چرا باید برای سقف آشپزخانه از پلکسی استفاده کنیم؟

چرا باید از سقف آشپزخانه پلکسی استفاده کنیم؟

آشپزخانه ها بیشترین تایم رفت و آمد و ماندگاری را در روز به خود اختصاص میدهند .زیرا تمامی آدم ها برای بقای زندگی به وعده های غذایی احتیاج داشته که این مایحتاج در آشپزخانه ها تهیه و سرو میشود. در نتیجه آشپزخانه ،کابینت و سقف آن از جمله مکان های مهم در دکوراسیون داخلی به شمار می آید و نمیتوان آن را نادیده گرفت .فضای بی روح و خسته کننده آشپزخانه میتواند در کیفیت غذا نیز تاثیر به سزایی گذاشته که در نتیجه کالری و مواد کمتری دریافت خواهیم کرد.

آشپزخانه ها بیشترین تایم رفت و آمد و ماندگاری را در روز به خود اختصاص میدهند .زیرا تمامی آدم ها برای بقای زندگی به وعده های غذایی احتیاج داشته که این مایحتاج در آشپزخانه ها تهیه و سرو میشود. در نتیجه آشپزخانه ،کابینت و سقف آن از جمله مکان های مهم در دکوراسیون داخلی به شمار می آید و نمیتوان آن را نادیده گرفت .فضای بی روح و خسته کننده آشپزخانه میتواند در کیفیت غذا نیز تاثیر به سزایی گذاشته که در نتیجه کالری و مواد کمتری دریافت خواهیم کرد.

سقف آشپرخانه پلکسی گلاس یکی از بهترین موارد برای استفاده و روح دادن به آشپزخانه است که در ادامه به این سقف و کاربرد آن بیشتر خواهیم پرداخت با ما همراه باشید. اما قبل از اینکه وارد بحث شویم پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید در خصوص قیمت چاپ روی پلکسی گلاس یا خود آن اطلاعات جامعی به دست آورید روی اینجا کلیک کنید.

سقف آشپزخانه پلکسی

چون در آشپزخانه از روغن زیاد استفاده میشود و امکان پاچیدن آن به دیوارها و سقف زیاد است.تعداد بار بیشتری نیاز به تمیز کاری آن نسبت به مکان های دیگر خانه است. آشپزخانه مکانی است که افراد در روز حداقل یکبار به ان سر زده و همچنین در اکثر خانه ها و آپارتمان ها در کمترین فاصله با فضای پذیرایی یا نشیمن قرار گرفته است. به همین دلیل زیبایی آشپزخانه و تمیزی این فضا در اولیت ها قرار دارد. تا به حال به این موضوع که ای کاش سقف آشپزخانه به راحتی تمیز میشد یا هیچگونه چربی و خاکی به آن نمیچسبید؟

با پیشرفت علم و توسعه صنعت باید گفت که این موضوع امکان پذیر است و شما با زحمت زیاد برای سابیدن سقف آشپزخانه خداحافظی خواهید کرد! عملا دوران رنگ روغن برای آشپزخانه به سر آمده و حال با ورود مواد دیگر تحولی عظیم در این عرصه ایجاد شده است. توصیه ما به شما برای راحتی بیشتر استفاده از سقف آشپزخانه پلکسی است. این ورق تمامی خاصیت های یک متریال خوب مانند قیمت مناسب و ارزان، قابل شستشو بودن،زیبا ،بدون نشستن گرد و خاک و دارا بودن نور کافی را به طور همزمان دارا میباشند که در ادامه بیشتر به آن میپدازیم.

پلکسی گلاس چیست؟

برای سقف آشپزخانه پلکسی باید با خود متریال آن آشنا شویم .

این ورق در واقع همان پلی متیل متاکریلیت همان آکریلیک که با نام تجاری پلکسی گلاس در بین همگان شناخته شده است.جنس این ورق از نوعی ترموپلاستیک در رنگ بندی بسیار متنوع میباشد که این ورق در چند مدل پلکسی رنگی ، پلکسی گلاس شفاف ، پلکسی ترانسپارنت ، مات و آینه ای نیز موجود می باشد. این ورق ها به صورت ورق های تخت در جنسی نسبتا خشک تولید میشوند که به راحتی به وسیله دست قابل خم کردن نیستند.پلکسی گلاس ها در عین انعطاف پذیری اصلا نرم نیستند و با ایجاد فشار زیاد شکسته و به تکه های بزرگ تقسیم میشود. که خطرناک نبوده و آسیبی وارد نمیکند و به دلیل همین ویژگی محبوبیت زیادی در بین مردم پیدا کرده است.

سقف آشپزخانه پلکسی چیست؟

سقف آشپزخانه ها از ورق های سبک شفاف یا نیمه شفاف تشکیل شده که با کمک نور پردازی های مناسب به کمک پروفیل نازک مثل استیل بر روی سقف آشپزخانه شما قرار خواهد گرفت. از دیگر ویژگی های این ورق میتوان به مقاومت زیاد آن نسبت به شیشه اشاره نمود که در چاپ تصویر روی شیشه کاربردی است و این موضوع سبب شده مقاومت بالایی در مقابل عواملی مثل حرارت داشته باشد و جایگزین مناسبی به جای شیشه گردد.این ورق به صورت صفحاتی در ابعاد 2.1 در 8.1 در بازار موجود است که آن را به قطعات استاندارد 60 در 60 برای مصارف خانگی استفاده میکنند. استفاده از این متریال در زمینه دکوراسیون داخلی و سقف کاذب به تازگی رواج فراوانی پیدا کرده است.این ماده پایه سقف آسمان مجازی نیز بوده که برای ترکیب با معرق سقف یا CNC به کار میرود.

نور پردازی در سقف آشپزخانه پلکسی

نور پردازی به زبان ساده در واقع جان دهی به اجسام و متریال است.گرانترین متریال ها با شیک ترین نما بدون نور پردازی مناسب و چشم نواز در واقع بی استفاده و خالی ترین بوده و دکوراسیون خودنمایی نداشته و به چشم نخواهد آمد. توصیه ما به شما این است که حتما از متریالی که قابلیت نور دهی دارند، مانند پلکسی گلاس شفاف استفاده نموده تا نوری یکدست را به تمامی محیط آشپزخانه شما برساند .به همین علت سقف کاذب پلکسی مناسبترین متریالیست که قابلیت نورپردازی متنوع با توجه به لامپ انتخابی شما را در خود جای داده است. نور مورد استفاده در پشت سقف آشپزخانه پلکسی به صورت لامپ های ال ای دی یا رشته ای اس ام دی یا مهتابی است که با توجه به ساده یا طرحدار بودن پلکسی و در رنگ های نیمه شفاف یا مات انتخاب میشود.

آیا فضای زیر پلکسی قابل دیدن است؟

این سوالی است که برای اکثریت به وجود آمده اما در جواب باید گفت خیر! این تایل ها به دلیل وجود ظاهر نیمه شفاف و نور پردازی به سمت پایین و فاصله سقف از سازه قابل رویت نبوده و نباید نگران این موضوع باشید. نور پردازی تایل های پلکسی با فاصله بین پنج الی هفت سانتی متر زیر کار نصب شده که با نصب درست آن میتوان به نوری زیبا و یکدست برای سقف آشپزخانه خود استفاده نمایید

مزایا سقف پلکسی

    نور بدون مشخص شدن تجهیزات سقف قابل رد شدن است

    این متریال قابلیت ترکیب با متریال هایی مانند تایل CNC ،معرق با چاپ مورد نظر شما دارد

    قابل شستشو آسان و ضد آب هستند

    این ورق به راحتی و با اندک متریال قابل نصب است.

پلکسی در سقف آشپزخانه ها چه کاربردی دارد و مزیت‌های آن چیست؟

پلکسی در سقف آشپزخانه ها به عنوان یک سقف کاذب مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دلیل مواد به کار رفته در ساختار این نوع سقف، سقف‌هایی از این جنس دارای ظاهری شفاف زیبا می‌باشد. برای ساخت سقف‌هایی از جنس پلکسی در ابتدا مواد اولیه را در برابر گرمای بسیار زیاد قرار می‌دهند. سپس این مواد ذوب شده را در قالب‌های مخصوص ریخته تا به شکل دلخواه در بیایند. طرح‌های به کار رفته در این سقف‌ها از زیبایی خیره کننده‌ای برخوردار می‌باشند. برای انکه بتوان از این نوع پلکسی در سقف آشپزخانه استفاده کرد، ضخامت آنها را چیزی بین 1 تا 40 میلی‌متر در نظر می‌گیرند. ابعاد این نوع پلکسی نیز از اندازه‌ای استاندارد برخوردار است و در ابعاد 60*60 آن را تهیه می‌کنند.

مزایای استفاده از پلکسی در سقف آشپزخانه

پلکسی در سقف آشپزخانه به دلیل ساختار مات، اما با قابلیت عبور نوری که دارد بسیار پر کاربرد می‌باشد. اما این نکته را نباید فراموش کرد که چون ساختار شکننده‌ای دارد، نمی‌توان از آن به صورت یکپارچه و در وسعت زیاد استفاده کرد. به همین خاطر بیشتر در آشپزخانه‌های کوچک و همچنین سرویس‌های بهداشتی از آن استفاده می‌شود. از جمله مزایای استفاده از این نوع سقف موارد زیر می‌باشد:

  • دارای مقاومت زیاد در برابر تغییرات دمایی محیط.
  • ثبات رنگ بسیار بالا در برابر تابش مستقیم اشعه خورشید به دلیل مواد ضد UV به کار رفته در آن.
  • امکان نورپردازی‌های مختلف به دلیل قابلیت عبور نور از آن.
  • ضد آب بودن و امکان شستشو در صورت کثیفی همانند صنعت چاپ استیکر
  • قیمت مقرون به صرفه در برابر دیگر سقف‌های کاذب موجود در بازار.
  • امکان تعویض این نوع سقف در هر زمان با طرح‌های دیگر.
  • نصب آسان و سریع آن.

چرا پلکسی نسبت به شیشه کارایی بهتری دارد؟

سقف پلکسی آشپزخانه در وحله‌ی اول از ایمنی بیشتری نسبت به شیشه برخوردار می‌باشد. شیشه‌های به کار رفته در سقف آشپزخانه در صورت شکستن آسیب‌های جبران ناپذیری می‌تواند ایجاد کند. اما پلکسی به دلیل ساختاری که دارد این خطر را ندارد. در صورتی که پلکسی دچار شکستگی هم بشود، آسیب‌هایی که شیشه‌ی شکسته ایجاد می‌کند را به همراه ندارد. پلکسی‌ها به دلیل ساختار ماتی که دارند جهت نورپردازی سقف آشپزخانه کاربردی‌تر می‌باشند. همچنین نصب سریع و آسان پلکسی، مقرون به صرفه بودن و… از دیگر کارایی‌های بهتر پلکسی نسبت به شیشه می‌باشد.

روش نصب پلکسی در سقف آشپزخانه

پلکسی در سقف آشپزخانه را می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن نصب و راه‌اندازی کرد. در ابتدا لازم است تا منابع نور مورد نیاز، شامل مهتابی، نوارهای LED و… را نصب نمایید. این کار را باید به شکلی انجام دهیم که نور در تمام سطح پلکسی به شکل مساوی پخش شود. سپس اقدام به نصب چهارچوب‌های این نوع سقف کاذب می‌کنیم. باید توجه داشت که این چهارچوب‌ها باید از جنس ضد رطوبت باشند. سپس اقدام به نصب و قرار دادن ورق‌های پلکسی در بین چهارچوب‌های تعبیه شده می‌کنیم. در نقاطی که پلکسی‌ها در اندازه‌ی مناسبی جهت قرار گرفتن در چهارچوب خود نیستند، باید آنها را برش دهیم. در صورتی که نیاز به طرحی خاص جهت پیاده سازی بر روی پلکسی داریم نیاز است از یک متخصص کمک بگیریم.