نحوه ساخت یک سوله کوچک صنعتی: قیمت و مزایا

هنگامی که می خواهید ساخت سوله کوچک صنعتی را شروع کنید، ممکن است سوالات زیادی در مورد آن در ذهن شما نقش بسته باشد، از جمله اینکه چگونه یک سوله کوچک بسازیم، هزینه آن چقدر است و مزایای آن چیست؟ نگران نباشید زیرا مقاله زیر به تمام سوالات شما در مورد انبارهای کوچک پاسخ خواهد داد. بیایید همین الان آن را بررسی کنیم!

سوله کوچک: همه چیزهایی که باید بدانید

سوله کوچک چیست؟

یک سوله کوچک یک مدل کارخانه ای است که با مساحت متوسط، ظرفیت و مقیاس مدیریتی به عنوان مسکن طراحی شده است. همچنین یک مکان مرکزی برای منابع انسانی، تجهیزات، ماشین آلات و مواد برای خدمت به فرآیند تولید، ذخیره سازی، حمل و نقل و ذخیره سازی کالاها برای صنایع است.

اندازه

بسته به هدف استفاده صاحب کارخانه و همچنین منابعی که دارند، اندازه انبار کوچک به طور مشخص متفاوت خواهد بود. بیشترین استفاده در اندازه های 30×40، 40×80، 50×80، 50×100، و 60×80 است که نشان دهنده تنوع اندازه های انبارهای کوچک برای در نظر گرفتن و انتخاب شماست.

اندازه و نیاز را تعیین کنید

برای ساخت یک سوله کوچک باید اندازه و نیاز به استفاده از آن را مشخص کنید. وقتی می خواهید یک کارخانه بسازید، این یک چیز حیاتی است. یک برنامه ریزی کامل در این مرحله به شما کمک می کند تا زمان اتمام و همچنین هزینه های سرمایه گذاری خود را کوتاه کنید. بنابراین بیایید یک جدول معیارهای دقیق برای انبار کوچکی که قرار است از آن استفاده کنید، ایجاد کنیم که به شما کمک زیادی می کند.

هزینه سوله یک انبار کوچک چقدر است؟

هزینه سوله انبارهای کوچک بر اساس عوامل بسیاری از طراحی و ساخت تا اتمام پروژه است. بنابراین در وهله اول، باید معیارهای یک انبار کوچک را که می خواهید از آن استفاده کنید، به وضوح تعریف کنید. همانطور که تخمین زدیم و یاد گرفتیم، هزینه متوسط ​​برای ساخت یک انبار کوچک در هر مترمربع است.

فلزی پایه به همراه تحویل، ساخت و فونداسیون می باشد. برای تخمین تقریبی، به ماشین حساب هزینه انبار کوچک ما مراجعه کنید.

مزایای ساخت یک انبار کوچک

مدت زمان ساخت

زمانی که یک انبار کوچک را انتخاب می کنید، زمان ساخت کوتاه اولین مزیت است. هرچه اندازه کوچکتر باشد، منطقه کوچکتر خواهد بود، بنابراین سریعتر کامل می شود. هم برای پیمانکار و هم برای کارفرما بسیار سودمند است. در این زمان، برای پیمانکار آسان است که کارمندان را ترتیب دهد. علاوه بر این، صاحبان کارخانه نیز می توانند بلافاصله تولید یا اجاره را با استفاده از انبارهای کوچک اجرا کنند.

– بیشتر ببینید: ساخت صفرتا صد سوله

حداکثر صرفه جویی در هزینه

دومین مزیت ساخت انبارهای کوچک، حداکثر صرفه جویی در هزینه های سرمایه گذاری است. اول اینکه در هزینه اجاره محل قطعاً صرفه جویی می شود. برای مشاغلی که یک کارخانه اجاره می کنند، این امر باعث صرفه جویی در هزینه زیادی می شود. اجاره انبارها و کارگاه ها با مساحت کوچک نیز به شرکت ها کمک می کند تا هزینه های بازسازی و نوسازی را به حداقل برسانند. زیرا هزینه مرمت با توجه به متراژ پروژه محاسبه می شود. بازسازی این کارخانه بزرگ هزینه بیشتری خواهد داشت. در نتیجه نگهداری کارگاه های کوچک مقرون به صرفه تر خواهد بود.

سودمندی بالا

هنگام ساخت انبارهای کوچک، سودمندی بالا ویژگی برجسته ای است که مردم به یاد دارند. زیرا از انبارهای کوچک می توان برای اهداف مختلف استفاده کرد. این انبار می تواند یک انبار، یک کارخانه فرآوری، محل نگهداری مواد اولیه و غیره باشد. بسته به نیاز سرمایه گذاران، انبارهای کوچک به طرق مختلف تغییر عملکرد می دهند. از آنجا، انعطاف پذیری در فرآیند تولید را نشان می دهد.

بهینه سازی فضا و مساحت

بهینه سازی فضا و مساحت چهارمین مزیت در ساخت انبارهای کوچک است. به دلیل مساحت کوچک، مساحت زیادی را برای تولید اشغال نخواهد کرد. پیمانکاران می توانند از آن برای بهره برداری از فضای اطراف انبار کوچک استفاده کنند. این به آن‌ها کمک می‌کند تا کارهای بیشتری انجام دهند و در فرآیند کسب‌وکار مزایای بیشتری کسب کنند.

برنامه ریزی و اجرای نحوه ساخت انبار کوچک

انتخاب مکان و طراحی کارخانه از عوامل اقتصادی مهم در فرآیند تولید می باشد. زیرا نه تنها به دلیل سرمایه اولیه مورد نیاز بلکه به دلیل تأثیر آنها در جذب کارایی، سهم عمده ای در هزینه های تولید دارند. حذف افراط، اعم از مواد یا زمان، یکی از ویژگی های کلیدی تمام عملیات های تولیدی است. بنابراین طراحی کارگاه نقش مهمی در حذف این امر برای افزایش بهره وری ایفا می کند. عواملی که بیشتر بر طراحی کارخانه ها تأثیر می گذارد، تولید در مقیاس بزرگ و استاندارد است. قوانین کارخانه، اعم از دولتی و محلی؛ توسعه اسناد زیر قانونی؛ تضمین شرایط و رفاه کارکنان. در اینجا چند فاکتور کلیدی وجود دارد که باید قبل از ساختن ساختمان انبار فولادی خود در نظر بگیرید:

 • تجزیه و تحلیل : پس از جمع آوری اطلاعات در مورد ساخت انبارهای کوچک و تجزیه و تحلیل کامل، باید تجزیه و تحلیلی را برای تعیین اهداف و اهداف قابل دستیابی انجام دهید. تجزیه و تحلیل باید به سوالات زیر پاسخ دهد:
  • چگونه محصولات را به راحتی وارد و از انبار خارج کنیم؟
  • یک انبار کوچک چند محصول می تواند داشته باشد؟
  • آیا سیستم حفاظت از حریق انبار تکمیل شده است؟
  • چگونه انبار مساحت اصلی را پوشش خواهد داد؟
  • آیا بودجه عملیاتی شامل پرسنل، تعمیر و نگهداری، تاسیسات و هزینه های سیستم های اطلاعاتی می شود؟
  • چگونه با سیستم حمل و نقل خودکار مواد در مدیریت انبار موثر باشیم؟

اگر تجزیه و تحلیل اهداف و اهداف قابل دستیابی را مشخص کند، راه حل های دقیق و طرح های پروژه می تواند توسعه یابد. اگر نمی توان آنها را برآورده کرد، مدیریت باید یک برنامه اقدام جایگزین مانند تنظیم اهداف و مقاصد یا ایجاد تغییرات قابل توجه در طراحی ساخت و ساز تعریف کند.

 • ایجاد یک طرح پروژه دقیق : این طرح باید تمام مراحل مورد نیاز برای ایجاد طرح‌بندی انبار یا توزیع مرکزی را که شامل اهداف و مقاصد کلی و نتایج تجزیه و تحلیل اطلاعات و داده‌های مورد استفاده در توسعه طرح است را مشخص کند.

طرح پروژه باید شامل وظایف عمده ای باشد که باید انجام شود، منابع مورد نیاز برای دستیابی به هر کار و اینکه چقدر زمان باید برای انجام موفقیت آمیز وظایف اختصاص داده شود. برنامه پروژه باید تاریخ شروع و پایان تمام وظایف و همچنین منابع موجود را شامل شود. هنگامی که طرح توسعه یافت، باید بررسی و بررسی شود تا مطمئن شوید که زمان بندی واقعی و قابل دستیابی است، یعنی تاریخی که فرد موجود در یک مرکز جدید تصمیم می گیرد تجهیزات را تحویل دهد و آن را نصب کند.

 • اجرا : این مرحله ای است که از ایده به واقعیت حرکت می کند. همه منابع در تاسیسات جدید باید با هم کار کنند تا از برآورده شدن اهداف طرح پروژه اطمینان حاصل شود. از آنجایی که یک ترتیب تجمیع وجود دارد که در آن اجزای سیستم باید نصب شوند، تحویل همه محصولات به دقت هماهنگ می شود تا در زمان ضروری برسد. در نهایت پیمانکار باید پروژه را بازرسی کرده و ساخت را تکمیل کند.

???? بیشتر بخوانید: چگونه یک انبار بخریم و برای کسب سود سرمایه گذاری کنیم

نتیجه

در بالا تمام چیزی است که باید در مورد نحوه ساخت یک انبار کوچک یادداشت کنید . تعریف یک برنامه مشخص از ابتدا به شما کمک زیادی در روند ساخت و اجرا می کند که تاثیر زیادی بر تجربه مشتری، فروش و همچنین موفقیت کسب و کار شما دارد. توصیه می شود قبل از انجام آن، واقعاً زمان خود را صرف تحقیق دقیق در مورد آن کنید و ارائه دهندگان خدماتی را انتخاب کنید که مطابق با نیازهای تجاری شما و همچنین جیب شما عملکرد مناسبی دارند. اگر این مقاله برای شما جالب بود، فراموش نکنید که ما را در فیس بوک یا وب سایت ما دنبال کنید تا اطلاعات مفید بیشتری کسب کنید!