برای خرید سوله چه اقداماتی انجام می دهید؟

به نظر شما یک سوله ایده آل شامل چه پارامترهایی است و چه نکاتی را باید هنگام خرید سوله در نظر بگیریم؟ ما در اینجا نکاتی را درباره خرید و فروش سوله بیان می کنیم.

در خرید سوله چند مورد حائز اهمیت است که شامل : طول ، عرض و ارتفاع (جهت مکان مورد اجرای سوله) اهمیت ویژه دارد. در مرحله دوم ، سال سوله سازی ، فرم ساخت سوله ، کیفیت ساخت سوله ، دقت سوراخ کاری فلنچ اتصالات و زاویه برش های آن نیز حائز اهمیت است. از نکات مهم دیگر در مورد سوله توجه به میزان اصطحلاک ، کیفیت رنگ و تکمیل بودن متعلقات آن میباشد.

سوله چیست و چگونه ساخته میشود؟ قیمت خرید سوله براساس چه مواردی مشخص می گردد؟  سوله ها سازه های فلزی پیش ساخته با سقف شیبدار هستند که با هدف ایجاد محیطی بدون ستون میانی، بر اساس محاسبات فنی خاصی ساخته میشوند. مهمترین ویژگی این سازهها دارا بودن فضای وسیع با دهانه های بزرگ است که همین مسئله، استفاده از پوششهای خاص برای ساخت آنها را به امری ضروری تبدیل میکند.

سوله ها در سراسر جهان با اهداف مختلف و متعددی به طور وسیع مورد استفاده قرار میگیرند. از کارخانه ها، انبارها و تعمیرگاه ها گرفته تا سالن های ورزشی، پارکینگ ها، فروشگاه ها و سالن های نگهداری دام و طیور، همگی محیط هایی هستند که غالبا با به کارگیری سوله ساخته میشوند. به همین دلیل سوله ها میتوانند بسته به نوع کاربرد، ابعاد و اشکال متفاوتی به خود بگیرند.

خرید سوله وهزینه ساخت سوله نیز با توجه به این موضوع دستخوش تغییرات مختلفی میگردد. برای ساخت سوله ها، از یک سوله فوق سبک ارزان گرفته تا سوله های فوق سنگین و گران قیمت، از قطعاتی با ابعاد متغیر استفاده میشود که وزن و ابعاد این قطعات با توجه موارد مختلفی تغییر میکند. مواردی همچون نوع کاربری، ابعاد سوله، موقعیت مکان سوله از نظر سرعت وزش باد و بیشترین میزان بارش برف و… در تعیین این ابعاد و اندازه ها موثر هستند. اما صرف نظر از شکل سوله، وزن آن نیز از عوامل مهم و تاثیرگذار در هنگام انتخاب است.

معمولا هزینه خرید سوله بالاست چرا که قیمت و هزینه ساخت سوله با توجه به آن تعیین میشود. سوله ها از لحاظ وزنی و بسته به میزان آهن و فولاد به کاررفته در آنها به دو دسته سوله سبک و سنگین تقسیم میشوند. بسیاری از افراد ممکن است به دنبال یک سوله فوق سبک ارزان قیمت باشند. به همین سبب در ادامه به بررسی این نوع سوله ها میپردازیم. با توجه به بالا بودن قیمت و هزینه ساخت سوله های سنگین، تقاضا برای سوله های سبک بیشتر است.

سالهاست که از خرید سوله برای راه اندازی محیطهای مختلف صنعتی از جمله کارخانجات، انبارها، مراکز دام و طیور و… به جای صرف زمان و هزینه بالا برای ساخت وساز، از سوله استفاده میشود. سوله ها مزایای زیادی را به همراه دارند و وزن سبک، قیمت مناسب و سهولت در جابجایی، آنها به انتخاب بسیاری از صنعتگران تبدیل کرده است. در ادامه این مطلب با سوله ها و هزینه های مرتبط با ساخت آنها بیشتر آشنا خواهید شد.

در خرید سوله گاهی اوقات قیمت خیلی بالا نیست زیرا در ساخت سوله های سبک از فلزات کمتری استفاده شده است. اما در عین حال این سوله ها از مقاومت بالایی نیز برخوردارند. به همین جهت در موارد مختلفی میتوان آنها را به کار برد. اما به طور کلی سالنهای ورزشی بیشترین استفاده را از آنها دارند. استفاده از یک سوله فوق سبک ارزان مزایای زیادی را به همراه دارد. قیمت و هزینه ساخت سوله سبک پایینتر است. جابجایی این سوله ها به راحتی امکانپذیر است.