چگونه بفهمیم در بلک لیست پیامک هستیم + 6 روش رفع بلک لیست

ارسال پیامک به بلک لیست (لیست سیاه مخابراتی)

در این مقاله می‌خواهیم در مورد خرید پنل پیامکی و ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی یا همان بلک لیست مخابراتی صحبت کنیم و راهکار ارسال پیامک تبلیغاتی و خدماتی به شماره موبایل‌هایی که پیامک تبلیغاتی را بسته‌اند را به شما آموزش دهیم. در این آموزش برای ارسال پیامک به شماره‌های مسدود نیاز به خرید سخت افزار نیست و با هزینه بسیار کمتر از دستگاه ارسال پیامک با gsm modem می‌توانید پیامک خود را به شماره‌های مسدود و لیست سیاه مخابرات ارسال کنید. برای ساخت سامانه پیامکی رایگان و ارسال پیامک به بلک لیست ۲ راهکار وجود دارد:

 • ارسال پیامک با خط خدماتی
 • ارسال پیامک با سیمکارت

با خط خدماتی امکان ارسال پیامک اطلاع رسانی وجود دارد و با این نمی توانید پیامک تبلیغاتی ارسال نمایید و برای ارسال پیامک تبلیغاتی به لیست سیاه می بایست از ارسال سیمکارت استفاده نمایید.

چگونه بفهمیم در بلک لیست اس ام اس هستیم؟

اگر سوال شما هم مانند بسیاری از کاربران سایت ما این است که چگونه بفهمیم شماره ما بلک لیست است یا نه؟ می توانید به صفحه استعلام آنلاین بلک لیست مخابراتی مراجعه نمایید تا با وارد کردن شماره موبایل خودتان متوجه این موضوع شوید که ایا پیامک تبلیغاتی شما فعال است؟ یا نه؟ اگر هنوز پاسخ به سوالتان که از کجا بفهمیم اس ام اس بلاک شده یا پیدا نکرده اید و رمز یکبار مصرف OTP چیست؟ ادامه مقاله را از دست ندهید.

برای اینکه متوجه شوید ارسال پیامک به شماره‌های مسدود را غیرفعال کرده‌اید در صورتی که سیمکارت شما همراه اول است عدد 2 را به 8999 ارسال کنید، در صورتی که پیامک تبلیغاتی شما فعال باشد پیامک ارسال شده به شما با مضمون زیر است: مشترک گرامی پیامک تبلیغاتی شما فعال است و در صورتی که پیامک تبلیغاتی شما غیر فعال باشد پیامک ارسال شده به شما به صورت زیر است، مشترک گرامی پیامک تبلیغاتی شما تا 24 ساعت آینده فعال می‌شود.

در صورتی که مشترک ایرانسل هستید، جهت خروج از لیست سیاه ایرانسل نیز عدد 1 را به 5005 ارسال نمایید البته در صورتی که پنل پیامکی ما را تهیه کنید می‌توانید از ترفند دور زدن بلک لیست برای ارسال پیامک تبلیغاتی به افرادی پیامک را مسدود کرده‌اند استفاده کنید، نحوه عبور از بلک لیست از طریق ارسال پیامک با شماره سیمکارت در سامانه پیامکی ما در بالا توضیح داده شد، امکان پذیر است. برای ارسال پیامک به لیست سیاه مقاله بلک لیست چیست را مطالعه نمایید.

روش ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی

بعد از پاسخ به سؤال چگونه بفهمیم در لیست سیاه هستیم، نوبت به استفاده از روش‌های مختلف ضد بلاک اس ام اس می‌رسد روش ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی بر اساس ماهیت پیامک شما متفاوت است. در ادامه در مورد روش ارسال پیامک به لیست سیاه مخابراتی بیشتر توضیح داده می‌شود.

 • ارسال پیامک با سیمکارت: برای ارسال پیامک تبلیغاتی به بلک لیست استفاده می‌شود.
 • ارسال پیامک با خط خدماتی: برای ارسال پیامک غیر تبلیغاتی مانند ارسال کدفعال سازی، تبریک تولد و… استفاده می‌شود.

در سامانه پیام کوتاه آموت قابلیت ارسال پیامک از طریق خط خدماتی و ارسال پیامک با سیمکارت وجود دارد که شما می‌توانید براساس نیاز خود از خط مربوطه برای ارسال پیامک استفاده نمایید.

ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره‌های مسدود

بعد از خرید پنل پیامکی برای ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره مسدود این امکان وجود دارد که هنگام ارسال پیامک خط ارسال پیامک را +98SIM انتخاب کرده و پیامک شما با شماره‌های سیمکارتی شرکت ما ارسال می‌شود، نیاز به خرید هیچ سخت افزاری نبوده و تمام مراحل به صورت نرم افزاری انجام می‌شود، در نهایت می‌توانید گزارشات ارسال پیامک و دلیوری پیامک را در بخش گزارشات سامانه پیامکی ملاحظه نمایید.

خط خدماتی چیست؟

در مقابل خطوط تبلیغاتی که برای ارسال پیامک‌های بالک (ارسال پیامک انبوه) وجود دارد، خطوط دیگری وجود دارد که به خطوط خدماتی معروف هستند، خط خدماتی همان خط تبلیغاتی است و از نظر ظاهر خط خدماتی با خط تبلیغاتی هیچ تفاوتی ندارد اما با خط خدماتی می‌توانید به شماره‌های مسدود پیامک بفرستید ولی قابلیت ارسال پیامک تبلیغاتی با خط خدماتی وجود ندارد زیرا برای فعال سازی خط خدماتی می‌بایست به اپراتور سفته بدهید و تعهد بدهید که با این خطوط پیامک تبلیغاتی ارسال نمی‌کنید. خطوط خدماتی برای ارسال پیامک‌های اطلاع رسانی و پیامک وب سرویس قابل استفاده است.

ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره های مسدود از طریق سیمکارت

برای ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره مسدود این امکان وجود دارد که هنگام ارسال پیامک خط ارسال پیامک را +98SIM انتخاب کرده و پیامک شما با شماره های سیمکارتی شرکت ما ارسال می شود، نیاز به خرید هیچ سخت افزاری نبوده و تمام مراحل به صورت نرم افزاری انجام می شود، در نهایت می توانید گزارشات ارسال پیامک و دلیوری پیامک را در بخش گزارشات سامانه پیامکی ملاحظه نمایید.

کاربرد خط خدماتی، ارسال پیامک به بلک لیست

خط خدماتی تفاوت زیادی با خط‌های شخصی و تبلیغاتی دارد و مزایای زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد. در ادامه با مهم‌ترین کاربردها و مزایای خط خدماتی آشنا می‌شویم.

 • تمامی پیامکی‌هایی که از طریق وب‌سایت و اپلیکیشن‌ها برای ارسال کدفعال ساری یا تشکر از خرید ارسال می‌شوند.
 • پیامک‌هایی که برای یادآوی پرداخت بدهی از داخل پنل یا از طریق وب سرویس پیامک ارسال می‌شود.
 • پیامک‌هایی که مدارس و آموزشگاه‌ها برای اطلاع‌رسانی تشکیل کلاس یا اطلاع‌رسانی به والدین استفاده می‌کنند.
 • پیامک‌های که دفاتر بیمه برای یادآوری تمدید بیمه ارسال می‌کنند.
 • پیامک‌های تبریک تولد که به صورت خودکار از طریق دفترچه تلفن سامانه ارسال می‌شود.
 • تمامی پیامک‌هایی که جنبه اطلاع‌رسانی داشته باشند و کاربر منتظر دریافت پیامک باشد را می‌توان با خط خدماتی فراز اس‌ام‌اس ارسال کرد.

همچنین سامانه پیامک فراز اس ام اس خط خدماتی اشتراکی بدون نیاز به پرداخت سفته در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا بتوانند پیامک‌های اطلاع رسانی خود را با خط خدماتی فراز اس ام اس به شماره‌های مسدود و بلک لیست ارسال کنید.

برای ارسال پیامک نیازی به خرید مودم Gsm نمی‌باشد و با خرید پنل اس ام اس شما قادر هستید پیامک خود را بدون خرید تجهیزات سخت افزاری انجام دهید، برای ارسال پیامک تبلیغاتی به شماره‌های مسدود از طریق خط +98sim (خط سیمکارت) پیامک شما به شماره‌های مسدود و بلک لیست ارسال می‌شود و برای ارسال پیامک‌های کدتایید و پیامک‌هایی که جنبه اطلاع رسانی دارند پیامک از طریق خط خدماتی به لیست سیاه مخابراتی ارسال می‌شود.

چگونه بفهمیم در بلک لیست اس ام اس هستیم؟

بعد از ارسال متون تبلیغاتی به صورت ایمیلی برای کاربران اینترنت، ارسال پیامک‌های تبلیغاتی نیز محبوبیت زیادی در بین کاربران پیدا کرد. چرا که کاربران دیگر تمایلی به چک کردن ایمیل‌های تبلیغاتی از خود نشان ندادند و همچنین برای دریافت پیامک‌های تبلیغاتی نیازی به داشتن اینترنت نیست. گرچه با فراگیری ویروس کرونا بیشتر کاربران تلفن‌های همراه هوشمند نیز ترجیح دادند بیشتر کارهای خود را از طریق گوشی همراه خود انجام دهند، طبق اطلاعات بدست آمده 80 درصد از بزرگ‌سالان در سراسر دنیا از تلفن همراه هوشمند استفاده می‌کند و 90 درصد پیامک‌های تبلیغاتی در سه دقیقه‌ی ابتدایی ارسال، توسط کاربران باز و خوانده می‌شود.

اما در این میان افرادی هستند که برای آن‌ها دریافت پیامک‌های تبلیغاتی آزاردهنده است و سیستم خودکار دریافت پیامک تبلیغاتی خود را مسدود کرده‌اند. یا در برخی موارد شکایت از سوی مشترکین نسبت به ارسال پیامک‌های بیش از حد از طرف شرکت یا سازمان شما، باعث می‌گردد، پنل ارسال پیامک شما در لیست سیاه قرار گیرد. برخی از این موارد شامل:

 1. 1. ارسال بیش از حد پیامک به مشترکین
 2. 2. ارسال پیامک در بازه‌ی زمانی بسیار کوتاه
 3. 3. ارسال هرزنامه
 4. 4. ارسال پیامک‌های تکراری
 5. غیر معتبر بودن متن پیامک