تابلو فروشی مشهد

روش انتخاب تابلو و قاب عکس مناسب از بهترین تابلو فروشی در مشهد

عاشقان آثار هنری

خرید و انتخاب تابلو و قاب عکس  آثار هنری برای خیلی‌ها به طور طبیعی اتفاق نمی‌افتد، به ویژه به این دلیل که ما خودمان گالری‌گردان و هنرمند نیستیم. اما غیرقابل انکار است که نمایش های هنری در یک خانه می تواند زیبایی شناسی فضا را یک درجه بالا ببرد و به عنوان نشانه های بصری مثبت عمل کند. در حالی که مبلمان یک خانه را کاربردی می کند، هنر به آن شخصیت و حس سبک می بخشد. اگر هنرمندترین فرد اطراف نیستید و هنوز نمی‌دانید که چگونه آثار هنری را برای خانه خود انتخاب کنید، این نکات به شما کمک می‌کند.

 یک سبک هنری را محدود کنید

آثار هنری در سبک متفاوت هستند، از رنسانس گرفته تا مینیمالیست و هر چیزی در این بین. می توانید با یک قطعه ساده که مطابق با طرح دکور اتاق است، آن را ایمن بازی کنید. با این حال، برای ایجاد یک نقطه کانونی، بهتر است از آن فضای دیوار برای قطعه‌ای بی‌نظیر که با رنگ‌ها، بافت‌ها و طراحی بازی می‌کند، استفاده کنید. همچنین می توان کل اتاق را حول یک اثر هنری منحصر به فرد مانند این نقاشی ماهارانی طراحی کرد که در نوع خود بی نظیر است.

 وقتی شک دارید، به هنر عامیانه آزمایش شده زمان بچسبید

اگر هیچ ایده ای در مورد نحوه انتخاب آثار هنری برای خانه خود ندارید، به سراغ نوعی از هنر بروید که هرگز واقعاً از مد نرفته است! هنرهای عامیانه مانند نقاشی های وارلی یا تانجوره روندی گذرا نیستند. آنها قرن هاست که وجود داشته اند و در آینده نیز ادامه خواهند داد. در واقع، اگر یکی از این اشکال هنری کلاسیک را انتخاب کنید، واقعاً نمی توانید اشتباه کنید.

 نسخه های هنرمندان مشهور: بله یا نه؟

خوب، همه ما نمی توانیم تابلو و قاب عکس فریدا کالوس و راجا راوی وارماس جهان را بخریم. به هر حال، داشتن ذوق خوب در هنر را نباید صرفاً به دلیل کمبود منابع محدود کرد. اما آیا تقلید یا تقلیدهای بودجه از آثار نقاشان معروف کمی کم رنگ به نظر می رسد؟ اگر نسخه مناسبی را انتخاب کنید که به جای تقلید ارزان از نسخه اصلی الهام گرفته شده باشد.

هنری را حفظ کنید که شما را به یاد خانه می اندازد.

در لحظات بحرانی، ما همیشه به خاطرات کودکی خود می افتیم. مکانی که در آن بزرگ می شویم همیشه جایگاه ویژه ای در قلب ما دارد. به همین دلیل است که وقتی به این فکر می کنید که چگونه آثار هنری را برای خانه انتخاب کنید، همیشه چیزی از شهر خود نگه دارید. این می تواند یک جاروکا از مناطق بیابانی راجستان یا یک نقاشی جامینی ری از بنگال باشد. چیزی که بوی خانه می دهد هرگز نمی تواند انتخاب اشتباهی برای دکوراسیون داخلی شما باشد.

 آثار هنری را در سفرهای خود انتخاب کنید

هنر هرگز تعریف عینی ندارد; برای ادمهای مختلف، معانی متفاوت دارد. برای برخی، ممکن است بیانیه سبک یا بیان شخصیت باشد. برای دیگران، همه چیز می تواند در مورد خاطرات و تجربیات باشد. اگر در دسته دوم قرار می گیرید، از آثار هنری که در طول سفر برمی دارید برای تزئین خانه خود استفاده کنید. می‌توانید از ترکیبی از چیزهایی مانند نقاشی‌های مادوبانی تا ماسک‌های قبیله‌ای آفریقایی در این دسته استفاده کنید.

 تصمیم بگیرید که کجا می خواهید از تابلو استفاده کنید

آثار هنری دیگر نیازی به آویزان شدن روی دیوار و نگهداری آن ندارند. بسیار متنوع تر از آن هستند. آثار هنری قاب‌دار را می‌توان روی زمین در کنار دیوار نگه داشت، حتی با قطعات کوچک‌تر لایه‌ای برای ایجاد یک نقطه کانونی. می توان از آنها برای ایجاد عکس در کنار وسایل شخصی استفاده کرد.بسته به جایی که قصد دارید قطعه را قرار دهید، باید اندازه، قاب (یا عدم وجود آن) و سایر جزئیات را تعیین کنید.

 

اندازه مناسب را انتخاب کنید

اندازه آثار هنری شما مهم است ، می تواند در اتاق دلخواه شما بی نقص و یا نامناسب به نظر برسد. برای علاقه مندان به ریاضیات، عرض و طول فضای دیوار موجود را در 0.57 و 0.75 ضرب کنید. این به شما می گوید که چه محدوده اندازه را باید حفظ کنید. کسانی که ترجیح می دهند آن را به چشم بپوشانند، قطعه ای می خواهند که 4/7 یا 3/4 فضای دیوار موجود شما را پوشش دهد. اگر فقط یک بوم چاپی یا نصب شده می خرید، ضخامت قاب بالقوه را در نظر داشته باشید.

مهمترین نکات برای خرید تابلو های دکوراتیو

مهمترین نکات برای خرید تابلو های دکوراتیو در سایت فروشگاهی کادولایت و خرید از تابلو های این سایت شگفتی و زیبایی را به منزل خود به ارمغان ببرید .

تابلو ها و زندگی :

انسان همیشه دنبال زیبایی است و زیبایی را دوست دارد .استفاده از چیزهای زیبا باعث آرامش روحی و روانی انسان می شود. با نگاه کردن به هر چیز زیبا انرژی مثبت می گیرید پس هر چیزی که کمک به آرامش شما کند برای شما لازم و ضروری است .

یکی از چیزهایی که به زندگی شما روح می دهد و باعث آرامش افراد یک خانواده می شود زیبا کردن دکوراسیون و فضای منزل می باشد .دکوراسیون منزل را می توان براحتی و با اندکی هزینه زیبا تر کرد چیزهایی که می تواند دکوراسیون منزل شما را تغییر دهد بسیار متنوع می باشند .

یکی از چیزهایی که بلاشک تغییر بی حدی نصیب منزل شما خواهد کرد استفاده از انواع تابلو در منزل یا محل کارتان می باشد .تابلو ها انسان را وارد رویا های دور و نزدیک می کنند و با دیدن آنهادر دنیای غیر واقعی تابلو ها زندگی می کنید .

تابلوها در ابعاد و اندازه های مختلف و در جنس های متفاوت می باشند هر کدام از تابلو ها می تواند نقش عجیب و زیبایی در منزل شما ایجاد کند .ولی اینکه از چه تابلویی و در چه اندازه ای و در کدام مکان استفاده کنیم بهتر است با خواندن مقاله ای که برای آگاهی و شناخت بیشتر تابلو ها در نظر گرفته شده است در انتخاب بهترین تابلو مورد نیاز منزل راحتر تصمیم گیری و خریداری کنید و از منزلی زیبا تر بهره ببرید.

نصب تابلو ها :

اگر توجه کرده باشید در همه جای منزل تابلوها وجود دارند در راهروها در اتاق های خواب در اتاق مهمان و پذیرایی و حتی اگر در آشپزخانه جای خالی وجود داشته باشد از تابلو مخصوص آن مکان استفاده می شوند .

باید توجه کنید که هر قسمت از خانه از هر نظر تابلو خاص خود را می طلبد .برای همین در اول کار سبک کلی منزل خود را انتخاب کنید و اینطور نباشد که همه وسایل شما کلاسیک باشد و شما یک تابلو مدرن انتخاب کنید.

برای اینکه تابلو به زیبایی دیده شود در اتاق پذیرایی در قسمت اصلی اتاق قرار دهید یعنی دقیقا دیوار پشت مبلمان اصلی مهمان قرار  بگیرد این تابلو  نباید کوچک باشد یا از تابلو های بسیار بزرگ استفاده کنید یا تابلوهای چند تایی بکار ببرید.

تابلو ها در اتاق پذیرایی :

۱- توجه کنید که برای منزل شما نصب این تابلوهای چند تایی عمودی یا افقی کدام مناسب تر می باشد .

۲- اندازه تابلو ها بسته به فضای داخلی اتاق پذیرایی می باشند یکی از زیبایی تابلو ها در اتاق پذیرایی نور پردازی در اطراف و بالای تابلو ها است .شما می توانید اگر تابلو در محیط کم نور ی است با نور پردازی هایی مثل هالوژنها و دیوارکوبها و شمعدانهای دیواری تابلوها را زیباتر کنید .

۳- تابلو ی اتاق پذیرای باید مختص اتاق پذیرایی باشد .بهتر است زیباترین طرح موجود در منزل و بزرگترین تابلو منزل خود را در ا این قسمت قرار دهید و بهتر است رنگ اصلی این تابلو ها با کل اتاق همخوانی داشته باشد .تابلو بالای مبل بایددو سوم عرض مبل باشد .

۴- تابلو را نه خیلی بالا و نه خیلی پایین نصب کنید چون در هر حالت از زیبایی آن می کاهد . یعنی باید طوری باشد در حالت ایستاده برای دیدن تابلو اذیت نشوید .معمولا در اتاق پذیرایی تابلو ها را مقدار خیلی کمی پایین تر می زنند حدودا ۲۵ الی ۳۵ سانتی متر بالاتر از مبلمان نصب کنید البته به اندازه تابلو ربط مستقیم دارد .چون اکثرا مهمانها در حال نشسته قرار دارند .

۵- روی هر دیوار فقط یک تابلو و یا تابلو چند تایی بزنید زیاد شلوغ نکنید چون مهمان دچار گیجی می شود یعنی اینکه برای هر دیواری متناسب همان دیوار تابلو انتخاب کنید برای دیوارهای کوچک یک عدد تابلو کوچک و برای تابلو های بزرگ تر یک عدد تابلو بزرگ استفاده کنید .مگر اینکه دیوار خیلی بزرگ باشد .ومجبور باشید از دو عدد تابلو استفاده کنید .

۶- در اتاق پذیرایی یکی از جاهایی که می شود تابلو نصب کرد بالای شومینه است تابلو هایی که در راهرو وصل می شود خاص تر و متفاوت از بقیه جاها می باشند چون بسته به طول و عرض راهرو منزلتان دارد .

۷- بالای میز های دکوراتیو یکی از گزینه های نصب تابلو می باشد که خلا دیوار شما را پر می کند .

۸- ستونهای چسبیده به دیوار از جمله جاهایی می باشد که برای نصب تابلو مناسب هستند .

۹- اگر یک تابلو داشته باشید که متناسب دیوار باشد بهتر است تا چندین تابلو کوچک را به دیوار بزرگ نصب کنید.

۱۰- تابلو ها را همیشه بر روی هر دیوار بر قسمت اصلی دیوار که بیشتر در دید است نصب کنید .

۱۱- تابلو های عمودی برای دیوارهای کوتاه مناسب تر و تابلو های افقی برای دیوار های بلند تر مناسب می باشند .

۱۲- قبل اینکه هر تابلویی را به دیوار نصب کنید اول یک مقوا را بردارید به اندازه تابلو برش دهید و به دیوار با چسب بزنید و از دور نگاه کنید اگر مکان نصب درست بود محل میخ روی دیوار را مشخص کنید و بعد تابلو را نصب کنید .این برای نصب چند تابلو در یک مکان حتما باید انجام شود تا از زدن در محل نامناسب پشیمان نشوید .

۱۳- اگر تابلو های متقارن و مشابه دارید می توانید آنها را بصورت مربع و یا مستطیل نصب کنید .فاصله این تابلو های متقارن نسبت به هم حدودا ۲.۵ تا ۱۰ سانتی متر باید باشد .در مورد تابلو های غیر متقارن باید بدانید که آنها را باید کمی بالاو پایین تر نسبت به هم نصب کنید .اول تابلو اصلی و روشنتر را نصب کنید و بعد با توجه به آن تابلو های فرعی را نصب کنید .

۱۴- همیشه در نظر داشته باشید از معیار های اصلی خرید تابلو دوست داشتن واقعی آن است نه به قیمت نگاه کنید و نه به جنس و سبک حتما هر تابلویی برای منزل شما زیبایی می آورد  فقط مکان زدن آن ممکن است فرق داشته باشد.