پنجره دوجداره چوبی | آیا قاب چوبی با گذشت زمان می پوسد؟

پنجره دوجداره چوبی چیست؟

پنجره دوجداره پیرامیدوین چوبی همان طور که از نامش پیداست، به آن دسته از پنجره هایی گفته می شود که قاب و ساختار اسکلت آنها از چوب است. استفاده از پنجره‌های دو جداره PVC سال ها است که در صنعت ساختمان مورد توجه معمارها قرار گرفته است. اما در این بین افرادی نیز وجود دارند که همواره سبک های قدیمی را ترجیح می دهند. بنابراین برای کسب رضایت این افراد طراحان بنا را بر این گذاشتند، که تکنولوژی را با سنت درآمیزند. لذا طرحی سنتی_ مدرن را به وجود آورند. در نتیجه پنجره های دوجداره چوبی را طراحی کردند.

شیشه پنجره دوجداره چوبی

يكي از گزينه ها جهت تبديل پنجره هاي قديمي به پنجره هاي دوجداره مي تواند پنجره هاي دوجداره چوبي باشد. این نوع از پنجره ها در کنار پنجره های دوجداره upvc و همچنین پنجره های دوجداره آلومینیومی انتخاب های خوبی جهت تعویض پنجره های قدیمی می باشند. لازم به ذکر است که جنس شیشه های به کار رفته در پنجره ها از اهمیت بالاتری برخوردارند. بنابراین قاب پنجره‌های دو‌جداره می‌توانند از هر نوع جنسی باشند. بنابراین تا حد زیادی انتخاب جنس قاب پنجره ها به سلیقه افراد بستگی دارد. اما درمورد شیشه پنجره های دوجداره باید بگویم که از دو صفحه شیشه ای که به یک میزان مشخصی از یکدیگر فاصله دارند تشکیل شده است. فضای مابین این دو صفحه به صورت خاصی عایق می کنند. شرکت‌های تولید کننده معمولا برای ایجاد عایق شیشه پنجره دوجداره از گاز آرگون استفاده می‌کنند.

از آن جایی که گاز آرگون بدون بو، مزه و غیر آتش زا می‌باشد. همچنین با هیچ ماده‌ای ترکیب شیمیایی انجام نمی‌دهد، برای استفاده  به عنوان عایق در شیشه های پنجره دو جداره گزینه بسیار مناسبی است. البته گازهای دیگری مانند گاز کریپتون با این ویژگی ها وجود دارند. اما قیمت این گاز ها معمولا بسیار بالاتر از حد انتظار است. لذا استفاده از آنها از نظر اقتصادی به صرفه نمی باشد.

مزایای پنجره دوجداره چوبی

پنجره دوجداره چوبی یکی از آیتم های پرکاربرد و پرمصرف در صنعت ساختمان سازی به شمار می آیند. استفاده از این نوع پنجره ها مزایایی را با خود به همراه دارند. در اینجا برخی از این مزایای را برایتان بازگو خواهم کرد.

·        زیبایی منحصر به فرد

 از اصلی ترین مزیت پنجره چوبی می توان به زیبایی منحصر به فرد آن اشاره کرد. لذا پنجره دوجداره چوبی در بین سایر پنجره ها از زیبایی ویژه ای برخوردار است. بنابراین استفاده از این پنجره جلوه ویژه ای به نمای خارجی ساختمان می بخشد.

·        مناسب معماری سبز

 پنجره های دوجداره چوبی تابع اصول معماری سبز هستند. به همین دلیل بسیاری از افرادی که طرفدار این نوع سبک از معماری هستند، از پنجره های دوجداره چوبی استفاده می کنند. البته استانداردهای خاصی برای معماری سبز مشخص شده است. بنابراین به هنگام نصب پنجره های دوجداره چوبی باید به این استانداردها توجه شود.

·        عایق  حرارتی

از دیگر مزیت پنجره های دوجداره چوبی می توان به عایق حرارت بودن آن اشاره کرد. بنابراین این نوع پنجره مانع اتلاف و از بین رفتن انرژی می شود. از آنجایی که  پنجره های دوجداره چوبی با استفاده از بهترین متریال ها تولید شده‌اند، عایق حرارتی و صوتی بسیار خوبی هستند. همین ویژگی سبب شده تا استفاده از این نوع پنجره ها مورد استقبال قرار گیرد.

·        فاقد مواد شیمیایی

پنجره های دوجداره چوبی فاقد هر نوع اثرات مضر برای سلامتی طبیعت و انسان هستند. تمامی متریال های به کار رفته شده درون این پنجره ها از کیفیت مناسبی برخوردار است. بنابراین  طول عمر پنجره های دوجداره چوبی بسیار بالا است. هیچ نوع مواد شیمیایی درون این پنجره ها به کار نرفته است. به همین دلیل می توان گفت که با توجه به ساختار آنها، این نوع از پنجره ها دوستدار طبیعت هستند.

·        عایق آلودگی هوا

همان طور که می دانید در ساخت این پنجره ها از فرآوری چوب استفاده شده است. همان طور که مستحضر هستید فرآوری چوب عایق خوبی در مقابل گرد و غبار و آلودگی هوا است.

·        عایق آب

برخلاف تصور عموم پنجره های چوبی با توجه به نوع متریال به کار رفته در آنها، در برابر نفوذ آب عایق بسیار خوبی هستند. بنابراین در مکان هایی که بارندگی زیاد است، استفاده از این پنجره ها بسیار کاربردی و موثر است.

·        رنگ طبیعی

ساختار پنجره های چوبی به صورتی است که رنگ طبیعی آنها بسیار جذاب است. لذا نیازی به رنگ کردن مجدد آنها نیست. از طرفی رنگ طبیعی این پنجره ها زیبایی خاصی به ساختمان می بخشد. نیست که اجرا گردد.

·        نظافت آسان

یکی از مسائلی که برای بسیاری از افراد مخصوصا بانوان حائز اهمیت است، نظافت ساختمان است. بنابراین باید این نوید را به شما بدهم که تمیز کردن پنجره های دوجداره چوبی کار بسیار راحتی است. لذا به هنگام پاک کردن آنها دچار هیچگونه مشکلی نخواهید شد.

·        نصب آسان و تعویض سریع

از دیگر مزیت پنجره های دوجداره نصب و تعویض سریع و آسان آن است. البته لازم به ذکر است که نصب پنجره ها را باید به افراد متخصص بسپارید، تا آنها بدون کوچکترین مشکلی پنجره ها را برایتان نصب کنند.

·        مقاوم در شرایط متنوع جغرافیایی

ساختار این گونه از پنجره های دوجداره به صورتی است، که هم در مناطق بارانی و هم در مناطق آفتابی و گرمسیر قابل استفاده است. همانطور که پیش تر گفته شد، این این پنجره ها در برابر آب عایق هستند. لذا در مناطق بارانی می توان به راحتی از آن استفاده کرد. از طرفی این نوع پنجره در برابر نور آفتاب و اشعه خورشید نیز مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهند. لذا با خیالی آسوده می توان در مناطق گرمسیر نیز از آنها بهره برد.

قیمت پنجره دوجداره چوبی

قیمت این نوع از پنجره های دوجداره به عوامل مختلفی بستگی دارد. بنابراین هر تولید کننه با توجه به مواد به کار برده در آن قیمتی را در نظر می گیرد. واضح است که هر چقدر این مواد با کیفیت تر باشند، به طبع قیمت پنجره نیز بالاتر خواهد رفت.
متاسفانه برخی از تولیدکنندگان به درستی فاکتورها و استانداردهای تولید پنجره های دوجداره چوبی را رعایت نمی کنند. به همین دلیل پنجره های چوبی تولیدی آنها از کیفیت مناسبی برخوردار نخواهد بود. همین امر سبب می شود تا  پس از مدتی کارایی خود را از دست بدهند.

سخن پایانی

پنجره های دوجداره چوبی چندین سال است که در صنعت ساختمان سازی مورد توجه بسیاری از معماران قرار گرفته است. شرکت های بسیاری در حال تولید این نوع از پنجره ها هستند. اما همان طور که پیش تر نیز گفته شد، لزوما همه ی این تولید کننده ها پنجره های با کیفیتی نمی سازند. شرکت پیرامید وین هر نوع پنجره مورد نظر شما را با بهترین کیفیت به کمک افراد متخصص و مجرب برای شما عزیزان طراحی و تولید می کند.

شما طبق نوع ساختمان خود می توانید مدل های متنوع پنجره های چوبی را سفارش دهید. پنجره دوجداره چوبی با بهترین قیمت توسط گروه تخصصی پیرامید وین به فروش میرسد.هریک از انواع پنجره های چوبی را با استفاده از بهترین متریال ها تولید می کنند تا طول عمر آنها افزایش پیدا کند. یکی از مهم ترین نکاتی که در مورد پنجره های دوجداره اهمیت دارد این است که آنها را با استفاده از شیشه های دوجداره تولید و طراحی می‌کنند. شیشه های دوجداره به طور معمول از دو صفحه شیشه‌ای که با یکدیگر فاصله دارند طراحی می شوند. عایق بین شیشه ها یکی از مهم ترین نکاتی است که زمان تولید پنجره ها به آن توجه می نمایند.