بهترین ورزش برای کودکان چاق

اسکیت برای همه سنین فوایدی دارد، اما آیا می‌دانستید بچه‌هایی که اسکیت را در سنین پایین شروع می‌کنند، سریع‌تر یاد می‌گیرند؟ در اینجا برخی از بهترین دلایلی وجود دارد که باید فرزند خود را برای کلاس اسکیت کودکان در شیراز و آموزش اسکیت در شیراز ثبت نام کنید.

مشاهده عناوین اخبار کلیک جهت پنهان سازی

بهترین ورزش برای کودکان در تابستان چیست؟

با آمدن فصل تابستان ذهن پدر و مادر درگیر این میشود چگونه کودک خود را سرگرم کنند. یکی از بهترین ورزشها اسکیت می باشد که هم فعالیت بدنی هم فعالیت ذهنی را برای کودکان دارد. این بازی ها چه به صورت فعالیت های ورزشی تیمی باشند یا به صورت ورزش های کودکانه یا حتی فقط صبحت کردن در مورد ورزش، قطعاً مزایای زیادی برای کودکان دارند. انجمن حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف)، طرفدار فعالیت کودکان است و بخش بزرگی از فعالیت آنها می تواند شامل بازی ها و فعالیت های ورزشی کودکانه باشد.

فهرستی از فواید آموزش اسکیت برای کودکان در آکادمی اسکیت طهرانی

یکی از رشته های ورزشی که کودکان به آن علاقه دارند و مزایای زیادی دارد، اسکیت است. ما در ادامه مطلب فهرستی از فواید آموزش اسکیت برای کودکان در آکادمی اسکیت طهرانی را تهیه کرده ایم که شما به عنوان یکی از والدین یا مربی می توانید به آن نگاهی بیاندازید.

ایمنی اسکیت

یکی از واضح ترین دلایل برای شروع آموزش اسکیت روی یخ، یادگیری ایمنی اسکیت است. زمستان فصل اسکیت در فضای باز است و با دانستن اینکه فرزندتان روش صحیح افتادن، بلند شدن و اسکیت روی یخ را می داند، احساس بهتری خواهید داشت

درس های زندگی

عزم، عزت نفس و موارد دیگر. درس هایی که بچه ها در اسکیت می آموزند، درس هایی است که برای زندگی یاد می گیرند. کلاس‌های اسکیت روی یخ به بچه‌ها بیشتر از نحوه اسکیت کردن آموزش می‌دهند. کودک شما در حین یادگیری استقامت و تمرکز تحت فشار، اعتماد به نفس ایجاد می کند.

انواع مسیرهایی که باید دنبال کنید

برنامه Learn to Skate USA تنها یک پله برای انواع مسیرهای اسکیت است. اسکیت بازان می توانند اسکیت بازی، هاکی یا اسکیت سرعت را انتخاب کنند و رشته های مختلفی را در هر یک از آنها بیابند. علاوه بر این، فرزند شما می تواند رقابت کند یا اسکیت خود را صرفاً تفریحی نگه دارد.

ورزش زندگی

یکی از بهترین قسمت های اسکیت این است که می توان آن را در تمام سنین انجام داد. بچه ها وقتی بزرگ شدند مجبور نیستند اسکیت را متوقف کنند – در واقع، آنها می توانند خیلی بیشتر انجام دهند! از مربیگری در لیگ های هاکی گرفته تا شرکت در مسابقات اسکیت بزرگسالان، اسکیت واقعاً یک ورزش مادام العمر است

دوستی مادام العمر

وقتی کودک شما کلاس های اسکیت را شروع می کند، در جامعه ای متشکل از اسکیت بازان، مربیان و افرادی که اشتیاق یکسانی به اسکیت دارند، پذیرفته می شود. فرزند شما معاشرت می کند و دوستی های مادام العمری ایجاد می کند که فراتر از پیست بازی است.

یک فعالیت در تمام آب و هوا

اسکیت  بهترین فعالیت تابستانی و زمستانی است! با پیست‌های سرپوشیده و آزاد در سراسر شیراز که جلساتی را در تمام طول سال ارائه می‌دهند، کودک شما می‌تواند از ورزش خود در تمام فصول، باران یا درخشش لذت ببرد.

سالم بمانید

اسکیت ورزش عالی است! استقامت ایجاد می کند، به رشد توده عضلانی کمک می کند و تضمین می کند که کودکان سالم و تناسب اندام می مانند و در عین حال به آنها آموزش می دهد که برای فعالیت بدنی ارزش قائل شوند.

یک فعالیت خانوادگی

شما هم می توانید با بچه خود اسکیت کنید! اسکیت روی یخ یک فعالیت خانوادگی عالی است که پیوندهای خانوادگی شما را تقویت می کند. هیچ چیز مثل یادگیری یک چیز جدید با هم نیست!

سرگرم کننده است

فراموش نکنیم مهم ترین دلیلی که کودک شما باید آموزش اسکیت در شیراز را شروع کند: سرگرم کننده است! هیچ چیز مانند سر خوردن روی یخ یا پایین آمدن سرعت از پیست وجود ندارد. مهم نیست چند سال دارید، اسکیت مطمئناً لبخند را بر لبان شما می نشاند

فواید ورزش برای کودکان و نوجوانان

  • کنترل وزن و جلوگیری از چاق شدن
  • کمک به تخلیه انرژی
  • بهبود عملکرد قلب و ریه
  • افزایش اعتماد به نفس
  • کمک به ساخت، تقویت و استحکام اسکلت استخوانی
  • افزایش روحیه ی اجتماعی شدن

ژیمناستیک، تعهد، فداکاری، احترام، مدیریت زمان را آموزش می دهد و موجب تقویت اعتماد به نفس و عزت نفس می شود. اینها همگی خصوصیاتی هستد که کودک ما برای یک انسان و دانش آموز موفق شدن به آنها نیاز دارد. یکی از بهترین مربی اسکیت امیر طهرانی میباشد. بسیار با سابقه در زمینه آموزش اسکیت در شیراز هستند و شناخته شده می باشد.

ورزش های تابستانی برای کودکان و نوجوانان

ورزش های تابستانی برای کودکان و نوجوانان از مهم‌ترین مسائل برای این گروه های سنی است. البته ورزش و سلامتی نه تنها در فصل تابستان بلکه در تمام طول سال قابل توجه می باشد. در بسیاری از کشورهای پیشرفته، ورزش کردن در بین مردم چندین برابر کشور ما اهمیت دارد. سلامتی کودکان و نوجوانان به طور مستقیم به خوراک و نوع ورزش آن ها در طول زندگی مرتبط است.

امروزه در کشور ما به این موضوع زیاد اهمیت داده نمی شود. همواره توصیه شده است در کنار درس خواندن از فرزندان خود بخواهید که فعالیت های ورزشی را نیز پیگیری کنند. البته این فرصت بیشتر در فصل تابستان فراهم می‌شود. کسانی که زمان کافی برای بردن فرزندان خود به باشگاه را ندارند می توانند در حیاط خانه، پارک یا حتی در اتاق شرایط لازم برای انجام تمرینات ورزشی را محیا کنند.

انجام فعالیت های بدنی منظم در تمام دوران زندگی خصوصاً کودکان نوجوانان از اهمیت زیادی برخوردار است . این فعالیت ها اثرات مفیدی را بر رشد جسمانی، فکری و روانی کودکان و نوجوانان می گذراند. همچنین بر روی افزایش مهارت‌های اجتماعی، خلاقیت، آزادی عمل، شکوفایی استعدادهای فردی، بهبود مهارت‌های حرکتی و ارتقاء مهارت‌های شناختی بسیار تاثیر دارد. لازمه انجام این ورزش های تابستانی برنامه‌ریزی مناسب می باشد.

معایب انجام ورزش های تابستانی با برنامه ریزی نامناسب

متاسفانه برخی از خانواده ها به خاطر چشم پوشی و آرزوهای خود، فرزندشان را مجبور به شرکت در برخی کلاس ها می کنند. در صورتی که کودک و نوجوان هیچ تمایلی به شرکت در این کلاس ها و انجام این فعالیت های ورزشی ندارد. برخی از بچه ها نیز در طول سال تحصیلی فشارهای روانی زیادی را برای انجام تکالیف مدرسه و امتحانات و مسائل دیگر تحمل می کنند. برای این گروه واقعا سزاوار نیست که تابستان، زمان تفریح خود را در کلاس ها خسته کننده سپری کنند. همچنین قرار گرفتن در این شرایط درصد موفقیت آنها را بسیار کاهش می دهد. آکادمی اسکیت طهرانی با بهترین و جذابترین متدهای آموزشی و فروش اسکیت اورجینال، بهترین اوغات فراغت را برای فرزندان دلبندتان فراهم می کند

برای فرزندمان انجام چه ورزشی را در فصل تابستان انتخاب کنیم؟

مهمترین عامل در انتخاب نوع ورزش برای کودکتان علاقه‌ ی وی به رشته‌ی ورزشی می باشد. بهترین کار این است که ابتدا انتخاب را به عهده کودک و نوجوان بگذارید. در مورد علایق و کارهایی که دوست دارد انجام بدهد از او سوال بپرسید.

از کودکانی که سن کمی دارند نمی توان انتظار داشت که خودشان بر اساس آن چیزی که به آن علاقه دارند به طور قطعی نظر دهند. در این یک مورد، بهترین کسانی که می‌توانند علایق وی را تشخیص دهند خودتان هستید؛ با این شرط که در این زمینه، دیده بازی داشته باشید. حتما واکنش های فرزند خود را مد نظر قرار دهید.

در هنگام انتخاب ورزش به سن فرزندتان توجه کنید:

کودک شما نباید با نوجوانان در یک محیط قرار بگیرد. خصوصا کودکان زیر ۵ سال نباید وارد محیط آموزشی شوند. باید بیشتر بازی های حسی حرکتی و جنبشی را برایشان مد نظر قرار دهید. سعی کنید ورزشی برای این رنج سنی در نظر بگیرید که متناسب با نیمکره ی چپ (مخصوص یادگیری) باشد.

چقدر برای انجام ورزش کودکمان هزینه کنیم؟

به دلیل اینکه در فصل تابستان کلاس های تابستانی بسیار شلوغ می شوند و بیشتر جنبه ی سرگرمی دارند احتیاجی نیست برای آن ها خیلی هزینه کنید. معمولا کلاس های تابستانی زمان خوبی برای آموزش ورزش های حرفه ای نیستند. البته در برخی موارد شروع خوبی هستند و کودک یا نوجوان اگر به آن علاقه مند باشند، می توانند آن را به صورت حرفه ای ادامه دهد.

بایدها و نبایدهای ورزش های تابستانی:

همانطور که گفته شد در طول سال بسیاری از کودکان و نوجوانان به دلیل درگیری تحصیلی و… از فعالیت های حرکتی فاصله می گیرند. تابستان زمان بسیار مناسبی است که فرزندتان با انجام ورزش های جنبشی مهارت های حرکتی خود را افزایش دهد.

اگر کودکان این فصل را در خانه بمانند دچار تبلی، اضافه وزن و بی حوصلگی خواهند شد. بنابر مطالب گفته شده ورزش با وسایلی مانند ترامپولین و اسکوتر بسیار مفید، به صرفه وکاربردی برای فرزند شما می باشد. این نوع فعالیت ها باعث افزایش تعادل بدنی، افزایش توانمندی ، نشاط و سرزندگی در کودکان و نوجوانان می شود.

ورزش هایی که فشار مستقیم و سنگینی بر روی ماهیچه ها، عضلات و مفاصل وارد می کنند، مانند بدنسازی، وزنه ‌برداری، جودو، کشتی پرورش اندام و… برای کودکان بسیار زیان‌بار است. این فعالیت ها به نحو غیر قابل جبرانی به غضروف های انتهای ماهیچه و مفاصل آسیب وارد می کند. همچنین باعث تحلیل رفتن رشد کودک و در نتیجه کوتاهی قد آن در آینده می‌شود. به همین علت نباید این ورزش ها را انجام دهد.

بهترین فعالیت ورزشی برای کودکان و نوجوانان چه نوع فعالیت هایی هستند؟

انجام ورزش های هوازی برای کودکان و نوجوانان آثار مثبتی دارد که در بزرگسالی دیده می شود. تمرین های قدرتی نیز با بهبود کیفیت عصبی و هماهنگی عصب و عضو به افزایش قدرت عضلانی کودکان و نوجوانان می انجامد. فعالیت های جنبشی و حرکتی همانطور که گفته شد به دلیل عدم فعالیت بچه ها در دوران تحصیل بهترین گزینه برای آنان در فصل تابستان در آکادمی اسکیت طهرانی می باشد.

چه عواملی باعث تشویق یا دلزدگی کودکان و نوجوانان برای انجام فعالیت های ورزشی می‌شود؟

برای گسترش فرهنگ ورزش در بین کودکان و نوجوانان و تشویق آنها به انجام این فعالیت ها باید نکاتی را مد نظر قرار داد.

این نکات عبارتند از: حمایت خانواده، شادی بخش بودن فعالیت ورزشی، انجام ورزش در بعد از ظهر ها، موفقیت، همراهی با دوستان و هیجان.

استفاده از ترامپولین و اسکوتر برای کودکان و نوجوانان چه مزایایی دارد؟

 جهت ورزش اسکیت به همراه استفاده از ترامپولین و اسکوتر کنترل و هماهنگی عضلات بدن کودکان و نوجوانان را افزایش می‌دهدو حتما در خرید و فروش آنلاین اسکیت دقت لازم را داشته باشید که اسکیت استاندارد تهیه کنید و حتما برای خرید اسکیت مشاوره بگیرید که چه اسکیتی مناسب کودک شما میباشد. با استفاده از این دستگاه ها در آکادمی اسکیت طهرانی، توانایی حرکتی آنها توسعه می یابد. این رشد و تکامل حرکتی در سنین بالاتر نیز ادامه می یابد.

هیجان انگیز بودن و سرگرم کننده بودن اسکوتر و ترامپولین در میان کودکان و نوجوانان از دلایل محبوبیت این دو ورزش در بین بچه ها است. به والدین توصیه می‌شود ورزش انتخابی شان برای فرزند خود یکی از این دو باشد. بچه ها از این دو ورزش به شدت لذت میبرند. اثرات آموزشی، شادابی و اعتماد به نفس در هفته‌های ابتدایی استفاده از این دو وسیله در بین کودکان و نوجوانان به وضوح قابل مشاهده خواهد بود.