ایده ها و نکات کاربردی دکوراسیون اتاق نشیمن

ایجاد یک فضای زیبا و لذت بخش ممکن است در نگاه اول پروژه بزرگی به نظر برسد، اما این فرآیند نیازی به هزینه گزاف یا کل وقت شما ندارد. اگر با بودجه محدودی در روند دکوراسیون اتاق نشیمن خود پیش می روید، ترفند این است که ایده های دکوراسیون و مبلمان اتاق نشیمن شیک و مقرون به صرفه را پیدا کنید.

مشاهده عناوین اخبار کلیک جهت پنهان سازی

چند تغییر که می توانید در رنگ بندی فضا و چیدمان مبلمان یا لوازم تزئینی ایجاد کنید. بودجه دوستانه می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. شما می توانید از ایده های مقرون به صرفه دکوراسیون اتاق نشیمن که برای شما آماده کرده ایم الهام بگیرید تا بتوانید بازسازی مقرون به صرفه این قسمت مهم در خانه را انجام دهید. پیشنهاد ما پارکت آرتا هم می‌باشد که میتواند به کف اتاق شما زندگی ببخشد.

دیوارهای خود را رنگ کنید

سفر دکوراسیون اتاق نشیمن خود را با انتخاب یک تم شروع کنید

هنگام شروع طراحی داخلی اتاق نشیمن، ابتدا یک تم را انتخاب کنید یا طبق یک پالت رنگ به جلو بروید. به این ترتیب انتخاب وسایل دکوری که در طول سفر طراحی داخلی خود استفاده خواهید کرد و هر چیزی را در جای خود قرار دهید، برای شما راحت تر خواهد بود.

یک رویکرد مینیمالیستی را در نظر بگیرید

حرکت به سمت طراحی مینیمالیستی می تواند اتاق نشیمن شما را مدرن تر و جادارتر کند. در اتاق نشیمن خود که بیشتر وقت خود را در آن می گذرانید، از وسایلی که ناکارآمد هستند و ممکن است چشمان شما را خسته کنند اجتناب کنید. اگر می‌خواهید این مسیر را طی کنید، می‌توانید از رنگ‌هایی استفاده کنید که با یکدیگر متضاد هستند، مثلاً آبی سرمه‌ای و بژ. این انتخاب باعث می شود فضا ظاهر مدرن تری داشته باشد. اگر برای اتاق نشیمن خود یک رویکرد مینیمالیستی را در نظر می گیرید اما نمی دانید چگونه این کار را انجام دهید، ممکن است بخواهید نگاهی به مقاله دکوراسیون خانه مینیمالیستی ما که در این زمینه برای شما آماده کرده ایم بیندازید .

از عناصر طبیعی به عنوان دکور اتاق نشیمن استفاده کنید

گیاهان به یک اتاق سرزندگی می بخشند و اغلب می توانید گونه های گیاهی کم نگهداری را با قیمت های بسیار مقرون به صرفه پیدا کنید. می توانید مقاله ما را با عنوان انواع گیاهان اتاق نشیمن که به بهترین وجه برای خانه شما مناسب هستند را که در مورد گیاهان اتاق نشیمن برای شما آماده کرده ایم، مرور کنید .

برای اینکه کمی زندگی به اتاق نشیمن خود ببخشید، می توانید گیاهان اتاق نشیمن با شکل های جالب برگ یا برگ های رنگارنگ را در دکوراسیون اتاق نشیمن خود قرار دهید. سعی کنید یک گیاه گلدانی را روی میز قهوه خود قرار دهید و از آن به عنوان قسمت مرکزی استفاده کنید یا یک گوشه خالی را با یک گیاه آویزان پر کنید. اگر نور طبیعی در اتاق نشیمن شما وجود ندارد یا به مهارت های مراقبت از گیاهان خود اطمینان ندارید، می توانید به جای آن گیاهان تقلبی با ظاهر واقعی را انتخاب کنید. گیاهان طبیعی یا ساقه های خشک شده نیز یک ایده مناسب برای دکوراسیون اتاق نشیمن خواهند بود.

چیدمان مجدد مبلمان در طول فرآیند دکوراسیون اتاق نشیمن

برای بازسازی اقتصادی اتاق نشیمن خود، چیدمان های مختلف را با مبلمانی که از قبل دارید امتحان کنید. برای اینکه فرآیند دکوراسیون اتاق نشیمن خود را بدون هزینه کردن حتی یک ریال مدیریت کنید، می توانید اتاق را از وسایل اضافی پاک کنید و در چیدمان مبلمان اتاق نشیمن خود تجدید نظر کنید. به عنوان مثال، می توانید صندلی ها و مبل ها را به گونه ای بچینید که برای گفتگوهای دلپذیر با عزیزانتان مساعدتر باشد.

بگذارید صندلی های راحت شما نقطه تمرکز اتاق نشیمن شما باشد

اگر می‌خواهید احساس راحتی و آرامش را در اتاق نشیمن خود تشویق کنید، می‌توانید مبل را به نقطه کانونی اتاق تبدیل کنید و جریان اتاق نشیمن خود را در اطراف آن طراحی کنید.یک خانه مزرعه ای که دوباره متولد شدهمانطور که لین ساد، بنیانگذار شرکت، می‌گوید: «دعوت کردن مبل‌ها، به جای چند صندلی، باعث می‌شود که کل اتاق احساس راحتی و استقبال بیشتری کند.»

شومینه خود را در فرآیند دکوراسیون اتاق نشیمن خود قرار دهید

اگر در اتاق نشیمن خود یک شومینه دارید، ممکن است بخواهید روی آن تمرکز کنید. به عنوان مثال، می توانید تلویزیون خود را بالای شومینه قرار دهید تا شومینه شما نقطه کانونی اتاق نشیمن شما باشد. تزئین دیوارهای اطراف شومینه با نقاشی هایی که با ایده های دکوراسیون اتاق نشیمن شما مطابقت دارند و قرار دادن مبلمان در اطراف شومینه شما نیز یک رویکرد لذت بخش خواهد بود.

پنجره های خود را برای ظاهری تازه‌تر برجسته کنید

آیا به اندازه کافی خوش شانس هستید که پنجره های اتاق نشیمن بزرگ دارید؟ سپس نوبت به برجسته کردن آنها می رسد! برای اینکه پنجره های بزرگ را به ستاره اتاق خود تبدیل کنید، نیازی به انجام کار زیادی ندارید. یک گوشه یا نیمکت مطالعه ساده متشکل از صندلی ها یا صندلی هایی که مستقیماً در زیر قاب پنجره یا در پایین پنجره شما قرار گرفته اند، این کار را انجام می دهد.

یک منطقه چت ایجاد کنید

اگر فضای اتاق نشیمن شما محدود است و ترجیح می دهید به جایی غیر از یک مبل بزرگ بروید، فضای مکالمه ای که با قرار دادن مبلمان به شکل دایره ای ایجاد می شود بهترین گزینه بعدی شما است. این یک راه دیگر برای اطمینان از اینکه اتاق نشیمن شما به هدف اصلی اتاق نشیمن که بیشتر روز خود را در آن می گذرانید خدمت می کند: میزبانی از مهمانان یا گذراندن زمان با کیفیت با عزیزانتان.

الهام بخش دکوراسیون اتاق نشیمن: دیوارهای خود را احیا کنید

اگر هنوز در فرآیند دکوراسیون اتاق نشیمن خود در مورد نقطه کانونی تصمیم نگرفته اید یا می خواهید در فرآیند طراحی داخلی به دیوارهای خود توجه بیشتری داشته باشید، ما برای این مواقع راه حل هایی داریم.

دیوارها هم می توانند تکمیل کننده طراحی یک اتاق باشند و هم فرصتی برای بیان بهتر شخصیت خود در اختیار شما قرار دهند. می توانید به مقاله ای که در مورد مدل ها و ایده های دکوراسیون دیوار برای شما آماده کرده ایم دسترسی داشته باشید و با موضوع بیشتر آشنا شوید.

یک لایه رنگ تازه می تواند یک اتاق را به مکانی کاملا متفاوت تبدیل کند. رنگ های دیواری در رنگ های مختلف یک ایده نوآورانه مقرون به صرفه را به شما ارائه می دهد که می تواند به راحتی هنگام طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن خود اجرا شود. از رنگ های دیوار برای نمایش ویژگی های معماری اتاق استفاده کنید. رنگ های دیوار را انتخاب کنید که روحیه شادی را برانگیزد و ترجیحات دکوراسیون اتاق نشیمن شما را با مبلمان موجود تکمیل کند.

با استفاده از آینه روی دیوار اتاق نشیمن خود را دلچسب تر کنید

به دیوارهای خود آینه اضافه کنید تا فضای اتاق نشیمن شما بزرگتر به نظر برسد و فضای تزئینی بیشتری به اتاق اضافه کنید. می توانید یک آینه تمام قد به دیوارهای خود اضافه کنید تا به فضا حس عمق بدهد و نوری که از پنجره ها می آید را منعکس کند. برای لمس بیشتر، می‌توانید طرح دیواری با آینه‌هایی در هر شکل و اندازه را نیز در نظر بگیرید.

دیوارهای خود را با نورهای رنگارنگ روشن کنید

می توانید دیوارهای اتاق نشیمن خود را با چراغ های LED نئون تزئین کنید و در نظر داشته باشید که اتاق نشیمن خود را با رنگ های زنده روشن کنید. اگر می خواهید، می توانید با قرار دادن آن در دکوراسیون اتاق نشیمن خود با روشن کردن متنی که شما را خوشحال می کند یا یک لوگوی شاد، تکه هایی از شخصیت خود را به اتاق خود اضافه کنید.

اتاق نشیمن خود را به گالری شخصی خود تبدیل کنید

با نمایش عکس هایی از با ارزش ترین لحظات یا نقاشی هایی که شما را تحت تاثیر قرار می دهند، می توانید فضای خالی بزرگی را روی دیوار خود پر کنید و اتاق نشیمن خود را با لمس منحصر به فرد خود جذاب کنید. به عنوان مثال، آویزان کردن سه یا چهار تابلوی رنگی پر جنب و جوش و چند عکس سیاه و سفید، هر کدام در اندازه های مختلف، به دیوارهای خود جذابیت متفاوتی به اتاق نشیمن شما می بخشد.

در فرآیند تزئین اتاق نشیمن با پارچه ها بازی کنید

اگر می خواهید، می توانید انواع پارچه ها را در اتاق نشیمن خود بگنجانید یا پارچه هایی را پیدا کنید که با تمی که مناسب می دانید مناسب باشد. این به شما بستگی دارد که اتاق نشیمن خود را با بافت ها و الگوهای مختلف شخصی سازی کنید.

روی یک مدل فرش پررنگ سرمایه گذاری کنید

اگر طراحی داخلی اتاق نشیمن خود را با رویکردی ساده تر و مینیمالیستی تر انتخاب کرده اید، یک فرش با نقش های متفاوت و جسورانه می تواند نقطه برجسته اتاق شما باشد. فرش شما که در میان رنگ های آرام اتاق نشیمن شما چشم ها را به خود جلب می کند، هم پاهای شما را گرم نگه می دارد و هم به عنوان دکوری دلپذیر عمل می کند.

پرده های حرارتی را به فرآیند دکوراسیون اتاق نشیمن خود اضافه کنید

برای جلوگیری از گرما در تابستان و جلوگیری از ورود هوای سرد در زمستان می توانید از پرده های حرارتی استفاده کنید. اتاق نشیمن شما، جایی که بیشتر وقت خود را در آن می گذرانید، باید کاربردی و همچنین زیبا باشد. به این ترتیب، می‌توانید پرده‌هایی شیک داشته باشید و آب و هوا را از فهرست چیزهایی که باید نگران آن باشید حذف کنید. می توانید از پرده های حرارتی تولید شده با یک لایه حرارتی همراه با پرده های توری برای اتاق نشیمن خود استفاده کنید.

روکش های مبل راحتی خود را تغییر دهید

یکی از بهترین راه‌ها برای استفاده طولانی‌تر از ست مبل‌ها و ایجاد فضایی جدید به اتاق نشیمن به روشی مقرون به صرفه، استفاده از روکش‌ها است. با روکش‌های مبل در طرح‌ها و بافت‌هایی که مناسب می‌دانید، می‌توانید این احساس را داشته باشید که یک ست کاملاً جدید خریداری کرده‌اید، بدون اینکه مجبور به تغییر مبلمان خود باشید.

اگر نکات کاربردی، کاربردی و ارزان ما را دوست داشتید که می توانید در اتاق نشیمن خود که بیشتر روز خود را در آن می گذرانید انجام دهید و اگر به فکر حمل ماجراجویی در طراحی داخلی خود به کل خانه خود هستید، می توانید نگاهی به آن بیندازید. مقاله ما با عنوان ایده های الهام بخش دکوراسیون منزل در مورد ایده های دکوراسیون داخلی.

برگرفته: دکوماوود