعه نمایند.

هزینه جراحی اسلیو معده در بیمارستان خصوصی

اگر چه امروزه تمام بیمارستان ها تعرفه یکسان طیق تعرفه وزارت بهداشت دارند ولی به دلیل هتلینگ ارزان تر این بیمارستان اندکی به صرفه تر است. این بیمارستان یکی از مجهزترین و بهترین بخش های مراقبت های ویژه (ICU – CCU) را دارا بوده ، به گونه ای که از نظر خدمات و مراقبت برای بیماران با ریسک بالا یا با شرایط نامناسب ، در کشور بینظیر است.

بسته به نوع پوست، محل تجمع چربی، مدت زمانی که از تجمع چربی می گذرد، وجود یا عدم وجود سلولیت و افتادگی پوست، سن بیمار ، خواست بیمار و هدفی که از درمان دارد درمان موضعی یا جراحی به بیمار پیشنهاد شده و بیمار در سیکل درمان قرار می گیرد.

در برخی موارد نیز بیمار، دچار کمبود مواد معدنی و ویتامین‌های لازم شده و باید آن‌ها را از طریق مصرف مکمل دریافت کند. آماس مری، خطر بیهوشی در حین عمل و حالت تهوع و …برخی از عوارض جراحی لاغری هستند. آندوسکوپی با قرار دادن بالن در معده و یا با بخیه زدن معده برای کم حجم کردن آن انجام می‌شود. آندوسکوپی برای بیمارانی توصیه می‌شود، که شاخص توده بدنی بالای 30 داشته و رژیم غذایی و فعالیت بدنی نتوانسته تغییری در شرایط آن‌ها ایجاد کند.

اقدامات قبل از عمل جراحی چاقی

در این مرحله٬ پزشک شرح کاملی از سوابق بیماری های زمینه ای٬ ارثی٬ داروهای مصرفی میگیرد. میزان BMI بدن شما محاسبه میشود و آزمایش هایی را برای شما تجویز میگردد. با این حال، نتایج میتواند بسته به بدن هرکس و شرایطش متفاوت باشد. بسیاری از افراد برای انجام جراحی اسلیو معده و بای پس معده به دنبال بهترین جراح چاقی در تهران هستند.

معمولا افراد برای انتخاب این جراح، تجربه و مهارت را به عنوان ملاک اصلی قرار می ‌دهند. برای این که بتوانید از میزان مهارت و سوابق جراح انتخابی خود مطمئن گردید بهتر است به صفحات مجازی جراح مراجعه کرده و میزان رضایت بیماران را بررسی نمایید. در واقع جراحی که مهارت کافی در انجام کار خود داشته باشد، در بخش مربوط به نظرات کامنت های بسیار مثبتی دریافت خواهد کرد.

همچنین پزشک باید در مورد جراحی های موفق یا ناموفقی که داشته است اطلاعات کامل و صحیحی در اختیار بیمار قرار دهد. راه های بسیار زیادی برای لاغری وجود دارد که ممکن است بعد از مدت زمان کوتاهی موثر واقع شود اما دائمی و ماندگار نخواهند بود . در بسیاری از مواقع مانند چاقی مفرط ، افراد نمیتوانند راه هایی مانند ورزش کردن و تحرک بالا انجام دهند . این نوع لاغری بصورت فیزیولوژیک هست و بدن بصورت خود کار این عمل را انجام داده و هیچ عوارضی را به دنبال نخواهد داشت .

با این روش هورمون گرلین در معده کم شده و همین امر باعث میشود که اشتهای افراد نرمال شود و دیر به دیر میل به خوردن پیدا می کنند . هنگامی افراد می‌توانند به جراح چاقی دکتر سلیمی مراجعه کنند که هیچ راهکار دیگری جز جراحی برای کاهش وزن و آن‌ها باقی نمی‌ماند و به واسطه رژیم غذایی یا فعالیت‌های روزانه کاهش وزن برای آن‌ها رقم نمی‌خورد.

مزایای جراحی چاقی

بعد از حدود 3 الی 6 ماه حدود 80 درصد اضافه وزن بیمار کاهش پیدا میکند و به دلیل کاهش اشتها و کوچک شدن معده درمان همیشگی چاقی صورت می گیرد . در ابتدای مراجعه فرد شاخص توده بدنی بیمار اندازه گیری شده و با استفاده از دستگاه بادی آنالایزر ترکیب بدن از قبیل درصد چربی، میزان آب، عضلات، استخوان ها، املاح، مقدار لاغری و کمبود وزن، چاقی و اضافه وزن و اندازه گیری چربی موضعی اندام های مختلف مشخص می شود. بر اساس این شاخص بیماران به دو گروه چاقی عمومی و چاقی موضعی تقسیم می شوند.

قبل از جراحی اسلیو معده، یک داروی بی هوشی عمومی به شما داده خواهد شد که بخوابید. در اسلیو معده معمولا از یک دوربین کوچک به نام لاپاروسکوپی استفاده می شود که در معده قرار می گیرد و به جراح اجازه می دهد داخل معده را ببینید. تجربه پزشکان در زمینه جراحی چاقی بسیار مهم است و باید به پزشکان با تجربه و سابقه دار در ایننوع جراحی اطمینان کرد.

شما لازم نیست برای این گونه جراحی هزینه ی زیادی را بپردازید زیرا بیشتر بیمه ها هزینه ی این نوع جراحی را تقبل می کنند. جراحی چاقی، بر خلاف تصور بسیاری افراد، جراحی زیبایی نمی باشد و جنبه ی درمانی دارد. یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی جهت درمان چاقی است که امروزه باتوجه به سبک زندگی انسان ها و شیوع چاقی در میان افراد متقاضیان بسیاری پیدا کرده است. در این عمل جراح با دقت و مهارت بالای به کمک ابزار های مخصوصی حدود …

بازخورد بیماران نسبت به جراح چاقی، می تواند بیانگر اطلاعات زیادی باشد و شما را در انتخاب بهترین جراح چاقی یاری کند. اگر علی رغم رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن و کاهش وزن باز هم دارای چربی های اضافه در نواحی خاصی از بدن هستید، گزینه ی مناسبی برای لیپو ساکشن محسوب می شوید.

لیپو ساکشن معمولا برای افرادی پیشنهاد می شود که چاق نیستند، ولی بین اندام های آن ها تناسب وجود ندارد. از آن جایی که در جراحی اسلیو معده 75 در صد از حجم معده حذف می شود، پس از جراحی فرد نیازمند مراقبت های خاصی است و تا دو شب باید در بیمارستان برای ریکاوری باقی بماند تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود.