دیتیلینگ خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر نظافت خودرو برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد و برای این کار به کارواش های زیادی مراجعه کرده اید شاید تا به حال کلمه دیتلینگ خودرو به گوشتان خورده باشد و متوجه کاربرد آن در صنعت شستشو و نظافت خودرو شده‌اید.  اما دیتلینگ به معنای جزئیات است و استفاده آن در کارواش نشان دهنده تمیزکاری با جزئیات بسیار بالا می‌باشد دیتلینگ به طورکلی شامل نظافت داخلی، بیرونی و حتی موتور می شود و این کار با استفاده از بخارشوی کارواش،  دیگ بخار کارواش و دیگر تجهیزات انجام می شود. این کلمه برای نظافت خودرو در کشور آمریکا استفاده میگردد اما در کشور انگلستان به جای استفاده از این کلمه از خدمات خودرویی استفاده می شود.

فرایند دیتلینگ خودرو

فرایند دیتلینگ خودرو به طور کلی برای اصلاح ظاهری و تمیز کردن خودرو انجام می شود به این نکته دقت داشته باشید که صافکاری و رنگ آمیزی شامل این فرایند نمی‌شود اما فرایند دیتلینگ خودرو به شرح زیر می‌باشد.

  • مرحله اول شستشوی سطحی خودرو می باشد این کار در برخی از مراکز توسط بخارشوی کارواش انجام می شود بخار شوی کارواش لکه های عمیق را هم از روی سطح و هم از داخل خودرو به راحتی از بین می برد.
  • مرحله دوم پس از شستشو و از بین بردن گرد و غبار ها بدنه خودرو باید خشک شود که این کار توسط پارچه های خشک انجام میگیرد.
  • در مرحله سوم برای از بین بردن خط و خش بدنه و اصلاح رنگ خودرو از پولیش و پولیشر استفاده می شود.
  • مرحله چهارم استفاده نانوپوش می باشد پس از پولیش نانوپوش بر روی بدنه خودرو اعمال میگردد که یک لایه محافظ بر روی بدنه خودرو به وجود می‌آید این لابه از خط خش بر روی بدنه جلوگیری می کند.
  • مرحله پنجم پاک کردن شیشه ها با استفاده از مواد خاصی می باشد که هر گونه لکه را از روی شیشه پاک میکند.
  • مرحله ششم و در اخر داخل خودرو به کمک بخارشوی کارواش و مواد خاصی تمیز می‌شود و تمامی لکه ها از روی صندلی و کف پوش ماشین از بین می‌رود.

در این دیتلینگ خودرو از بخارشوی کارواش و دیگ بخار کارواش استفاده بسیار زیادی می شود دیگ بخارکارواش فرایند بخار اب را با فشار زیاد به سطح داخلی و خارجی خودرو پاشش میکند که این کار باعث از بین بردن ذرات آلودگی و باکتری‌ها بسیار مفید می‌باشد.

تفاوت دیتلینگ و کارواش بخار چیست؟

به طور کلی کارواش یک فرایند شستشوی خودرو است که برای از بین بردن گرد و غبار و لکه های سطحی از روی بدنه خودرو انجام می شود که در برخی از مواقع از بخارشوی کارواش برای تمیز کردن داخل خودرو استفاده می شود. اما دیتلینگ یک فرایند بسیار کاملتر از کارواش می باشد که شامل شستشو، پولیش، نانوپوش، پاک کردن شیشه ها و تمیز کردن داخل خودرو است با استفاده از دیتلینگ علاوه بر حذف گرد و غبار ها و لکه های سطحی بدنه خودرو شما اصلاح رنگ میگرددو همچنین خط خش ها حذف می شوند و پس از انجام دیتلینگ بدنه خودرو شما شفاف تر و درخشان تر میگردد.

بخارشوی صنعتی در دیتیلینگ

اگر برای دیتیلینگ خودرو به یک مجموعه مراجه کردید باید به این نکته توجه کنید که در انجام این کار از بخارشوی صنعتی کارواش استفاده کنند. وجه تمایز یک مجموعه معمولی و یک مجموعه ممتاز در استفاده از تجهیزات حرفه ای می باشد که یکی از آن ها بخار شوی صنعتی است. ما در این مطلب به فواید استفاده از بخار شوی کارواش و دیگ بخار کارواش میپردازسم و فواید استفاده از آن را شرح می دهیم. با استفاده از بخارشوی صنعتی این دستگاه مواد را بخار کرده و آن را به سمت بخش های دیگری از واحد دیتیلینگ هدایت میکند پس بخارشوی صنعتی از مهمترین قسمت های دیتیلینگ می باشد.

مزایای دیتیلینگ ماشین

  • با انجام دیتیلینگ خودرو، بدنه و سطح خودرو شما به دلیل استفاده از نانوسرامیک در برابر خط و خش مقاوم می شود که با این کار مدت ها نیازی به واکس و پولیش ندارید.
  • همچنین این کار باعث می شود که سطح بیرونی خودرو مانند سقف دچار آفتاب سوختگی نشود.
  • با دیتیلینگ بدنه، خودروی شما شفاف تر شده و همچنین به دلیل استفاده از بخارشوی کارواش تمامی آلودگی و گرد و غبار های سطحی از روی خودرو حذف می‌شوند.

درآمد دیتیلینگ خودرو

خودرو یکی از صنعت های پر درآمد می باشد حال شما به این فکر کنید که افراد زیادی هستند که به نظافت و تمیزی خودروی خود اهیمت بسیار زیادی میدهند و همیشه این افراد به دنبال تمیزی و سلامت خودروری خود هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ ظاهری می باشند.

با توجه به این که سالانه خودرو های بسیار زیادی خرید فروش می‌شوند به همین دلیل فرصت های زیادی در زمینه دیتلینگ برای شما به وجود می‌‌آید که شما با انجام این کار میتوانید کسب درآمدی بسیار زیادی داشته باشید.