چرا تلویزیون سامسونگ روشن نمی‌شه؟

روشن نشدن تلویزیون سامسونگ یکی از مشکلات رایجی است که در بسیاری از مواقع کاربران این دستگاه با آن مواجه می‌شوند. این اختلال معمولاً به دلایل مختلفی مانند خرابی یکی از قطعات دستگاه به وجود می‌آید که باید توسط تکنسین متخصص مورد بررسی قرار بگیرد.

 از اصلی‌ترین علت روشن نشدن تلویزیون سامسونگ می‌توان به خرابی برد پاور یا همان منبع تغذیه اشاره کرد که به دلیل افزایش ولتاژ برق شهر و بالا بودن توان مصرفی و حرارت ایجاد می‌شود. به طور کلی اگر شما نیز به‌تازگی با مشکل روشن نشدن دستگاه خود مواجه شده‌اید و به دنبال تعمیر و رفع مشکل تلویزیون سامسونگ هستید، با ما همراه باشید. در ادامه مطلب قصد داریم دلایل اصلی روشن نشدن تلویزیون سامسونگ را مورد بررسی قرار دهیم.

 عوامل اولیه روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

 عوامل اولیه به معنای مشکلات و ایرادات اولیه تلویزیون سامسونگ شما است که باید با شناسایی این مشکلات برای رفع آن‌ها اقدام کنید. به طور کلی عوامل اولیه مختلفی وجود دارد که موجب روشن نشدن دستگاه شما می‌شود، این عوامل شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. خرابی محافظ برق

 محافظ برق اولین موردی است که پس از روشن نشدن تلویزیون خود باید به سراغ آن بروید. در واقع اگر تلویزیون شما دارای محافظ برق است، باید چراغ آن همیشه روشن باشد و در غیر این صورت محافظ شما معیوب می‌شود و باید آن را تعویض کنید.

پس باید در اولین گام از سالم بودن محافظ برق تلویزیون خود مطمئن شوید. برای این کار باید دو شاخه دستگاه خود را به یکی از پریزهای خانه به‌صورت مستقیم متصل کنید. اگر با این روش تلویزیون شما روشن شد، پس بدون شک می‌توان گفت محافظ برق شما دچار اختلال و مشکل شده است.

 2. اشکالات پریز برق

 برای اینکه بتوانید علت روشن نشدن تلویزیون سامسونگ خود را به‌راحتی پیدا کنید، باید از سالم بودن پریز برق نیز مطمئن شوید. در واقع ممکن است پریز برق با مشکل مواجه شده باشد و مانع روشن شدن دستگاه شما شود. در چنین شرایطی باید حتماً پریز برق را مورد بررسی قرار دهید. برای این کار می‌توانید تلویزیون خود را با پریزهای دیگر امتحان کنید، اگر دستگاه شما روشن شد، پس پریز شما دچار اختلال شده است.

روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

 3. معیوب شدن کابل‌های تلویزیون

 خرابی کابل‌های تلویزیون سامسونگ یکی دیگر از موارد مهمی است که می‌تواند باعث روشن نشدن دستگاه شما شود؛ بنابراین باید از سالم بودن تمامی کابل‌های تلویزیون مانند کابل HDMI، کابل‌های اتصال‌دهنده تلویزیون به برق و کابل‌های اتصال‌دهنده تلویزیون به دستگاه دیجیتال اطمینان حاصل کنید.

برای این کار باید کابل‌ها را مورد بررسی قرار دهید و مطمئن شوید که دچار بریدگی، پارگی، زدگی و خوردگی نشده‌اند. برای تست کابل‌های تلویزیون خود می‌توانید از اهم متر استفاده کنید. اما در صورت نداشتن اهم متر، بهتر است تلویزیون خود را با استفاده از یک کابل جدید امتحان کنید. اگر با این کار دستگاه شما روشن شد، خرابی و معیوب شدن کابل‌ها، اصلی‌ترین علت روشن نشدن تلویزیون سامسونگ است.

 4. اشکالات کنترل تلویزیون

 کنترل تلویزیون مورد مهم دیگری است که هنگام روشن نشدن دستگاه باید مورد بررسی قرار بگیرد. در مرحله اول باید اطمینان حاصل کنید که کنترل دستگاه شما باتری دارد. علاوه بر این باید از سالم بودن باتری‌ها نیز مطمئن شوید. برای این کار می‌توانید از باتری‌های نو استفاده کنید، اما اگر مشکل روشن نشدن تلویزیون همچنان ادامه داشت، ممکن است خود کنترل با مشکل مواجه شده باشد.

 در حال حاضر اپلیکیشن‌های مختلفی وجود دارد که با نصب آن‌ها روی تلفن همراه خود می‌توانید به‌عنوان کنترل تلویزیون از آن استفاده کنید. با این کار می‌توانید کنترل خود را تست کنید. در واقع اگر با استفاده از تلفن همراه، تلویزیون شما روشن شد، پس کنترل شما معیوب شده است و باید با مراجعه به مرکز تعمیر تلویزیون سامسونگ برای رفع مشکل آن اقدام کنید.

 دلایل اصلی روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

 دلایل اصلی به معنای مشکلات و ایرادات داخلی تلویزیون شما بوده که با اطلاع از آنها می‌توانید علت روشن نشدن تلویزیون سامسونگ را شناسایی کنید و کار تعمیر آن را به تکنسین حرفه‌ای که در این زمینه مهارت دارند، بسپارید. به طور کلی خرابی و فرسودگی قطعات زیر موجب روشن نشدن تلویزیون سامسونگ می‌شود:

 ایراد در برد پاور تلویزیون سامسونگ

 برد پاور به همان منبع تغذیه تلویزیون گفته می‌شود که در صورت معیوب شدن از روشن شدن دستگاه شما جلوگیری می‌کند. در برخی مواقع، خرابی و معیوب شدن قطعات برد پاور نیز باعث بروز این مشکل می‌شود؛ بنابراین بهتر است برای تعمیر این قطعه و رفع مشکل روشن نشدن دستگاه خود، به یکی از مراکز معتبر تعمیرات تلویزیون سامسونگ مراجعه کنید.

 معیوب شدن مین برد تلویزیون

 از دیگر قطعات اصلی و داخلی تلویزیون سامسونگ می‌توان به مین برد یا همان مادر برد آن اشاره کرد. این قطعه اصلی نقش پردازشگر را ایفا می‌کند و در صورت خرابی و معیوب شدن علاوه بر عدم انجام وظایف خود به‌درستی، مانع روشن شدن دستگاه شما می‌شود. دقت داشته باشید که مادر برد قطعه‌ای حساس است و خودتان قادر به عیب‌یابی و تعمیر آن نخواهید بود؛ بنابراین توصیه می‌کنیم کار تعمیر تلویزیون سامسونگ خود را به مراکز تعمیراتی معتبر و افراد کاربلد بسپارید.

خرابی دکمه پاور تلویزیون سامسونگ

خرابی دکمه پاور یکی دیگر از دلایل اصلی روشن نشدن تلویزیون سامسونگ به‌حساب می‌آید. در واقع اگر دستگاه خود را با استفاده از دکمه‌های لمسی که در بخش جلویی تلویزیون تعبیه شده است خاموش و روشن می‌کنید، به‌احتمال زیاد دکمه پاور تلویزیون معیوب شده است. عیب‌یابی و تعمیر دکمه پاور تلویزیون سامسونگ نیازمند دانش و مهارت بالایی است؛ بنابراین بهتر است برای رفع مشکل آن از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

تعمیر تلویزیون سامسونگ

سخن پایانی

اگر شما نیز در منزلتان از تلویزیون سامسونگ استفاده می‌کنید و دستگاه شما روشن نمی‌شود، باید دنبال راه‌حل و یافتن ایراد تلویزیون خود باشید. برای یافتن علت روشن نشدن تلویزیون سامسونگ خود بهتر است در ابتدا محافظ برق، کابل تلویزیون، کنترل تلویزیون و… را مورد بررسی قرار دهید و از سالم بودن تمامی این موارد اطمینان حاصل کنید.

اگر مشکل دستگاه شما رفع نشد، ممکن است دکمه پاور، مین برد و یا برد پاور دستگاه شما معیوب شده باشد که در این شرایط به تعمیر تلویزیون سامسونگ نیاز پیدا خواهید کرد.