در چه مواردی باید به وکیل ملکی مراجعه کنیم؟

وکیل ملکی تهران

آیا تاکنون برای شما یا اطرافیانتان پیش آمده است که برای حل مشکلات حقوقی مربوط به املاک به وکیل ملکی در تهران مراجعه کنید و از خدمات گسترده او در این زمینه استفاده کنید؟ به نظر شما بهترین وکیل ملکی در تهران باید دارای چه ویژگی هایی باشد و چه خدماتی ارائه دهد؟ چرا نباید اصلا به وکیل ملکی مراجعه کنیم؟

همه ما به خوبی می دانیم که یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری و کسب سود بیشتر، خرید ملک می باشد. در گذشته شاهد این مسئله بودیم که املاک افراد نقش اساسی و تعیین کننده در سطح زندگی آنان داشت، امروزه نیز این موضوع صدق می کند. از آنجایی  که ملک و املاک جز پرطرفدارترین راه های کسب سود و سرمایه گذاری است، کاملا طبیعی است که دعاوی حقوقی مربوط به ان نیز زیاد باشند. در چنین شرایطی وکیل ملکی در تهران می تواند به عموم مردم کمک کند تا در کوتاهترین زمان ممکن، راه حل قانونی مناسب برای حل چالش های حقوقی ملکی را پیدا کنند.

بهترین وکیل ملکی در تهران کسی است که علاوه بر داشتن تحصیلات حقوقی، دارای تجربه بسیار زیادی در زمینه وکالت پرونده های مختلف است و می تواند از تضییع حقوق موکلان خود جلوگیری کند. توجه داشته باشید که دعاوی ملکی دارای رویه قضایی نسبتا پیچیده ای هستند و معمولا افراد عادی از آن اطلاع ندارند. همین موضوع باعث می شود که لزوم حضور یک فرد متخصص و حرفه ای در این زمینه دو چندان شود.

 وکیل متخصص ملکی کیست؟

 وکیل متخصص ملکی، تنها کسی است که می تواند به عموم مردم در مسیر احقاق حقوق آنان به صورت حرفه ای کمک کند. شاید بسیاری از افراد با خود فکر کنند برای وکالت پرونده های ملکی فرقی ندارد که به چه وکیلی مراجعه کنند و تمامی وکلای دادگستری می توانند وکالت پرونده های ملکی را بر عهده گیرند، این تصور تا حد زیادی اشتباه است و باعث ایجاد آسیب و خسارت های مالی بسیار زیادی می گردد.

حقیقت آن است که تمامی وکلا دارای تجربیات موفقیت آمیز مختلفی هستند و نمی توان گفت که همه انان می توانند در هر زمینه ای به صورت حرفه ای و تخصصی عمل کنند. بنابراین به تمامی افرادی که قصد انتخاب وکیل دارند، توصیه می کنیم که در ابتدا موضوع پرونده خود را مشخص کنند و سپس به سراغ وکیلی بروند که دارای مهارت و تخصص در زمینه وکالت آن موضوع حقوقی است.

مسلما تخصصی شدن حیطه فعالیت هر متخصصی باعث می شود تا امکان موفقیت در جریان این موضوع افزایش پیدا کند. این قاعده در مورد پرونده های حقوقی و فعالیت وکلا نیز صدق می کند. بنابراین بهتر است قبل از مراجعه به وکیل دادگستری در ابتدا در مورد حیطه فعالیت و تخصص آن فرد اطلاع پیدا کنید.

از آنجایی که موضوعات ملکی جز آن دسته از موضوعات حقوقی می باشند که برای هر فردی دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و در صورت عدم موفقیت در چنین پرونده هایی افراد دچار خسارت و آسیب های مالی  بسیار زیادی می شوند، بهتر است آنان از همان ابتدا به وکیل ملکی در تهران مراجعه کنند و علاوه بر مشاوره حقوقی، وکالت پرونده خود را نیز به چنین فرد حرفه ای و تخصصی بسپارند.

چرا وکیل ملکی در تهران؟

 وکیل ملکی در تهران می تواند به تمامی متقاضیان چنین پرونده هایی کمک کند. املاک جز با ارزش ترین دارایی های هر فردی به حساب می آید و نمی توان چنین سرمایه مهمی را نادیده گرفت. در حالت کلی و بر اساس علم حقوق، همه اموال به دو دسته منقول و غیر منقول تقسیم می شوند. همانطور که از اسم این دو مورد مشخص است، اموال منقول به ان دسته از اموالی گفته می شود که قابلیت جابجایی دارند و اموال غیر منقول به آن دسته از اموالی گفته می شود که قابلیت جابجایی ندارند و نمی توان آنها را از جایی بجای دیگر منتقل کرد.

 اموالی مانند ماشین، طلا و…. جز اموال منقولی هستند که قابلیت جابجایی دارند و اموالی مانند خانه، باغ و….. نیز جز اموال غیر منقول به حساب می آیند. اگر بخواهیم قوانین مربوط به اموال و مالکیت را در کشورمان مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که شرایط قانونی اموال غیر قابل منقول به دلیل ویژگی های حقوقی که دارد بسیار حساستر و پیچیده تر از اموال منقول است.

 تمامی املاک جز بارترین مصادیق اموال غیر منقول به حساب می آیند. وکیل ملکی در  تهران دارای توانایی وکالت و ارائه مشاوره حقوقی در زمینه پرونده های ملکی مختلف است و از روند دادرسی چنین پرونده هایی به خوبی آگاه است.

مشورت با وکیل ملکی در تهران باعث می شود تا روند دادرسی پرونده های ملکی سرعت یابد. تسریع روند دادرسی پرونده های ملکی دارای نتایج مثبت بسیار زیادی است. اصلی ترین مزیت مراجعه به وکیل ملکی در تهران و تسریع روند دادرسی پرونده های مختلف آن است که دیگر زمان و هزینه افراد اتلاف نمی گردد. به بیانی بهتر می توان گفت که با مراجعه به وکیل کملکی در تهران می توان از به هدر رفتن زمان و هزینه افراد جلوگیری کرد.

هرچقدر که روند دادرسی یک پرونده بیشتر می شود، متقابلا هزینه های آن نیز بیشتر می شود؛ چرا که برای هر مرحله از دادرسی باید هزینه رسیدگی به آن از جانب طرفین پرونده پرداخت شود. در برخی از موارد این موضوع به خوبی دیده می شود که روند دادرسی دعاوی ملکی تا حدی ادامه پیدا می کند که پرداخت هزینه های مربوط به آن از جانب طرفین پرونده بسیار سخت می شود و باعث از دست رفتن هزینه بسیار زیادی می گردد.

از طرفی دیگر باید به این موضوع نیز توجه داشت که طولانی شدن روند دادرسی علاوه بر ایجاد آسیب خسارت مالی، باعث اتلاف زمان نیز می گردد. امروزه بسیاری از افراد جامعه دارای مشکلات بسیار زیادی هستند و هر روز درگیر مشغله های کاری و غیر کاری هستند و نمی تواند در جریان دادرسی پرونده های ملکی  حضور یابند. در چنین شرایطی وکیل ملکی در تهران به خوبی می تواند جریان پرونده های ملکی را پیگیری کند و برای احقاق حقوق موکل خود در محاکم قانونی  حضور یابد.

چه کسانی می توانند به وکیل ملکی در تهران مراجعه نمایند؟

یکیی از سوالات ذهنی که معمولا برای بسیاری از افراد ممکن است بوجود آید آن می باشد که اصلا دقیقا چه کسانی می توانند به وکیل ملکی در تهران مراجعه کنند و از مزایای خدمات حقوقی ارائه شده توسط چنین وکیل متخصصی استفاده کنند؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت که عموم مردم بدون هیچ گونه محدودیتی می توانند به وکیل ملکی در تهران مراجعه نمایند. فرقی ندارد که افراد در چه سن و سالی باشند یا چه جنسیتی داشته باشند، وکیل ملکی در تهران آماده خدمت رسانی به تمامی مردم است و برای حل و  فصل مشکلات حقوقی ملکی از توانایی و مهارتی که دارند استفاده می کنند.

دعاوی ملکی دارای مصادیق مختلفی می باشند و برای تمامی افراد ممکن است بوجود آید و نمی توان گفت که تمامی دعاوی ملکی افراد مختلف درگیر آن می شوند دارای مراحل دادرسی یکسانی می باشند. انواع مختلف پرونده های ملکی که در دادگاه ها مطرح می گردد دارای انواع مختلفی هستند و گستردگی انواع مختلف چنین پرونده هایی تا حدی زیاد است که تنها یک وکیل متخصص ملکی از آنها آگاهی دارد.

امروزه تکنولوژی تا حد زیادی گسترش یافته است و دارای تاثیرات بسیار زیادی در جوامع مختلف بوده است، پس کاملا طبیعی است ارتباطات افراد نیز با استفاده از تکنولوژی بهبود پیدا کرده باشد. یکی از تاثیرات مثبتی که گسترش تکنولوژی و اینترنت با خود به همراه داشته است، بوجود آمدن راه های زیادی برای ارتباط غیر حضوری است. به همین خاطر نیز دیگر همانند گذشته افراد مجبور نیستند برای تعامل با یکدیگر به صورت حضوری از مکانی به مکان دیگر بروند.

این قاعده مهم  در مورد مشاوره با وکیل ملکی در تهران نیز صدق می کند. با استفاده از لوازم هوشمندی همچون موبایل و رایانه می توان با وکیل ملکی در تهران، مشاوره کرد و از راهنمایی های او در جریان پرونده های مختلف استفاده کرد.

مشاوره حقوقی با وکیل ملکی انلاین

امروزه تعداد کسانی که برای استفاده از خدمات حقوقی آنلاین و غیر حضوری وکیل ملکی در تهران اقدام می کنند، بسیار زیاد است و به تدریج تعداد این افراد افزایش پیدا می کند. از آنجایی که در مشاوره آنلاین و تلفنی دیگر نیازی نیست تا افراد به صورت حضوری به دفتر وکیل ملکی در تهران مراجعه کنند، تمایل انان برای استفاده از چنین خدمات حقوقی بسیار زیاد است. از طرفی دیگر نیز هزینه وکیل ملکی انلاین و غیر حضوری نسبتا کمتر است و افراد به راحتی میتوانند آن را پرداخت کنند.

یکی دیگر از موضوعاتی که باعث می شود تا اهمیت وکیل ملکی انلاین دو چندان شود آن است که افراد می توانند پاسخ تمامی سوالات ملکی خود را دریافت کنند. در برخی از مواقع ممکن است سوالات حقوقی افراد نسبتا کوتاه باشد، در این حالت مشاوره حقوقی آنلاین ملکی بهترین گزینه برای آنها است.

موضوعی که شما باید بدانید آن است که نمی توان تمامی موضوعات حقوقی را در جلسه مشاوره حقوقی ملکی انلاین مورد بررسی قرار داد. برای بررسی موضوعات برخی از پرونده ها و سپردن وکالت آنان به وکیل ملکی در تهران نیاز است تا به صورت حضوری به دفتر کاری آنان مراجعه کرد. بنابراین به شما پیشنهاد میکنیم که برای تعیین نوع مشاوره حقوقی ملکی از وکیل خود کمک بگیرید.

 وکیل ملکی در تهران بهتر از هر شخص دیگری بر موضوعات دعاوی حقوقی آگاهی دارد و میتواند با در نظر گرفتن شرایط پرونده، نوع مشاوره حقوقی را تعیین کند.

از مزایای کمک گرفتن از وکیل ملکی آنلاین در تهران آن است که هیچ گونه محدودیت زمانی و مکانی برای افراد وجود ندارد. عموم مردم به راحتی می توانند با استفاده از لوازم هوشمندی مانند رایانه و تلفن همراه خود به راحتی با وکیل ملکی در تهران ارتباط پیدا کنند و پاسخ تمامی سوالات حقوقی ملکی خود را دریافت کنند.

 هزینه وکیل ملکی در تهران

برخی از افرادی که از مراجعه به وکیل ملکی در تهران ممانعت می کنند، معمولا نگران دستمزد وکیل و جلسات مشاوره حقوقی ملکی هستند. در چنین مواردی معمولا افراد بعد از انکه در طول روند قضایی پرونده دچار آسیب و خسارت می شوند و نگران تضییع حقوق می شوند به سراغ وکیل ملکی می روند. وکیل ملکی با تجربه معمولا به افراد کمک می کند تا بیشتر از آنچه آسیب دیده اند، متضرر نشوند.

به طور خلاصه باید گفت که دستمزد وکیل ملکی در تهران معمولا به عوامل متعددی وابسته است و نمی توان قیمت دقیقی را در مورد آن ارائه داد. هزینه وکیل ملکی در تهران با توجه به نوع پرونده، روند قضایی آن، خود وکیل و …….. متغیر است.

مسلما شما نیز آن ضرب المثل معروف را شنیده اید که می گویند: ( ماهی را هروقت از اب بگیری تازه است.) این ضرب المثل در رابطه با موضوع مراجعه به وکیل ملکی در تهران نیز صادق است. یعنی شما هر زمانی که به وکیل ملکی مراجعه کنید می توانید از افزایش میزان خسارت و شکست خود در جریان پرونده جلوگیری کنید.

اما اگردوست دارید که شما در کوتاه ترین زمان ممکن از حقوق خود دفاع کنید و به نتیجه مطلوب در جریان پرونده برسید، بهتر است از همان ابتدا برای آغاز یک دعوای ملکی یا دفاع از حقوق خود به وکیل ملکی در تهران مراجعه کنید. وکیل مشکلات ملکی با دقت کامل جزییات پرونده شما را مورد بررسی قرار می دهد تا کوتاهترین راه را برای اثبات حقوق شما پیدا کند و از اطاله دادرسی جلوگیری کند.

همین موضوع باعث می شود که شما مجبور نشوید تا هزینه های زیادی را صرف دادرسی پرونده در مدت زمان طولانی کنید. بنابراین به خوبی میی توان اینگونه نتیجه گیری کرد که دستمزد وکیل ملکی در تهران در مقایسه با خدمات حقوقی که ارائه می دهد، بسیار مقرون به صرفه است.  اگر شما بودجه کمی دارید و نمی توانید هزینه های بالایی را بپردازید، این امکان برای شما وجود دارد که به وکیل ملکی ارزان مراجعه نمایید از راهنمایی های حقوقی او در جریان پرونده خود استفاده کنید.

وکیل ملکی، وکالت امور ملکی

ساکنین تهران و افرادی که در تهران دارای ملک می باشند زمانی که مشکل ملکی برایشان پیش می آید، معمولا در این مواقع به ‌دنبال یافتن بهترین تهران خواهند بود. گروه وکلای ره جویان عدالت با حضور وکلای حرفه ای در امر مشاوره حقوقی امور ملکی  جزء بهترین وکیل ها در تهران میباشد . چندین سال سابقه موفقیت آمیز در امور وکالت و دعاوی ملکی ، تاکنون با ارائه خدمات مشاوره حقوقی به تمامی عزیزانی که به دنبال وکیل ملکی تهران میباشند توانسته ایم جزء وکلای برتر در تهران باشیم.

وکیل ملکی کیست؟

 وکیل ملکی به وکیلی گفته می شود که در حوزه دعاوی ملکی تخصص دارد. دعاوی ملکی عنوانی برای مجموعه ای از دعاوی است که به نوعی به موضوع ارتباط بین اموال غیر منقول و انسان مربوط می شوند. اموال غیر منقول به اموالی گفته می شوند که امکان جابجایی و نقل مکان ندارند و در یک تقسیم بندی شامل املاک و اراضی می باشند و در تقسیم بندی دیگر می توان اراضی را به اراضی داخل محدوده شهری و خارج محدوده شهری تقسیم بندی کرد و در تقسیمی دیگری املاک را می توان به املاک تجاری و مسکونی منفک کرد لذا دعاوی مختلفی در رابطه با تقسیم فوق مطرح می شود که تمام این دعاوی در حوزه کاری است .

وکیل ملکی وکیلی است که هرچند توانایی دفاع و اقامه دعوا در انواع دعاوی از قبیل دعاوی خانواده (طلاق و حضانت و نفقه و فسخ نکاح و… ) را دارد، اما وارد چنین دعاوی نمی­شود و صرفا تمام تمرکز خود در امور ملکی معطوف می­کنند.

از جمله این دعاوی می توان به تنظیم سند رسمی ، اخذ پایان کار ، خلع ید ، تقسیم و افراز املاک مشاع تا دعاوی کیفری مثل فروش مال غیر، جعل سند، تصرف عدوانی و … همه این موضوعات در دایره دعاوی ملکی و حوزه کاری یک وکیل ملکی قرار می گیرد.

در این قسمت تمامی موارد مربوط به  را به صورت خلاصه برای شما توضیح میدهیم. برای اطلاعات بیشتر درباره هر یک از این موارد میتوانید به صفحه ی مربوطه مراجعه کنید و همچنین برای گرفتن وکیل ملکی میتوانید همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید.

فسخ قرارداد یعنی پایان دادن به قرارداد توسط یکی از دو طرف یا شخص ثالث. بنایراین فسخ قرارداد…

وکیل ملکی در دعاوی خلع ید

چنانچه ملک مالکی (اعم از اراضی و انبیه) به هر دلیلی در تصرف شخص دیگری باشد و مالک راضـی به ادامـه تصرفات متصرف نباشد میتواند با اخذ با تقدیم دادخواست خلع ید به مرجع قضائی درخواست اخراج متصرف از ملک خویش را بنماید

دعوای خلع ید با دعوای تصرف عدوانی چه تفاوتی دارد؟

1- در دعوای  رعایت تشریفات دادرسی لازم نمی باشد در صورتیکه در خلع ید رعایت این تشریفات لازم می باشد.
2- هر دو دعوا قابلیت تجدیدنظر توسط شاکی یا وکیل ملکی را دارند.
3- در خلع ید به موجب ماده 1 قانون اجرای احکام حتماً حکم باید قطعی و بعد اجرا گردد در صورتیکه در دعوای تصرف عدوانی چون بلافاصله قابل اجرا می باشد نیازی به قطعی شدن و صدور اجراییه ندارد و درخواست تجدیدنظر توسط وکیل ملکی مانع اجرا نمی باشد.
4- کسانیکه حق شکایت یا طرح دعوا را دارند:
در تصرف عدوانی لازم نیست شاکی مالک باشد بلکه مستأجر ، مباشر، خادم، رعیت، کارگر و هرکس به نمایندگی یا به امانت مال غیر را متصرف است می تواند به قائم مقامی مالک طرح دعوی نماید. در دعوی خلع ید فقط اشخاص ذینفع یا وکیل ملکی یا قائم مقام یا نماینده قانونی می تواند طرح دعوی نماید.

اگر مستاجر حق انتقال به غیر نداشته باشد می تواند مالک را ملزم به انتقال مغازه به مستاجر دیگری بکند ؟

مستأجر طبق قانون مالک و مستأجر سال 1376 چنین حقی را ندارد مگر اینکه مستأجر دارای حق نیز باشد و مالک از پرداخت سرقفلی اجتناب نماید و در صورتی که سرقفلی به مستأجر دیگر منتقل شود مالک ملزم به انتقال مغازه به مستأجر جدید است.

تفاوت تفکیک و افراز در فروش ملک مشاع از دیدگاه وکیل ملکی

در صورت عدم تراضی شرکاء برفروش ، هرکدام از شرکاء می تواند درخواست افراز ملک مشاع را داشته باشد. لازم به ذکر است در صورتیکه جریان ثبتی ملک پایان یافته باشد درخواست افراز توسط وکیل ملکی به اداره ثبت محل تقدیم می شود. ولیکن درخصوص تفکیک ملک لازم نیست ملک بصورت مشاعی باشد یعنی اینکه مالک ملک می تواند با اخذ وکیل ملکی درخواست تفکیک ملک خود به قطعات مختلف را به اداره ثبت تقدیم نماید، همچنین در صورتیکه مالکین مشاعی بر تقسیم ملک ( اعم از عرصه یا اعیان) توافق داشته باشند می تواند درخواست تفکیک خود را توسط وکیل ملکی به اداره ثبت تقدیم نمایند و نیازی به درخواست افراز نمی باشد.

دستور تخلیه توسط وکیل ملکی

در صورتی که بین مالک و مستأجر قرارداد اجاره ای منعقد شود و مدت قرارداد به اتمام برسد و مستأجر از تخلیه ملک امتناع ورزد مؤجر یا وکیل ملکی می تواند با مراجعه به شورای حل اختلاف با تودیع مبلغ قرض الحسنه (پول پیش) تقاضای صدور  را بنماید که این دستور فوری و غیرقابل اعتراض می باشد.