فراخوان عجیب تسلا برای تمامی خودروهایش!

تسلا در حال انتشار به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای بیش‌ از دومیلیون دستگاه از خودروهایش در ایالات متحده است. به‌بیان بهتر، تقریباً تمامی خودروهای تسلا مدل S، مدل Y، مدل X و مدل ۳ که در آمریکا فروخته شده‌اند، به‌روزرسانی خواهند شد.

اداره‌ی ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های ایالات متحده (NHTSA) در بیانیه‌ای مطبوعاتی می‌گوید که درخواست فراخوان برای بیش‌ از دومیلیون خودرو تسلا ثبت شده است.

فراخوان مذکور در نتیجه‌ی دو سال تحقیق روی برخی از تصادف‌های مرتبط با سیستم کمک‌راننده‌ی Autopilot صادر شده است. گفتنی است که تمامی خودروهای تسلا به‌صورت پیش‌فرض به این سیستم مجهزند.

در این مورد خاص، منظور از فراخوان این نیست که خودروهای تسلا به کارخانه برگردانده شوند؛ بلکه تسلا مشکلات را با به‌روزرسانی نرم‌افزاری از راه دور برطرف می‌کند.

در بخشی از بیانیه‌ی NHTSA می‌خوانیم در برخی از شرایط خاص زمانی که قابلیت Autosteer فعال می‌شود، ممکن است راننده همچنان بتواند از این سیستم سوءاستفاده کند و درنتیجه، خطر تصادف افزایش یابد. Autosteer قابلیتی است که در قالب پکیج Autopilot ارائه می‌شود.

به‌گفته‌ی تسلا، نسخه‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۳ مدل S، نسخه‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۳ مدل X، نسخه‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۳ مدل ۳ و نسخه‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۳ مدل Y باید به‌روزرسانی دریافت کنند تا سیستم Autosteer آن‌ها اصلاح شود.

به‌روزرسانی جدید خودرو تسلا که نسخه‌ی ۲۰۲۳٫۴۴٫۳۰ محسوب می‌شود، هزینه‌ای برای مشتریان ندارد و سیستم‌های کنترلگر و پیام‌های هشدارآمیز جدید برای زمان‌های فعال‌شدن قابلیت Autosteer را شامل می‌شود. این هشدارها باعث می‌شوند که راننده حتی هنگام فعال‌بودن Autosteer توجهش را کاملاً به جاده معطوف کند.

227227

گروه تحریریه علوم پزشکی

نوشته‌هایم به طور خلاقانه، با جذابیت و همراه با مطالعات علمی تهیه می‌شوند. هدفم جلب توجه شماست و شما را در دنیایی از اطلاعات جذاب و پر رمز و راز پزشکی به سفری هیجان‌انگیز دعوت کنم.