چرا تبلت روشن نمی شود؟ بررسی 7 دلیل روشن نشدن تبلت

این روزها مراکز زیادی را می توان دید که در راستای تعمیر تبلت در تهران فعالیت دارند. دلایل مختلفی می توانند موجب روشن نشدن دستگاه های تبلت شوند. در چنین شرایطی انتخاب یک مرکز تخصصی تعمیر انواع تبلت اهمیت زیادی می یابد. از عمده دلایل روشن نشدن دستگاه های تبلت می توان به اتمام عمر باتری، بروز مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری، خراب شدن و شکستن ال سی دی دستگاه، داغ شدن بیش از اندازه تبلت و بروز مشکل در شارژ شدن دستگاه اشاره نمود که در ادامه این نوشتار به بررسی جامع تر آن ها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

چرا تبلت ها روشن نمی شوند؟

عوامل مختلفی می توانند زمینه ساز روشن نشدن تبلت شده و شما را ملزم به تعمیر تبلت نمایند. برخی از این دلایل ساده بوده و شما با یک تحقیق کوتاه می توانید موفق به برطرف ساختن آن ها شوید؛ اما گاهی خرابی دستگاه به گونه ای است که باید تعمیر آن را به افراد متخصص بسپارید. اگر در شهر تهران سکونت دارید انتخاب یک مرکز تخصصی تعمیر تبلت در تهران یکی از نکات بسیار مهمی است که باید به آن توجه زیادی داشته باشید.

با افزایش قیمت تبلت ها تعمیر تبلت گزینه بهتری برای بازیابی دوباره آن ها است. آشنایی با دلایل اصلی خرابی تبلت ها می تواند به شما در این راستا کمک های قابل توجهی نماید. به طور کلی تبلت ها به دلایل زیر دچار خرابی شده و روشن نمی شوند.

مشکل در شارژ شدن تبلت ها

این امر را می توان یکی از دلایل اصلی روشن نشدن تبلت ها دانست که نباید به سادگی از کنار آن عبور کنید. اگر در گذشته تبلت شما دچار خرابی نشده است اولین پیشنهاد ما به شما بررسی باتری دستگاه است. تمام شدن عمر باتری قطعا موجب ایجاد مشکل در شارژ شدن دستگاه شما خواهد شد و بررسی شارژ تبلت قدم خوبی برای اطمینان یافتن از این موضوع به شمار می رود.

از دیگر عواملی که موجب عدم شارژ شدن تبلت ها می شوند می توان به پارگی کابل شارژ، خراب شدن تبدیل شارژر دستگاه، خرابی های مربوط به آی سی شارژ، خراب شدن سوکت شارژ و خرابی پریز برق اشاره نمود که هرکدام اهمیت بسیار زیادی دارند. با انتخاب یک مرکز تخصصی تعمیرات تبلت و لپ تاپ می توانید به اطلاعات دقیق تری در این باره دست یابید.

فریز شدن تبلت

دومین دلیل روشن نشدن تبلت را می توان فریز شدن آن ها دانست که به معنای عدم کارایی تبلت در حالت خاموش می باشد. راهکارهای مختلفی برای خارج ساختن تبلت در حالت فریز وجود دارند که توجه به آن ها می تواند به شما کمک های شایانی نماید. اولین راه حل جدا نمودن باتری از تبلت است که تنها زمانی امکان پذیر می باشد که باتری تبلت جدا گردد.

دومین راهکار نگه داشتن همزمان دکمه های ولوم و پاور به مدت چند ثانیه و رها نمودن یکباره آن ها است که می تواند به روشن شدن تبلت کمک کند. در اکثر مواقع شما می توانید به این روش ها مشکلات روشن نشدن تبلت را برطرف سازید؛ اما اگر باز هم مشکلی وجود داشت توصیه داریم حتما از متخصصین فعال در این حوزه کمک بگیرید.

بروز مشکل در نمایشگر تبلت و شکستن ال سی دی

خرابی صفحه نمایشگر و شکستن صفحه ال سی دی می تواند موجب عدم روشن شدن تبلت ها شود. در چنین شرایطی نیاز به تعمیر تبلت و برطرف ساختن شکستگی ال سی دی دارید تا عملکرد از دست رفته تبلت بازیابی گردد. برای تشخیص این امر می توانید تبلت خود را به کامپیوتر و یا مانیتور وصل نموده و محتوای دستگاه را از طریق ال سی دی مورد بررسی قرار دهید.

چنین شکستگی هایی موجب خرابی مادربرد، ایجاد مشکل در فلت تصویر، قطع شدن مدارهای متصل به ال سی دی، سیاه شدن تصویر و قطع شدن آی سی تصویر می شوند. با بروز چنین مشکلاتی احساس می کنید که دستگاه تبلت به طور کامل روشن نمی گردد و نیاز به تعمیر دارد. جهت دریافت خدمات تعمیرات تبلت، سرویس لپ تاپ و… می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

داغ شدن بیش از اندازه تبلت ها

استفاده طولانی مدت و بدون وقفه از تبلت ها می تواند زمینه های روشن نشدن تبلت را فراهم سازد. همان گونه که می دانید اگر به طور مداوم از یک دستگاه استفاده شود گرمای زیادی تولید شده و دستگاه داغ می گردد. توصیه داریم حتما زمانی را به استراحت قطعات تبلت اختصاص دهید تا دچار خرابی شوند؛ زیرا گرمای زیاد موجب خراب شدن قطعات آن ها می شود.

بروز مشکلات نرم افزاری در تبلت

از دیگر دلایل روشن نشدن تبلت ها می توان به مشکلات نرم افزاری اشاره نمود. نکته ای که بایستی درباره این مشکلات بدانید این است که طیف گسترده ای دارند. به عنوان مثال می توان باگ های مربوط به سیستم عامل ها را نام برد که گاهی دردسرساز می شوند. همچنین ممکن است این مشکلات به دلیل نصب مجموعه ای برنامه ها و عدم بروزرسانی آن ها رخ دهد که هرکدام به نحوی می توانند شما را ملزم به تعمیر تبلت نمایند.

مشکلات سخت افزاری

مشکلات سخت افزاری نیز انواع مختلفی دارند و نباید آن ها را نادیده گرفت. برخی از این مشکلات را می توان با تعمیر تبلت برطرف ساخت؛ اما برخی شما را مجبور به خرید تبلت جدید می نمایند؛ چرا که قابل برطرف شدن نیستند. اگر بخواهیم اشاره ای اجمالی به این مشکلات داشته باشیم می توان مواردی همچون خراب شدن مادربرد دستگاه، بروز مشکل در هارد تبلت، خراب شدن آی سی و خراب شدن سوکت شارژ تبلت را نام برد که می توانند شرایط بدی را پیش روی شما قرار دهند. ریکاوری هارد از جمله فرایندهای پیچیده ای است که نیاز به تخصص بالایی دارد. با توجه به این موضوع اگر در این راستا دانش و تخصصی ندارید حتما از افراد مجرب و متخصص کمک بگیرید.

پایان یافتن عمر مفید باتری تبلت

پایان عمر مفید باتری تبلت نیز موجب خاموش دستگاه خواهد شد. در چنین شرایطی با وجود شارژ نمودن دستگاه نیز تبلت روشن نمی شود و این موضوع نشان می دهد که باید باتری تعویض گردد. برای خرید باتری اورجینال و یا دریافت خدمات تعمیر دستگاه های تبلت و ارتقا لپ تاپ تنها کافیست با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

کلام آخر

با توجه به مطالبی که بیان شد می توان به این نتیجه دست یافت که دلایل مختلفی موجب روشن نشدن تبلت می شوند. به طور مختصر این دلایل شامل بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، داغ شدن بیش از اندازه دستگاه، خراب شدن ال سی دی تبلت، فریز شدن تبلت، شارژ نشدن تبلت و خراب شدن باتری آن می شوند که برای بازیابی مجدد دستگاه باید این مشکلات را برطرف سازید.

سوالات متداول

آیا بروز اشکال در کابل شارژر موجب روشن نشدن تبلت ها می شود؟

بله خراب شدن کابل شارژ موجب عدم شارژ شدن باتری دستگاه در نتیجه روشن نشدن آن می شود. در چنین شرایطی باید حتما کابل شارژر را تعویض کنید.

فریز شدن تبلت به چه معناست؟

فریز شدن در واقع به معنای یخ زدن تبلت است که بایستی به روش های مختلفی همچون نگه داشتن همزمان دکمه های ولوم و پاور این مشکل را برطرف سازید.

مشکلات نمایشگر که موجب روشن نشدن تبلت ها می شوند کدامند؟

این مشکلات شامل قطع شدن آی سی تبلت، بروز مشکل در فلت تصویر، خراب شدن مادربرد و قطع شدن مدارهای ال سی دی می شوند.