چه ادکلن زنانه ای بخرم؟

از نظر کارشناسان جنس عطر و ادکلن، تنها اصل مهم در کیفیت با ماندگاری بالا و پخش بوی فوق العاده آن نیست، بلکه عوامل دیگری هم غیر از این موارد، در کیفیت عطر اهمیت دارد. خلوص رایحه‌ ها، ترکیبات هارمونیک آکوردها یا نت‌های رایحه هر عطر، کنش و واکنش‌های مناسب در برابر محرک‌های محیطی و سایر عواملی از این دست، شاخصه‌هایی هستند که از نظر عطرشناسان، در افزایش کیفیت عطرها نقش موثری ایفا می‌کنند.

چگونه بهترین ادکلن زنانه را انتخاب کنم؟

همه ما از تاثیر عطر و ادکلن و بادی اسپلش بر جذب اطرافیان واقفیم اما انتخاب یک عطر زنانه مناسب کار چندان ساده‌ای هم نیست. در این بخش شما را راهنمایی خواهیم کرد تا بهترین انتخاب را داشته باشید. بادی اسپلش زنانه بیز با رایحه های متنوع می تواند نظر شما را به خود جلب کند.

 1. مناسب را انتخاب کنید: رایحه گلی، رایجه چوبی و یا میوه‌ای
 2. میزان غلظت عطر مهم است: ادوتویلت، ادوپرفیوم، پرفیوم به ترتیب از راست به چپ بیشترین غلظت را دارند.

قبل از خرید عطر به دقت ویژگی‌های آن بخوانید و بررسی کنید. رایحه‌های به کار رفته در عطرهایی که قبلا خریداری کرده‌اید و به نظر شما خوشبو بوده‌اند را بررسی کنید و برای جدید خود به دنبال همین رایحه‌ها باشید.

محبوب ترین روایح عطر زنانه

از جمله محبوب ترین روایح عطر زنانه رایحه گلی میوه ای دارای محبوبیت بیشتری است البته انتخاب رایحه عطر بسیار به شرایط مختلفی بستگی دارد از جمله : فصل و شرایط آب و هوایی،و موقعیت مکانی که قرار است برویم به طور مثال در محافل دوستانه توصیه میشود از عطرهای رنانه سرد و ملایم استفاده کنید و یا در مجالس رسمی استفاده از عطر زنانه های گرم و شیرین پیشنهاد میشود.

همچنین برای فصول سرد سال عطرهای زنانه گرم و شیرین و گرم و تلخ پیشنهاد میشود و در فصول گرم سال و ملایم تقاضای بیشتری دارند عطرها از سه رایحه تشکیل شده اند که به آنها هم گفته میشود:

 • نت ابتدایی
 • نت میانی
 • نت پایانی

رایحه کدام عطرهای معروف زنانه را بیشتر می‌پسندید؟

اولین مرحله در راهنمای انتخاب ادکلن، شناخت انواع رایحه‌هاست. به طور خلاصه، رایحه‌ها در چهار گروه اصلی گلی، چوبی، شرقی و خنک دسته‌بندی می‌شوند. هر کدام از این دسته‌های اصلی، چند زیرگروه هم دارند. در واقع اگر به هرکدام از این دسته‌های اصلی علاقه مند باشید، زیرگروه‌های آن هم برای شما خوشایند و انتخاب عطر هر کدام از این رایحه‌ها به سلیقه شما نزدیک‌تر خواهد بود.

بعد از این که متوجه شدید رایحه کدام دسته را می‌پسندید، از فروشنده بخواهید ترجیحا عطرهایی با همان طیف رایحه را به شما معرفی کند (هنگام خرید اینترنتی هم توضیحات محصول را به دقت بخوانید).

رایحه‌های گلی

معمولا عطرهایی که دارند، مورد پسند خانم‌هاست و در راهنمای انتخاب عطر برای بانوان توصیه می‌شود؛ چرا که رایحه شیرین و رمانتیکی دارند. در فرمولاسیون این نوع عطرها رایحه یک یا چند گل به کار رفته است. زیرگروه‌های رایحه‌های گلی عبارتند از:

 • میوه‌ای: با بوی شیرین، خوردنی و استوایی مانند هلو، گلابی و سیب؛
 • گلی: بوی گل‌های تازه چیده شده مانند رز و سوسن؛
 • گل ملایم: بوی ملایم، پودری و شیرین مانند کرمی؛
 • گل شرقی: رایحه گل با نت ادویه‌جات.

رایحه‌های چوبی

رایحه‌های یا جنگلی ترکیبی از رایحه چوب و خزه هستند و رایحه گرم و اغواکننده‌ای دارند. این رایحه‌ها برای مهمانی‌های شب مناسب‌ترند و اکثرا خانم‌ها انتخاب عطر خود را از این گروه انجام می‌دهند. زیرگروه‌های این دسته عبارتند از:

 • چوبی: رایحه‌های معطر مانند چوب سدر، چوب صندل و چوب درخت وتیور؛
 • چوب خزه گرفته: رایحه‌های شیرین و ملایم مانند بلوط و عنبر؛
 • چوب خشک: بوی دودی که با رایحه‌های چرمی ترکیب شده است.

رایحه‌های شرقی

ترکیب رایحه‌های خاکی و رایحه‌های حیوانی مانند مشک و عنبر، را می‌سازد. این نوع رایحه‌ها گرم و شیرین هستند و معمولا (نه همیشه) در ساخت عطرهای زنانه از این رایحه استفاده می‌شود. زیرگروه‌های رایحه‌های شرقی عبارتند از:

 • شرقی: رایحه‌های گرم و شیرین مانند دارچین، وانیل و مشک؛
 • شرقی ملایم: رایحه‌های ملایم گل‌ها در ترکیب با ادویه‌جات گرم؛
 • چوبی شرقی: رایحه‌های خاکی مانند نعناع هندی و چوب صندل در ترکیب با بوهای شیرین و ادویه‌ای.

رایحه‌های خنک

با وجود اینکه در فرمولاسیون این رایحه‌ها ترکیبات مصنوعی به کار رفته، این عطرها یادآور رایحه‌های طبیعی نابی مانند عطر هوای اقیانوس هستند. انتخاب عطر مناسب برای آقایان از این دسته رایحه برای مصاحبه‌های شغلی و ملاقات‌های رسمی نشان از سلیقه خوب شما دارد.

 • رایحه‌های نافذ: بوی گیاهان تازه چیده شده با ترکیب رایحه اسطوخودوس یا چوب؛
 • مرکبات: رایحه تند و خوشبوی ترنج یا نارنگی؛
 • دریایی: رایحه دریا یا باران؛
 • گیاهان: بوی خوش چمن تازه چیده شده یا برگ‌های له شده.

چگونه بر اساس نوع پوست خود انتخاب و خرید عطر مناسب داشته باشیم؟

چنانچه دارای پوستی چرب هستید، باید به شما تبریک گفت چون دوام و ماندگاری عطرها بر روی پوست‌های چرب و تیره بیشتر است. اما عطر برای پوست‌های روشن و خشک، مثل یک مرطوب کننده عمل می کند و در کل عطر و ادکلن دوام زیادی روی این پوست ها ندارند. با این وجود ادوپرفیوم زنانه بیز با ماندگاری بالا این مساله را حل کرده است.

معرفی 16 عطر زنانه بسیار خوشبو

1- ادکلن زنانه معروف ادکلن زنانه دیور ادیکت

2- ادکلن زنانه معروف، ادکلن زنانه کوکو مادمازل شنل

بانوی شنل، شهره عالم! مگر کسی وجود دارد که را دوست نداشته باشد؟ البته به جز خودم، تقریبا هر کس را که دیدم این ادکلن زنانه را پسند کرده است. شاید اگر تا این حد همه گیر نمیشد، می توانستم این روزها دوستش داشته باشم. ترکیب سنگینی از پچولی و پودرها در آن غلبه دارد و باز هم مناسب فصول سرد سال است.

3- ادکلن زنانه معروف، ادکلن زنانه ایو سن لورن بلک اپیوم

نگاه کردن به این عطر، در لحظه اول به شما وعده یک رایحه دوست داشتنی را میدهد و این حس را خواهید فهمید که که یک فضای دلنشین و آرام، بهمراه قدرت و اصالت منتظر شماست تا آن را صدا بزنید.

مخلوطی قوی از وانیل و قهوه بسیار شیرین و گرم. بلک اپیوم مرا به یاد عطرهای بسیار شیرین و معمولی ای می اندازد که هر کسی یکی از آنها را در کمدش دارد. اگرچه سبک ساده این عطر اصلا با تولیدات حرفه ای و قدیمی ایو سن لورن قابل قیاس نیست، اما باید به سلیقه جمعی احترام گذاشت و قبول کرد که این عطر زنانه بازخورد خوبی از خانم ها و آقایان دریافت کرده است.

4- ادکلن زنانه کارولینا هررا گود گرل 

یک عطر گرم و کاکائویی و شیرین، که به کمک گل مریم و مقداری ادویه، نسبت به عطرهای شیرینِ معمول متمایز شده است. فکر می کنم بیشتر به دلیل شیشه جذابش برای خانم ها گیرا شده باشد اما اینکه چرا آقایان پسندش می کنند را هنوز نمی دانم. در زمستان و پاییز مصرفش کنید.

لانوین یکی از قدیمی ترین برند های عطر سازی می باشد و برای رسیدن به موفقیت در این صنعت پستی بلندی های زیادی را تجربه کرده است. عطر که در اینجا قصد معرفی آن را داریم مری می نام دارد که برای خانوم های میان سال و جوان گزینه بسیار خوبی می تواند باشد. این عطر زیبا رو همچنین دارای طبع گرمی می باشد که می توان آن را در زمستان و پاییز که هوا سرد می شود استفاده کرد و در اوج سرما با رایحه آن سرشار از انرژی شد.

محصول کشور فرانسه می باشد و در بسته بندی های ۱۰۰ میلی لیتری با قیمت ۱۰۰تا۱۵۰ هزار تومانی به فروش می رسد. تعدادی از اسانس های به کار رفته در این عطر عبارتند از: نارنج، هلو، یاسمن، مگنولیا، سدر، مشک و کهربا.

6- ادکلن شنل چنس زنانه

یکی از عطرهای خوشبو زنانه میباشد که بسیار از آقایان به آن علاقه دارند و حس بسیار خوبی را منتقل میکند.

 • رایحه ابتدایی : لیمو (Lemon) ، اناناس (Pineapple) ، فلفل قرمز (Pink Pepper)
 • رایحه میانی : گل سنبل (Hyacinth) ، گل زنبق (Iris) ، گل یاس (Jasmine)
 • رایحه پایانی : کهربا (Amber) ، مشک (Musk) ، درخت پچولی (Patchouli) ، درخت خس خس (Vetiver)

این  بسیار جذاب و فوق العاده در سال 2012 توسط برند لانکوم که تولیدکننده معتبر لوازم آرایشی و بهداشتی است برای جلب نظر مشتریان سخت پسند به بازار عرضه شد. یک عطر زنانه با رایحه گرم و شیرین که بوی میوه ای بسیار دلنشین با ماندگاری بالا دارد. عطرهای با طبع گرم و شیرین معمولا در فصل های سرد سال مورد استفاده قرار می گیرند. با اولین اسپری این عطر احساس قدم زدن در باغی سرسبز با درختان میوه سر به فلک کشیده به شما دست می دهد.

لاوی است بل لانکوم سرشار از نت های انگور سیاه و گلابی در رایحه اولیه است. بعد از گذشت دقایقی با ترکیب گلی باشکوهی که از عطر گلهای زنبق و یاسمن و شکوفه پرتقال سرشار است مواجه می شوید. که شما را سرحال کرده و نشاطی باور نکردنی به شما خواهد بخشید و در نهایت شیرینی نتهای اولیه و میانی با رایحه گرم نعناع وحشی تا حدودی متعادل شده و عطر گرم و شیرین وانیل و پرالین و دانه تونکا به رایحه آن غنا می بخشد.

ترکیب این رایحه های گلی در نتی میانی باعث جذابیت زیادی برای این عطر زنانه خوشبو بین آقایان و خانم ها شده است . در نت پایانی رایحه های اصیل و آرامش بخش مشک و عنبر و چوب ماهون با هم ترکیب می شود.این ترکیب خارق العاده تا حد زیادی برای بالابردن اعتماد به نفس و کم کردن استرس شما تاثیر مثبت می گذارد. عطر ورساچه برایت کریستال یک عطر زنانه با ماندگاری بالا و پخش بوی عالی است که فروش بسیار خوبی داشته و مناسب استفاده در فصل های گرم سال می باشد.

 • عطرساز: Max Gavarry
 • کشور مبدا برند: اسپانیا
 • مشخصات رایحه
 • مناسب برای: بانوان
 • نوع رایحه: شیرین, خنک
 • ساختار رایحه: وانیل , گل
 • نت آغازی: نت‌های دریایی، برگ درخت موز، گل بنفشه و برگ درخت نارنج
 • نت میانی: فلفل سیاه، زعفران، گل مریم، بنفشه، زنبق و ماگنولیا
 • نت پایانی: وانیل، چوب صندل

عطری خنک و میوه‌ای که در سال ۲۰۰۲ توسط برند لنوین ساخته شده است. این عطر برای روزهای بهاری و تابستانی، کاربرد بسیار زیادی دارد. به محض اولین اسپری روی پوست و محل نبضتان، متوجه بوی برگ چای و شکوفه‌ی درخت هلو خواهید شد. این ترکیب، به سرعت در فضا پخش شده و توجه اطرافیانتان را به سمت شما جلب خواهد کرد.

 • نوع رایحه: خنک و گل
 • ساختار رایحه: مرکبات
 • مناسب برای بهار و تابستان

عطر بعدی که می‌خواهیم خدمت شما معرفی کنیم یک شاهکار بی نظیر از برند ویکتوریا سکرت می‌باشد یک ادو پرفیوم زنانه دارای حجم ۱۰۰ میل ، معتدل و شیرین با گروه بویایی گلی است . بطری این عطر بسیار شیک و زیبا طراحی شده و می تواند زینت بخش میزآرایش شما باشد . نت های تشکیل دهنده این عطر جذاب و اغواگر شامل نت های زیر می شود :

 • نت اولیه : گلابی ، سیب سرخ ، نارنگی ماندارین ، سرخالو
 • نت میانی : فریزیا ، گل نخود ، مگنولیا ، یاس ، گاردنیای یاسمنی
 • نت پایه : وانیل ، پرالین ، چوب صندل سفید ، لوبان ، مشک ، کهربا

برند محبوب ایتالیایی و یک عطر موفق دیگر! بولگاری جاسمین نویر یا مشکی، ادکلنی گرم و شیرین، آرامش بخش، پر قدرت و با طراوت برای خانم هایی که میخواهند در سرمای پاییز و زمستان، بهار را همراه خود داشته باشند!

توسط دو طراح معروف به نام های سوفیا لوبه و کارلوس بنیام در سال 2008 تولید و روانه بازار شد. این عطر یک کار ادوپرفیوم با گروه بویایی شرقی گلی و ماندگاری مطلوب است که این ویژگی ها، جاسمین نویر مشکی را به یکی انتخاب های شایسه در رنج سنی بالای 25 سال نموده است.

فضا سازی که برای این عطر به وجود آمده، یک دنیای آرام و مثبت به همراه شادابی و انرژی خوب است که پس از رسیدن به نت پایه، ثبات و قدرت را هم به همراه دارد و طبیعتا با توجه به طبع و رایحه آن، مناسب برای استفاده در میهمانی های شبانه یا فصول سرد سال است.

نت های تشکیل دهنده عطر خوشبو زنانه بولگاری جاسمین نویر

نت اولیه که در زمان اسپری کردن عطر بر روی نیض دست به مشام میرسد، رایحه گل گاردنیا و یادداشت های سبز است. در ادامه و در نت میانی  این عطر، بادام و گل یاسمن، امواجی از انرژی مثبت را به سمت شما روانه می کنند و زمانی که به نت پایانی آن میرسیم، مشک ، نعناع هندی ، عنبر سائل ، دانه تونکا ، چوب گرانبها ، شیرین بیان تکمیل کننده قدرت و کیفیت این ادکلن زنانه برای شما خواهند بود.

خب زمان آن رسیده که به سراغ یکی از لوکس ترین و سلطنتی ترین عطر های دنیا برویم که افتخاری برای برند قدرتمند دیور بوده است!  یا ژادور نام این عطر فوق العاده است که در سال ۱۹۹۹ چشم به دنیای عطر زنانه گشود و با وارد شدن آن به این بازار، از همان ابتدا به عنوان رقیبی خطرناک برای عطر های موفق دیگر به حساب آمد.

این عطر زنانه جز گروه بویایی گلی میوه ای با غلظت ادوپرفیوم می باشد که نت های تشکیل دهنده آن عبارتند از:

 • نت اولیه: مگولینا، گلابی، پرتقال ماندارین، ترنج هلو و طالبی ترکیبی اعجاب انگیز و فوق العاده در اسپری اولیه خلق می کنند.
 • نت میانی: ارکیده، بنفشه، گل یاس، گل برف، رز، گل مریم، آلو و فریزیا، ترکیب شیرین و نشاط آوری هستند که در نت میانی ایفای نقش می کنند.
 • نت پایانی: توت سیاه، وانیل، مشک و سدر هم رایحه های پایه و پایانی این ادکلن موفق زنانه می باشند.

14- خوش بو ترین عطر زنانه ، عطر زنانه JENNIFER LOPEZ STILL

به عنوان 15 امین و آخرین عطر زنانه، قصد دارم Jennifer lopez still را خدمتتان معرفی کنم. عطری که نام جنیفر لوپر را با خود یدک بکشد، دیگر نیازی به هیچ تبلیغ ندارد! حالا تصور کنید این عطر ظاهر به این زیبایی داشته باشد، طعم و مزه ای بسیار پر طراوت و شاداب را به دنبال آورد، ماندگاری آن هم خوب باشد و البته با قیمت شگفت انگیزی هم روانه بازار شده باشد!!!

همه آن چیزی که یک عطر موفق برای رسیدن به فروش فوق العاده و موفقیت نیاز دارد، جنیفر لوپز استیل یکجا جمع کرده است. این عطر زنانه رایحه ای نسبتا شیرین داشته که با استفاده از گل های مختلف وظیفه خود را شاداب کردن شنونده بو می داند.

تلخی مرموزی از رایچه چای، به همراه تندی فلفل و قدرت نمایی چوب صندل هم چاشنی کار شده است تا یک عطر چهار فصل دوست داشتنی به وجود آید و سهم بزرگی از بازار را مال خود کند.  اگر چه در سال ۲۰۰۳ طراحی و تولید شده است اما ظاهری بسیار حرفه ای و دلنشین دارد که از عطر های خوش دست هم به حساب می آید.

شیشه ای گرد با درب شفاف و گره ای، در میان شیشه هک شدن نام still و زیر آن تایپوگرافی جنیفر لوپز فضای مینیمال و شیک این عطر را به وجود آورده است. شاید برایتان جالب باشد که نماد این ادکلن زنی پاکدامن و طراوت است! برای خانم هایی که به دنبال یک عطر چهار فصل و کم هزینه برای مصارف روزانه هستند و البته به کیفیت آن هم اهمیت ویژه ای می دهند، جنیفر لوپز استیل یکی از بهترین انتخاب های موجود میان عطر های زنانه است.

رایحه هایی که فضا سازی این عطر را در سه مرحله برای شما انجام می دهند:

 • نت اولیه: چای، سیب، فلفل سفید، برنج، نارنگی و سیب
 • نت میانی: بهار نارنج، گل پیچ امین الدوله، گل یاسمن، گل رز  و گل سوسن وحشی
 • نت پایانی: چوب صندل، گل ذنبق، مشک و عنبر

سخن آخر

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌هایی که یک عطر و ادکلن مرغوب و خاص را از ادکلن‌های معمولی جدا می‌کند، ماندگار بودن رایحه آن عطر و ادکلن است. ادکلن زنانه با ماندگاری بالا از اولین معیارهای بانوان در انتخاب ادکلن است. در این مقاله بهترین های عطر شرکت بیز با ماندگاری بالا به شما عزیزان معرفی شد.

البته ادکلن خوشبوی زنانه با ماندگاری بالا زیاد و متنوع است و در این لیست تنها تعدادی از بهترین عطرهای زنانه معرفی شد. هنگام و ادکلن زنانه باید به یک نکته مهم، توجه کنید: چه کسی و در چه موقعیتی می‌خواهد از این عطر استفاده کنید؟ بنابراین، باید قبل از ورود به یک یا حضوری، این نکته را در نظر بگیرید که عطرهای گرم برای روزهای سرد سال و محیط‌های باز؛ و عطرهای خنک برای استفاده روزانه و محیط‌های سرپوشیده، مناسب‌تر هستند. بعد از توجه به این نکته مهم، باید قیمت عطر زنانه مورد نظرتان را با توجه به بودجه‌ای که می‌خواهید برای این کار در نظر بگیرید،‌ بررسی کنید و در نهایت، ادامه این مقاله را بخوانید تا بدانید که یک عطر خوب زنانه چه ویژگی‌هایی دارد و در خرید آن باید به چه نکاتی توجه کرد!