در چه مکان هایی از موتور برق بزرگ و کوچک و پرتابل استفاده می شود؟

امروزه یکی از تجهیزاتی که با استفاده از سوخت بنزینی و گازوئیل ویا حتی نفت اقدام به تولید انرژی برق می نماید، موتور برق نام دارد. این تجهیزات در سایز بزرگ و کوچک تولید شده‌اند و در زمانی که برق قطع شود در بیمارستان‌ها و مطب پزشکان برای تامین برق اضطراری مورد استفاده قرار می گیرند. برخی موتور برق ها سایز کوچکی دارند و قابل حمل هستند. قیمت موتور برق های کوچک و بزرگ و پرتابل به عوامل زیادی بستگی دارد. این عوامل می تواند سوخت مصرفی، میزان برق تولیدی و … باشد.

موتور برق ها مدل های متفاوتی دارند و در سراسر جهان به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌ گیرند. در واقع در هر منطقه‌ای که جریان برق قطع شود برای تامین انرژی برق از موتور برق استفاده می کنند. این گونه از محصولات مولد الکتریکی هستند که در فضای خارج از شهر مانند باغ ها و مزارع کشت زار ها و کارگاه های مختلف و ویلا ها مورد استفاده قرار می گیرند.

مکان های مناسب برای استفاده از موتور برق بزرگ و کوچک و پرتابل

از آنجایی که موتور برق های کوچک قابل حمل و نقل هستند بهترین گزینه برای مصارف خانگی و صنعتی اند. به این نوع از محصولات موتور های سبک و کوچک و یا موتور برق های یک کیلو وات می گویند. این گونه از محصولات به علت وزن سبکی که دارند به راحتی قابل جابجایی هستند و نام دیگر آنها موتور برق های ۱۰۰۰ وات و یا موتور برق های بی صدا است. زیرا صدای بلندی ندارند.‌ برای گردش و سفر و کمپینگ ها بهتر است از موتورهای کوچک استفاده کنید.

 چرا که موتور برق های کوچک یا یک کیلو وات زمانی که برق خانه موقتاً برق قطع شود هم برای روشن کردن تلویزیون و یا کامپیوتر و حتی برای روشنایی مورد استفاده قرار می گیرند. اینگونه از محصولات برق کمتری نسبت به برق های عادی تولید می کنند به این جهت از قیمت مناسب تری برخوردار هستند. اما موتور برق های بزرگ ده کیلو وات جزو پرفروش‌ ترین پرکاربرد ترین موتور برق های به حساب می‌ آیند.

نکاتی برای استفاده از موتور برق 

استفاده نادرست موجب فرسوده شدن دستگاه و در نتیجه کاهش طول عمر آن می شود. در این صورت ممکن است بعد از استفاده مکرر متوجه شویم که موتور برق و کار نمی‌ کند و تنها کار مراجعه به یک تعمیرکار و صرف هزینه زیاد بابت این موضوع است.  دقت کنید که به هیچ عنوان در زمان طولانی بیشتر از حد توان موتور برق از آن استفاده نکنید زیرا در این صورت موتور برق شما آسیب می بیند.‌

علاوه بر این در زمان مناسب تمام اجزای موتور برق خود را چک کنید و در صورت خرابی به تعمیر آن بپردازید‌. زیرا در این صورت بازدهی ژنراتور شما افزایش پیدا می کند. علاوه بر این اگر قصد بهره‌وری بلند مدت از موتور برق را دید به شما پیشنهاد می کنیم که از موتور های کوچک استفاده نکنید. زیرا در این صورت توان موتور برق در آن حدی نیست که بتواند به نیازهای شما پاسخ دهد به همین جهت بهتر است سراغ موتور های بزرگ بروید.

اطلاعاتی راجع به موتور برق بی صدا

موتور برق بی صدا همان موتور برق های مسافرتی و یا کیفی هستند. این گونه از محصولات با نام موتور برق کوچک شناخته می شوند و نام دیگر آنها موتور برق سایلنت است. چرا که هیچ صدایی از خود تولید نمی کنند و سایز کوچکی دارد عملکرد این گونه از محصولات بسیار معمولی است و مصرف کنندگان می توانند بیش از ۵ ساعت از آن استفاده کنند. موتور برق های بی صدا و یا همان موتور برق های کوچک با استفاده از سوخت بنزین شروع به کار می کنند و ظاهرشان مانند یک کیف است. یکی از نمونه های بسیار موفق از این موتور برق، موتور برق بی صدا ژاپنی SHX1000 می باشد.

موتور برق های کوچک بنزینی بی صدا با کیفیت عالی قدرت موتور بالایی دارند و در خانه ها و آپارتمان‌ها از آنها استفاده می شود. علاوه بر این لرزش و صدای بسیار کمی دارند و دارای دو خروجی هستند و مجهز به سیستم هندلی اند. این گونه از محصولات وزن کمتری نسبت به موتور برق های معمولی دارند و از سوی دیگر سایز آن ها کوچکتر است.

نکاتی برای خرید موتور برق 

از موتور برق های بی صدا برای محل هایی مانند آزمایشگاه و بیمارستان ها که نیاز به برق دارند مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع آن دسته از منازلی که به دلایل مختلف برق کشی نشده‌اند می‌ توانند برای تامین نیاز برقی شان از موتور برق های کوچک سبک استفاده کنند. برای خرید این گونه  باید نیاز خود را بسنجید وسپس با توجه به نیاز و خود محصولات را خریداری کنید.

برای خرید موتور برق ابتدا باید توجه کنید که قصد شما از خرید این محصول برای استفاده در چه مکان و چه شرایطی است. به عنوان مثال اگر قصد تان استفاده از موتور برق برای مصارف خانگی است به شما پیشنهاد می شود که از موتور برق های کوچک استفاده کنید. علاوه بر این اگر قصدتان استفاده صنعتی است از موتور برق های بزرگ استفاده کنید چرا که برای انتخاب این تجهیزات باید به توان آن ها دقت کنید.