آموزش سئو سایت با خرید بک لینک

چرا خرید بک لینک اشتباه است؟

تقریبا تمام وبمستران در حال حاضر از تاثیر منفی خرید بک لینک بر سئو و کسب لینک های زیادی و نامناسب مطلع هستند. یکی از سوالات رایجی که خوانندگان بلاگسیما مطرح میکنند این است که، “خرید بک لینک از سایت های با پیج رنک بالا چه تاثیری دارد؟ گوگل چگونه متوجه پولی بودن آن خواهد شد؟” پاسخ به این سوال کار بسیار راحتی است، خرید بک لینک کار درستی نیست! اگر بدنبال کسب جایگاه مناسب در نتایج گوگل هستید و برنامه ریزی دراز مدتی برای کار خود دارید، خرید بک لینک روش مناسبی نیست زیرا ممکن است شما را با مشکلات جدی مانند جریمه سایت توسط گوگل در آینده روبرو کند.

به زبان ساده، گوگل بک لینک را بعنوان یک رای مثبت از طرف کاربران یا سایت های دیگر به صفحه یا سایت شما می شناسد. با کسب رای بیشتر شما شانس پیروزی در انتخابات گوگل را خواهید داشت. گوگل صراحتا اعلام کرده که خرید بک لینک برخلاف سیاست های این سایت بوده و تخلف شناخته میشود. مشکل از جایی آغاز میشود که کاربران فکر میکنند با خرید رای میتوانند موتور جستجو را فریب داده و در این انتخابات پیروز باشند ولی نظارت گوگل بر خرید بک لینک بسیار پیچیده و قدرتمند است.

نحوه تاثیر بک لینک بر نتایج گوگل

اگر بک لینک شما از یک سایت معتبر و با پیج رنک بالا باشد مسلما تاثیر بیشتری بر سئو سایت شما خواهد داشت. همین امر موجب خرید بک لینک از سایت های قدرتمند با قیمت بالا در چند سال گذشته شده است. گوگل با توجه به کلماتی که در اطراف یک لینک قرار دارند موضوع سایت را تشحیص میدهد.

بطور مثال سایت های زیادی در صفحات خود به سایت آمازون ارجاع میدهند که معمولا در جملات آنها کلمه “Books” به چشم میخورد به همین دلیل شما با جستجوی این کلمه در گوگل سایت آمازون را در رتبه دوم و بعد از کتابخانه گوگل مشاهده خواهید کرد ولی برای سایت آمازون به این وسعت و قدرت، کلمه “Cars” بعنوان یک کلمه کلیدی شناخته نمیشود زیرا هیچ لینک ورودی مناسبی برای آن ندارد.

در نتیجه خرید بک لینک تنها زمانی برای سایت شما موثر خواهد بود که از سایت های معتبر و مرتبط با زمینه کاری شما باشد. همچنین باید به کلمه یا عبارت لینک شده یا همان انکر تکست و کلماتی که در اطراف آن حضور دارند توجه ویژه ای داشته باشید. زیرا بک لینک شما بر آن کلمه کلیدی در نتایج گوگل موثر خواهد بود و نه تمام کلماتی که بعنوان هدف خود انتخاب کرده اید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد میکنیم مقاله انکر تکست چیست را در سایت آکادمی مطالعه کنید.

تشخیص خرید بک لینک توسط گوگل

گوگل روشهای متنوعی برای تشخیص خرید بک لینک توسط سایت های اینترنتی دارد. مهمترین آنها تیم ویژه گوگل برای مبارزه با این پدیده است که وظیفه ای جز گشت و گذار در اینترنت و شناسایی سایت های فروشنده لینک ندارند. اگر شما سایت مناسبی را برای خرید بک لینک پیدا کرده اید دلیلی ندارد که تیم گوگل نیز نتواند آن را شناسایی کند.

شاید تصور کنید که کارکنان گوگل زمان کافی برای بررسی همه سایت ها و صفحات و شناسایی سایت های فروش بک لینک ندارند، که البته تصور درستی است! ولی معمولا سایت هایی که در فروش بک لینک زیاده روی میکنند و به صفحات بسیاری با موضوعات مختلف لینک میدهند مورد توجه رقبای خود قرار گرفته و مستقیما توسط این افراد به گوگل گزارش میشوند.

در این شرایط یک کارشناس خبره سایت مورد نظر را بررسی کرده و در صورتی که از خرید و فروش بک لینک در آن مطمئن شود به صورت دستی آن را جریمه خواهد کرد. سایتی که به این شکل جریمه شده باشد در پنل گوگل سرچ کنسول خود و در بخش Manual Actions یک پیام با موضوع Unnatural Links دریافت خواهد کرد.

تصویر دوم نمونه ای از جریمه دستی گوگل برای یک سایت که اقدام به خرید بک لینک کرده را نمایش میدهد و با توجه به تغییر ظاهر گوگل سرچ کنسول در نسخه جدید نحوه نمایش آن متفاوت است.

گوگل کاربران را تشویق میکند تا سایت هایی که از این روش قصد فریب موتور جستجو را دارند معرفی کنند. با این کار هم سایت فروشنده و هم سایت خریدار با جریمه گوگل مواجه خواهند شد. تعداد لینک های ورودی به سایت شما در یک بازه زمانی مشخص و زمینه کاری سایت های مرجع معیارهای دیگری برای شناسایی سایت های متخلف توسط گوگل هستند. برای مشاهده این فرم میتوانید به صفحه معرفی سایت اسپم به گوگل مراجعه کنید.

بعد از آپدیت الگوریتم پنگوئن استفاده زیاد و غیر طبیعی از یک عبارت مشخص بعنوان انکر تکست نیز به لیست تخلفات گوگل در خرید بک لینک اضافه شده است.

چند نکته مهم در خرید بک لینک

اگر همچنان بر این کار پافشاری میکنید و راههای اصولی و بهتر مانند تولید محتوا را نمی پسندید، نکات زیر را قبل از صرف هرگونه هزینه و پذیرش ریسک در نظر داشته باشید تا احتمال جریمه سایت خود را به حداقل برسانید:

  • بک لینک ها را با فاصله زمانی و جداگانه خریداری کنید. پیشنهادهایی مانند “تبلیغات در 10 سایت با پیج رنک 2 و 3” انتخاب مناسبی نیستند.
  • بصورت مستقیم با صاحب سایت در تماس باشید و با واسطه های تبلیغاتی همکاری نکنید.
  • با سایت هایی که بطور گسترده و عمومی اقدام به فروش لینک و پذیرش تبلیغات میکنند همکاری نکنید.
  • تنها از سایت های مرتبط با زمینه کاری خود لینک خریداری کنید.
  • بجای تبلیغات متنی در سایدبار یا فوتر سایت ها، از تبلیغات محتوایی و مطالب اختصاصی (خرید رپورتاژ آگهی) استفاده کنید.
  • بجای خرید بک لینک در تمام صفحات یک سایت، در یک یا چند صفحه خاص تبلیغ کنید.
  • نسبت لینک های خریداری شده به کل لینک های طبیعی سایت کمتر از 10 درصد باشد.

اشتباهات رایج در خرید بک لینک

با یک جستجوی ساده در اینترنت سایت های ایرانی و خارجی بسیاری پیدا خواهید کرد در حال فروش بک لینک با عنوان های جذاب و تاثیرگذار هستند. اگر تجربه ای در زمینه خرید بک لینک نداشته باشید و اثرات مخرب آن را ندانید ممکن است به راحتی فریب این دست سایت ها را خورده و سئو سایت خود را برای همیشه از بین ببرید. تصویر زیر نمونه هایی از تبلیغات فریبنده برای فروش بک لینک های بی کیفیت را نشان میدهد.

یکی از تکنیک های نو در فضای اینترنت سئوی منفی است که با هدف از دست رفتن جایگاه رقبا انجام میشود. حال آنکه بسیاری با هدف بهبود وضعیت سایت خود و با خرید بک لینک عملا سئو منفی را روی سایت خودشان انجام میدهند. برخی از این شعارها را با هم بررسی میکنیم:

خرید بک لینک ارزان

همگی خوب میدانیم که هیچ ارزانی بی دلیل نیست. هرکجا با شعار خرید بک لینک ارزان مواجه شدید بخوانید خرید بک لینک بی کیفیت.

اگر بک لینک ارزان باشد یعنی هرکسی میتواند به راحتی در همان فضایی که شما حضور دارید برای خود لینک سازی کند و با افزایش تعداد این لینک ها در یک سایت عملا ارزش و اعتبار منتقل شده به هریک از این سایت ها کاهش می یابد.

همچنین سایت هایی که لینک های خارجی زیادی دارند ممکن است از نظر گوگل به عنوان فروشنده بک لینک یا اسپمر شناسایی شوند پس بهتر است در این فضا حضور نداشته باشید.

خرید بک لینک انبوه

این دست سایت ها معمولا در کنار ارزان بودن به انبوه بودن تعداد لینک ها اشاره میکنند. همان نکاتی که برای خرید بک لینک ارزان گفتیم برای این دسته نیز صادق است. علاوه بر آن زمانیکه شما لینک خود را در بازه زمانی کوتاهی در سایت های بسیاری قرار میدهید عملا به گوگل اعلام میکنید که اینها غیرطبیعی هستند.

گوگل میداند که شما فرضا طی یک سال گذشته ۵۰ لینک به سایت خود داشته اید و این تعداد در بازه زمانی کوتاهی مثلا یک ماه ناگهان به ۲۵۰۰ لینک افزایش پیدا میکند. لینک هایی که همگی با یک کلمه کلیدی مشخص و در سایت هایی کم ارزش قرار داده شده اند. در این شرایط الگوریتم پنگوئن کار سختی برای شناسایی غیرطبیعی بودن لینک سازی شما ندارد.

بک لینک رایگان!

این روش را میتوان بدترین و ناکارآمدترین روش لینک سازی خارجی دانست. ابزارهای آنلاین آدرس سایت شما را دریافت کرده و در هزاران سایت دایرکتوری یا ابزارهای تست آنلاین آن را درج میکنند. با این کار شما هم تعداد لینک های زیادی در بازه زمانی کوتاه ساخته اید و هم اینکه از صفحات کم ارزشی لینک گرفته اید. بک لینک های رایگان را جدی نگیرید و به شدت از آنها پرهیز کنید.

پیشنهاد میکنیم برای درک بهتر مفهوم بک لینک و اثرات جانبی آن مقاله بک لینک چیست را به دقت مطالعه نمایید و تجربیات خود از خرید بک لینک را در بخش نظرات همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

خرید بک لینک خارجی

یکی دیگر از تکنیک های رایج برای فریب شما استفاده از عباراتی مثل خرید بک لینک خارجی یا خرید بک لینک معتبر است که موجب میشود تصور کنید برای سایت شما مفید خواهند بود. همانطور که پیش تر گفتیم مهمترین معیار ما برای دریافت لینک از یک سایت ارتباط موضوعی و اعتبار آن است. در حالیکه بیشتر این سایت ها تنها گزینه اعتبار بالا را دارا بوده و از نظر موضوعی هیچ ارتباطی به سایت شما ندارند.

آموزش حرفه ای خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی

یکی از مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار بر کسب جایگاه در نتایج گوگل رعایت استانداردهای لینک سازی داخلی و البته تدوین استراتژی برای لینک سازی خارجی است.

    خرید بک لینک میتواند موجب جریمه سایت شما توسط گوگل شود ولی اگر اصول و استانداردهای لینک سازی را به خوبی بشناسید میتوانید بدون احتمال جریمه شدن از تاثیر شگفت انگیز بک لینک بهره مند شوید.

تصویر بالا نمونه ای از دیاگرام عصاره لینک و تاثیر عوامل مختلف بر لینک سازی داخلی و خارجی سایت شماست. کلیه المان های موجود در این دیاگرام و روش های صحیح استفاده از هرکدام در این کارگاه بررسی و آموزش داده میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این کارگاه به صفحه آموزش لینک سازی مراجعه نمایید.

سوالات متداول

تاثیر بک لینک در سئو چقدر است؟

در یک پاسخ کوتاه میتوان گفت، بسیار زیاد! بله یکی از مهمترین فاکتورهای گوگل برای تعیین اعتبار و رتبه یک سایت لینک های دریافت شده از سایت های دیگر است. ولی این نکته را فراموش نکنید که هر لینکی نمیتواند تاثیر مثبت بر سئو داشته باشد و عواملی مانند ارتباط موضوعی سایت ها، انتخاب انکر تکست مناسب، زمان بندی و صفحه ای که لینک را دریافت کرده است نیز فاکتورهای موثری در کیفیت بک لینک های شما هستند.

خرید بک لینک یک تکینک کلاه سیاه است یا خاکستری؟

تکنیک های کلاه خاکستری در واقع همان تکنیک های کلاه سیاه هستند ولی در اجرای آنها مواردی را رعایت میکنیم تا گوگل متوجه هدف ما و غیر واقعی بودن لینک ها نشود. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنیم به سری مقالات سئو کلاه سیاه مراجعه کنید.

خرید بک لینک به طور حتم از دید گوگل یک تکنیک کلاه سیاه است با این وجود اگر استانداردهای لینک سازی خارجی را شناخته و به درستی رعایت کنید میتوان آن را در دسته کلاه خاکستری قرار داد.

بک لینک دائمی چیست؟

زمانیکه در مورد خرید بک لینک صحبت میکنیم عموما منظور ما قرار گرفتن لینک های متنی در سایدبار یا فوتر در همه صفحات یک سایت دیگر است که معمولا به صورت ماهانه و غیردائمی فروخته میشوند. ولی در واقع هر لینکی که از دامنه ای دیگر به سایت شما داده شده باشد یک بک لینک محسوب میشود.

بک لینک دائمی شام مواردی مانند ساخت پروفایل کاربری در سایت های دیگر، کامنت مارکتینگ در سایت ها و فروم ها و یا انتشار رپورتاژ آگهی میشود. این لینک ها تا همیشه در سایت های دیگر باقی خواهند ماند و نیازی به تمدید ندارند.

گوگل چطور متوجه غیرطبیعی بودن بک لینک ها میشود؟

مهمترین ابزار گوگل برای مقابله با لینک سازی غیرطبیعی الگوریتم پنگوئن است. این الگوریتم موارد بسیاری مانند پراکندگی انکر تکست، ارتباط موضوعی سایت ها، سابقه فعالیت شما در لینک سازی، فالو یا نوفالو بودن لینک ها و … را بررسی کرده و در صورتیکه روند لینک سازی شما را غیرطبیعی ارزیابی کند جایگاه سایت در نتایج جستجو را کاهش میدهد.

آموزش سئو سایت با خرید بک لینک و یا رپورتاژ آگهی

در این مقاله می‌خواهیم به بررسی مختصر سئو سایت، انواع روش‌های سئو و در نهایت تاثیر بک لینک یا رپورتاژ آگهی در سئو سایت بپردازیم.

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه های کسب‌وکارهای آنلاین، رسیدن به رتبه‌های اول گوگل است! دلیل آن هم این است که کاربرانی که از طریق گوگل وارد صفحه‌ای از سایت شما می‌شوند، دقیقاً مخاطب هدف آن صفحه هستند. به همین دلیل اگر محصول یا خدماتی داشته باشید، با بازاریابی درست می‌توانید کاربران زیادی را به مشتری تبدیل کنید.

برای سئو سایت، روش‌های مختلفی وجود دارد و همچنین تکنیک‌هایی نظیر خرید بک لینک و خرید رپورتاژ آگهی می‌تواند سرعت رسیدن به صفحه اول گوگل را افزایش دهد. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی مختصر سئو سایت، انواع روش‌های سئو و در نهایت تاثیر بک لینک یا رپورتاژ آگهی در سئو سایت بپردازیم.

سئوی سایت چیست؟

تقریباً همه کاربران اینترنت برای آن که بتوانند به محتوای موردنظر خود برسند، کلمه کلیدی مربوط به آن را جستجو می‌کنند! با این کار چند صفحه و سایت در صفحه نتایج جستجو در اختیار کاربران قرار می‌گیرد که بر اساس استانداردها و الگوریتم‌ های گوگل رتبه‌بندی شده‌اند. معمولاً کاربران بر روی سه لینک اول کلیک می‌کنند که در میان این 3 لینک، لینک اول نرخ کلیک بیشتری را به خود اختصاص داده است. سئو سایت به معنای بهبود عملکرد سایت بر اساس الگوریتم‌ ها و استانداردهای گوگل است تا بتوانید به صفحه اول گوگل برسید.

فاکتورهای زیادی در سئوی سایت اهمیت دارند و هر چقدر این فاکتورها بیشتر رعایت شده باشند، گوگل هم برای سایت شما ارزش زیادی قائل است. این فاکتورها از محتوای سایت تا لینک‌ سازی‌های انجام شده را شامل می‌شود و اگر این موارد به خوبی رعایت شده باشند، به راحتی می‌توانید رتبه سایت خود را بهبود ببخشید. روش‌های مختلفی برای سئو سایت وجود دارد که در بخش بعدی به بررسی کامل آن‌ ها می پردازیم.

انواع روش های سئو کدام هستند؟

اگر قصد سئوی سایت خود را دارید، ابتدا بهتر است با انواع روش های سئو آشنا شوید و بتوانید بهترین روش را برای سئو سایت خود انتخاب کنید. روش های مختلف سئو عبارتند از:

سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید یکی از انواع سئو است که کاملاً بر اساس قوانین و استانداردهای گوگل انجام می‌شود! سایت هایی که به روش سئو کلاه سفید رشد می کنند، معمولاً با تغییر کردن الگوریتم های گوگل دچار افت رتبه شدیدی نمی شوند؛ دلیل آن هم این است که چنین سایت هایی برای گوگل ارزش زیادی دارند و کاملاً بر اساس قوانین گوگل توسعه پیدا کرده اند. در واقع این روش سئو، ریسک کمتری نسبت به سایر روش های سئو دارد و با گذشت زمان، ارزش و پایداری آن ها حفظ می شود.

در سئو کلاه سفید تکنیک های مختلفی برای رشد وجود دارند که از مهم ترین آن ها می توان به تولید محتوای ارزشمند و حرفه ای اشاره کرد. همچنین اگر بتوانید محتوای تولید شده را در سایر شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید، این مورد هم در رشد سئو سایت شما تاثیر بسیار زیادی دارد. استراتژی مناسب سئو، تحقیق کلمات کلیدی، لینک سازی طبیعی، سئوی فنی و… همگی از مهم ترین مواردی هستند که در سئو کلاه سفید تاثیر زیادی دارند.

سئو کلاه سیاه

یکی دیگر از روش های سئو که ریسک بسیار زیادی دارد، سئو کلاه سیاه است. سئو کلاه سیاه سعی می کند تا قوانین و الگوریتم های گوگل را دور بزند و با این شیوه به صفحه اول گوگل برسد! در این روش سئو شاید در مدت زمانی بسیار کوتاه به رتبه موردنظر خود دست پیدا کنید اما احتمال آن که گوگل متوجه دور زدن قوانین شود بسیار زیاد است. این روش سئو معمولاً ارزان است اما پایداری آن بسیار پایین است.

در حال حاضر الگوریتم های گوگل بسیار قدرتمند شده اند و احتمال آن که سایت شما به دلیل عدم رعایت الگوریتم ها جریمه شود، بسیار زیاد است. بنابراین اگر می خواهید کسب و کار آنلاین خود را سئو کنید و برای همیشه بالا بمانید، استفاده از این روش را تحت هیچ شرایطی پیشنهاد نمی کنیم! مگر آن که به صورت محدود از تکنیک های آن استفاده کنید که تحت عنوان سئو کلاه خاکستری شناخته می شود و در مورد بعدی بررسی می کنیم.

سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری یکی از ارزشمندترین روش های سئو است که ریسک آن به اندازه سئو کلاه سیاه و مدت زمان رسیدن به صفحه اول گوگل به اندازه سئو کلاه سفید زیاد نیست! در واقع در این روش سئو معمولاً تمام قوانین سئو رعایت می شود اما به کمک تکنیک های سئو کلاه سیاه برخی از قوانین رعایت نمی شوند.

بر اساس گفته گوگل، سایت هایی که زمان خود را برای سئو از طریق رعایت قوانین گوگل صرف می کنند نسبت به افرادی که زمان خود را صرف استفاده از باگ های گوگل می کنند، رتبه بسیار بهتری خواهند داشت. یکی از روش های سئو کلاه خاکستری گرفتن بک لینک معتبر از طریق خرید بک لینک یا خرید رپورتاژ آگهی است!

کسب و کارهای آنلاین می توانند با توجه به هدف و استراتژی خود یکی از 3 روش بالا را استفاده کنند.

خرید بک لینک چه تاثیری در سئو سایت دارد؟

خرید بک لینک یکی از روش های افزایش رتبه سایت در گوگل است! متخصصان سئو معتقدند که خرید بک لینک برای سایت هایی که به دنبال کسب جایگاه مناسب در گوگل هستند و البته برنامه ریزی بلند مدت دارند، مناسب نیست. دلیل آن هم این است که اگر حجم بک لینک ها زیاد باشد، احتمال آن که گوگل سایت شما را جریمه کند بسیار زیاد است. در واقع خرید بک لینک بر خلاف الگوریتم های گوگل است و به همین دلیل، هنگام خرید آن باید دقت زیادی داشته باشید.

اگر قصد خرید بک لینک را دارید، پیشنهاد ما به شما این است که از پلتفرم خرید بک لینک ما استفاده کنید تا بتوانید رسانه های باکیفیت برای خرید بک لینک در اختیار داشته باشید! همچنین تیم فنی ما رسانه ها را بررسی کرده و می توانید با خیالی آسوده اقدام به خرید بک لینک کنید.

هنگامی که شما از سایتی با رتبه بالاتر از خودتان بک لینک دریافت می کنید، این مسئله باعث رشد سایت شما می شود. البته نباید فراموش کنید که کیفیت بک لینک ها از تعداد آن مهم تر است و نباید لینک خود را در صفحه ای که در آن هزاران لینک وجود دارد منتشر کنید.

خرید رپورتاژ آگهی چه تاثیری در سئو سایت دارد؟

رپورتاژ آگهی یکی دیگر از راه های دریافت بک لینک از سایت های دیگر است! در واقع رپورتاژ آگهی نوعی محتوا است که در سایت های دیگر منتشر می شود و شما می توانید لینک خود را در آن درج کنید. رپورتاژ آگهی نه تنها از نظر بک لینک مزیت محسوب می شود، بلکه اگر محتوای خوبی نوشته باشید و در واقع، بازاریابی محتوای خوبی انجام داده باشید می توانید کاربران را به صورت مستقیم هم وارد سایت خود کنید! در حقیقت رپورتاژ آگهی نوعی تبلیغات همسان است که می توانید در آن لینک های خود را هم درج کنید.

تفاوت بک لینک و رپورتاژ آگهی در سئو سایت چیست؟

یکی از مهم ترین تفاوت هایی که بک لینک و رپورتاژ آگهی دارند، این است که بک لینک ها معمولاً به صورت موقت ارائه می شوند و برای ماندن بیشتر باید هزینه کنید. در حالی که رپورتاژ آگهی برای همیشه در رسانه موردنظر باقی می ماند و لینک های شما با همان یک بار پرداخت هزینه، در آن سایت باقی خواهند ماند.

در نهایت، اگر قصد خرید رپورتاژ آگهی یا خرید بک لینک را دارید، پیشنهاد می کنیم از طریق پلتفرم رپورتاژ آگهی خرید خود را انجام دهید. همچنین اگر پیش از خرید سوالی دارید یا پس از خرید با مشکلی مواجه شدید، تیم مشاوره و پشتیبانی در کنار شما است تا به سوالات شما پاسخ دهد و مشکلات را در کمترین زمان ممکن حل کند.

https://tesmino.com/