اخذ اقامت ترکیه از طریق سپرده بانکی و مزایای آن

اقامت ترکیه با روش سپرده بانکی

مشاهده عناوین اخبار کلیک جهت پنهان سازی

اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه ‌گذاری در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان مانند سرمایه گذاری در آمریکا، راحت‌تر است. به همین دلیل افرادی که می‌خواهند با این روش اقامت یک کشور خارجی را کسب کنند، ترکیه را انتخاب می‌کنند. شخصی که از طریق سرمایه‌گذاری به ترکیه مهاجرت می‌کند، می‌تواند برای خود و اعضای خانواده‌اش تابعیت این کشور را دریافت کند. یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری که در نهایت به اخذ اقامت و تابعیت ترکیه منجر می‌شود، سپرده‌گذاری بانکی است. در این مقاله قصد داریم شما را با شرایط اخذ اقامت ترکیه با روش سپرده بانکی آشنا کنیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

انواع روش‌های سرمایه ‌گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت

برای دریافت تابعیت این کشور روش‌های مختلفی وجود دارد که عبارتند از:

 • خرید ملک: شرط لازم برای اخذ تابعیت از این طریق، خرید ملکی به ارزش حداقل 250 هزار دلار آمریکا است. در این روش سرمایه‌گذاری باید از فروش ملک به مدت سه سال خودداری شود.
 • خرید سهام: در این روش باید حداقل 500 هزار دلار آمریکا سهام خریداری شده و به مدت سه سال نگهداری شود. سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام باید به تائید وزارت صنایع و فناوری ترکیه برسد.
 • خرید اوراق قرضه دولتی: حداقل مبلغ لازم برای خرید اوراق قرضه 500 هزار دلار آمریکا است. سرمایه‌گذاری از طریق خرید اوراق باید توسط وزارت خزانه‌داری و دارایی این کشور تائید شود. علاوه بر این، باید اوراق قرضه را به مدت حداقل سه سال حفظ کرده و از فروش آن‌ها خودداری کرد.
 • سرمایه‌گذاری در شرکت‌های سرمایه‌گذار در املاک: در این روش باید حداقل 500 هزار دلار آمریکا در یکی از شرکت‌های فعال در زمینه املاک و مستغلات سرمایه‌گذاری شود.
 • سپرده‌گذاری بانکی: برای دریافت اقامت ترکیه به روش سپرده بانکی باید حداقل500 هزار دلار آمریکا در یکی از بانک‌های ترکیه سپرده‌گذاری شود.
 • کارآفرینی و ثبت شرکت: برای ثبت شرکت به بیزینس پلن (برنامه کاری) نیاز است که این برنامه باید توسط وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه تائید شود. کارفرمای خارجی برای اخذ تابعیت باید حداقل 2600 دلار سرمایه اولیه داشته باشد و 50 شهروند ترکیه‌ای را استخدام کند.

مزایای سرمایه ‌گذاری در ترکیه

از جمله مزایای سرمایه‌گذاری در این کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دریافت پاسپورت و تابعیت ترکیه
 • امکان حفظ تابعیت قبلی
 • امکان سفر به بیش از 100 کشور جهان بدون ویزا
 • دریافت راحت‌تر ویزای شینگن
 • بهره‌مندی تمام اعضای خانواده از خدمات درمانی رایگان
 • تحصیل رایگان
 • عدم الزام به حضور در ترکیه
 • پایین بودن مالیات در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان
 • اجباری نبودن خدمت سربازی در این روش

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سپرده بانکی

طی چند سال اخیر، قوانین مربوط به سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت تغییر کرده است. در گذشته، برای سرمایه‌گذاری در ترکیه به مبلغی معادل یک تا سه میلیون دلار آمریکا نیاز بود. اما در سال 2019 قوانین راحت‌تری برای اخذ شهروندی این کشور تصویب شد. با توجه به قوانین جدید، حداقل سرمایه برای اقامت ترکیه به 250 تا 500 هزار دلار آمریکا کاهش یافته است.

روش‌های مختلفی برای سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد که هر فرد با توجه به شرایط خود یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کند. یکی از این روش‌ها، اخذ اقامت ترکیه با روش سپرده بانکی است که متقاضی باید در بانک‌های این کشور حسابی به مبلغ حداقل 500 هزار دلار داشته باشد. تا قبل از سال 2019، برای کسب شهروندی ترکیه از این طریق به سه میلیون دلار پول نیاز بود. سرمایه‌گذاری از طریق سپرده بانکی ریسک کمی دارد و یکی از بهترین‌ روش‌ها برای اخذ اقامت ترکیه محسوب می‌شود.

مراحل اخذ اقامت ترکیه با روش سپرده بانکی

ابتدا به یکی از بانک‌های ترکیه مراجعه کرده و یک حساب بانکی به مبلغ حداقل 500 هزار دلار آمریکا افتتاح کنید. شما می‌توانید به جای اینکه در یک بانک یک حساب داشته باشید، چند حساب در بانک‌های مختلف ایجاد کنید. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که مجموع سپرده‌گذاری شما حداقل 500 هزار دلار باشد. امکان برداشت پول از این حساب وجود دارد. اما تا سه سال میزان سپرده شما نباید به هیچ وجه به کمتر از 500 هزار دلار برسد. در غیر این صورت، نمی‌توانید تابعیت این کشور را دریافت کنید.

در مرحله بعد باید فرم مربوط به اخذ اقامت از طریق سپرده بانکی را پر کنید. می‌توانید این کار را از طریق بانک یا مراجعه به اداره مقررات و نظارت بر سیستم بانکی انجام دهید. اداره مذکور درخواست شما را به وزارت امور داخلی ترکیه می‌فرستد تا فرآیند بررسی آن شروع شود.

افراد خارجی می‌توانند در بیشتر بانک‌های ترکیه حساب بانکی داشته باشند. با این حال، زراعت بانک و ایش بانک برای این کار مناسب‌تر هستند. در زراعت بانک فقط می‌توانید بر پایه لیر ترکیه اقدام به افتتاح حساب کنید. اما در ایش بانک امکان افتتاح حساب بر پایه دلار، یورو و لیر وجود دارد. این بانک هر 6 ماه مبلغی معادل 60 لیر بابت کارمزد خدمات از حساب شما کسر می‌کند.

برای سپرده‌گذاری در بانک‌های این کشور به مدارکی مثل پاسپورت ترکیه، اجازه اقامت و شماره مالیاتی نیاز است. برای دریافت شماره مالیاتی باید همراه با پاسپورت خود به اداره مالیات ترکیه مراجعه کنید.

اخذ تابعیت ترکیه از طریق سپرده بانکی

ترکیه مقصدی مهم هم برای سرمایه گذاری و هم برای منافع سرمایه گذاری است ، و به کانون توجه کسانی تبدیل شده که به دنبال تابعیت هستند. ترکیه دسترسی به تابعیت ترکیه را از بسیاری جهات از جمله سپرده های بانکی فراهم کرده است. این امر باعث شده که سرمایه گذاران و صاحبان پول در مورد سپرده بانکی در ترکیه سوالات متنوعی را عنوان کنند ، زیرا این موضوع برای سرمایه گذاران ، تجار و ساکنان از اهمیت بالایی برخوردار است و برای مشاوره ، ما همه طلاعات را برای اخذ تابعیت از طریق سپرده بانکی به شما ارائه می دهیم.

شرایط اخذ تابعیت ترکیه از طریق ودیعه بانکی

سپرده بانکی در ترکیه برای تابعیت ترکیه به شرایط خاصی نیاز دارد ، یعنی اینکه حداقل سپرده در یک حساب در یک بانک ترکیه ۵۰۰،۰۰۰ دلار یا معادل آن به ارزهای دیگر است ، مبلغ از ۳ میلیون دلار به ۵۰۰،۰۰۰ دلار کاهش یافته است ، مشروط بر این که سپرده برای حداقل سه سال از تاریخ درخواست برداشت نشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله: تابعیت ترکیه از طریق خرید سهام را مطالعه کنید.

مراحل اخذ تابعیت از طریق سپرده های بانکی در ترکیه

مراحل زیر برای کسانی که از طریق سپرده بانکی درخواست تابعیت ترکیه را می دهند لازم است:

 • افتتاح حساب بانکی به نام متقاضی برای تابعیت ترکیه در بانکی که در ترکیه فعالیت می کند.
 • حداقل ۵۰۰،۰۰۰ دلار سپرده یا معادل ارزهای دیگر.
 • امضای قرارداد سپرده سه ساله.
 • اخذ گزارش از سازمان تنظیم و کنترل بانکی ترکیه به منظور مطابقت با مبلغ واریز شده برای ارائه تابعیت ترکیه ، که حدود ۱۰ روز طول می کشد.
 • درخواست مجوز اقامت سرمایه گذار.
 • مدارک پرونده خود و خانواده را آماده کرده و به اداره جمعیت در ترکیه تحویل دهید.

اسناد لازم برای درخواست تابعیت ترکیه از طریق سپرده بانکی

۱. شناسنامه یا کارت شناسایی … و غیره) برای سرمایه گذار ، همسر وی و فرزندان زیر ۱۸ سال ، رسمی.

۲. گواهی وضعیت مدنی سرمایه گذار (قرارداد ازدواج یا سند ازدواج … و غیره) صادر شده توسط کشور مادر ، با گذرنامه و تایید رسمی.

۳. ترجمه تأیید شده گذرنامه سرمایه گذار و اعضای خانواده موجود در پرونده.

۴. ۴ عکس بیومتریک از سرمایه گذار و اعضای خانواده (برای هر یک).

توجه: در موارد خاص ممکن است اسناد اضافی توسط اداره تابعیت درخواست شود ، و چندین روش وجود دارد که رسمیت اسناد را اصل تأیید می کند ، مانند:

۱. تصویب سند توسط تصویب بین المللی (apostil) در ترکیه شناخته شده است و در چندین کشور مانند اروپا ، مراکش و عمان وجود دارد و برای استفاده از اسناد در ترکیه کافی است.

۲. تصویب توسط وزارت امور خارجه کشور مبدا سند ، سپس تایید توسط سفارت یا کنسولگری ترکیه در آن کسور.

۳. تصویب سند توسط وزارت امور خارجه کشور صادر کننده و به دنبال آن تایید سفارت یا کنسولگری همان کشور در ترکیه.

۴. پرونده شهروندی در ترکیه را پیگیری کرده و مصاحبه های لازم را انجام دهید. برای پیگیری درخواست از طریق وب سایت شهروندی ، سماره رهگیری به سرمایه گذار داده می شود.

۵. اعطای نمایندگی ویژه به وکیل برای انجام امور تابعیت.

مدت زمان تحصیل سپرده بانک های ترکیه چقدر است؟

عملکرد درخواست شهروندی از طریق سپرده بانکی به اسناد ارسالی مرتبط است. اطلاعات و اسناد ارائه شده در پرونده های مربوط به تابعیت نباید ناقص باشد ، اما اگر اطلاعات و اسناد کامل باشد ، تایید تابعیت معمولاً طولانی نمی شود ، حداکثر دو ماه از تاریخ درخواست طول می کشد.

آیا در هنگام سپرده گذاری در بانک ، سپرده گذاری سودی به دست می آورد؟

سپرده بانکی عبارتست از قرار دادن مبالغی در یک بانک ترکیه برای یک سود خاص ، یا صرفاً برای یک سپرده غیر سودآور ، و ممکن است آزادانه از انواع درآمد حاصل شود به شرطی که سپرده کمتر از ۵۰۰،۰۰۰ دلار نباشد ، بسته به نوع حساب بانکی باز و توافق نامه بین شما و بانک مربوطه است.

سود اعطایی از طرف بانک اسلامی برای واریز مبلغ تابعیت ترکیه چیست؟

در صورت واریز مبلغ به لیر ترکیه ، بانک های اسلامی ۱۷ درصد سود ارائه می دهند و اگر مبلغ آن به دلار آمریکا واریز شود، درصد سود تنها ۳ درصد است که طبق بانک مربوطه متفاوت است.

آیا دارنده تابعیت ترکیه تحت سپرده بانکی شهروند درجه دو محسوب می شود؟

خیر ، کلیه حقوق سیاسی ، مدنی ، اجتماعی و اقتصادی تضمین شده توسط قانون اساسی ترکیه برای شهروندان ترکیه ، از جمله حق رأی ، نامزدی برای انتخابات ، تصدی پست های دولتی و کار ، حق مالکیت املاک ، وسایل نقلیه موتوری و حق حرکت آزادانه در ترکیه ، حق بررسی هویت شخصی و گذرنامه ، ثبت ولادت و مرگ و بررسی دادگاه های صالح از هر نوع می باشد.

آیا مبلغ باید به دلار آمریکا واریز شود یا می توان آن را به ارز داخلی واریز کرد؟

ارزش ۵۰۰،۰۰۰ دلار یا معادل آن می تواند در لیر ترکیه ، فلزات گرانبها یا در ارز خارجی قابل تبدیل تعیین شده توسط بانک مرکزی ترکیه واریز شود. کافی است که ارزش آن به ارز قابل تبدیل معادل ۵۰۰،۰۰۰ دلار باشد و در صورت سپرده گذاری در بانک ها با ارز دیگری غیر از دلار آمریکا ، ارزش دلار آمریکا با نرخ ارز دلار توسط بانک مرکزی ترکیه در تاریخ واریز با هدف اخذ تابعیت تعیین می شود.

به عنوان مثال ، نرخ ارز ۱ دلار آمریکا در تاریخ ۰۶.۱۲.۲۰۲۰ هنگام واریز مبلغ به حساب بانکی با ارزش ۵۰۰،۰۰۰ دلار و معادل ۲،۶۵۰،۰۰۰ لیر ترکیه ، که ارزش آن ۱ دلار آمریکا ۵.۳۰ لیر ترکیه بوده است. حساب بانکی گفته شده نباید کمتر از ۲،۶۵۰،۰۰۰ لیر ترکیه باشد و در طول مدت واریز نرخ ارز به حساب نخواهد آمد.

آیا مبالغی را که به منظور اخذ تابعیت ترکیه، به عنوان سپرده، در یکی از بانکهای کشور به ودیعه گذاشته اید، از نوسانات ارزی در امان خواهد ماند؟

سپرده شما، بدون اینکه در برابر نوسانات ارزی مصون مانده باشد، بعد از ۳ سال، به صورت لیر به شما تحویل داده خواهد شد!

خدمات شرکت مشاوره ما برای اخذ تابعیت ترکیه از طریق سپرده بانکی

برای افرادی که بدنبال اخذ تابعیت ترکیه از طریق ودیعه بانکی و یا خرید ملک در استانبول هستند ، شرکت مشاوره ما تجربه خود را ارائه می دهد تا رویای شهروندی ترکیه برای مشتریان سخاوتمند به واقعیت تبدیل شود.

این شرکت مشاوره با افتخار صدها پرونده را که صاحبان آنها تابعیت ترکیه را از طریق سپرده های بانکی کسب کرده اند ، رسیدگی کرده است ، در اسرع وقت می توانید با ما تماس بگیرید تا درباره چگونگی اخذ تابعیت ترکیه از طریق سپرده های بانکی اطلاعات بیشتری کسب کنید.