پرده زبرا سه بعدی مناسب چه فضاهایی می باشد؟

جدیدترین مدل های پرده زبرا سه بعدی

امروزه مدل پرده سه بعدی زبرا جایگزین تمام مدل های پرده شده است و ما مدل پرده زبرا را به عنوان پرده اداری پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه و حتی در محیط های اداری نیز می بینیم. پرده زبرا مزایای بسیار زیادی دارد و به همین خاطر این مدل در سراسر جهان بسیار معروف و محبوب شده است. مدل پرده زبرا انواع مختلفی دارد و پرده زبرا سه بعدی یکی از جدیدترین و خاص ترین مدل های انواع آن میباشد. ویستاپرده به عنوان یکی از بزرگترین مراکز تولید پرده زبرا در این مقاله قصد دارد راهنمای کاملی درباره مدل پرده زبرا ارائه دهد و جدیدترین مدل های این پرده را معرفی کند.

پرده زبرا سه بعدی چیست؟

همان طور که از نام این محصول مشخص است، پرده زبرا سه بعدی نوع خاصی از مدل زبرا است که تصاویر سه بعدی با کیفیت بالا روی آن چاپ می شود. حتما تصاویر سه بعدی در سینماها را دیده اید. ویژگی اصلی تصاویر سه بعدی این است که ما آنها را بزرگ، برجسته و واقعی تصور میکنیم. از آنجایی که پرده زبرا سه بعدی یکی از دسته های پرده های زبرا چاپی به شمار می آید، می توان هر طرح با کیفیتی مانند طرح گل و طبیعت، طرح کودک، طرح چهره افراد مشهور و تصاویر سه بعدی پرسپکتیو را روی آن چاپ کرد.

پرده زبرا سه بعدی برای چه محیط هایی کاربرد دارد؟

پرده زبرا سه بعدی را می توان برای فضاهای مختلفی به کار برد اما از این مدل بیشتر برای پرده اتاق خواب و پرده آشپزخانه استفاده میکنند، زیرا پرده های چاپی و از نوع سه بعدی چندان برای فضاهای رسمی مانند پذیرایی و شرکت ها و ادارات مناسب نیستند.

پرده زبرا سه بعدی برای اتاق خواب کودکان

یکی از کاربردهای عمده پرده زبرا سه بعدی، پرده اتاق خواب کودک است. روانشناسان توصیه میکنند که وسایل اتاق کودک باید به درستی و با توجه به سلیقه او انتخاب شود، زیرا دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک، تاثیر زیادی در روحیه و روان او دارد. پرده اتاق خواب کودک به عنوان یکی از مهم ترین قطعات پازل اتاق کودک نیز باید با دقت و حساسیت زیاد انتخاب شود. از آنجایی که پرده زبرا سه بعدی تقریبا هیچ محدودیت تصویری ندارد، شما میتوانید انواع طرح های کودکانه را با توجه به جنسیت فرزند خود را سفارش دهید تا روی پرده زبرا چاپ کنند که البته این مورد احتمالا بسیار گران خواهد شد.

یکی دیگر از طرح های رایج برای پرده اتاق خواب دخترانه و پسرانه، طرح شخصیت های کارتونی است. شخصیت هایی مانند السا و راپونزل از کاراکترهای کارتونی مورد علاقه دخترانه هستند و کاراکترهای لاک پشت های نینجا، بتمن و غیره از شخصیت های محبوب پسران هستند. پرده زبرا سه بعدی آنقدر تنوع طرح و رنگ دارد که شما می توانید طرح و رنگ مورد علاقه کودک خود را پیدا کنید. همچنین می توانید از صفحه محصولات پرده زبرا چاپی سبک مدرن، بهترین مدل های پرده اتاق خواب کودک را مشاهده کرده و در صورت تمایل اقدام به خرید نمایید.

آموزش نصب پرده زبرا سه بعدی

نصب پرده زبرا سه بعدی بسیار آسان می باشد. مشابه نصب پرده زبرا به دو صورت دیواری و سقفی انجام می شود. وسایلی که برای نصب پرده زبرا مورد نیاز است عبارتند از:

  • مداد یا خودکار برای نشانه گذاری
  • متر برای اندازه گیری
  • رول پلاک و پیچ
  • دریل برای سوراخ کردن دیوار

نحوه نصب پرده زبرا به صورت دیواری

    ابتدا از 10 تا 15 سانتی متر از طرفین پرده را اندازه گرفته و با خودکار یا مداد علامت میزنیم. سپس پایه دیواری را با پیچ و رول پلاک روی دیوار نصب میکنیم. پایه سقفی را توسط پیچ و مهره به صورت افقی زیر پایه دیواری نصب میکنیم.

    پشت پرده زبرا یک شیار دارد که باید آن را داخل پایه سقفی گذاشته و قسمت جلویی پرده را به بالا فشار می دهیم و آن را داخل پایه محکم می کنیم.

نحوه نصب پرده زبرا به صورت پایه سقفی

    در نصب پرده زبرا به صورت دیواری هم باید از طرفین پرده به اندازه 10 تا 15 سانتی متر اندازه گیری کرده و علامت بگذارید و با دریل سوراخ کنید. سگس پایه سقفی را با رول پلاک و پیچ و مهره آن را به سقف متصل میکنیم.

    مشابه مرحله دوم نصب پرده زبرا به صورت دیواری، باید شیاری که در پشت پرده است را داخل پایه سقفی گذاشته و و جلوی پرده را به بالا فشار می دهیم و آن را داخل پایه محکم می کنیم.

نحوه شستشوی پرده زبرا سه بعدی

پیش از اینکه به سراغ راهنمای شستن پرده زبرا سه بعدی برویم باید توصیه های قبل از آن را بکنیم. از آنجایی که شستشوی پرده زبرا سه بعدی کمی سخت است، توصیه میکنیم که حتما به صورت مرتب، با جاروبرقی و دستمال های میکروفایبر کرکره های زبرا را تمیز کنید تا لکه ای روی آنها نماند و کار به شستن آنها برسد. همچنین توصیه میکنیم که پرده زبرا سه بعدی را درون ماشین لباسشویی نیندازید. پرده را یا به صورت دستی شسته و یا اینکه به خشکشویی ببرید. حالا به سراغ مراحل شستشوی پرده زبرا سه بعدی می رویم:

بهتر است جارو برقی داشته باشید که دارای برس تودوزی باشد. پرده زبرا سه بعدی را کاملا صاف کنید، به طوری که اصلا چین نداشته باشد. سپس لبه جاروبرقی خود را از بالا به پایین بکشید. به یاد داشته باشید که پشت مدل پرده زبرا را هم مانند جلوی آن تمیز کنید.

اگر لکه ای روی مدل پرده زبرا وجود داشت، شما باید یک سطل پر از آب گرم با صابون را آماده کنید. یکی دیگر از روش های شستن پرده زبرا سه بعدی بدون آسیب زدن به آن استفاده از محلول سرکه و آب است. تا زمانی که ماده شوینده حاوی ماده سفید کننده نباشد و به پرده آسیبی نمیزند، می توان از آن استفاده نمود.

برای شستشوی عمیق تر لکه ها باید به برچسب یا راهنمای شستن پرده زبرا سه بعدی توجه کنید. در آنجا معمولا راهنمای شستن پرده زبرا سه بعدی با مواد شوینده ای که باید استفاده شود را می نویسند. برای شستن پرده زبرا سه بعدی باید با یک پارچه مرطوب، به صورت افقی از بالا تا پایین پرده را تمیز کنیم. پارچه مرطوب را به کف آغشته کرده و پرده را پاک کنید.

جنس پرده زبرا

این پرده از دو لایه تشکیل شده که روی یک رول و توسط یک بند در کنار آن، بالا و پایین می شود. جنس زبرا از لایه های تور و پارچه تشکیل شده است. از قسمت تور آن نور عبور کرده و اگر قسمت های پارچه ای، در دولایه یکی در میان روی هم قرار بگیرند، امکان ورود نور و اشراف دید وجود ندارد. به همین ترتیب و به سادگی می توان با استفاده از یک بند، میزان نور ورودی را کنترل نمود و به کاربرد پرده زبرا پی برد. به یاد داشته باشید که تفاوت این پرده با پرده شید در این است که زبرا دولایه می باشد در حالیکه پرده شید تک لایه ای و سبک تر است.

شید رول دوبل

نام دیگر پرده اداری زبرا پرده شید رول دوبل است. چرا که این پرده مانند پرده سه بعدی است با این تفاوت که به صورت دولایه می باشد و به صورت سایه روشن نور را عبور می دهد.

انواع مدل پرده زبرا

این مدل پرده نیز مانند سایر انواع آن، از تنوع زیادی برخوردار است که ما در ادامه آن ها را بررسی می کنیم:

پرده زبرا ساده

مدل زبرا ساده یکی از پرفروشترین و محبوبترین انواع طرح های زبرا می باشد. این طرح ها می تواند شامل رنگ های روشن برای فضاهای مدرن تر و مینی مال تر و شامل رنگ های غلیظ و گرم و قوی برای فضاهایی که دکوراسیون قهوه ای، طلایی و یا رنگ های قوی و زنده تری دارد، شود. به یاد داشته باشید انتخاب طرح و رنگ پرده، بستگی زیادی به تم مبلمان و دکوراسیون فضای مورد نظر دارد. لذا قبل از انتخاب پرده، حتما با یک نیروی ماهر و خبره در مورد هماهنگی هارمونی ها مشورت نمایید.

پرده زبرا طرح دار

پرده های زبرا ویژگی هایی منحصر به فرد دارند و همین امر آن ها را نسبت به سایر انواع مدل پرده متمایز نموده است، از جمله تنوع فوق العاده در طرح ها و رنگ ها. این تنوع، سبب شده با هر سلیقه ای مطابق باشد. طرح های زبرا قابل سفارش نیز هست. با وجود انواع طرح های متنوع، افراد قادر هستند انواع طرح های پیشنهادی خود را برای قرار گرفتن بعنوان طرح روی پرده سفارش دهند.

آیا زبرا برای پذیرایی نیز مناسب است؟

پرده زبرا از آن دست پرده هایی است که خیلی شیک و صاف می ایستد و ظاهری مدرن به خانه می بخشد. تا پیش از این تصور می شد کاربرد پرده زبرا در آشپزخانه و اتاق خواب است. حال اگر کسی بخواهد با توجه به مبلمان سلطنتی و کلاسیک منزلش به جای استفاده از پرده سلطنتی از پرده زبرا برای پذیرایی استفاده کند، شاید تصور کند این امکان وجود ندارد و مبلمان کلاسیک و پرده مدرن با هم همخوانی ندارد. در حالیکه مدل زبرا با مدل های جدید و طرح دار و گلدوزی شده، می تواند در پذیرایی و همراه با دکوراسیون کلاسیک نیز استفاده گردد.

پرده زبرا آشپزخانه، بسیار پر کاربرد

این نوع پرده یکی از انتخاب های فوق العاده برای آشپزخانه می باشد. این فضا به دلیل اینکه هم نور خوبی می طلبد و هم نیاز به پوشش دارد، نیازمند پرده ای با قابلیت کنترل نور و راحتی در استفاده است. همه این ویژگی ها را پرده زبرا برای آشپزخانه مهیا نموده است. به همین خاطر است که میزان استفاده از این نوع پرده در آشپزخانه امروزه رواج یافته است.

آیا پرده زبرا اتاق خواب انتخاب مناسبی است؟

اتاق خواب به دلیل دارا بودن فضای صمیمانه و آسوده تر به نسبت سایر فضاهای منزل، حساسیت بیشتری در هنگام انتخاب پرده دارد. کاربرد پرده زبرا به دلیل کنترل کردن میزان نور ورودی به درون فضا و همچنین قابلیت حفظ حریم خصوصی، مخصوصا برای اتاق خواب بسیار زیاد است.

پرده زبرا اتاق کودک

کاربرد پرده زبرا برای اتاق کودک یک انتخاب هوشمندانه است. زیرا قابلیت چاپ شدن انواع طرح ها و تصاویر روی آن وجود دارد. همچنین به دلیل وجود سهولت در بالا و پایین کشیده شدن، می تواند به راحتی مورد استفاده قرار گیرد. شما می توانید با چاپ طرح های مورد علاقه فرزندتان از انواع شخصیت های کارتونی گرفته تا انواع طرح هایی که در شبکه های اجتماعی مانند پینترست، اینستاگرام، سایت های اینترنتی و …. هست و حتی تصاویر فرزندتان، به زیبایی این پرده ها بیافزایید. اینکه چه طرحی برای چاپ انتخاب کنید، هیچ تفاوتی در قیمت نهایی نخواهد داشت.

جذابیتی به نام پرده زبرا سه بعدی

اخیرا طرح های سه بعدی روی پرده مد شده است. این طرح ها معمولا برای جذاب تر شدن فضا و بزرگتر نشان دادن آن استفاده می شود. این طرح ها پیش از این بر روی کاغذ دیواری نیز استفاده می شد. اکنون یکی از انواع کاربرد پرده زبرا در منزل این است که بتوان طرح های سه بعدی مورد نظر را روی آن ها چاپ نمود. معمولا این طرح ها برای کودکان جذابیت بیشتری دارد لذا استفاده از پرده زبرا سه بعدی در اتاق کودک کاربرد بیشتری دارد.

 قیمت زبرا

قیمت این مدل پرده با توجه به میزان پارچه به کار رفته و سایر اجزای آن محاسبه می گردد. در این میان کیفیت این اجزا برای ماندگاری بیشتر پرده اهمیت به سزایی دارد.