فنر قیمت خودرو در رفت/ آخرین قیمت پژو، تیبا، ساینا، دنا و رانا

به گزارش خبرگزاری آوای البرز، بازار خودرو طی یک هفته گذشته در مسیر صعودی حرکت کرد. این در شرایطی است که بازار همچنان در رکود به سر می‌برد و برخی تحلیلگران معتقدند در وضعیت کنونی حتی افرادی که خودروهای وارداتی تحویل گرفته و با دو برابر قیمت آگهی کرده‌اند، قادر به فروش خودرو نشدند؛ چرا که خریداری برای آن‌ها پیدا نمی‌شود.

با این حال، آن‌طور که گزارش‌ها نشان می‌دهد، قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۲ طی یک هفته گذشته، رشدی در حدود ۱۵ میلیون تومان را تجربه کرد و به قیمت ۸۰۰ میلیون تومان رسید. پژوپارس ELX-TU۵ مدل ۱۴۰۲ نیز با افزایش ۲۰ میلیون تومانی، در بازار به قیمت ۶۸۵ میلیون تومان فروخته شد. در همین حال، پژوپارس LX مدل ۱۴۰۲ در بازار ۳۰ میلیون تومان گران شده و به قیمت ۶۸۵ میلیون تومان رسید. اما پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ در بازار ۱۰ میلیون تومان گران شده و ۵۴۰ میلیون تومان قیمت پیدا کرد.

بنا به این گزارش، خودرو پراید در بازار ۴ میلیون تومان افزایش قیمت داشته و ۲۸۲ میلیون تومان به فروش رفته است. ساینا S اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ نیز با افزایش ۱۵ میلیون تومانی، ۴۵۰ میلیون تومان قیمت پیدا کرد. ساینا S دنده‌ای بنزینی مدل ۱۴۰۲ هم رشد ۱۵ میلیون تومانی قیمت را تجربه کرد و ۳۷۵ میلیون تومان به فروش رفت. راناپلاس پانوراما مدل ۱۴۰۲ با افزایش ۳۰ میلیون تومانی، ۵۶۵ میلیون تومان قیمت پیدا کرد. راناپلاس مدل ۱۴۰۲ هم گرانی ۳۵ میلیون تومانی را تجربه کرد و ۵۴۰ میلیون تومان فروخته شد.

گزارش‌ها همچنین از بازار خودرو نشان می‌دهد که دنا پلاس دنده‌ای ساده مدل ۱۴۰۲ در طول یک هفته گذشته با افزایش ۱۰ میلیون تومانی، ۶۶۵ میلیون تومان قیمت پیدا کرده است. دناپلاس اتوماتیک توربو آپشنال مدل ۱۴۰۲ هم ۳۰ میلیون تومان گران شده و ۸۸۰ میلیون تومان به فروش رفت. از سوی دیگر، تیبا صندوق‌دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ در بازار ۱۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشت و به فیمت ۳۴۵ میلیون تومان فروخته شد. اما تارا دنده‌ای V۱ مدل ۱۴۰۲ در بازار ۱۵ میلیون تومان گران شده و ۶۹۵ میلیون تومان قیمت پیدا کرد.

در این میان، شاهین G اتومات CVT مدل ۱۴۰۲ در بازار ۱۰ میلیون تومان گران شده و ۷۳۰ میلیون تومان قیمت پیدا کرد.

۲۲۳۲۲۵

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.