اثرات قرص مگنیفورت برای لاغری و بدنسازی

بدنسازی، رژیمی از تمرینات طراحی شده برای تقویت رشد عضلانی بدن انسان و ارتقای سلامت عمومی و تناسب اندام است. منیزیم یک ماده معدنی بسیار مهم است که در بسیاری از عملکردهای بدن، از جمله تولید انرژی، تنظیم قند خون وکاهش وزن تاثیر بسزایی دارد. البته ناگفته نماند که کمبود منیزیم، با مقاومت به انسولین مرتبط است و می تواند منجر به افزایش وزن شود. به همین دلیل در کنار سبک زندگی سالم به همراه رژیم غذایی مناسب، مصرف مکمل های منیزیم، همچون قرص مگنیفورت به کاهش وزن کمک می‌کند. لازم توجه است که خرید این قرص را حتما باید از طریق داروخانه آنلاین انجام داده تا از سلامت قرص مطمئن باشید.

فواید قرص مگنیفورت برای بدنسازی چیست؟

مگنیفورت به دلیل دارا بودن منیزیم و ویتامین B6 از جمله محبوب ترین مکمل ها میان بدنسازان حساب می شود. دو عنصر نام برده تاثیر گذار در بهتر شدن عملکرد عضلات و سیستم عصبی بدن هستند. دلیل اهمیت استفاده از منیزیم برای بدنسازان نقش حیاتی آن در بسیاری از فرآیند های زیستی از جمله سنتز پروتئین، عملکرد عضلات و اعصاب، کنترل گلوکز خون و تنظیم فشار خون  است. ویتامین B6 این اسیدهای آمینه برای بازسازی ماهیچه های بدون چربی پس از ورزش یا فعالیت بسیار مهم هستند. بدون آنها، بدن شما حجیم نمی شود.

منیزیم همچنین برای فعالیت بدنی شما مهم است زیرا به توسعه انرژی در بدن کمک می کند. در نهایت، منیزیم برای ضربان قلب منظم حیاتی است، بنابراین یکی از مواد معدنی است که برای اطمینان از دریافت کافی از آن به آن نیاز دارید.

منیزیم علاوه برمگنیفورت در چه موادی یافت می شود؟

 بهترین منبع منیزیم در رژیم غذایی در واقع آناناس است، میوه ای که بسیاری از افراد نادیده گرفته می شوند. یک فنجان فقط بیش از 76 درصد از کل نیازهای شما را تامین می کند، بنابراین اگر این غذا را به منوی خود اضافه کنید، برآورده کردن نیازهای شما کار سختی نیست. از دیگر منابع خوب منیزیم می توان به برنج، اسفناج، چاودار، سویا و جو دوسر اشاره کرد.

منیزیم موجود در قرص مگنیفورت چیست و چه فوایدی برای ورزشکاران دارد؟

منیزیم یک ماده معدنی کلیدی است که بدن برای حمایت از عملکرد سالم از آن استفاده می کند. به حفظ عملکرد مغز و قلب کمک می کند. در رژیم غذایی شما، ممکن است مزایای سلامتی از جمله کاهش قند خون داشته باشد. منیزیم چهارمین ماده معدنی فراوان در بدن شماست. در سطوح پایین منیزیم با بسیاری از پیامدهای منفی سلامتی، از جمله ضعف، افسردگی، فشار خون بالا و بیماری قلبی مرتبط است.

فواید منیزیم:

 1. در تعداد زیادی از واکنش بیوشیمیایی در بدن شما دخالت دارد.

 منیزیم در سراسر بدن شما یافت می شود. همه سلول های بدن حاوی این ماده معدنی هستند و برای عملکرد به آن نیاز دارد. حدود 60 درصد از منیزیم در بدن شما در استخوان ها وجود دارد، در حالی که بقیه در ماهیچه ها، بافت های نرم و مایعات از جمله خون است .

 • ایجاد انرژی: تبدیل غذا به انرژی
 • تشکیل دادن پروتئین: تولید پروتئین های جدید از اسیدهای آمینه
 • نگهداری ژن: کمک به ایجاد و ترمیم DNA و RNA
 • حرکات عضلانی: کمک به انقباض و آرامش عضلات
 • تنظیم کننده سیستم عصبی: نقش تنظیم کننده انتقال دهنده های عصبی را دارند، که پیام ها را در سراسر مغز و سیستم عصبی ارسال می کند
 1. عملکرد ورزشی را افزایش دهد

بسته به فعالیت بدنی ممکن است در هنگام ورزش در مقایسه با زمانی که در حال استراحت هستید به منیزیم بیشتری نیاز دارید. منیزیم به حرکت کردن قند خون به ماهیچه ها و دفع لاکتات کمک می کند، که می تواند در حین ورزش جمع شود و باعث احسای خستگی شود .

 1. سطح قند خون را تنظیم می کند.

مطالعات نشان می دهد که حدود 48٪ از افراد مبتلا به دیابت نوع 2 دارای سطوح پایین منیزیم خون هستند که ممکن است توانایی بدن برای تنظیم موثر سطح قند خون را مختل کند. افرادی که منیزیم بیشتری مصرف می کنند، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 کمتری دارند .مکمل‌های منیزیم نقش کمک کننده ای در کنترل قند خون دارند و این کار را با افزایش حساسیت به انسولین انجام می دهند .

 1. سلامت قلب را ارتقا دهد

منیزیم نقش بیسار مهمی در محافظتاز سلامت و قوی بودن قلب شما دارد. یک بررسی در سال 2021 نشان می دهد که مکمل های منیزیم می توانند به کاهش سطح فشار خون بالا کمک کنند، که ممکن است یک عامل خطر برای بیماری قلبی باشد .

 1. دارای مزایای ضد التهابی است

مصرف کم منیزیم با افزایش سطح التهاب مرتبط است، که نقش مهمی در پیری و بیماری مزمن ایفا می کند . مکمل‌های منیزیم احتمال دارد CRP و سایر نشانگرهای التهاب مانند اینترلوکین-6 را کم کنند. علاوه بر این، کمبود منیزیم را با افزایش استرس اکسیداتیو مرتبط است که باعث التهاب می شود

 1. کمک کننده به سلامت و تقویت استخوان

وجود داشتن منیزیم در بدن برای حفظ سلامت استخوان ها و جلوگیری از تحلیل استخوان بسیار مهم است. در واقع، 50 تا 60 درصد از منیزیم موجود در بدن در استخوان ها هستند. برخی مطالعات سطوح پایین تر این ماده معدنی را با خطر بیشتر پوکی استخوان مرتبط می دانند که باعث شکنندگی و ضعیف شدن استخوان ها می شود.

 1. کمک به خواب بهتر و با آسایش تر

مکمل های منیزیم اصولا یکی از درمان های طبیعی برای مشکل بی خوابی معرفی می شوند. دلیل آن تنظیم کردن چندین انتقال دهنده عصبی درگیر در خواب توسط منیزیم است.

مقدار توصیه شده منیزیم چقدر است؟

مصرف منیزیم برای جنبه های مختلف سلامتی ضروری است. مصرف روزانه توصیه شده 400 تا 420 میلی گرم برای مردان و 310 تا 320 میلی گرم برای زنان است .منیزیم را می توان از طریق غذا و مکمل ها هم دریافت کرد و یا میتوان از داروخانه اینترنتی ارسال رایگان دکتر دوستی، قرص مگنیفورت را تهیه کنید.