آزمایشگاه مرجع منطقه‌ای غرب کشور افتتاح شد

با حضور معاون وزیر بهداشت

آزمایشگاه مرجع منطقه‌ای غرب کشور افتتاح شد

آزمایشگاه مرجع منطقه ای غرب کشور با حضور معاون آموزشی وزیر بهداشت در کرمانشاه افتتاح شد.

به گزارش گروه بهداشت خبرگزاری علم و فناوری آنا؛ ابراهیم شکیبا رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه، امروز (۱۹ اسفند) در آیین افتتاح این مرکز، با بیان اینکه این آزمایشگاه خدمات رسانی به مردم غرب کشور را برعهده دارد، گفت: در این مرکز آزمایشات مولکولی مانند آزمایش کرونا، آنفلوآنزا و. انجام می‌شود.

وی افزود: آزمایشات بیوشیمی، هماتولوژی، ایمنولوژی، بیماری‌های منقله از آب و غذا، HPLC و TB هم از دیگر آزمایشاتی است که در این مرکز انجام می‌گیرد.

رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: این مرکز علاوه بر انجام این آزمایشات، به عنوان مرکز تجمیعی تشخیص طبی مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه هم فعالیت دارد و تمام نمونه‌های آزمایشگاهی از آزمایشگاه‌های دولتی شهرستان کرمانشاه به این مرکز آورده می‌شوند.

وی افزود: با انجام آزمایش، نتایج به صورت مجازی به همان آزمایشگاه‌های ارسال کننده نمونه فرستاده می‌شود و هم پزشک و هم بیمار بصورت مجازی می‌توانند با داشتن شناسه مخصوص جواب آزمایش را مشاهده کنند.

شکیبا تصریح کرد: در این آزمایشگاه همچنین کار‌های آموزشی هم پیگیری شده و اساتید و دانشجویان هم می‌توانند از تجهیزات این آزمایشگاه بهره بگیرند.

شکیبا با اشاره به ساخت این مرکز در زمینی به مساحت بیش از ۱۲۰۰ متر مربع، اعتبار لازم برای راه‌اندازی و تجهیز این مرکز را ۱۸۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

نویسنده تحریریه مطالب هنری

با استفاده از انتخاب دقیق واژگان، تازگی و جذابیتی به نثرم اضافه می‌کنم.