هزینه راه اندازی خط تولید مواد شوینده

کسب درآمد با راه اندازی خط تولید مواد شوینده

برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده نیازی به سرمایه گذاری کلان ندارید بلکه شما می توانید با 50 الی 200 میلیون و همچنین در مقیاس صنعتی تا 2 میلیارد تومان یک خط تولید پیشرفته راه اندازی کنید که انواع مواد شوینده در آن تولید می شود. بنابراین اگر به دنبال کارآفرینی با سرمایه گذاری ناچیز و در عین حال پرسود هستید، می توانید با راه اندازی خط تولید مواد شوینده کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

چگونه با راه اندازی خط تولید مواد شوینده به درآمد برسیم؟

مواد شوینده یکی از پرکاربردترین محصولات تولیدی خطوط تولید هستند که از اولین سال های تولید مورد توجه عموم افراد قرار گرفتند. این محصولات با گسترش رعایت بهداشت در جوامع به یکی از پرمصرف ترین کالاها تبدیل شده اند، به طوری که امروزه می توان با یک سرمایه گذاری بسیار ناچیز در زمینه تولید انواع مواد شوینده از جمله شامپو، صابون مایع، مایع دستشویی، لکه بر، جرمگیر، انواع پاک کننده ها، سفید کننده و غیره خط تولید مواد شوینده را راه اندازی کرد و بدین طریق کسب درآمد داشت.

برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده نیازی به سرمایه گذاری های کلان ندارید بلکه شما در گرانی های حال حاضر بازار کشور تنها با 50 الی 200 میلیون و همچنین در مقیاس صنعتی تا 2 میلیارد تومان می توانید یک خط تولید پیشرفته راه اندازی کنید که انواع مواد شوینده در آن تولید می شود.

همچنین با توجه به تقاضای بالای مصرف کنندگان در بازار برای خرید مواد شوینده لازم نیست زمان زیادی را صرف بازاریابی کنید یا هزینه های هنگفتی برای تبلیغات بپردازید، چرا که مواد شوینده همواره خریداران خاص خود را در بازار دارند. بنابراین اگر به دنبال کارآفرینی با سرمایه گذاری ناچیز و در عین حال پرسود هستید و می خواهید در کوتاه ترین زمان ممکن به سودهای کلان دست یابید، می توانید با راه اندازی خط تولید مواد شوینده کسب و کار خود را راه اندازی کرده و در کوتاه مدت سرمایه خود را دو چندان کنید.

اکنون شاید بپرسید چگونه خط تولید مواد شوینده را راه اندازی کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت راه اندازی خط تولید مواد شوینده کار چندان دشواری نیست بلکه لازم است در ابتدا تجهیزات مورد نیاز این کار را خریداری کرده و سپس ضمن آشنایی کامل با چگونگی مراحل تولید انواع مواد شوینده نسبت به تولید محصولات مورد نظر خود اقدام کنید.

در این خصوص توجه داشته باشید که گاها از یکسری تجهیزات می توانید برای تولید انواع محصولات استفاده کنید، یعنی شما می توانید با راه اندازی خط تولید خود انواعی از محصولات شوینده از جمله شامپو، صابون، مایع دستشویی و انواع پاک کننده ها را تولید کنید که این اقدام ضمن افزایش تنوع محصولات تولیدی در افزایش سودآوری های کسب و کار شما نیز موثر است.

سرمایه ثابت برای راه اندازی یک خط تولید مواد شوینده ارزان

برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده با حداقل سرمایه، بودجه اولیه خودتان را باید صرف خرید دستگاه های ضروری کنید. در این بخش لیستی از این دستگاه ها را با قیمت حدودی آنها آورده ایم:

1.    میکسر استیل دو جداره 1000 لیتری

میکسر، وظیفه مخلوط کردن مواد اولیه شما را بر عهده دارد و در صورتی که برای تولید مواد شوینده به آن توجهی نداشته باشید، کیفیت محصول نهایی پایین خواهد بود. میکسرهای استیل برای تولید مواد شوینده انتخاب بهتری هستند چون در برابر مواد اسیدی و بازی مقاومت بیشتری دارند. جنس استیل میکسر بهتر است از استیل 316 نگیر باشد. قیمت میکسر استیل دو جداره 1000 لیتری تقریبا 70 میلیون تومان خواهد بود.

2.    پرکن اتوماتیک

برای پر کردن ظروف به یک دستگاه اتوماتیک پر کن نیاز دارید که حداقل 2 نازل داشته باشد. یک پر کن مجهز به اینورتر برای کنترل سرعت و دارای یک مخزن 70 لیتری استیل 304  با ظرفیت 600 ظرف در ساعت قیمتی در حدود 60 میلیون تومان خواهد داشت.

3.    درب گذار اتوماتیک

یکی دیگر از دستگاه های مورد نیاز خط تولید مواد شوینده ارزان درب گذار است. یک درب گذار اتوماتیک ایرانی که امکان تنظیم ارتفاع و جک خفت گیر داشته باشد، با سرعت 900 ظرف در ساعت نزدیک به 45 میلیون تومان هزینه خواهد داشت.

4.    تجهیزات آزمایشگاهی

این تجهیزات شامل انواع شیشه آلات و ظروف pH متر است تا فرمولاسیون ماده شوینده را به درستی بررسی کنید. تجهیزات آزمایشگاهی چینی حداقل نزدیک به 20 میلیون تومان بودجه خرید نیاز دارد.

5.    سیستم تصفیه آب

یک سیستم تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 3000 لیتر در روز اگر ایرانی باشد نزدیک 30 میلیون تومان هزینه خواهد داشت.

6.    پمپ دنده ای

یکی دیگر از تجهیزاتی که برای تولید مواد شوینده نباید فراموش کنید پمپ دنده ای استیل است. یک پمپ ایرانی مجهز به دنده های هلیکال و موتور و با توان پمپاژ مواد غلیظ و انواع سیالات، نزدیک به 30 میلیون تومان هزینه دارد.

7.    هزینه مربوط به اجاره بنا

برای تولید مواد شوینده بهداشتی نمی توان از کارگاه های کوچک یا فضای خانگی استفاده کرد. برای اجاره یک واحد بهداشتی با مساحت 250 متر مربع که برای تولید مناسب است، نزدیک به 100 میلیون تومان به صورت رهن نیاز خواهید داشت. علاوه بر این باید نزدیک به 50 میلیون تومان بودجه برای سرمایه ثابت کنار بگذارید تا بتوانید موادر پیش بینی نشده را کنترل کنید. به عنوان مثال هزینه خرید فرمولاسیون مواد بهداشتی از این دست هزینه ها خواهد بود.

سرمایه در گردش برای راه اندازی یک خط تولید مواد شوینده ارزان

در بخش سرمایه های در گردش، حداقل سرمایه خط تولید مواد شوینده بسته به ظرفیت تولید شما متغیر است. به صورت میانگین می توان موارد زیر را برای تولید در سطح متوسط تعیین کرد:

  • تامین مواد اولیه 50 میلیون تومان
  • تامین ظروف 30 میلیون تومان
  • تامین برچسب محصولات 20 میلیون تومان
  • دستمزد کارمندان 15 میلیون تومان

در نظر داشته باشید که برای شروع راه اندازی خط تولید به یک فرد متخصص و حداقل 3 کارگر در خط تولید خود نیاز دارید.

درآمدزایی با حداقل سرمایه خط تولید مواد شوینده

با توجه به هزینه های حداقلی که در این بخش اشاره کردیم، بد نیست به درآمدزایی این صنعت هم اشاره کنیم. همان طور که می دانید موا شوینده، مصرفی بوده و اگر روند تولید و بازاریابی را به خوبی دنبال کنید، درآمدزایی خوبی خواهید داشت.

حداکثر تولید ماهانه با یک شیفت کار نزدیک به 50 هزار لیتر ماده شوینده است. اگر این ماده شوینده را مایع ظرفشویی یا مایع دستشویی در نظر بگیریم، قیمت تمام شده یک لیتر از آن (بدون ظرف و لیبل) نزدیک به 10 هزار تومان خواهد بود. میانگین فروش این محصولات در بازار (بدون در نظر گرفتن ظرف و برچسب و غیره) نزدیک به 13 هزار تومان است.

در نتیجه با تولید 50 هزار لیتر ماهیانه، سود ناخالص شما در هر ماه نزدیک به 175 میلیون تومان می شود که اگر هزینه های جاری و دستمزدها را از آن کم کنیم، سود شما ماهیانه 60 میلیون تومان می شود.

    توجه داشته باشید که باید هزینه نگهداری از دستگاه ها و استهلاک آنها را هم در نظر بگیرید. مثالی که در اینجا قرار دادیم برای راه اندازی خط تولید انواع شوینده های بهداشتی بدون کلر از جمله مایع لباسشویی، مایع ظرفشویی، مایع دستشویی، شامپوی سر، شامپوی بدن، شامپوی کارواش، شامپوی فرش و موارد دیگر بود.