چطور در سایت های خارجی لینک سازی کنم؟

تعریف لینک سازی خارجی  و نکات طلایی آن

در اولین قدم برای رسیدن به رتبه یک گوگل و قبل از خرید بهترین بک لینک مناسب، لازم است تا با معنا و مفهوم اصلی سئو و لینک سازی آشنا شویم. در واقع داشتن اطلاعات درست از چیستی لینک سازی خارجی یک سایت می‎‌تواند در باقی مراحل لینک سازی کمک کننده باشد. ساخت بک لینک برای یک سایت که با نام‌های دیگر اکسترنال لینک یا بک لینک نیز شناخته می‌شود، لینکی است که از یک سایت برای سایت دیگر داده می‌شود. این لینک‌ها که برخلاف لینک سازی داخلی، خارج از یک سایت قرار داشته و دو مقصد کاملا متفاوت با آدرس‌های مختلف دارند، به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرند.

 انواع مختلف برای لینک سازی خارجی در سایت‌ها

لینک سازی خارجی به دو شکل صورت می‌گیرد. ساخت بک لینک به صورت طبیعی یا به صورت مصنوعی راهکارهای اصلی ساخت بک لینک هستند که هریک خود زیرمجموعه‌های مختلف و متنوعی را دارند. در صورتی که به دنبال لینک سازی به شکل خارجی هستید، لازم است تا انواع مختلف این لینک سازی‌ها را بشناسید تا با توجه به ویژگی‌های هریک بتوانید بهترین شکل ممکن را برای خود انتخاب نمایید. در واقع لینک سازی طبیعی و مصنوعی در دو نقطه مقابل یکدیگر قرار دارند که هرکدام ویژگی‌هایی را یدک می‌کشند.

لینک‌ سازی طبیعی را می‌توان همان لینک سازی‌های با برنامه دانست که قرار است تا برای سایت موثر واقع شده و موجبات رشد آن را فراهم آورند. این در حالی است که لینک سازی مصنوعی در سایت‌هایی با موضوع غیرمرتبط ساخته می‌شود و در نقظه مقابل لینک سازی طبیعی قرار دارد. در ادامه به نکاتی درباره هریک اشاره خواهیم کرد.

7 راهکار برای پیاده سازی درست نحوه لینک خارجی

برای اینکه بتوانید پیاده سازی ساخت لینک خارجی را به بهترین شکل ممکن داشته باشید، لازم است تا راهکارهای مناسب و درستی را در پیش بگیرید. راهکارهایی که مسیر را برای شما هموار کرده و به عنوان یک راه فرعی برای به نتیجه رسیدن شما مطرح شود. در ادامه به 7 مورد از راهکارهای مناسب برای جواب‌دهی سریع‌تر بک لینک و لینک خارجی اشاره خواهیم کرد:

 • استفاده از مهندسی معکوس در ساخت لینک خارجی و بررسی سایت رقبای مطرح (با استفاده از ابزارهایی مانند MOZ –  Open Site Explorer،  Ahrefs، Majestic SEO و SiteReviewTools)
 • شناسایی سایت‌ها و وبلاگ‌های از کار افتاده و بدون کارکرد در زمینه مشابه کاری
 • مصاحبه با افراد مطرح و معروف در زمینه موضوع و حوزه اصلی سایت
 • فعال سازی پست مهمان در سایت خود برای جذب نویسندگان دیگر
 • تولید محتوای ارزشمند و جذاب برای مخاطب در زمینه خاص کاری
 • استفاده از دیگر شبکه‎های اجتماعی برای راهنمایی مخاطبان به سمت سایت و جذب مخاطب به این وسیله
 • ایجاد مطالب ویروسی در وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی اصلی و مطرح
 • ارائه رایگان رسانه جذاب به مخاطبان و ساخت محتوای پرمخاطب برای معرفی خود به بازار
 • استفاده از روابط عمومی و تبلیغات محتوایی برای دیده شدن بیشتر
 • احیا کردن لینک‌های شکسته و خراب شده و برطرف کردن باگ‌های این انواع لینک

مزایای استفاده از لینک سازی خارجی برای سایت

استفاده از هر مهارتی مزایای خاص خود را دارد که سبب استقبال بیشتر و روزافزون از آن می‌شود. ساخت لینک خارجی برای یک سایت نیز دارای مزایای خاص خود بوده که می‌تواند در رسیدن به نتیجه مطلوب کمک کننده خوبی برای مقصود مورد نظر باشد. لینک سازی به شکل خارجی راهی است که با استفاده از آن یک سایت به دیگر سایت‌ها و مخاطبان دیگر سایت‌ها شناسانده می‌شود.

به این ترتیب مخاطبان یک سایت از یک عده به چندین و چند قشر مختلف افزایش می‌یابد. این موضوع می‌تواند بازدید و فروش یک سایت را تا میزان زیادی افزایش دهد و موجب بهبود روند رشد یک سایت بشود. البته باید توجه داشته باشید که این مزایا در صورت استفاده صحیح و کامل از راهکارهای لینک سازی به شکل خارجی ممکن بوده و با استفاده از هر راهکاری ممکن است به نتیجه نرسد. پس برای استفاده از این مزایا، به اصول و قواعد بیان شده دقت کافی را داشته باشید.

چگونگی دریافت بک لینک برای یک سایت

برای اینکه سایتی دیگر نیاز به لینک سازی خارجی از شما داشته باشد و به دنبال ایجاد بک لینک با سایتتان باشد، لازم است تا زمان و تلاش بسیاری را برای آن پیاده سازی کنید. زمان و تلاشی که در طی پیاده سازی 8 راه‌حل می‌تواند به نتیجه مورد نظر رسیده و سبب دریافت بک لینک برای سایت شما از دیگر سایت‌ها شود. این 8 راهکار مهم و کاربردی عبارت است از:

 1. اضافه کردن پیوندهایی به سایت خود در پورفایل‌های رسانه اجتماعی
 2. جست‌وجو در گوگل برای پست‌های برای پست‌های رتبه خوب و بهبود و گسترش آن
 3. ایجاد کردن پست‌ها به صورت فهرستی مانند اینفوگرافیک، ویدئوهای جاسازی شده و …
 4. درست کردن پست‌های راهنمای نهایی به صورت چند هزار کلمه
 5. پوشش موضوعات و محوریت پست‌ها از زوایای مختلف
 6. نوشتن پست‌های مهمان در دیگر سایت‌ها و وبلاگ‌ها
 7. ارتباط گرفتن با اینفلوئنسرهای صنعت‌ و ارسال لینک برای آن‌ها
 8. شروع تحقیقات بک لینک به شکل رقابتی و مشاهده کردن آن‌ها

10 استراتژی مهم در ساخت لینک خارجی برای یک سایت

علاوه بر تمامی مواردی که تا به اینجا ذکر شدند، موارد دیگری نیز هستند که می‌توانند در ساخت و پرداخت لینک خارجی تاثیرگذار باشند. عواملی که سبب بهبود کیفیت لینک سازی شده و منجر به استفاده از مزایای لینک سازی خارجی شود. در صورتی که می‌خواهید به بهترین شکل ممکن لینک سازی خارجی را به پیش برید و نتیجه طملوب و دلخواه خود را به دست آورید، در این بخش به 10 استراتژی اصلی و مهم اشاره خواهیم کرد. 10 استراتژی کاربردی که می‌تواند برای رسیدن به نتیجه مطلوب شما را یاری کند. این 10 استراتژی عبارت است از:

 1. عدم استفاده از سایت‌های اسپم و غیرمعتبر برای لینک سازی
 2. لینک سازی خارجی با استفاده و همراهی سایت‌هایی با آتوریتی بالا
 3. همراهی با سایت‌های مشابه و دارای محتوای نزدیک به محتوای سایت مورد نظر
 4. استفاده از سایت‌های ایرانی معتبر و با رتبه خوب و بالا
 5. توجه داشتن به اعتبار دامنه خوب و مناسب برای پیاده سازی لینک خارجی
 6. مرتبط بودن صفحه منبع و سایت اصلی در محتوای و ماهیت کاربری
 7. بررسی لینک‌های منبع اصلی در سایت بک لینک شده به سایت شما
 8. به کار گیری کلمات کلیدی، اعتبارها و لینک‌های فرعی مناسب در رسیدن به هدف
 9. استفاده از کلمه کلیدی اصلی در کنار کلمه‌های کلیدی مترادف و هم معنا
 10. عدم دور زدن گوگل در ساخت و آماده کردن لینک خارجی و بک لینک

آموزش لینک سازی خارجی، اصول و روش لینک سازی خارجی چگونه است؟

لینک ها همچنان یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی سایت هستند که توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو استفاده می شود. موتورهای جستجو از طریق لینک ها محتوای جدید را کشف می کنند.

لینک های خوب مانند رای مثبت برای سایت شما است. آنها گواهی برای ارزشمند بودن محتوایی است که لینک دریافت کرده است. اما این لینک ها(رای) زمانی بسیار ارزشمند و تاثیر گذار خواهد بود که سایت های دیگر به سایت شما لینک دهند.

در مقاله امروز می خواهیم به آموزش لینک سازی خارجی بپردازیم. جایی که دیگران یعنی وبسایت های دیگر به سایت شما لینک می دهند.

پیشنهاد می کنیم قبل از مطالعه آموزش لینک سازی خارجی ادامه آموزش، مقاله و را ببینید. در مقاله بک لینک چیست به مفهوم بک لینک و انوع لینک ها اشاره شد. در مقاله آموزش لینک سازی داخلی، درباره اهمیت و اصول لینک سازی داخلی صحبت شد در این مقاله می خواهیم بریم سراغ آموزش لینک سازی خارجی پس تا آخر مقاله همراه کیت وردپرس باشید.

همه سایت های موفق لینک سازی می کنند

هیچ موفقیتی شانسی نیست شما برای سریع رسیدن به نتایج برتر گوگل و عقب نماندن از رقبا باید از لینک سازی خارجی استفاده کنید به همین دلیل دیدن آموزش لینک سازی خارجی برای مدیران سایت ها ضروری است تا سریع تر به درآمد مدنظر از طریق سایت برسند.در تصویر بالا سایت های موفق بسیاری رو مشاهده می کنید که با لینک سازی خارجی یا آموزش لینک سازی خارجی با کلمات سخت به رتبه های اول گوگل رسیدند.

لینک سازی خارجی چیست و چرا مهم است؟

چشم انداز سئو و لینک سازی همیشه در حال تغییر است و اهمیت ساخت لینک های با کیفیت بالا هرگز با اهمیت تر از امروز نبوده است. لینک سازی خارجی، فرآیند به دست آوردن لینک های پیوندی از وب سایت های دیگران به وب سایت شما است. اگر وبسایت شما از وبسایت های دیگران لینک دریافت کند، یک بک لینک دریافت کرده است. این بک لینک ها که خارج از وبسایت شما ایجاد شده است، یک لینک خارجی یا بک لینک گفته می شود.

هر چه تعداد این لینک های دریافتی از سایت های دیگران بیشتر و از سایت های معتبر و با کیفیت باشد، اعتبار و رتبه سایت شما را افزایش می دهد که در ادامه آموزش لینک سازی خارجی بیشتر با این موضوع آشنا می شوید. تکنیک های زیادی برای لینک سازی در خارج از سایت وجود دارد، و گرچه دشواری آنها متفاوت است. متخصصان سئو موافقند که لینک سازی یکی از سخت ترین قسمت های شغل آنها است. بسیاری از متخصصان سئو بیشتر وقت خود را صرف تلاش در انجام این کار می کنند.

کیفیت و کمیت لینک های خارجی که دریافت می کنید بسیار مهم است. ایجاد بک لینک های معتبر و با کیفیت بالا به صفحات شما به بهبود اعتبار وب سایت شما کمک می کند. در حالی که ایجاد بک لینک های ناخواسته با کیفیت پایین به سایت شما آسیب می رساند.به همین دلیل، اگر بتوانید آموزش لینک سازی خارجی را به خوبی یاد بگیرید و در ساختن لینک های با کیفیت بالا مهارت کسب کنید، واقعاً می تواند شما را از سایر سئوکاران و رقبا بالاتر کند.

انواع لینک سازی خارجی

فرایند دریافت لینک های خارجی به دو روش لینک سازی طبیعی و لینک سازی دستی انجام می شود. در ادامه آموزش لینک سازی خارجی هر یک را توضیح می دهیم.

لینک سازی طبیعی

در لینک سازی طبیعی، وبسایت های دیگر به خواست خود و بدون اطلاع شما به سایت و مقالات شما لینک می دهند. در این شرایط لینک سازی کاملا طبیعی رخ می دهد. به عنوان مثال فرض کنید شما درباره موضوعی در سایت وردپرسی خود مقاله ای نوشته اید. این فرض رو می گیریم که مقاله شما، یک مقاله بسیار با کیفیت، جذاب، آموزنده و کامل و جامع درباره یک موضوع خاص بوده که نظر خیلی از وبسایت های دیگر رو به خود جلب کرده است.

با کیفیت بودن مقاله و اعتماد به سایت شما باعث می شود، خیلی از وبسایت های دیگر مقاله شما رو به کاربران خود در قالب لینک به سایت شما معرفی کنند. این بک لینک ها و لینک های دریافتی از سایت های دیگر کاملا طبیعی بوده است. و این مفهوم را به گوگل می رساند که مقاله شما بسیار با کیفیت است و سایت شما معتبر است.

در ایران 99 درصد وبسایت ها از این روش پیروی نمی کنند و شما به ندرت می تونید به صورت رایگان از سایت های دیگر لینک خارجی دریافت کنید پس در بحث لینک سازی خارجی هرگز منتظر رقبا و بقیه سایت ها نباشید که به سایت مدنظر شما لینک دهند 🙂

لینک سازی دستی

در لینک سازی به روش دستی، خود شما لینک ها را به سایت خود ایجاد می کنید. در روش قبلی، دیگران لینک ها را به طور کاملا طبیعی و بدون آن که شما اطلاع داشته باشید ایجاد می کردند. اما در روش دستی، خود شما شروع به لینک سازی می کنید. تمرکز ما در آموزش لینک سازی خارجی روی همین روش است.

به عنوان مثال از دیگران درخواست می کنید که به سایت شما لینک دهند. در انجمن ها، سایت های پرسش و پاسخ شرکت می کنید، پست مهمان منتشر می کنید، بک لینک می خرید و خیلی از روش های دیگر.

در کل به هر روشی که بتوانید با خواست خود از سایت های دیگران لینک دریافت کنید، لینک سازی دستی گفته می شود. بحث امروز ما بیشتر حول این موضوع می چرخد که چطور برای سایت خود لینک های با کیفیت بسازیم. در ادامه آموزش لینک سازی خارجی به استراتژی لینک سازی خارجی خواهیم پرداخت و روش های مختلف لینک سازی را برای شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

برای رشد خیلی سریع تر در نتایج گوگل شما باید به فکر خرید بک لینک باشید و در این راه هزینه کنید اما نه هر بک لینکی! در دوره آموزش لینک سازی خارجی این موضوع به صورت کاملاً شفاف برای شما توضیخ داده شده است پس هر چقدر برای لینک سازی خارجی خودتون هزینه کنید در آینده سود بیشتری خواهید کرد.

نکات مهم لینک سازی خارجی

قبل از آنکه برای سایت خود لینک دریافت کنید یا فرایند لینک سازی را شروع کنید. به شما اکیدا توصیه میکنیم قبل از هر کاری این بخش رو با دقت مطالعه کنید و اگر تونستید دوره آموزش لینک سازی خارجی رو برای گرفتن نتیجه بهتر تهیه کنید. فرایند لینک سازی دارای قواعد و قوانینی است که اگر به درستی رعایت نکنید، نه تنها دریافت بک لینک هیچ تاثیری نخواهد داشت بلکه منجر به جریمه شدن سایت شما از جانب گوگل خواهد شد.

لینک دوفالو یا نوفالو؟

پاسخ: در فرایند لینک سازی از هر دو لینک دوفالو و نوفالو استفاده کنید.

لینک های دوفالو، ارزشمند و لینک های نوفالو یعنی بدون ارزش. دوفالو یا نوفالو بودن لینک های دریافتی شما، تاثیر مستقیم بر رتبه بندی و ارزش نهایی سایت شما خواهد داشت. با این حال در طی فرایند لینک سازی، بنا به دلایلی که در ادامه برای شما عزیزان توضیح خواهم داد، باید از هر دو لینک دوفالو و نوفالو استفاده کنید.

لینک های Follow ارزش سایت مبدا به سایت مقصد منتقل خواهد شد اما لینک های NoFollow فقط سایت مبدا لینک می دهد و ارزش آن منقل نخواهد شد و تاثیر زیادی در سئو سایت ندارد.

لینک سازی دستی و جریمه گوگل

گوگل سایت هایی را که به روش دستی لینک سازی می کنند جریمه می کند! پس چاره چیست؟

همانطور که بارها در مقالات قبل تر ذکر شد، یکی از فاکتورهای بسیار مهم گوگل، لینک ها هستند. این موتور جستجو با بررسی و تفسیر لینک ها تشخیص می دهد که به کدام یک از سایت ها رتبه بهتری دهد.

اما نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که گوگل این لینک ها را کاملا طبیعی در نظر می گیرد. در واقع تنها به سایت هایی رتبه می دهد که لینک های کاملا طبیعی دریافت کرده باشند. و سایت هایی که به روش دستی لینک سازی کرده اند را جریمه و از لیست جستجو حذف می کند.

دلیل آن این است که گوگل همیشه سعی می کند بهترین نتایج رو برای کاربران خود نشان دهد. و طبق الگوریتم این موتور جستجو، کسانی که به روش دستی لینک سازی می کنند، در واقع سعی در تغییر نتایج جستجو داشته و در فرایند رتبه بندی تقلب می کنند.

چاره چیست و چطور لینک سازی کنیم؟

بدون شک اگر گوگل متوجه شود که شما در فرایند جذب لینک، دستی داشته اید سایت شما رو جریمه خواهد کرد. بهترین راه کار این است که کاری کنید گوگل متوجه نشود. قبل از آنکه بگوییم که چه کار کنیم که گوگل متوجه لینک سازی دستی نشود، اجازه دهید در ادامه آموزش لینک سازی خارجی ویژگی های لینک سازی طبیعی رو بررسی کنیم. سایتی که از سایت های دیگر لینک های کاملا طبیعی دریافت کرده است این ویژگی ها رو دارد:

 • لینکهای دریافتی هم از نوع دوفالو و هم از نوع نوفالو هستند: اگر فقط لینک های دوفالو یا فقط لینک های نوفالو دریافت کنید، مشکوک است. ترکیبی از لینک های دوفالو و نوفالو بهترین راه کار است.
 • دریافت لینک از سایت های مختلف: دریافت لینک فقط از یک نوع سایت با یک موضوع مشابه، مشکوک است.
 • دریافت لینک به روش های مختلف مانند رپورتاژ آگهی، سایدبار، کامنت و…: اگر به دریافت لینک فقط به یک شیوه مانند فقط از سایدبار متمرکز شوید مشکوک است. باید به روش های مختلف لینک دریافت کنید.

آیا بدون لینک سازی خارجی هم میشه موفق شد؟

شما در هر حوزه ای که باشید اگر بخواهید آنلاین فعالیت کنید قطعاً یکسری رقیب دارید برای اینکه از رقیبان خود عقب نمانید و بتونید سریع تر در نتایج گوگل رشد کنید باید حتماً برای سایتتون لینک سازی خارجی انجام بدید حالا سوال اینجاست که آیا بدون لینک سازی خارجی موفقیت در سایت امکان پذیر است؟ نمی گویم امکان پذیر نیست اما بدون آموزش لینک سازی خارجی بسیار طول خواهید کشید تا با کلمات پولساز حوزه کاری خودتون به لینک های برتر گوگل صعود کنید.

فرض کنید شما می خواهید از جنوب به شمال ایران بروید شاید پیاده بتوانید برسید اما سوال اینجاست که چند روز طول خواهد کشید؟ حالا اگر همین مسیر رو با هواپیما طی کنید در عرض چند ساعت به مقصد خودتون می رسید و می تونید کلی از زمانتون رو صرف لذت بردت کنید. لینک سازی خارجی دقیقاً مانند هواپیما است و سایت شمارو با سرعت بسیار بالاتری به مقصد می رساند.

اگر لینک سازی خارجی نکنیم چه اتفاقی می افته؟

اگر شما برای لینک سازی خارجی سایتتون هزینه نکنید بسیار دیر نتیجه مالی خواهید گرفت شاید هم اصلاً به درآمد نرسید و نا امید شوید چرا که کسب درآمد از اینترنت به صبوری و تلاش مستمر زیادی نیاز دارد اما صبر انسان هم حد و حدودی دارد اگر بعد از 2 سال فعالیت مداوم هیچ نتیجه مالی از سایت نگیرید قطعاً خسته و تسلیم می شوید و دیگر ادامه نمی دهید.

برای کسب درآمد از اینترنت اگر حداقل یک سال فعالیت می کنید و هنوز درآمد ندارید باید راه و روش خودتون رو بررسی کنید و ببینید کجای کار شما مشکل دارد. پس برای سریع تر رسیدن به قله های گوگل باید حتما از لینک سازی خارجی در سایتتون استفاده کنید. اگر خودتون می خواهید دست به کار شوید قبلش حتما از دوره آموزش لینک سازی خارجی استفاده کنید.