روش نگهداری ادکلن

گاهی وقت‌ها پیش می‌آید که بعضی از افراد عطر یا ادکلن گرانی را خریداری نموده‌اند اما به دلیل عدم‌ آگاهی نسبت به مراقبت صحیح از آن، بعد از مدت کوتاهی، عطر کیفیت و بوی خود را از دست می‌دهد و تقریبا غیر قابل استفاده می‌شود. بنابراین اگر به خرید عطر و ادکلن میلانو مردانه علاقه دارید یا به زودی قصد خرید عطری را دارید، حتماً قبل از خرید با روش صحیح مراقبت از عطرها آشنا شوید. برای مثال یکی از روش های مراقبت از عطر، نگهداری آن در فضای تاریک و خشک مانند درون کمد لباس است.‌ بنابراین می‌توان گفت یکی از مسائل مهم و اساسی در مورد عطر و ادکلن، شیوه نگهداری صحیح از آن‌ها و افزایش طول عمر عطر و ادکلن است‌. به همین دلیل ما در این مقاله سعی داریم تا شما را با روش‌های صحیح نگهداری عطر آشنا کنیم.

عوامل افت کیفیت عطر

در این بخش می‌خواهیم عوامل مؤثر در افت کیفیت عطر را مورد بررسی قرار دهیم. از این‌رو اگر می‌خواهید پاسخ سؤالات خود در مورد اینکه چرا کیفیت عطرم پایین آمده؟ یا آگاهی از ساختار عطرها به منظور حفظ کیفیت عطر و همچنین سایر سؤالاتی در مورد روش‌های نگهداری از عطر پیدا کنید مطالب ارائه شده در این بخش را حتماً مطالعه نمایید. یکی از عوامل طبیعی که باعث افت کیفیت عطرها می‌شود نگهداری از عطر برای مدت زمان طولانی است. زیرا با گذشت زمان برخی مواد داخل عطرها اکسید شده و در نتیجه تغییر رنگ و بو می‌دهند. بنابراین به مرور زمان از کیفیت و مرغوبیت آن‌ها به طور طبیعی کاسته خواهد شد. علاوه بر مطلب بالا عوامل متعدد دیگری نیز در افت کیفیت عطرها تأثیرگذار است. از جمله این عوامل می‌توان به نگهداری عطر در قفسه‌های حمام و میز توالت، قرار دادن در معرض نور و دمای بالا و نیز هوای مرطوب اشاره کرد.

روش‌های نگهداری از عطر و ادکلن

۱- نگهداری ادکلن در جعبه مخصوص خود یکی از روش‌های آسان جهت مراقبت صحیح از عطر و ادکلن، نگهداری آن‌ها در جعبه‌ی مخصوص خودشان است. خیلی از افراد هنگامی که عطر و ادکلن مورد نظر خود را از بوتیک‌های مخصوص عطر و ادکلن خریداری می­کنند بلافاصله بعد از اولین مصرف، جعبه‌ی بیرونی آن را دور می‌اندازند، غافل از آن‌که این جعبه مخصوص نگهداری ادکلن است و آن را در برابر عوامل آسیب‌زای محیطی مصون نگه می‌دارد.‌ پس همواره سعی کنید عطرهایی را خریداری نمایید که دارای جعبه و قاب مخصوص هستند. نگهداری از عطر و ادکلن در جعبه اصلی خود باعث افزایش طول عمر عطر و ادکلن می‌شود. برندهای معتبر عطر و ادکلن مانند دارای جعبه‌های مقاومی هستند که به منظور نگهداری عطر طراحی شده‌اند.

۲- نگهداری از عطرها در قفسه‌های پایین یکی دیگر از روش‌های مراقبت از عطرها، نگهداری آن‌ها در قفسه‌های پایینی کمد است. ممکن است از خود بپرسید که این کار چه فایده‌ای دارد؟ اگر کمی دقت داشته باشید متوجه خواهید شد که همواره اشیایی که در قفسه‌های بالایی کمدها گذاشته می‌شوند احتمال سقوط بیشتری دارند. از آن‌جا که عطرها در شیشه‌های شکستنی نگهداری می‌شوند در صورت سقوط، احتمال شکستن آن‌ها زیاد است. از این‌رو تا حد امکان سعی کنید آن‌ها را در قفسه‌های پایین‌تر قرار دهید.

۳- اطمینان از بسته شدن درب بطری عطر بعد از استفاده گاهی افراد با عجله از شیشه‌‌های عطر استفاده می‌کنند و فراموش می‌کنند که درب آن‌ها را محکم ببندند. در این صورت ممکن است که شیشه عطر سرازیر شده و عطر درون آن به مرور خالی شود یا اینکه اکسیژن به عطر درون شیشه برسد که این امر نیز باعث تبخیر آن خواهد شد. به همین دلیل است که برخی از تولیدکنندگان شیشه عطر از اتومایزرهای بالونی در گردن بطری عطر استفاده می‌کنند. اتومایزرها اگر چه به محیط زیست آسیب وارد می‌کنند اما از این جهت در افزایش طول عمر مفید عطر و ادکلن مؤثر هستند.  اسپری بدن ویتابلا  با رایحه ای دلنشین .

۴- خودداری از تکان دادن شیشه عطر بعضی از افراد عادت دارند هنگام استفاده از عطر ابتدا آن را تکان دهند سپس عطر را بر روی لباس خود اسپری کنند. اگر چه این‌کار باعث می‌شود رایحه عطر برای مدت کوتاهی بیشتر شود ولی در دراز مدت باعث افت کیفیت عطر می‌شود. در واقع به هم زدن شیشه عطر، شبیه به اکسیژن عمل می‌کند و باعث اکسیداسیون ناخواستۀ عطر خواهد شد. زیرا بیشتر عطرها ترکیبی از پیوندهای شیمیایی ظریف و پیچیده هستند که به راحتی شکست می‌خورند. پس با تکان دادن عطر، ترکیبات عطر بهم خورده و در نهایت باعث افت کیفیت عطر درون آن می‌شود.

۵- دمای مناسب نگهداری عطر یکی دیگر از عوامل مؤثر در ایجاد شرایط مساعد برای نگهداری از عطر، ثابت بودن دمای نگهداری عطر است. علاوه بر شرایط دمایی ثابت، خنک و خشک بودن فضا نیز تأثیر دارد. زیرا همان طور که در بالا گفته شد دماهای بالا ترکیبات عطرها را بر هم زده و باعث ایجاد واکنش‌های شیمیایی در ترکیبات آن‌ها می‌شود. یکی از اشتباهات رایجی که برخی از افراد برای نگهداری از ادکلن انجام می‌دهند، نگهداری عطر در حمام و رختکن است. از آن‌جا که حمام رطوبت بالایی دارد، باعث افت کیفیت و کاهش مرغوبیت عطر می‌شود. بنابراین همواره سعی کنید عطرهای خود را در مکان‌هایی نگهداری کنید که به دور از گرما، رطوبت باشند.

۶- نگهداری ادکلن در مکانی بدون نور و تاریک از شرایط محیطی مناسب و ایده‌آل برای افزایش طول عمر عطر و ادکلن، نگهداری آن‌ها در مکان‌های تاریک و بدون نور است. زیرا اجزای تشکیل دهنده عطر، ترکیباتی دارند که در هنگام‌ قرار گرفتن در برابر نور دچار واکنش شده و در نتیجه رایحه آن ضعیف‌تر می‌شود. بنابراین نگهداری آن‌ها در داخل کمدهای تاریک بهترین روش محافظت از آن‌ها در برابر نور است. توجه به این مسئله یکی از مهمترین نکات نگهداری عطر و ادکلن محسوب می‌شود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر سایت بیز پلاس را دنبال کنید .

۷- نگهداری عمودی عطر شاید فکر کنید که این مورد نیازی به ذکر شدن هم نداشت اما بسیاری از افراد بی‌توجه از کنار آن می‌گذرند! شیشه‌های عطر را در وضعیت عمودی نگهداری کنید. این اقدام از نشت کردن عطر جلوگیری کرده و به کاهش تماس بین عطر و درپوش یا سدیم شیشه (و جلوگیری از تبخیر) کمک می‌کند.

۸- حمل و نقل عطرها در ظرف دربسته بسیاری از افراد در هنگام سفر نیز عطرشان را با خود می‌برند. بنابراین آن‌ها باید از قبل، عطر را به صورت مناسب بسته‌بندی کرده و در ظرفی دربسته قرار دهند. زیرا در طول سفر ممکن است عطر دچار تکان‌های شدیدی شود از این‌رو لازم است آن‌ها را ابتدا در جعبه اصلی خود قرار داده سپس در مکانی امن و محکم جاسازی کنند. این ظرف نگهداری عطر هر چقدر مات‌تر و رنگ‌ آن تیره‌تر باشد بهتر است.

۹- توجه به تاریخ تولید و مصرف عطر هنگامی که قصد خرید ادکلن یا عطری را دارید، ابتدا باید به تاریخ تولید و انقضاء آن توجه کرده سپس در صورت داشتن تاریخ مصرف برای مدت مناسب، اقدام به خرید آن کنید. گاهی اوقات افراد عطری را بدون توجه به تاریخ انقضای آن خریداری کرده و برای مدت زمان طولانی نگه می‌دارند. آن‌گاه که به سراغ عطر می‌روند متوجه می‌شوند که عطر کیفیت و رایحه اولیه را ندارد که این به دلیل تمام شدن تاریخ مصرف آن است. عطرهای تاریخ مصرف گذشته معمولاً بوی بسیار ضعیفی دارند یا به کلی بوی آن‌ها از بین رفته است.

۱۰- تمیز کردم مداوم اپلیکاتور یا رول سر شیشه عطر یکی دیگر از نکات مهم‌ در مورد نگهداری از ادکلن،‌ حفظ پاکیزگی رول‌های سر شیشه عطر است. از آن‌جا که این وسیله‌ها به طور مستقیم با پوست و محیط در تماس هستند همواره در معرض آلودگی قرار دارند.‌ بنابراین بهتر است که بعد از هر بار استفاده، آن‌ها را ضد عفونی کرد.‌ یک اشتباه بزرگی که بعضی افراد در هنگام استفاده از عطر انجام‌ می‌دهند این است که سر اسپر‌ی‌ عطر را باز کرده و مستقیم از آن مصرف می‌کنند. این کار علاوه بر آلودگی عطر باعث می‌شود که عطر در مجاورت با اکسیژن قرار گرفته و با آن وارد واکنش شود.

جمع ­بندی

عطر و ادکلن از ترکیب مولکول‌ها و مواد شیمیایی ساخته شده‌اند و جزو محصولات آرایشی و بهداشتی محسوب می‌شوند. از آن‌جا که این نوع محصولات با سلامت انسان‌ها رابطه مستقیم دارد بنابراین رعایت شیوه‌های صحیح نگهداری از آن‌ها واجب است.‌ ما در این مقاله سعی کردیم‌ چندین مورد از مهم‌ترین روش‌های نگهداری از عطر را برای شما شرح دهیم که از بهترین و آسان‌ترین آن‌ها، نگهداری ادکلن یا عطر در داخل جعبه‌ی اصلی خود، مکان‌های خشک، کم نور یا تاریک است. در پایان مقاله امیدواریم‌ مطالب ارائه شده برایتان مفید و ارزشمند بوده و در افزایش طول عمر عطر و ادکلن شما مؤثر واقع شود.