سخت ترین ساز های جهان کدامند؟

معرفی سخت ترین ساز موسیقی دنیا از نظر یادگیری

از معروف ترین و پر طرفدارترین سازهای دنیا می توان به پیانو، گیتار، درام، نی، ارگان، چنگ و .. اشاره نمود که می توانند با تولید موسیقی دلنشین وزیبا، روح و روان آدمی را صیقل بدهند. این دستگاه های موسیقی موجب ایجاد نوعی ارتباط بین مغز و بدن آدمی می شوند که آرامش و یک حس بی نظیر را به دنبال دارد. ما در این مقاله قصد داریم 10 تا از سخت ترین سازهای موسیقی صحبت کنیم و در انتها اطلاعاتی را درمورد خرید پیانو در اختیار شما قرار دهیم. پس تا پایان با ما همراه باشید.

سخت ترین ساز موسیقی کدام است؟

 1. درام

طبل درام که از دسته دستگاه های موسیقی ضربه ای محسوب می شود دارای پوسته ای به نام دارم اسکین می باشد. طراحی ساختار درام همانند گذشته است و کوچکترین تغییری در آن رخ نداده است و می توان گفت درام یکی از نخستین و قدیمی ترین سازهای موسیقی دنیا محسوب می شود. نوعی از درام Dimbe نام دارد که برای نواختن آن از درامر استفاده می شود. گونه های دیگر درام bongo drume و timpani هستند که معمولاً به صورت چند نفره نواخته می شوند.

درام های پر طنین و تکان مورد علاقه ی نوازنده های جاز می باشد و درام های دارای صدای بلند و خشن مورد توجه نوازنده های راک قرار گرفته است. از گذشت های دور از این ساز موسیقی استفاده های فراوانی می کرده اند به طوری که در مراسم مذهبی نیز راه یافته بودند.

برای یادگیری این ساز تقریبا باید حدود 18 ماه زمان گذاشت.

 2. آکاردئون

این ساز یک ساز بادی شستی دار می باشد که دو طرف آن سطوح مورب قرار گرفته اند دارای بدنه ی فانوسی شکل و جزء سخت ترین الات موسیقی می باشد. آکاردئون از دسته دستگاه های موسیقی می باشد که حالت مستطیل شکل دارد و نوازنده با در دست گرفتن آن و دادن حرکت هایی به آن صداهای دلنشینی تولید می کند. تولید موسیقی در این ساز از طریق مجاری هوایی که در آن وجود دارد شکل می گیرد، این مجاری هوایی از طریق دکمه هایی که بر روی ساز وجود دارد کنترل می شوند. در گذشته های بسیار دور این ساز “هارمونیکا” نام داشت و در اروپا و آمریکا در موسیقی سبک folk به کار می رفت همچنین یکی دیگر از کاربردهای آن در ایجاد موسیقی کلاسیک می باشد.

برای یادگیری این ساز باید حدود 20 ماه زمان گذاشت.

 3. گیتار کلاسیک

این ابزار نوعی گیتار چوبی از خانواده گیتارها می باشد که در موسیقی کلاسیک کاربرد دارد. گیتارهای کلاسیک دارای شش سیم از جنس پلیمر نایلون می باشند. گیتارهای کلاسیک در انواع مدرن و تاریخی (گیتارهای باستانی فرانسه و ایتالیا) امروزه تولید می شوند و در بازار وجود دارند. نخستین گیتار کلاسیک جهان در قرن 19 ساخته شد. نوعی از گیتارها، گیتارهای فلامنکو هستند که رقص جهانی را پدید آوردند.

برای یادگیری این ساز محبوب باید 22 ماه زمان گذاشت.

 4. پیانو

این ساز که در موسیقی کلاسیک، جاز و همچنین به صورت تک نفره کاربرد دارد برای تولید موسیقی از یک صفحه کلید استفاده می کند. پیانو دارای جعبه ای چوبی شکل است که اجزایی مانند sound board و سیم های از جنس فلز را در خود نگه می دارد. در واقع پیانو مخفف کلمه “Pianoforte” می باشد که این کلمه دو بخشی دارای معنی ملایم و رسا و بلند می باشد که نشان دهنده قابلیت عالی این ساز در تولید موسیقی می باشد.

پیانو به 22 ماه زمان برای آموزش احتیاج دارد.

لینک خرید پیانو دیجیتال

 5. چنگ

چنگ نوعی ساز مثلث شکل چند رشته ای می باشد که جز ابزارهای سیمی محسوب و سخت ترین ساز موسیقی جهان محسوب می شود. چنگ را در سایزهای مختلف تولید می کنند که با توجه به سایز دارای 19 تا 47 عدد سیم می باشند. نوعی از چنگ ها، چنگ های پدالی هستند که دارای 40 تا 47 عدد سیم می باشند. جنس این سیم ها معمولاً از نایلون، ابریشم و یا پلاستیک می باشد. چنگ در کنسرت ها و ارکست هایی که موسیقی کلاسیک و باروک نواخته می شود به صورت تک نفره به کار می رود. Casper reardon از نخستین هارپیست ها بود که در نواختن جاز شهرت داشت.

ساز چنگ را می توان در مدت 22 ماه آموخت.

 6. نی انبان

نی انبان سخت ترین ساز موسیقی و از دسته موسیقی های aerophone محسوب می شود که بیشتر در اروپا، قفقاز، شمال آفریقا و خلیج فارس کاربرد دارد. این ساز از 9 نوت تشکیل شده است و تاریخ پیدایش آن به زمان بابلی ها باز می گردد.

برای آموختن نی انبان به 24 ماه زمان احتیاج می باشد.

7. ابوا

این ساز که در موسیقی کلاسیک غربی کاربرد دارد، نوعی ساز بادی چوبی و سخت ترین ساز موسیقی دنیا می باشد. این ساز از کلیدهای فلزی و سوراخ های مخروطی شکل تشکیل شده است. دارای طولی به اندازه 65 سانتی متر می باشد که تولید صوت در ابوا با استفاده از دمیدن شکل می گیرد. نی ها در ابوا بسیار مهم می باشند زیرا صدای واضح و بلند ابوا توسط نی های آن تولید می شود.

برای آموختن این ساز 24 ماه زمان لازم می باشد.

8. ارگان

این ساز که با استفاده از دست ها و پاها نواخته می شود از چندین بخش مختلف تشکیل شده که کیبوردهای مجزا دارد. ارگان بعد از انقلاب صنعتی بود، که به عنوان یک ساز شناخته شد. در واقع می توان گفت روح و قلب موسیقی غرب ساز ارگان می باشد که می تواند ظریف ترین صداها تا قوی ترین صداها را خلق نماید به گونه ای که به آن شاه ابزار موسیقی گفته می شود.

برای آموختن این ساز 24 ماه زمان لازم می باشد.

 9. کر

یکی از سخت ترین الات موسیقی دنیا ساز کر می باشد. این ساز مارپیچی شکل از دسته سازهای بادی برنجی است. دارای لوله ای طویل می باشد که ارتفاع آن توسط کلید های موجود بر روی ساز کنترل می شود. فشار هوای ورودی به ساز و کلیدهای آن تعیین کننده زیر و بم نت ساز می باشند. راه دیگر تنظیم زیر و بم نت در این ساز قرار دادن دست بر روی زنگ ساز می باشد. قطر لوله ساز در تمام نقاط یکسان نیست بلکه در دهانه ساز کمتر و با حرکت به سمت انتهای ساز گشاد تر می شود.

کر به 27 ماه زمان برای آموزش نیازمند است.

10. ویولن

سخت ترین ساز موسیقی جهان برای یادگیری ویولن است. این ساز از دسته سازهای زهی آرشه ای می باشد که توسط آرشه ای که بر روی زه ساز کشیده می شود تولید صوت می کند. جنس ویولن از چوب است و دارای سیم های فولادی یا مصنوعی می باشد و در نواختن انواع موسیقی کلاسیک، جاز وراک و .. کاربرد دارد.

منبع : hoffmanacademy.com