تحصیل در مجارستان؛ بهشت دانشجویان در اروپا!

اگر قصد مهاجرت سریع به اروپا را دارید بررسی مهاجرت و تحصیل در مجارستان ممکن است اولین انتخاب شما باشد. شرکت در برنامه های مطالعاتی مختلف با داشتن کالج ها و دانشگاه های پیشرو در جهان، اکثر متقاضیان اروپایی مجارستان را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند. یکی از مزایای تحصیل پزشکی یا دندانپزشکی در مجارستان یا هر رشته دیگری و اخذ ویزای تحصیلی مجارستان این است که می توانید از این کشور به عنوان پلی برای رسیدن به مقصد اصلی خود استفاده کنید. این می تواند کشورهای دیگر در اروپا یا حتی کانادا و آمریکا باشد.

چرا تحصیل در مجارستان؟

بودن در اتحادیه اروپا و منطقه شینگن: این بدان معناست که افرادی که در مجارستان تحصیل می کنند ممکن است بتوانند آزادانه به سایر کشورهای شینگن مانند هلند، فرانسه، آلمان و ایتالیا سفر کنند.

کالج ها و دانشگاه های بین المللی به رسمیت شناخته شده: مدارک تحصیلی از دانشگاه های مجارستان در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است و فارغ التحصیلان می توانند از مدارک خود استفاده کرده و در تمام کشورهای اروپایی و ایالات متحده ارائه دهند.

شرایط تحصیل در مجارستان

با نگاهی به وضعیت ثبت نام در موسسات آموزشی در مجارستان، می توان دریافت که تقریبا 90 درصد از دوره های تحصیلی در کالج ها و دانشگاه های مجارستان به زبان انگلیسی تدریس می شود. بنابراین، اخذ یک دوره زبان انگلیسی مستلزم داشتن سطح خوبی از دانش انگلیسی است.

شرایط سنی برای تحصیل در مجارستان

برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان شرط سنی خاصی وجود ندارد اما برای افزایش شانس پذیرش و اخذ ویزا توصیه می شود که دوره تحصیلی حداکثر 4 سال و حداکثر 7 سال باشد. پس بهترین سن برای گرفتن مدرک لیسانس ۲۶ سال، فوق لیسانس تا ۳۳ سال و دکترا تا ۳۸ سال است.

پذیرش در دوره لیسانس نیاز به نمره آیلتس معادل 6 دارد، مانند پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد.

لازم به ذکر است که الزامات هر رشته و موسسه آموزشی منحصر به فرد است. بنابراین ابتدا باید به سایت سازمان مورد نظر مراجعه کرده و شرایط رشته انتخابی را مطالعه نمایید.

مدارک تحصیل در مجارستان

ارائه مدارک تحصیلی یکی دیگر از مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان می باشد. متقاضیان باید گواهی مدرک و ریز نمرات دوره یا دوره های قبلی خود را ترجمه کرده و به همراه اصل آن برای مسئول پذیرش ارسال کنند.

اگرچه معدل در شرایط تحصیل در مجارستان ذکر نشده است، اما کسب نمره معدل بالا و همچنین ریز نمرات دروس اصلی مرتبط با رشته مورد نظر در نتیجه نهایی موثر است. به عنوان مثال برای شرکت در دوره های مهندسی، داشتن معدل ریاضی بالاتر از 16 در سال تحصیلی قبل مطلوب است. بنابراین استعداد و مهارت های متقاضی مهاجرت تحصیلی از دیدگاه افسران پذیرش تحصیلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان

برخی از متقاضیان مهاجرت تحصیلی مدرک زبان صحیحی برای ورود به تحصیل ندارند و برخی دیگر به خوبی انگلیسی صحبت نمی کنند. برای حل این مشکل آموزش زبان انگلیسی در سیستم آموزش عالی این کشور آغاز شد تا دانش آموزان با افزایش مهارت های خود مفهوم آموزش را درک کنند.

بیشتر بدانید: بهترین و مناسب ترین روش برای مهاجرت به انگلیس

شرکت در دوره های آموزشی زبان در مجارستان

شرکت در این دوره ها مستلزم دانش قبلی زبان انگلیسی در آیلتس 5.5 است. بنابراین، برای تحصیل در مجارستان، داشتن مهارت های ارتباطی اولیه انگلیسی برای واجد شرایط بودن برای پذیرش مشروط ضروری است.

در برخی از موسسات آموزش عالی، دانشجویان ممکن است همزمان با دوره های آکادمیک در کلاس های زبان شرکت کنند و هر دو هدف را به طور همزمان دنبال کنند. قوانین هر موسسه آموزشی شرایط خاصی را برای مهاجرت تحصیلی تعیین می کند.

برخی از برنامه های آکادمیک دانشگاه های مجارستان نیز به زبان های فرانسوی و آلمانی انجام می شود.

 متقاضیان این برنامه ها باید مدرک زبان برای مدرک مورد نیاز برای ورود به دانشگاه ارائه دهند. در صورت پایین بودن سطح صلاحیت دانشجو، متقاضی می تواند پس از شرکت در دوره های زبان مربوطه در دوره تحصیلی رشته مورد نظر ثبت نام کند.

اطلاعات بیشتر:

journals.plos.org