اندازه استاندارد تخت خواب دو نفره

ابعاد تخت خواب دو نفره + قیمت تخت خواب دو نفره در یافت آباد

بی‌شک داشتن خواب مفید، در سلامتی انسان فوق‌العاده مؤثر خواهد بود و به همین منظور هر فرد در هر شبانه روز به ۶ تا ۸ ساعت خواب نیاز دارد. مقدمه اول برای خوابی خوب و آرام، تدارک بستری راحت و استاندارد می‌باشد. برای تشخیص تخت خواب مناسب، بهتر است معیار را در استاندارد بودن اندازه و ابعاد تخت خواب قرار دهیم. البته که این ابعاد استاندارد در تخت خواب یک‌نفره و دونفره در کشور‌های مختلف فرق دارند. این اختلافات به دلیل وجود تنوع مدل‌ها، میزان تزیینات روی قاب و اندازه تشک به وجود آمده‌اند. در این مطلب قصد داریم تا اطلاعات بیشتری راجع به ابعاد تخت خواب دونفره و نکات حائز اهمیت مربوط به آن را به شما ارائه کنیم؛ زیرا هنگام خرید تخت خواب دونفره و حتی یک ‌نفره باید به سایز آن‌ها توجه شود.

ابعاد استاندارد تخت خواب های دونفره

متداول‌ترین شکل تخت خواب های دونفره به صورت مستطیل می‌باشند؛ اما امروزه شاهد اشکال مختلفی از تخت خواب‌ها در بازار هستیم که طرفداران مخصوص به خود را نیز دارند. برای بررسی ابعاد تخت خواب دونفره، ما شکل رایج آن را در نظر می‌گیریم، بنابراین باید ارتفاع، عرض و طول استاندارد آن را بیان نماییم. باید بگوییم که به‌طورکلی انواع سایز تخت خواب دونفره شامل: تخت خواب دونفره کوچک، متوسط و بزرگ می‌شود که هرکدام دارای متراژ مختلفی نیز هستند.

طول آن‌ها معمولاً مشترک بوده و به اندازه‌ی ۲۰۰ متر می‌باشد؛ اما پارامتر بعدی، یعنی عرض تخت خواب های دونفره از کوچک تا بزرگ تقریباً در اندازه‌های ۱۴۰، ۱۶۰ و ۱۸۰ وجود دارند. برای ارتفاع تخت‌ها باید ارتفاع تشک را به همراه آن در نظر گرفت تا میزان استاندارد به دست بیاید. به همین جهت مناسب‌ترین تشک‌ها بین ۲۰ تا ۳۰ سانتی‌متر بوده و ارتفاع تخت خواب‌ها بین ۲۵ تا ۳۰ سانتی‌متر باید باشند تا مجموعاً به حدود ۵۰ سانتی‌متر برسند.

در انتخاب ابعاد تخت خواب دونفره به چه نکاتی باید توجه کرد؟

همان‌طور که اشاره شد، در حالت کلی لازم است که تخت خوابتان از لحاظ فیزیکی کاملاً متناسب با شما و اتاق‌خوابتان باشد؛ چون در غیر این صورت با مشکلاتی مواجه خواهید شد که موجب افزایش هزینه‌های شما می‌شود. همچنین به سلامت بدنی خود آسیب وارد کرده و دچار کمر درد و سردرد می‌شوید که نمی‌توانید خواب راحتی را تجربه کنید؛ بنابراین بهتر است که قبل از انتخاب ابعاد تخت خواب دونفره خود به چند نکته دقت داشته باشید.

۱. با توجه به تخت خواب های دو نفره در ابعاد و مدل‌های متنوع، باید به فضایی که در دسترس است بسیار توجه شود.

۲. از آنجایی که قرار است بر روی آن استراحت نمایید، پس در نظر داشتن جثه بدنی و نیاز خود از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. با مطالعه بخش قبل و اطلاع از ابعاد آن‌ها، می‌توانید آن را که بیشتر از همه مناسب است، انتخاب کنید.

۳. در نظر داشته باشید که ارتفاع تخت و تشک با هم نباید خیلی زیاد و نه خیلی کم باشد که نتوانید به روی آن بروید و یا به سختی از روی آن بلند شوید.

۴. بهتر است تخته انتهایی تخت متناسب با قدتان سنجیده شود تا اینکه در آخر تصمیم بگیرید که انتهای تخت بسته یا باز طراحی شده باشد. اگر به این موضوع توجه نشود، برخورد به انتهای تخت آزار‌دهنده خواهد بود.

۵. نوع خواب خود را در نظر داشته باشید؛ زیرا اگر در خواب زیاد می‌غلتید، بهتر است ابعاد تخت خواب دونفره خود را بزرگ‌تر انتخاب کنید.

۶. مورد دیگر این است که اگر به عنوان مثال زوجی برای راحتی خود قصد خواباندن فرزندشان را در روی تخت خود دارند، بهتر است به بزرگ‌ترین سایز تخت دونفره فکر کنند.

۷. برای جلوگیری از حرکت بالش به سمت عقب و عواقب بد بعد از آن، بهتر است تخت انتخابی دارای تخته پشتی محکم باشد که طبیعتاً اندازه‌های آن به سایز و مدل تخت‌ها بستگی دارد.

ابعاد انواع تخت خواب های دو نفره

همان‌طور که می‌دانید، امروزه مدل‌های جدید و متفاوتی از تخت خواب های دونفره همچون مدل کلاسیک، مدرن، سلطنتی، فلزی و… در بازار عرضه شده‌اند که از نظر ابعاد متفاوت هستند و هرکس بر اساس نیاز و بودجه ای که دارد، یکی از مدل‌ها را انتخاب می‌کند. البته تصمیم نهایی وابسته به سلیقه فرد و چیدمان خانه او نیز می‌باشد.

کلاسیک

این نوع تخت‌ها با ظاهری نسبتاً ساده در عرض‌های ۱۶۰ و ۱۸۰ سانتی‌متر و ارتفاع تاج بین ۹۰ تا ۱۱۰ سانتی‌متر طراحی و ساخته می‌شوند. طول استانداردی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده است چیزی حدود ۲۰۰ سانتی‌متر است.

سلطنتی

ابعاد تخت خواب دونفره منبت‌کاری شده، با عرضی حدود ۱۸۰ تا ۲۰۰ سانتیمتر و ارتفاع تاجی در سایز کوچک حدوداً ۴۰ سانتی‌متر و در سایز بزرگ چیزی بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ در نظر گرفته می‌شود. طول استاندارد در آن نیز همانند مدل کلاسیک خواهد بود.

مدرن

تخت خواب های دونفره مدرن به دلیل فریم تمام پارچه‌ای که سرتاسر تخت را در برمی‌گیرد، در اندازه بزرگ‌تری به نظر می‌آید؛ اما تخت‌های چوبی مدرن در ابعاد تخت‌های مدل کلاسیک ارائه می‌شوند.

خرید تخت خواب دو نفره

در این مقاله با ذکر اهمیت استاندارد بودن ابعاد تخت خواب دونفره، به اندازه و سایز‌هایی که در بازار موجود می‌باشند، اشاره کردیم. سپس نکاتی مهم برای انتخاب یک تخت خواب دونفره با ابعادی مناسب و مطلوب هستند را بیان نمودیم تا خریدی هوشمندانه را تجربه کرده باشید. همان‌طور که در بخش پایانی اشاره شد، جالب است بدانید که مدل‌های مختلف، اندازه‌های متفاوتی نیز خواهند داشت که باید به آن‌ها نیز توجه شود.

شما می‌توانید برای خرید تخت خواب دونفره و یا تک‌نفره خود در انواع مدل و سایزها، به فروشگاه اینترنتی معتبر بهکارچوب مراجعه نمایید و از سایت آن برای کسب اطلاعات بیشتر از قیمت و مدل‌های متنوع و دلخواه خود استفاده کنید. مجموعه بهکارچوب سعی دارد تا با خدمات ویژه‌ای چون درگاه بانکی معتبر، پشتیبانی ۲۴ ساعته، محفوظ بودن حریم شخصی کاربران، پیگیری و ارسال سریع و با ضمانت سفارش‌ها و…، خریدی آسان را برای شما رقم بزند.

انواع سایز تخت خواب دو نفره

شاید شما هم جزء افرادی باشید که قرار است یک تخت دو نفره جدید را خریداری کنید و مایلید قبل از خرید از سایز تخت دو نفره مطلع شوید . تخت خواب ها غالبا بصورت تخت خواب یک نفره که معمولا برای مجردها استفاده میشود ، تخت خواب دو نفره که برای متاهلین کاربرد دارد و تخت دو طبقه که برای نوجوانها و به ویژه زمانی که فضای اتاق کوچک است استفاده میشود . پس با ما تا انتهای مطلب امروز همراه باشید .

ابعاد تخت  های دو نفره استاندارد باید چه قدر باشد؟

تخت  های دو نفره استاندارد اغلب در ابعاد 160*200 سانتی متر  و 180*200 سانتی متر  ساخته می شود . به عبارتی در حالت استاندارد کوچکترین سایز تخت دو نفره دارای طول 2 متر و عرض 60 سانتی متر میباشد.

ارتفاع تخت های دو نفره استاندارد برای تخت خواب های دو نفره باید چه قدر باشد ؟

ارتفاع تخت های دو نفره هم  45 تا 50 سانتی متر می باشد .

ارتفاع تشک های  استاندارد برای تخت خواب های دو نفره باید چه قدر باشد ؟

ارتفاع استاندارد تشک ها باید  18 تا 25 سانتی متر است .

ابعاد یک تشک استاندارد چقدر است؟

تشک های استاندارد دارای رویه های  ساده  در ابعاد 90*200 سانتی متر  و 160*200 سانتی متر  و 180*200 سانتی متر  است .

آیا ابعاد تشک های خارجی با ایرانی متفاوت است ؟و چه اندازه ای است؟

بله بیشتر تشک های خارجی با تشک های ایرانی متفاوت است . ابعاد آن ها 160*200 و 180*200 سانتی متر و به ترتیب دارای ارتفاع 25 تا 35 سانتی متر  است .

منبع:

sulekha.com

بهکار چوب

سال ۱۳۵۷ شروع کار بهکارچوب توسط حسن شیرین آبادی در یک کارگاه نجاری بود که بعدها پایه و اساس ایجاد این مجموعه شد. گروه بهکارچوب همیشه پایبند به دو اصل مهم ایجاد محصولات با کیفیت و مسئولیت پذیری در قبال مشتریان بوده و هست. افتخار داریم که از طرف مشتریان بهکارچوب به خاطر کیفیت بالا مواد اولیه به کار رفته، طراحی منحصر به فرد، مسئولیت پذیری و ساخت محصولات ممتاز، دارای طول عمر بالا و مناسب برای استفاده روزمره تحسین می شویم.