خطاهای سرور hp

خطاهای سرور به دو نوع تقسیم می شوند که خطاهای دیگر را درخود جای می دهند این خطاها شامل موارد زیر هستند. خطای غیر عددی و  خطای عددی

این کد خطاهای سرور اچ پی و پیام ها  به همراه تمام پیام هایی که سرورها را در ابتدای کار با آن روبرو هستند در اولین مرحله راه اندازی یا powe on self test یا به صورت اختصاری post در این قسمت قرار گرفته می شود. تمام خطاهای که سرور در حالت post نشان می دهد قبل از اینکه سیستم عامل شروع به کارکند یک کد را نشان داده، که با استفاده از آن می توان مشکل خطای سرور را برطرف کرد.

برخی از اطلاعات جنبه اطلاعاتی داشته و نا معتبر می باشند. همواره برای اینکه بتوانیم از خطاهای سرور اطلاع داشته باشیم، باید صفحه نمایش و سیستم انتقال درست کارکند در غیر این صورت باید با استفاده از بوق سرور این را انجام داد که کمی سخت تر است. مشاهده خطا در پردازنده و حافظه و همچنین کارت گرافیک یا مادربرد مشکلاتی را در سرور ایجاد کند.

سرورهای اچ پی مانند سری ProLiant p-Class server blades  دارای سیستم صدای داخلی نیستند و در هنگام ایجاد خطا نمی توانند صدایی از خود نشان دهند.

 خطا سرور چیست؟

سرورهای اچ پی که جز پرکاربردترین سرورهای بازار محسوب می شوند، گاهی اوقات دچار مشکات و خطاهایی خواهند شد. در اینجا به بررسی هرکدام از آنها می پردازیم برای مثال خطای شماره یک Advanced ECC در این مورد که متن پیام خطا به این صورت می باشد Advanced Memory Protection mode: Advanced ECC و تعداد بوق هایی ک سرور می زند هیچ است. علت خطا نیز به پشتیبانی از فناوری Advanced ECC برمی گردد. خطای شماره دو: Advanced ECC with hot-add support که در این مورد متن پیام خطا

به این شکل بوده، Advanced Memory Protection mode: Advanced ECC with hot-add support  و تعداد بوق هایی سرور هیچ است . از دیگر خطاهایی که سرور اچ پی با آن مواجه می شود موارد زیر می باشد. خطای شـاره 3: Online spare with Advanced ECC – خطای شماره 4: Multi-board mirrored memory with Advanced ECC

خطای شماره 5Advanced Memory Protection mode: RAID memory with Advanced ECC

قطعات سرور اچ پی

از مهم ترین بخش های سرور اچ پی قطعات آن است. با این که قطعات بسیار گسترده هستند، اما می توان آنها را ارتقا داد. این قطعات با توجه به نیاز کاربران در صنعت آی تی بنابر داده ها و اطلاعات مهم سازمان اضافه شده، زیرا سرور قادر به پاسخگویی نیاز مشتریان با قطعات قدیمی نیستند. از جمله قطعات مهم سرور اچ پی مادربرد main board است، که  در برخی از نسل های سرور اچ پی دارای ورژن های متفاوتی بوده، که کمپانی اچ پی توانسته در دسترس عموم قراردهد و اقدام به برطرف سازی مشکلات سخت افزاری و ناسازگاری برخی ازاین قطعات با مادربرد کند. کارت رید کنترلر: از دیگر تجهیزات سروراچ پی کنترلر HPE Raid Controller  است.

امنیت دیتاها و داده ها از جمله مهم ترین  مسائل برای مدیران شبکه است. رید کنترلر Raid Controller تمام نگرانی ها را رفع می کند و فرایند رید اطلاعات به صورت در محیطی امن صورت می گیرد. سرورهای اچ پی در نسل های مختلف قادر به پشتیبانی از کنترلرهای مختلفی است که آن نیز بسته به نیاز مشتریان در اختیار کاربران قرار می گیرد. باتری سرور: در سرورهای اچ پی باتری سرور با نام اختصاری  FBWC  قابل شناسایی است.  این باتری سرور HP اصلی ترین وظیفه آن محافظت از داده های در حال انتقال است، تا زمان قطعی برق این اطلاعات از دست نرود توان در باتری سرورهای HPE بسته به نسل و مدل سرور دارای تفاوت های بسیاری است.

تولید باتری سرور در نسل های قدیمی مانند باتری های جدید بصورت خازنی  نیست و با نام انحصاری آن BBWC بوده، که دیگر کمپانی اچ پی از اینگونه باتری ها به کار نمی برد. خنک کننده فن وهیتسینک در سرور: برای انجام عملیات پردازش در پردازنده ها در سرور گرما زیادی را تولید خواهند کرد، که این گرما به وسیله ی هیتسینک پردازنده منتقل شده و از طریق فن خنک می شود. فن ها جز قطعات مهم سرورهای اچ پی هستند، که بسته به مدل سرور اچ پی به صورت هات پلاگ و نان هات پلاگ استفاده می شوند.

کدی یا کیج Caddy Cage : این محصول که در بازار با نام های مختلفی موجود است، در سرورهای اچ پی با نام Caddy کدی گاهی Cage کیج و گاهی براکت شناخته می شود. در بازارهای بین المللی نیز آن را tray  می نامند. در واقع باید گفت که مدی برای نصب درایو در سرورها کاربرد دارد و از وظایف مهم آن اطلاع  دهی در مورد وضعیت سلامت هارد درایو است. گاهی مواقع حافظه های ssd که به وسیله شرکت های بزرگ تولید شده است و غیر اچ پی هستند می توان با این کیج ها در سرورهای اچ پی به کاربرد. اما باید از نظر کمپانی اچ پی این عمل غیر استاندارد به شمار رفته و به هیچ عنوان شامل گارانتی اصلی اچ پی نخواهد شد. کاربران می توانند برحسب نیاز و عملیات غیر ضروری از این شرایط بهره بیشتری را ببرند.

رفع خطای سرور اچ پی

 از جمله مشکلاتی که کاربران در زمان نصب و پیکربندی سرورهای اچ پی با آن روبه رو می روند و پیام و ارورها به صورت عدد دریافت می شوند. پیام هایی که در زمان پیکربندی سرور اچ پی نمایش داده شوند، دارای اطلاعاتی برای کابران هستند که می تواند آن را از موارد مختلف مطلع سازند و مربوط به وجود خطا در سرور نباشند.

برای خواندن پیام خطای سرور زمانی که سرور نتواند آن را در صفحه نمایش دهد یا نیز صفحه نمایشی به سرور متصل نشود پیام به صورت بوق به کاربر اطلاع می شود. شما همچنین می توانید برای رفع خطاهای خود در صورت نیاز با کارشناسان تجهیز شبکه فیدار درارتباط باشید تا به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ داده شود

خرید سرور hp

خرید اینترنتی و مزایای آن امروزه برای همگی روشن است که چقدر می تواند کمک کننده باشد به همین جهت شما می توانید برای خرید سرور hp و انواع تجهیزات شبکه از فروشگاه تجهیز شبکه فیدار بهره ببرید و از تخفیف های ویژه ای که در محصولات خود دارد بهره مند شوید.