غلام امام حسینم/ هیچوقت ترسِ از دست دادن فالوور نداشتم

آفتاب‌‌نیوز :

مصطفی راغب امروز، دوشنبه ۱۸ دی در همایش معنوی نشان ارادت که به همت ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات در سالن الغدیر وزارت کشور برگزار شد، با خواندن اشعاری، عرض ارادت خود را به سیدالشهدا (ع) اینگونه بیان کرد: به من میگن دیوونه توام حسین، آره من دیوونتم، آره من دیوونتم، عاشقم و مست در میخونتم.

راغب در پاسخ به رسالت بوذری مجری این همایش گفت: من در یک خانواده مذهبی بزرگ شدم و پدرم سال‌ها جزو خادمان و مداحان و همچنین قاریان این سرزمین و کشور بودند. افتخار می‌کنم از این که سر سفره امام حسین (ع) بزرگ شدم. اگر مردم هم در وهله اول احترامی به ما می‌گذارند، فقط به خاطر دستگاه امام حسین (ع) و اهل بیت است و به قول حافظ هر چه دارم همه از دولت قرآن دارم. از کودکی، هم از امام حسین می‌خواندم و هم قاری قرآن بودم و چه عزتی بالاتر از این که هر سال ۱۰ روز ماه محرم در هیات‌های یزد صدایم وقف امام حسین (ع) است.

راغب در پاسخ به این که دنبال کننده هایش در فضای مجازی چه واکنشی نشان می‌دهند، گفت: اوایل می‌دیدم که بعضی‌ها گارد می‌گرفتند. من خواننده هستم که از سنتی شروع کردم و هواداران من در اوایل که در جریان نبودند، فکر می‌کردند من نقش بازی می‌کنم، ولی هیچوقت ترس از دست دادن فالوور (دنبال کننده) نداشتم. چون معتقدم امام حسین (ع) برکت می‌دهد و همه کسانی که با ما همفکر و هم عقیده است، همدیگر را پیدا می‌کنیم. اتمسفر ما یکی است و حتی طرفداران عزیزم مرا اینگونه قبول کردند.

این خواننده پاپ افزود: ما زیر نظر شرکت هستیم و هر چیزی را نمی‌توانیم به اشتراک بگذاریم، ولی به شرکت گفته ام اجازه دهید عقایدم را راحت بیان کنم. چون در ماه محرم از عزاداری‌های یزد با افتخار استوری (داستانواره)‌های مناسبتی می‌گذارم. برخی افراد در اوایل واکنش نشان می‌دادند، ولی عقیده من برای خودم با ارزش است و اگر جایگاهی دارم، به خاطر همین عقایدم هست.

وی از سختی‌های کار خود گفت و ادامه داد:، چون هنرمند با احساس سر و کار دارد، شاید کار من هم به گونه‌ای است که همیشه لبه پرتگاه حرکت می‌کنم. با وجود این همه طرفدار و هوادار با تفکرات و پوشش‌های مختلف تنها چیزی که می‌تواند ما را حفظ کند، همین عقایدمان است و محور این عقاید امام حسین (ع) است.

راغب اضافه کرد: همین احترامی که به ما می‌گذارند، اگرچه بخشی از آن مربوط به موسیقی است، ولی بعد اصلی آن روح معنوی است که اگر روح معنوی را از زندگی انسان‌ها بگیرند، چیزی باقی نمی‌ماند؛ مسلمان و غیرمسلمان هم ندارد. چون همه انسان‌ها یک بعد معنوی در زندگی دارند و همه ما تلاش می‌کنیم تا انسان خوبی باشیم. برخی دوست دارند فقط شعار بدهند و برخی دوست دارند عمل کنند و چقدر خوب هستند آن انسان‌هایی که با عمل نشان می‌دهند.

وی افزود: یکی از بزرگان می‌گفت اگر می‌خواهی کسی را به اسلام و شیعه و امام حسین (ع) دعوت کنی، بهترین دعوت کننده ما عمل است. برای جذب جوانان در برخی موارد کم کاری کردیم. مسیر عاشقان امام حسین (ع) مشخص است، ولی باید گفت چه کاری باید انجام دهیم تا کسانی که با این نام آشنا نیستند، آشنا شوند. چه کنیم تا از امام حسین (ع) برای بچه‌های دهه هشتادی و نودی بگوییم. منِ راغب چه کاری می‌توانم انجام دهم. من در حد خودم تلاش می‌کنم و همین ۱۰ روزی که صدایم وقف امام حسین است، کار می‌کنم.

این خواننده به یکی از کار‌های خود در عرض ارادت به سیدالشهدا (ع) مثال زد و گفت: امسال یک کنسرت عاشورایی به نام چهارپایه عشق به مدت ۱۰ شب در برج میلاد برگزار کردیم. خیلی سخت بود. چون برخی گارد می‌گرفتند، ولی من به عنوان خواننده باید کاری برای امام حسین (ع) در وادی خوانندگی انجام دهم؛ همانگونه که یک خطاط و استاد نقاشی در این وادی فعالیت می‌کند و به لطف امام حسین (ع) از اقشار مختلف با تفکرات گوناگون از باحجاب گرفته تا کم حجاب همه حضور داشتند و نتیجه آن را هنگام خروج مردم از سالن می‌دیدیم که حال دلشان به گونه‌ای خوب بود که شاید در کنسرت‌هایی که در طول سال می‌گذاریم، اینگونه حالشان خوب نبود.

وی در پایان گفت: ما می‌توانیم با کار‌هایی جوانان را با نام اهل بیت (ع) و امام حسین آشنا کنیم و من امیدوارم بتوانم غلام غلام این دم و دستگاه اباعبدالله باشم و تا زمانی که نفس دارم امام حسینی بمانم.

محیا اسناوندی مجری تلویزیون پس از صحبت‌های راغب این خبر را به حاضران داد وگفت که قرار است مصطفی راغب همراه با کاشی‌های خوشبخت به کربلا سفر کنند.

نویسنده تحریریه مطالب هنری

با استفاده از انتخاب دقیق واژگان، تازگی و جذابیتی به نثرم اضافه می‌کنم.