عملکرد پکیج بوتان در حالت زمستانه چگونه است؟

امروزه در اکثر آپارتمان ها از پکیج به عنوان سیستم گرمایشی و گرم کردن آب مصرفی استفاده می کنند چرا که مقرون به صرفه تر می باشد. اما پکیج در تابستان و در زمستان عملکرد متفاوتی دارد که در این مطلب نحوه عملکرد پکیج در فصل زمستان را توضیح داده ایم. درباره نحوه عملکرد پکیج در زمستان باید بگویم که در زمستان پکیج علاوه بر تامین آب گرم وظیفه گرم کردن آب مورد نیاز شوفاژ و … جهت گرم کردن محیط را به عهده دارد. در صورتی که در نحوه عملکرد پکیج در زمستان مشکلی به وجود آمد می‌توانید از تهران سرویس آنلاین  کمک بگیرید. نحوه عملکرد پکیج در زمستان را در ادامه به صورت کامل برای شما توضیح خواهیم داد.

حالت زمستانه در تمامی پکیج ها با نشان رادیاتور مشخص می شود. از آنجایی که پکیج های گرمایشی تامین آب گرم را به طور لحظه ای انجام می دهند خیلی سیستم پیچیده ای در آن به کار نرفته اما با حالت زمستانه یک سری قطعات مشترک دارند. به طور مثال فن پکیج،سیستم احتراق و پمپ سیرکولیشن در حالت زمستانی و تابستانی مشترکن بین این دو مدار در حال کار می باشند. در صورتی که پکیج شما تک مبدل (تک منظوره) باشد پمپ در حالت تابستانه کار نمی کند و از سیستم ضد یخ زدگی (ضد گیرپاژ) برخوردار می باشد تا در صورت عدم کارکرد مستهلک نشود. اما پکیج های دو مبدل (دومنظوره) در حالت زمستانه و تابستانه ، پمپ فعالیت خود را انجام می دهد.

تعمیر پکیج بوتان در تهران :

در صورت نیاز به هریک از خدمات پکیج دیواری مانند سرویس ، تعمیر پکیج کافیست با نزدیکترین شعبه تهران سرویس آنلاین به خود تماس حاصل نمایید،کارشناسان ما در کمتر از یک ساعت در محل مورد نظر حاضر و اقدام به رفع مشکلات پکیج شما خواهند کرد.تمامی خدمات پکیج ما دارای 6 ماه ضمانت و پشتیبانی 24 ساعته بوده و به مشتریان عزیز این نوید را میدهیم که تمامی قطعات مورد استفاده از برند اصلی پکیج شما خواهد بود.

https://www.tehranservic.com/butane-package-repair/

نحوه عملکرد پکیج بوتان در زمستان

در این بخش می‌خواهیم نحوه عملکرد پکیج در زمستان را برای شما توضیح دهیم .
پکیج‌ها در فصل زمستان معمولا دو عمل را با هم انجام می‌دهند که هر دوی آن‌ها با گرم شدن آب انجام می‌شوند.
در اولین مورد باید بگویم که با باز کردن شیر آب، آب از سنسور فشار میکرو سوئیچ عبور می‌کند و این سنسور فعال می‌شود و از طریق برد الکترونیک دستوری به شیر سه طرفه ارسال می‌شود که مدار انتقال به شوفاژ، رادیاتور و یا فن کویل‌ها برای مدت کوتاه و موقتی قطع شده و آب گرم شده برای مصارف خانگی از جمله حمام، دستشویی، ظرفشویی و … انتقال داده می‌شود.
زمانی که شیر آب برای مصارف خانگی قطع می‌شود بلافاصله شیر سه طرفه آب را به سیستم‌های تبادل گرمایش (رادیاتور، فن کویل و … ) انتقال می‌دهد.
نحوه عملکرد پکیج در زمستان اینگونه است که برای شما توضیح دادیم در ادامه شما را با نحوه عملکرد پکیج در تابستان آشنا خواهیم کرد.

نحوه استفاده از حالت زمستانی پکیج

بر روی پکیج سه ولوم و یک عقربه و همچنین یک دکمه کوچک قرار داده شده است که زمانی که قصد دارید از حالت زمستانی پکیج استفاده کنید باید مراحل زیر را انجام دهید:
ولوم سمت راست پکیج وظیفه خاموش و روشن کردن پکیج را دارد که اگر روی صفر باشد پکیج خاموش و اگر روی یک باشد پکیج روشن است. کلام و سنتی وظیفه تنظیم دمای آب گرم مصرفی را دارند و معمولاً بعد از یک بار تنظیم کردن دیگر نیاز به تنظیم مجدد ندارد، بسیاری از افراد متخخص در زمینه تعمیر پکیج توصیه می‌کنند که این ولوم را در وسط قرار دهید.

اگر ولوم سمت چپ پکیج بر روی صفر قرار داشته باشد به این معناست که دستگاه بر روی حالت تابستانه قرار دارد برای اینکه پکیج را به حالت زمستانه تغییر دهید باید این ولوم را بچرخانید تا در حالت زمستانه قرار بگیرد. برای اینکه به دمای مطلوبی که مدنظر شما هست، برسید باید این ولوم را بچرخانید تا به دمای مورد نظر دست یابید. توصیه می‌شود که هرگز این ولوم را در بیشترین حالت و ماکزیمم قرار ندهید چرا که به پکیج فشار می آید.

دلیل تنظیم حالت زمستانی پکیج بوتان

با شروع فصل سرما نیاز است تا سیستم های گرمایشی آماده سازی و تجهیز گردند؛ این کار می تواند عملکرد سیستم را بهبود بخشیده و مصرف انرژی را بهبود بخشد و در نهایت باعث افزایش طول عمر دستگاه گردد. در ساختمان هایی که از پکیج به عنوان سیستم گرمایشی خود استفاده می کنند این موضوع اهمیت بسیاری دارد چرا که پکیج ها دارای تنظیمات مختلفی در تابستان و زمستان می باشند و برای تامین آب گرم مصرفی در زمستان حتما نیاز است تا تنظیمات زمستانی دستگاه با دقت صورت گیرد. با توجه به افزایش بازدهی پکیج با انجام تنظیمات زمستانی نیاز است تا افراد با نحوه انجام این تنظیمات آشنایی داشته باشند.

دمای مناسب پکیج بوتان در زمستان

پیش از آن که به نحوه تنظیم حالت زمستانی پکیج بپردازیم نیاز است تا با دمای مناسبی که برای اتاق در فصل زمستان وجود دارد آشنا گردیم. دمای مناسب در فصل زمستان برای اکثر افراد دمایی در حدود 18 تا 21 درجه سانتی گراد می باشد. این دما برای سالمندان و نوزادان کمی بیشتر بوده و در حدود 22 تا 23 درجه سانتی گراد می باشد.

بر اساس میانگین سنی افراد ساکن در ساختمان و گرمایی یا سرمایی بودن آنها می توان دمای مناسبی را برای پکیج خود تنظیم نمود. در برخی از مدل های پکیج می توان دمای دستگاه را در زمان های مختلف تنظیم نمود تا در زمان هایی خاص دمایی خاص برای پکیج تنظیم گردد.

نکات مهم در تنظیم حالت زمستانه پکیج بوتان

اولین نکته ای که در هنگام فعال نمودن حالت زمستانی پکیج باید به آن توجه نمود تنظیم عقربه پکیج بر روی 1.5 می باشد و همانطور که گفته شد تنظیمات این عقربه را باید با استفاده از شیر پرکن انجام داد.

پس از آن نیاز است تا لوله های گاز، دودکش ها، شیرهای اتصال آب و چنین مواردی به دقت بررسی گردند و اگر این قطعات دارای نشتی و یا قطعی می باشند آنها را برطرف نمود. در ادامه باید تمام شیرهای آب باز شده و دمای پکیج را بالا ببرید و در هنگامی که اولین شوفاژ شروع به گرم شدن کرد باید آن را هواگیری نمود.

انجام هواگیری نیز نیاز به مهارت بالایی داشته و در صورتی که تخصصی در آن ندارید نیاز است تا به تکنسین پکیج مراجعه نمایید تا این کار را برایتان انجام دهد. با انجام این کارها حالت زمستانی پکیج فعال گشته و می توان دمای پکیج را در هر دمایی که دلخواهتان می باشد تنظیم نمود.

جلوگیری از یخ زدن پکیج بوتان در زمستان

گاهی مواقع دیده می شود که پکیج هایی که در بیرون از ساختمان نصب شده اند در فصل زمستان به علت سرمای هوا دچار یخ زدگی می گردند. برای جلوگیری از این یخ زدگی می توان روش هایی را امتحان نمود.

برای رفع این مشکل می توان با باز کردن شیر گاز و اتصال دوشاخه دستگاه به پریز برق، از یخ زدگی پکیج جلوگیری نمود. علاوه بر آن امکان افزودن ماده ضد یخ به رادیاتور دستگاه وجود دارد که سبب می شود تا پکیج دچار یخ زدگی نگردد. البته عملکرد ضد یخ ها در پکیج های آنالوگ و دیجیتال با هم متفاوت بوده و در پکیج های دیجیتال عقربه را باید بین عدد 1 و 1.5 قرار داد و کلید انتخاب فصل نیز بر روی عدد صفر قرار گیرد.

در پکیج هایی که به صورت آنالوگ می باشند نیز باید شیر ورودی گاز را باز نموده و عقربه فشار بین عدد 1 و 1.5 قرار گیرد و کلید تنظیم دمای آب گرم و شوفاژ در حالت صفر قرار داده شود.

سوالات متداول

پکیج روی حالت زمستانه عمل نمی کند :

این مورد که بسیار رایج هم بوده به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله :

1-پمپ پکیج معیوب شده است که اغلب در پکیج های تک مبدل رایج است.
2-سنسور تشخیص دما معیوب شده است.
3-دیافراگم پاره شده است.
4-شیر برقی معیوب شده است.
5-فنر سه طرفه به درستی عمل نمی کند.
6-شایع ترین مورد که به آن می پردازیم وجود رسوب در مدار می باشد که به دلیل عدم سرویس به موقع پکیج این اتفاق می افتد و می تواند خسارات جبران ناپذیری به دستگاه وارد کند.
7-برد کنترل ایراد دارد.
8-پرشر آب معیوب است.

رادیاتور دمای مطلوب ندارد اما بیشترین دما را در پکیج نشان می دهد :

این مشکل به دو عامل خرابی سنسور تشخیص دما در مدار گرمایشی و معیوب بودن فنر سه طرفه در دستگاههای دو مبدل بستگی دارد.

پکیج به سرعت به دمای 80 درجه می رسد:

دلیل اول کثیف بودن رادیاتورها یا صافی سه راهی که معمولا در مدار برگشت رادیاتور نصب می شود است.
دلیل دوم هم می توان به خرابی سوپاپ بای پس که در پکیج های دو مبدل وجود دارد اشاره کرد.

فشار پکیج (بار پکیج) بالا می رود:

به دلیل عدم سرویس به موقع یا سرویس توسط تعمیرکاران بی تجربه اغلب آنها به منبع انبساط پکیج هیچ توجهی نمی کنند و سرویس را فقط رسوب زدایی پکیج و واشر بندی می دانند ،  اما تست فشار باد منبع انبساط بسیار حائز اهمیت می باشد.چرا که وظیفه منبع انبساط تنظیم فشار باشد.

تعمیرکار پکیج بوتان:

تعمیرکاران پکیج بوتان تهران سرویس آنلاین با داشتن مدرک فنی از مراکز معتبر و با سابقه بیش از 7 سال در ارائه خدمات به مشتریان عزیز در سراسر تهران و با 5 شعبه فعال در تمام طول شبانه روز در حال خدمت رسانی و رفع مشکل شما عزیزان هستند.عمیرکاران پکیج بوتان تهران سرویس آنلاین با اخلاق حرفه ای و رعایت پروتکل های بهداشتی در حال فعالیت در مجموعه هستند.

تعمیر پکیج بوتان در شمال تهران:

عزیزان ساکن در شمال شهر تهران میتوانند با تماس با شماره تلفن 22669196 نست به ثبت درخواست خود اقدام نمانید ، تا تکنسین پکیج تهران سروبس آنلاین در کمتر از 1 ساعت در محل حاضر شده و اقدام به تعمیر پکیج شما عزیزان نماید.

تعمیر پکیج بوتان در مرکز تهران :

مناطق مرکزی شهر تهران در صورت تمایل به استفاده از خدمات تهران سرویس آنلاین کافیست با شماره تماس 66593368 تماس حاصل نمایند .

تعمیر پکیج بوتان در شرق تهران:

نمایندگی تهران سرویس آنلاین در شرق تهران همواره در تلاش است، در کمترین زمان ممکن نیروی متخصص را اعزام و مشکل را برطرف نمایند. 77241505 شماره تماس نمایندگی تهران سرویس آنلاین در شرق تهران است.

تعمیر پکیج بوتان در غرب تهران:

برای تعمیر پکیج بوتان توسط متخصصان تهران سرویس آنلاین در غرب تهران کافیست با شعبه غرب ما با شماره تلفن 44284743 تماس حاصل نمایید.

تعمیر پکیج بوتان در جنوب تهران:

نمایندگی تهران سرویس آنلاین در جنوب تهران واقع در میدان الغدیر به سراسر مناطق جنوبی تهران در کمتر از یک ساعت خدمات رسانی خواهد کرد. کافیست با شماره تماس 55795334 تماس حاصل نمایید.

ضمانت 6 ماه تعمیر پکیج بوتان:

گروه پشتیبانی تهران سرویس آنلاین از زمان ثبت درخواست تا پایان کار در کنار شما مشتریان عزیز خواهد بود ، تمامی خدمات این مجموعه دارای 6 ماه ضمانت بوده و در صورت بروز مشکل تنها با تماس با پشتیبانی این شرکت خدمات خود را پیگیری نمایید. در نظر داشته باشید پس از دریافت اولین خدمت از تهران سرویس آنلاین و دریافت پیامک کد اشتراک تمامی خدمات دریافتی شما از این مجموعه دارای 10 % تخفیف ویزه باشگاه مشتریان خواهد بود.