پاک کردن لکه وایتکس روی لباس روشن, رنگی, مشکی با چند ترفند ساده

ممکن است هنگام استفاده از وایتکس برای شستشو مقداری از آن روی لباس شما بریزد. این اتفاق برای هر فردی فاجعه به نظر می‌رسد که در وهله اول به فکر دور ریختن لباس خود می‌افتد؛ اما برای پاک کردن لکه وایتکس روش های گوناگونی وجود دارد که می‌توانید با انجام آن ها تا حدودی این مشکل را برطرف کنید. در واقع برطرف کردن لکه وایتکس کار چندان راحتی نیست و با استفاده از روش هایی که در ادامه ذکر کرده ایم تا حدودی به بازگشت رنگ لباس خود کمک می‌کنید.

لکه وایتکس روی لباس روشن

لکه وایتکس روی لباس روشن نسبت به لباس های تیره وضعیت بهتری دارد. برای پاک کردن لکه وایتس روی لباس روشن کافی است مقداری جوش شیرین تهیه کنید و طبق دستور العمل زیر پیش بروید:

 • در مرحله اول لباس را با آب سرد بشویید؛
 • در مرحله بعد مقداری جوش شیرین را با آب ترکیب کرده تا حالت خمیری پیدا کند؛
 • خمیر حاصل از ترکیب جوش شیرین و آب را از بیرون لکه وایتکس به سمت داخل بکشید؛
 • اجازه دهید خمیر برای مدتی روی لکه بماند؛
 • بعد از گذشت زمان خمیر را با یک کاردک یا هر وسیله دیگری که به بافت لباس آسیب نرساند از روی پارچه جداکنید؛
 • در صورتی که لکه همچنان به حالت اولیه روی لباس باقی مانده بود، اجازه دهید خمیر مقدار بیشتری روی آن بماند. سپس با آب سرد و یک برس نرم لباس را بشویید.

توجه داشته باشید که روش فوق ممکن است رنگ لباس شما را کاملا ترمیم نکند؛ اما تا حدودی آن را خنثی می‌کند.

لباس بادی یکی از لباس های ضروری برای فصل گرما است تا بتوانید استایل تابستانی و شیک خلق کنید. با خرید بادی زنانه در فروشگاه میموسا استایلی جدید و زیبا را تجربه کنید

روش از بین بردن لکه وایتکس از لباس مشکی

هنگامی که وایتکس روی لباس تیره ریخته می‌شود، باعث ایجاد لکه های زرد  یا سفید روی پارچه می‌شود. انواع روش از بین بردن لکه وایتکس از لباس مشکی متنوع هستند؛ اما پودر قهوه یکی از بهترین گزینه ها برای پاک کردن لکه وایتکس است. برای انجام این روش به صورت زیر عمل کنید.

 • در مرحله اول مقدار کافی از پودر قهوه را با آب داغ مخلوط کنید؛
 • مقدار آب قهوه باید به صورتی باشد که بیش از حد غلیظ نشود؛
 • ترکیب را روی لکه وایتکس بریزید و اجازه دهید 12 الی 15 ساعت به همین صورت بماند؛
 • بعد از این زمان لباس را بشویید. لکه نسبت به قبل کمرنگ تر می‌شود. همانطور که ذکر کردیم ممکن است آن را به طور کامل خنثی نکند.

گروه تولیدی میموسا انواع لباس زنانه مانند شلوار بگ مازراتی, کراپ و بادی, انواع نیمتنه های زنانه را با کیفیتی عالی و قیمتی بی نظیر ارائه میکند, جهت مشاهده تنوع و لیست قیمت به سایت میموسا سر بزنید.

از بین بردن لکه وایتکس با الکل

یکی دیگر از روش های پاک کردن لکه وایتکس، استفاده از الکل است. برای از بین بردن لکه وایتکس با الکل مقداری الکل را به پارچه ای لطیف یا مقداری پنبه آغشته کنید. سپس، آن را از قسمت بیرونی لکه وایتکس به سمت داخل بکشید. علت این کار انحلال رنگ پارچه به وسیله الکل است. با این کار می‌توانید مقداری از رنگ پارچه را به قسمت های بی‌رنگ برسانید. این روش بیشتر برای لکه های کوچک روی لباس جواب می‌دهد. برای لکه های بزرگتر ممکن است نتیجه مناسبی حاصل نشود.

شاید برایتان جالب باشد:

نحوه پاک کردن لکه خودکار از لباس چگونه است؟

از بین بردن لکه وایتکس روی لباس رنگی

لکه وایتکس روی لباس های رنگی نمایان تر از لباس های سفید است. از بین بردن لکه وایتکس با الکل برای این نوع لباس ها توصیه نمی‌شود. اغلب برای رفع این مشکل برای لباس هایی با رنگ روشن مانند سفید، آبی روشن، نارنجی و غیره از روش قدیمی رنگ کردن لباس استفاده می‌کنند. اغلب افراد برای مواقعی که لکه وایتکس بزرگ است، راهکاری مانند استفاده از وایتکس برای کل لباس در نظر می‌گیرند تا رنگ آن یکدست شود.

 البته ما این روش را خیلی توصیه نمی‌کنیم و بهتر است با تهیه رنگ های مخصوص پارچه از عطاری لباس خود را به راحتی و در خانه رنگ کنید. برای یکدست کردن لباس با استفاده از وایتکس به صورت زیر عمل کنید:

 • تشت بزرگی از آب تهیه کنید. به گونه ای که لباس کاملا در آن قرار گیرد؛
 • لباس را در تشت قرار داده و اجازه دهید کاملا خیس شود؛
 • مقداری وایتکس همراه با سفید کننده کلرین در آب ریخته و با دستکش مخلوط کنید؛
 • لباس را همراه با این ترکیب شستشو دهید؛
 • هنگامی که متوجه تغییر رنگ و ایجاد سایه روی لباس شدید، آن را جدا کنید؛
 • در آخر لباس را آبکشی کرده و در آفتاب خشک کنید. توجه داشته باشید که قبل از خشک شدن کامل یکبار دیگر آن را با آب بشویید.

جمع بندی

برای پاک کردن لکه وایتکس روی لباس باید سریعا اقدام کنید تا بتوانید رنگ لباس را تا حدودی به حالت اولیه بازگردانید. اگر رنگ لباس شما ترمیم نشد، قبل از دور انداختن آن حتما روش یکدست کردن رنگ پارچه به واسطه وایتکس را نیز امتحان کنید. هرچند این روش به بافت لباس آسیب جدی وارد می‌کند.

سوالات متداول

بهترین روش برای پاک کردن لکه وایتکس روی لباس های طوسی و سبز کدام است؟

به طور کلی برای پاک کردن لکه وایتکس از روی لباس های رنگی بهترین روش رنگ کردن ان است. برای لکه های کوچک استفاده از رنگ های اکرلیک نیز کفایت می‌کند. برای این کار می‌توانید از یک قلمو برای لکه گیری لباس استفاده کنید. اگر انجام این کار برای شما دشوار است، میتوانید لباس را به رنگ رزی بسپارید.

آیا جوش شیرین لکه وایتکس روی لباس را برطرف می‌کند؟

جوش شیرین برای پاک کردن لکه وایتکس از لباس های روشن موثرتر است. برای این کار می‌توانید خمیری از آن به وسیله آب تهیه و به روشی که در بالا ذکر کردیم عمل کنید.

آیا می‌توان لکه وایتکس را روی لباس جین پاک کرد؟

برای پاک کردن لکه وایتکس از لباس جین می‌توانید از الکل استفاده کنید. اما در اقدامی هوشمندانه نیز با به کارگیری خلاقیت خود می‌توانید مقداری پارچه  روی لکه قرار داده یا روی لکه را گلدوزی کنید که جذابیت خاصی به لباس شما میدهد.

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.