بهترین و پرفروش ترین دستگاه تصفیه هوا برای منزل

دستگاه تصفیه هوای خانگی چیست؟

مشاهده عناوین اخبار کلیک جهت پنهان سازی

در پاسخ به این سوال که دستگاه تصفیه هوا چیست؟ باید گفت دستگاه تصفیه هوا دستگاهی است که آلاینده های هوا را در یک فضا جذب کرده و هوای تصفیه شده را در محل خروجی آزاد می کند. دستگاه های تصفیه هوا مانند دستگاه های تصفیه آب دارای فیلترهایی هستند که هوا از طریق آنها عبور می کند و از آلودگی های مختلف مانند گرد و غبار، ویروس ها، باکتری ها و میکروب ها تمیز می شود.

در نتیجه هوایی که دستگاه به دهانه خروجی می رساند کاملاً سالم و روان خواهد بود. مدل های مختلفی از این دستگاه وجود دارد که با توجه به فیلترهای استفاده شده و ظرفیت محیط، هوا را تمیز می کنند. بنابراین، آنها انواع تصفیه کننده هوا را از دستگاه های خانگی گرفته تا دستگاه های مربوط به فضاهای بزرگتر مانند فضاهای عمومی تحت پوشش قرار می دهند. با پارس شیائومی مرکز فروش محصولات شیائومی همراه باشید تا درباره این دستگاه کاربردی بیشتر بگوییم.

آشنایی با انواع دستگاه تصفیه هوا:

 • دستگاه های تصفیه هوا صرف نظر از ظرفیت و ابعاد آنها ، دارای انواع خانگی، پزشکی و حتی صنعتی می باشند که در صورت نیاز می توانید در هنگام انتخاب و خرید آنها با کارشناسان پارس شیائومی به عنوان مهم ترین مرکز مشاوره و فروش انواع دستگاه های تصفیه هوا مشاوره نمائید.
 • در دستگاه تصفیه هوا خانگی معمولا برای جذب و به دام انداختن انواع ذرات معلق موجود در هوا از فیلترهای مختلف و متخلخل (شامل دانه ها یا یک حجم یکپارچه و یا الیاف) استفاده و برای ضدعفونی کردن هوا نیز از اشعه ماوراءبنفش یا لامپ های UV استفاده می نماید.

تصفیه کننده هوا که با تکنولوژی فیلترینگ کار میکنند دارای انواع گوناگونی است:

 1. دستگاه تصفیه هوا رومیزی
  دستگاه های تصفیه هوای رومیزی زیبا با ابعاد کوچک تا متوسط از برندهای متنوع عرضه می گردند و می توان از آنها به راحتی در هر نقطه از منزل یا محل کار که دارای گردش هوای مناسبی می باشد، استفاده نمود.
 2. دستگاه تصفیه هوا ایستاده
  دستگاه های تصفیه هوا ایستاده معمولاً از سایزهای بزرگتری نسبت به انواع دیگر برخوردار هستند و می توان از آنها در منازل، ادارات، شرکت ها و … استفاده نمود. بنابراین تصفیه کننده های هوا که در منازل و یا ادارات و حتی مراکز پزشکی و درمانی استفاده می شوند، در واقع از نوع تصفیه کننده های هوای ایستاده می باشند.
 3. دستگاه تصفیه هوای همراه
  دستگاه تصفیه هوای همراه با استفاده از جذب یونی می تواند به سادگی به دور گردن شما آویخته شود و هوای پاکیزه و سرشار از اکسیژن و یون منفی را هر کجا که هستید و حرکت می کنید برای فضای تنفسی شما (اطراف بینی و دهان) تأمین نماید. تصفیه کننده هوا همراه به شما این اجازه را می دهد تا هنگام آلودگی هوا، زمانی که بسیاری از افراد به منظور حفظ سلامتی خود، از منزل خارج نمی شوند، با سلامت و اطمینان خاطر به امور روزمره تان رسیدگی نمائید.
 4. دستگاه تصفیه هوای اتومبیل
  با توجه به آلودگی هوای بیشتر در خیابان ها، بسیاری از افراد مایلند هنگامی که در اتومبیل خود حضور دارند، از تنفس هوای آلوده شهری در امان باشند که در این صورت استفاده از دستگاه تصفیه هوای اتومبیل را به این گروه توصیه می کنیم. تصفیه کننده هوای اتومبیل را مي توان روي داشبورد یا کنسول وسط اتومبیل قرار داد و به فندك ماشين وصل نمود يا با استفاده از باطري قلمي آن را به كار انداخت. دستگاه تصفیه هوای اتومبیل به شما این اجازه را می دهد تا در هوای آلوده با اطمینان خاطر و آسایش کامل با اتومبیل شخصی خود به هر نقطه ای از شهر رفته و کارهای روزمره تان را انجام دهید. لازم به ذکر است که دستگاه تصفیه هوای اتومبیل را نباید در معرض تابش مستقيم نور آفتاب و یا حرارت قرار داد.
  همان گونه که ذکر شد، با توجه به اهمیت تنفس هوای پاک و سالم و همچنین وجود انواع آلودگی ها، ذرات معلق، دوده، گاز منواکسید کربن و گاز دی اکسید کربن در هوای شهرهای بزرگ، امروزه استفاده از دستگاه تصفیه هوا در منازل و محل کار نه یک انتخاب، بلکه یک ضرورت اجتناب ناپذیر می باشد.

8 نکته ای مهم برای خرید دستگاه تصفیه هوای خانگی

1. اندازه ای محیط مورد استفاده

اول از همه، به اندازه ای محیطی که می خواهید با کمک دستگاه هوا تمیز کنید، توجه کنید. هر دستگاه تصفیه هوا می تواند منطقه خاصی را پوشش دهد و روند تصفیه هوا در آن را به خوبی انجام دهد. مقدار این منطقه در مشخصات دستگاه مشخص شده است، بنابراین حتما به آن توجه کنید.

2. قدرت دسنگاه تصفیه:

این که به شما می گوید که چه مقدار هوای تصفیه شده از دستگاه خارج می شود و سرعت دستگاه چقدر است. هرچه این مقدار بیشتر باشد، ظرفیت تصفیه دستگاه نیز بالاتر است. بسته به فضای اتاقی که قصد دارید دستگاه تصفیه را در آن قرار دهید، می توانید دستگاهی با سرعت تحویل بالاتر برای آن فضا انتخاب کنید.

3. بسته به نوع آلودگی محیط

بیشتر در معرض چه نوع آلودگی ای هستید؟ اگر به دنبال دستگاهی هستید که استریل ترین فضای تنفس ممکن را فراهم کند. دستگاه هایی را انتخاب کنید که از فناوری نور نور فرابنفش استفاده می کنند. زیرا در این فناوری از نور فرابنفش برای از بین بردن باکتری ها، ویروس ها و توده ها استفاده می شود. اما اگر می خواهید بو و آلاینده های ناشی از سیگار کشیدن، نگهداری از حیوانات خانگی و آشپزی را از بین ببرید، دستگاه های فیلتر کربن مفید خواهند بود. البته دستگاه هایی هستند که این دو قابلیت را با هم دارند و می توانید از آنها استفاده کنید.

4. در دسترس بودن فیلتر دستگاه تصفیه هوا

دیده می شود که حتی شرکت های بزرگ تولید کننده دستگاه های تصفیه هوا نیز در تهیه فیلترهای دستگاه عملکرد ضعیفی دارند و پس از مدتی به سختی می توان فیلترهای دستگاه های آنها را در بازار یافت. این امر خرید فیلتر جدید و تعویض آن را برای خریداران دشوار می کند. برخی از شرکت ها پس از تصمیم به طور کلی برای ارتقا یا ارتقا مدل، دیگر توجه کافی به تأمین فیلتر به مدل قبلی ندارند.

بنابراین، اولاً اطمینان حاصل کنید که مدلی که انتخاب کرده اید برای تولید یک شرکت معتبر خدمات پس از فروش مناسب است و ثانیا، سعی کنید مدل های جدیدتری را انتخاب کنید که کمتر دارای مشکل فیلتر هستند. آنها فراموش نکنید که قیمت فیلترها را نیز در نظر بگیرید. زیرا فیلتر بارها تغییر خواهد کرد و خرید این فیلترها برای شما مقرون به صرفه است.

5. توجه به محل قرارگیری دستگاه

بیشتر دستگاه های تصفیه هوای خانگی به گونه ای طراحی شده اند که در منطقه ای به اندازه یک اتاق یا سالن کوچک استفاده شوند. به همین دلیل مهم است که تصمیم بگیریم دستگاهی را که برای سلامتی شما بسیار موثر است قرار دهید. پیشنهاد ما به شما این است که اولین اولویت شما اتاق خواب شما باشد. زیرا قسمت قابل توجهی از وقت شما در خانه به خواب شما اختصاص دارد و ذرات و آلودگی هنگام خواب بیدار هستند و سلامتی خود را به خطر می اندازند! به طور کلی، بخشی از خانه را انتخاب کنید که بیشتر وقت خود را در آن می گذرانید.

6. میزان صدای دستگاه تصفیه هوا خانگی

واحد اندازه گیری صدا، دسی بل است که هرچه میزان آن بالاتر رود، صدای تولید شده نیز افزایش خواهد یافت. برای افرادی که به صدا حساس هستند توجه به میزان تولید شده توسط فن یا فن ها قبل از انتخاب دستگاه تصفیه هوا مهم است.

7. گارانتی دستگاه تصفیه هوا

گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه هوا یکی از مهمترین معیارهایی است که باید قبل از خرید دستگاه تصفیه هوا باید در نظر گرفته شود. از آنجا که فیلترها عمر مشخصی دارند و پس از مدت زمان مشخصی نیاز به تعویض دارند، همانطور که در بخش قبل گفتیم در دسترس بودن فیلتر دستگاه تصفیه هوا بسیار مهم است. بنابراین شرکت تأمین کننده فیلترها باید از سابقه و شهرت قابل قبولی برای اطمینان از خدمات پس از فروش و تهیه فیلترهای با کیفیت برخوردار باشند. هنگام برآورد خرید و قیمت تصفیه کننده هوا به این فاکتور توجه کنید.

8. توجه به فناوری فیلتراسیون دستگاه:

فناوری فیلتر کردن یکی از مهمترین مواردی است که باید هنگام خرید در نظر بگیرید. این ویژگی به دو قسمت تقسیم می شود:

فعال

این فناوری با فیلتراسیون و ایجاد رسوب آلاینده ها، آلاینده های هوا را از بین می برد. اگرچه در نگاه اول ممکن است این نوع فیلتراسیون بهتر باشد، باید توجه داشت که این فناوری معمولاً با تولید اُزون همراه است. برای سیستم تنفسی و ریه ها بسیار خطرناک است، بنابراین توصیه می شود از خرید دستگاه های تصفیه هوا با فناوری فیلتراسیون فعال خودداری کنید.

غیرفعال

این فناوری به گونه ای است که جریان هوای آلوده توسط فن‌ های قدرتمند دستگاه به داخل آن مکیده می شود و با عبور از فیلترهای مختلف و جذب آلاینده ها، هوای تمیز از طرف دیگر دستگاه خارج می شود. دستگاه ها برای مصارف خانگی توصیه می شوند.

در نکات قبل با راهنمای خرید بهترین دستگاه تصفیه هوای خانگی آشنا شدیم در ادامه ای مطلب فهرستی از بهترین دستگاه تصفیه هوای خانگی میپردازیم باما همراه باشید

مدل های پرفروش ترین دستگاه های تصفیه هوای خانگی

 مجهز به فیلتر استوانه ای 360 درجه یکپارچهمجهز به سنسور لیزری ذرات با دقت بالامجهز به سنسور رطوبت ، دماسنسور دقیق تشخیص کیفیت هوا به همراه چراغ نشانگر که به رنگ های قرمز، نارنجی و سبز نمایش داده میشود.دارای صفحه نمایش از نوع OLEDحالت خوابحالت اتوماتیکمجهز به قفل کودکمجهز به یک عدد فیلتر سه لایه:فیلتر لایه اول: حذف ذرات بزرگ مانند مو، گرد و غبارفیلتر لایه دوم: EPA با قابلیت حذف ذرات ریز تا اندازه میکرونفیلتر لایه سوم: کربن فعال برای حذف فرمالدئیدهااقلام موجود در بسته بندی: یک دستگاه تصفیه کننده، یک عدد فیلتر، دفترچه راهنما، یک سیم برق

دستگاه تصفیه کننده هوا لایفا ایر مدل 502

مشخصات

 • حجم هوای خروجی 450 متر مکعب‌برساعت
  محصولی کم‌صدا و کم‌مصرف
  استفاده از فناوری انحصاری اروپایی در زمینه طراحی و ساخت
  طراحی بر اساس توربین محرک هواپیمای ایرباس با موتور قدرتمند توربو با کمترین صدا
  دارای فیلترهای چندگانه: پیش فیلتر، فیلتر هپا، فیلترهای کربن فعال
  کنترل کاملا تاچ دستگاه بدون هیچ دکمه‌ای
  امکان نصب LIFAair APP به تلفن‌همراه
  بهره گیری از باتری لیتیومی جهت زمان کار طولانی‌تر دستگاه
  قابلیت اتصال به گوشی‌موبایل از طریق اپلیکیشن مخصوص

تصفیه کننده هوا جی پلاس مدل GAP-J670I

مشخصات

 • 2 × 22.3 × 54.8
  382x223x548 میلی‌متر
 • فیلتر HEPA
  فیلتر کربن فعال
  فیلتر یون ساز
 • قابلیت تنظیم سرعت فن
  هشدار برای تعویض فیلتر
  نمایش کیفیت هوا
  قابلیت مرطوب سازی هوا
  دارای Sleep Mode و Auto Mode
  دارای سنسورهای میزان سطح آب، رطوبت و5
  طول سیم برابر با 1.5 متر
  وزن خالص دستگاه برابر با 7 کیلوگرم

تصفیه کننده هوا آلماپرایم مدل AP-361

مشخصات

 • 35x19x64
  350x190x640 میلی‌متر
 • سنسور تشخیص گرد و غبار ژاپنی
  شاخص کیفیت هوا
  قفل کودک
  کنترل از راه دور
  حالت خواب بدون صدا و نور
  مصرف برق کم
  وزن کم
  هشدار دهنده تعویض فیلتر
  تولید یون منفی
  موتور کم صدا
 • تولید کننده ی یون منفی و اکسیژن فعال
 • فیلتر اولیه
  فیلتر هپا
  فیلتر کربن فعال
  آلومینیم
  فتوکاتالیست
  لامپ UV
 • فیلتر ازبین برنده بو و گاز سمی

دستگاه تصفیه کننده هوا بلوایر مدل Pro XL

مشخصات

 • 24 × 50.4 × 112
  240x504x1120 میلی‌متر
 • فیلتر Hepasilent با جذب ذرات تا 0.1 میکرون – کربن فعال برای جذب گاز های آلاینده و بو – پیش فیلتر برای ذرات بزرگ
 • امکان انتخاب تجهیزات هوشمند
  دارای گواهینامه های تایید انجمن تولیدگان لوازم خانگی، انرژی استار، ARB (بدون ازن)
  تولید هوا بدون ایجاد سر و صدا
  یونیزاسیون
  بهره وری انرژی که این دستگاه از رتبه بندی انرژی مطلوبی برخوردار است و در صورت کارکرد شبانه روزی، متوسط مصرف انرژی آن از یک لامپ روشن بیشتر نخواهد بود
  کنترل از راه دور از طریق WiFi و اتصال به اپلیکیشن
  قابلیت کنترل هوشمند کیفیت هوا
  نشانگر کیفیت هوا
  عملکرد کم صدا
  قابلیت نصب دیواری
  ساخت سوئد

دستگاه تصفیه کننده هوا آکوا لاین مدل NATIONAL 3900

مشخصات

 • -سنسور گرد و غبار
  – سنسور بو و دود
  – سنسور ایستایی
  -مخزن بخور سرد
 • فیلتر ازبین برنده بو و گاز سمی
 • :1-فیلتر کاتالیست سرد برای گرفتن ذرات معلق هوا
  2-فیلتر کربن اکتیو جهت حذف بو و آلایندگی
  3- فیلتر آنتی باکتریال جهت حذف باکتری میکروب و ویروس ها موجود در هوا
  4-فیلتر هپا با راندمان بسیار بالا برای تصفیه هوا تا 99/9 درصد و ضد آلرژی
  5-فیلتر استریل ماورابنفش (مجموعه UV)
  6-فیلتر آنیون،آزادسازی یون های منفی ذرات معلق موجود در هوا میباشد .

فیلتر تصفیه هوا شیائومی Anti-formaldehyde

مشخصات

 • 24 x 30 x 24
  240x240x300 میلی‌متر
 • فیلتر ازبین برنده بو و گاز سمی

دستگاه تصفیه هوا هیوندای واکورتک مدل EOS-501D

مشخصات

 • 67 × 36 × 53
  530x670x360 میلی‌متر
 • فیلتر پیش تصفیه
  فیلتر الکترواستاتیک
  فیلتر هپا
  فیلتر ضد بو
  فیلتر کربن فعال
 • تصفیه 60 متر مربع از فضا در هر 10 الی 12 دقیقه
  دارای سنسور تشخیص میزان آلودگی هوا
  دارای نشانگر میزان آلودگی
  دارای سیستم هوشمند افزایش یا کاهش عملکرد دستگاه نسبت به میزان آلودگی محیط
 • فیلتر ازبین برنده بو و گاز سمی

دستگاه تصفیه کننده هوا مدل XP01

مشخصات

 • توانایی حذف ریزگرد 1 و 2/5 میکرون و غبار شناور و گاز مونوکسید کربن و آمونیاک
  بوهای بد سیگار و سایر دخانیات و حیوان خانگی و توالت و عرق بدن ورزشکاران
  مناسب اتاق 10متر مربع
  دارای دو سیستم یون منفی و اکسیژن فعال
 • فیلتر ازبین برنده بو و گاز سمی

دستگاه تصفیه کننده هوا هانیول مدل Air Touch A5

مشخصات

 • امکان از بین بردن ذرات معلق تا قطر 0.6nm به میزان 99.97 درصد
 • فیلتر گرد و خاک
  هپا- H11
  کربن اکتیو ( HiSiv)

دستگاه تصفیه کننده هوا هون لند مدل XJ3400

مشخصات

 • 53x20x32320x200x530 میلی‌متر
 • دفترچه راهنمای فارسی به همراه کارت گارانتی یکساله
 • دستگاه تصفیه هوا مدل XJ3400 جهت استفاده دربیمارستانها ، ادارات ، منازل،اتاق خواب و……..توصیه می شود.-دارای 3 مرحله فیلتراسیون قوی-مجهز به ژنراتور تولید یون منفی با قدرت بالا-مجهز به LCD مخفی منحصر به فرد با نمایش رنگهای مختلف بر اساس کیفیت هوا -دارای سنسور هوشمند و نمایشگر کیفیت هوا-مجهز به سیستم نشانگر زمان تعویض فیلتر -حالت های عملکرد مختلف: دستی، خودکار، خواب – فضای موثر پیشنهادی: حدود 40 متر مربع-پنل بسیار زیبا و لوکس با صفحه کنترل لمسی
 • میزان تولید یون منفی max 6,000,000/cm³
 • 1- دارای 2 عدد فیلتر ترکیبی شامل فیلترهای:
  -فیلتر هپا و کربن اکتیو با کیفیت بالا
  2- دارای 2عدد پیش فیلتر اولیه

دستگاه تصفیه هوای نانو آروما مدل AD-505

مشخصات

 • 11 × 11.3 × 19.8
  110x113x198 میلی‌متر
 • همراه با تولید بخور سرد
  مناسب برای استفاده با عطرها و رایحه های مختلف
  بدون آسیب رساندن به محیط زیست
  سنسور سطح آب
  قابل تنظیم در دو سرعت کم و زیاد
  نورهای قابل برنامه ریزی بنفش، قرمز، سبز، آبی، زرد، سبز، آبی دریا و ترکیبی

تصفیه کننده هوا جی پلاس مدل GAP-J450I

مشخصات

 • 5 × 38.5 × 25
  385x250x570 میلی‌متر
 • فیلتر HEPA
  فیلتر کربن فعال
  فیلتر یون ساز
 • قابلیت تنظیم سرعت فن
  هشدار برای تعویض فیلتر
  نمایش کیفیت هوا
  قابلیت مرطوب سازی هوا
  دارای Sleep Mode و Auto Mode
  دارای سنسورهای میزان سطح آب، رطوبت و5
  طول سیم برابر با 1.8 متر
  وزن خالص دستگاه برابر با 6.2 کیلوگرم

دستگاه تصفیه کننده هوا هون لند مدل XJ8200

مشخصات

 • دستگاه تصفیه هوا مدل XJ8200 جهت استفاده دربیمارستانها ، ادارات ، منازل بزرگ ، سالنهای سینما ، سالنهای کنفرانس ، کارگاههای تولیدی ، کارخانه ها ، رستوران ها ، سالنهای ورزشی و……..توصیه می شود.-دارای تکنولوژی فیلترهای دوطرفه میباشد.-دارای 3 مرحله فیلتراسیون قوی-مجهز به ژنراتور تولید یون منفی با قدرت بالا- دارای قابلیت اتصال به WIFI جهت مدیریت دستگاه برای زمانی که کنار دستگاه نیستید.-مجهز به LCD رنگی با انحنا منحصر به فرد با نمایش رنگهای مختلف بر اساس کیفیت هوا -دارای سنسور هوشمند و نمایشگر کیفیت هوا-مجهز به سیستم نشانگر زمان تعویض فیلتر -حالت های عملکرد مختلف: دستی، خودکار، خواب – فضای موثر پیشنهادی: بالاتر از 96 متر مربع-پنل بسیار زیبا و لوکس به همراه چهار عدد چرخ جهت سهولت جابجایی
 • تولید یون منفی max 10,000,000/cm³
 • 1- دارای 2 عدد فیلتر ترکیبی شامل فیلترهای:
  -فیلتر هپا و کربن اکتیو با کیفیت بالا
  2- دارای 2عدد پیش فیلتر اولیه