لیست قیمت و تجهیزات ون کمپر مسافرتی

اغلب، دیدن کمپرهای مسافرتی باعث می شود ما بخواهیم در آنجا بمانیم. البته مشخص است که قیمت کمپر مسافرتی یا اجاره این خودروها بسیار بالاست. به طور کلی، این کمپر های مسافرتی گران هستند و برای عموم قابل دسترس نیستند. کمپر ون مسافرتی احتمالاً محبوب ترین نوع کمپینگ است.کمپر یا کاروان نوعی وسیله نقلیه مسافرتی است که به شما اجازه می دهد تا بخوابید و استراحت کنید و همچنین افرادی که در حال حرکت هستند. این امکانات سفری راحت و لذت بخش را برای مسافران فراهم می کند.

لوازم جانبی ون کمپر مسافرتی

این کمپ دارای امکانات منحصربفرد و مجهزی است که به طور کامل پاسخگوی نیاز افراد در حال سفر است. علاوه بر این، افراد کمپینگ دیگر نیازی به برپایی کمپینگ یا چادر ندارند. سفر کمپینگ ممکن است اولین دلیل شما برای ارتباط مجدد با طبیعت باشد. عموماً وسایل نقلیه ای که برای کمپینگ در ایران استفاده می شود فیات دوکاتو، تویوتا، پاترول و مدل های آنها هستند، اما تجهیزات داخل کمپر به صورت دائمی نصب می شود و برخلاف تریلر کمپینگ که نیاز به جداسازی و نصب جداگانه دارد، زمان کمتری مصرف می کند، شما به چیزهای کمتری نیاز دارید.

چه تجهیزاتی در یک ون کمپر مسافرتی قرار داده شده است ؟

کمپینگ های مسافرتی اغلب دارای تجهیزات و فضاهای داخلی متنوعی هستند که برای زندگی در سفرهای پیاده روی و کمپینگ استفاده می شود. امکانات و خدمات این امکان را به شما می دهد که در مکان های مختلف اقامت کنید و به راحتی در طبیعت زندگی کنید. در اینجا لیستی از برخی تجهیزات و لوازمی که معمولاً در سفرهای کمپینگ یافت می شوند آورده شده است.

• تخت و اتاق خواب

• آشپزخانه و غذا

• یخچال یا یخچال کمپرسور برای نگهداری مواد غذایی و نوشیدنی.

• اجاق گاز یا مایکروفر برای پخت و پز

• ظروف غذاخوری و آشپزی.

• میز و صندلی ناهارخوری

• حمام و توالت

• آب گرم و سرد

• نور و برق مانند: چراغ و لامپ و تامین برق از باتری یا ژنراتور.

• تجهیزات اضافی مانند: تلویزیون، رادیو یا سایر تجهیزات الکترونیکی برای سرگرمی در طول سفر

هزینه ون کمپر مسافرتی

ساخت وانت کمپر در ایران مرسوم نیست و بیشتر این خودروها از کشورهای دیگر وارد ایران می شوند. حتی برخی با کمی خلاقیت و لوازم جانبی مفید خودروهای معمولی را به تریلرهای مسافرتی تبدیل می کنند. قیمت کمپینگ بالاست و هزینه زیادی برای شما دارد و برای خرید کمپینگ باید هزینه زیادی بپردازید. اگر ماشین خوبی دارید، باید یک یاتاقان به آن اضافه کنید. در هر صورت، شما نمی توانید این کار را خودتان انجام دهید، بنابراین باید آن را به یک متخصص بسپارید.

علاوه بر این، هزینه نگهداری آن نیز بالا است. سیستم تصفیه آب باید عوض شود و فاضلاب باید همیشه تخلیه شود. منبع تغذیه نیز در داخل موتورخانه مورد نیاز است. برای پخت و پز و استفاده از وسایل الکترونیکی به برق در شهر نیاز است.

حرف آخر

مواردی مانند افزودن تجهیزات به کامیون ها یا وسایل نقلیه معمولی هزینه های اولیه را افزایش می دهد. به همین دلیل، اگرچه بسیاری از افراد علاقه مند به زندگی در یک ون کمپر هستند، اما تعداد کمی می توانند آن را بخرند. بنابراین گزینه دیگری پیشنهاد می شود که اجاره ون است.