بازی برای کودکان دو ساله

برای کودک دو سال و نیمه تا سه ساله‌تان چه اسباب‌بازی‌هایی بخرید؟ در این مطلب با خرید اسباب‌بازی برای بچه‌های 30 تا 36 ماهه یا همان دو سال و شش ماهه تا سه ساله آشنا شوید. همچنین می توانید جهت خرید ست جلیقه پلیس، لباس ارتشی و ست تفنگ اسباب بازی با ما تماس بگیرید.

 

اسباب‌بازی کودکان 30 تا 36 ماهه

وقتی فرزندتان به سومین سالگرد تولد خودش برسد، احتمالاً برای اسباب‌بازی‌های چالش‌برانگیزتر آماده خواهد شد. کودکان در این سن معمولاً در پیاده‌روی، دویدن و پریدن ماهر و اهل رقابت هستند، بنابراین بازی با تجهیزات ورزشی سبک و سایز کوچک می‌تواند بسیار سرگرم‌کننده باشد. او همچنین شروع به برقراری ارتباط با بچه‌های دیگر و توجه به آنها می‌کند و بنابراین اکنون می‌تواند زمان خوبی برای امتحان کردن بازی‌های گروهی باشد.

کودک نوپای شما هرچه بزرگ‌تر می‌شود به طور فزاینده‌ای تخیل‌گرا می‌شود و شروع به خلق داستان‌ها، شخصیت‌ها، پیرنگ‌های داستانی و ماجراهای خود می‌کند. خلاقیت او را با فراهم کردن وسایلی برای بازی وانمودی تشویق کنید. برای مثال، یک جعبهٔ مقوایی ساده می‌تواند به واگن، سفینهٔ فضایی، قلعه و بسیاری چیزهای دیگر تبدیل شود. همچنین برخی از اسباب‌بازی و وسایل بازی بچه‌های در این سن اینهاست:

پازل‌ها

کودکان در این سن در حال توسعهٔ مهارت‌ حل مسئله و بهبود هماهنگی دست و چشم خود هستند و هیچ چیز این توانایی‌های جدید را بهتر از پازل‌های ساده تست نمی‌کند. به دنبال پازل‌هایی با قطعات بزرگ و یک تصویر ساده و قابل تشخیص بگردید. برخی پازل‌ها حتی یک سینی دارند که قطعات آن را در خود جا می‌دهند و در نتیجه کار با آنها ساده‌تر است.

بازی‌های رومیزی یا بازی‌های حافظه

اگر فکر می‌کنید کودکتان از نظر تکاملی آماده است، یک بازی رومیزی ساده برای بچه‌های کوچک‌تر از سه سال پیدا کنید. یادگیری نحوهٔ بازی‌های رومیزی، مانند مار و پله، یا یک بازی کارتی، مانند بازی‌های حافظه، رشد مغز کودک نوپا را تقویت می‌کند. مخصوصاً در مورد بازی‌های حافظه، او از تلاش برای جفت کردن چیزهایی که شبیه هم هستند لذت خواهد برد و ممکن است هر وقت موفق شود، از شدت خوشحالی جیغ بکشد.

ظروف، قابلمه و تابه‌های اسباب‌بازی

بچه‌های این سن عاشق تظاهر و بازی‌های خیالی هستند و تقلید از مادر و پدر یکی از چیزهایی است که بیشتر از همه دوست دارند. یک ست آشپزخانه اسباب‌بازی ممکن است الهام‌بخش ساخت معجون‌های خیالی شود. چند ظرف غذای مینیاتوری مانند جعبه‌های خالی زعفران و هل را اضافه کنید تا کودک شما آماده پخت و پز شود.

ست‌های ساختمانی

بیشتر کودکان نوپا در این سن توی چیدن لگوها مهارت دارند، اما این بدان معنا نیست که این بازی جذابیت خود را از دست داده است. آنها به خصوص از لگو‌هایی که به هم قفل می‌شوند، مانند لگوهای برند Mega Bloks یا Lego Duplo، خوششان می‌آید، زیرا می‌توانند از قوهٔ تخیل و هماهنگی چشم و دست خود برای ساختن برج‌های بلندتر و پیچیده‌تر استفاده کنند. بچه‌ها لگوهای چوبی را نیز همیشه دوست دارند.

لوازم هنری

کودکان همیشه آماده و مایل به بازی با لوازم هنری هستند، بنابراین مطمئن شوید که ابزارهای لازم این حرفه را در اختیار دارد. یک کیت هنری با انواع مواد مختلف پیدا کنید، یا خودتان با جمع‌آوری لوازمی که می‌خواهید و قرار دادن آنها در یک جعبه، یک کیت درست کنید. در مورد بدانید.

مدادرنگی، آبرنگ، وسایل اولیهٔ کلاژ مانند مجلات و روزنامه‌ها، کاغذهای رنگی، مقوا و رنگ انگشتی گزینه‌های خوبی برای بچه‌های این سن هستند؛ فقط مطمئن شوید که همه چیز قابل شست‌وشو و غیرسمی است. استفاده از مدادشمعی و ماژیک نیز کودک شما را برای آماده می‌کند.

تجهیزات فضای باز

وقتی مهارت‌های فیزیکی کودکتان واقعاً شروع به رشد می‌کند، عاشق اسباب‌بازی‌هایی خواهد بود که به او امکان می‌دهد این توانایی‌های تازه‌یافته را آزمایش کند. تاب و تجهیزات ورزشی مانند توپ‌ و چوب بیسبال پلاستیکی، توپ‌ بسکتبال مینیاتوری و سبد، توپ‌های نرم فوتبال و وسایل بازی گلف برای این گروه سنی مناسب هستند.

کتاب‌ها

از آنجا که مهارت‌های زبانی و دایرۀ واژگان کودکان نوپا پیچیده‌تر می‌شود، از همیشه مهم‌تر است که دور و بر فرزندتان را پر از کتاب‌های مناسب سن او کنید. کودکان در این سن شروع به دنبال کردن روایت‌ داستان‌ها می‌کنند و می‌توانند کلمات و داستان‌های پیچیده‌تری را درک کنند. بد نیست که آثار کلاسیک را در صدر قرار دهید.

پیشنهاد اسباب‌بازی‌های ویژه کودکان 1 تا 3 سال

کودکان نوپا در مقایسه با نوزادان زیر یک سال، می‌توانند با اسباب بازی‌های متنوع‌تری بازی کنند. البته ممکن است همچنان از بازی با برخی اسباب بازی‌های دوران نوزادی خود نیز لذت ببرند. همان بلوک‌هایی که یک یا دو سال پیش با آنها بازی می‌کردند، با گسترش دانش کودک، می‌توانند فرصت‌های آموزشی جدید و متفاوتی برای آنها فراهم کنند. جورچین و پازل انتخابی عالی برای کودکان نوپا هستند، چون به آنها یاد می‌دهند که چگونه اشکال مشابه را با یکدیگر مطابقت دهند. بلوک های لگو فرصتی برای یادگیری بیشتر رنگ‌ها و مفهوم تقارن‌ فراهم می‌کنند، و درعین‌حال مهارت‌های حرکتی کودک را نیز توسعه می‌دهند.

کودکان نوپا در این سن از عملکرد اشیا آگاه می‌شوند. آن‌ها دوست دارند اسباب بازی‌ها را به دنبال خود بکشند. مفهوم بازی وانمودی نیز در این دوره شروع می‌شود. کوچولوی شما ممکن است شب‌ها عروسکی را به رختخواب ببرد یا در حالی که قطار اسباب بازی را هل می‌دهد صداهای «هوهو چی‌چی» از خود دربیاورد.

اسباب بازی‌های هل‌دادنی و کشیدنی

اسباب بازی های هل دادنی و کشیدنی برای کودکی که هنوز درحال یادگیری راه رفتن است ایده آل است. او قبلاً مهارت هایی را برای بلند شدن از زمین و ایستادن به دست آورده است. اسباب‌بازی‌های هل دادنی و کشیدنی با تقویت ماهیچه‌ها و تقویت مهارت‌های حرکتی درشت می‌توانند کودک را در حفظ تعادل یاری کنند. چرخ دستی‌های پلاستیکی و واکر کودک برای این نوع فعالیت عالی هستند.

اسباب بازی‌های شناختی

در این سن کودک نوپا شما شروع به تشخیص دادن رنگ‌ها و شکل‌ها می‌کند. با افزارهای ساده و رنگارنگ به طور غیر مستقیم می‌توانید رنگ‌ها و شکل‌های مختلف را به او معرفی کنید.

انواع لگو و بلوک

ساخت و ساز و بازی با لگو و بلوک‌ها مهارت‌هایی مانند حل مسئله، درک فضایی و خلاقیت را توسعه می‌دهد.

انواع جورچین و پازل

چیدن پازل‌ قدرت حافظه، مهارت حل مسائل و ریسک پذیری را در کودکان تقویت می‌کند. هنگام کامل کردن یک پازل، کودکان باید شکل‌ها، رنگ‌ها، موقعیت‌ها و استراتژی‌ها را برای تکمیل آن‌ به خاطر بسپارند.

سوالات شما

کودک دو ساله چه اسباب بازی هایی را بیشتر دوست دارد؟

به غیر از عروسک ها و ماشین های بازی، اسباب بازی هایی با رنگ شاد، بیشتر توجه بچه های دوساله را جلب می کند. جورچین ها و اشکال رنگی با شمایل مختلفی مثل دایره، مربع و … هم کودک را سر ذوق می آورد هم به یادگیری او کمک می کند. بچه دو ساله علاقه زیادی به نقاشی و خط خطی کردن کاغذ یا دیوار دارد! مدادهای رنگی یا مدادشمعی می تواند برای او جذاب باشد.

چند نمونه بازی در خانه با وسایل ساده برای کودک دوساله می شناسید؟

می توانید با استفاده از چند بالش به کمک کودک خود، یک خانه یا قلعه کوچک بسازید. این بازی از زمان های قدیم برای کودکان جذاب بوده است. روی خط فرش یک مسیر را مشخص کنید تا کودک در آن محدوده حرکت کند؛ این بازی به حفظ تعادل در کودک نیز کمک می کند. کودکان به آشپزی و پخت و پز علاقه دارند؛ او را روی صندلی کودک بنشانید و با او یک کیک کوچک درست کنید. با استفاده از یک توپ بادی کوچک بازی کنید؛ کدام یک از شما توپ را به فاصله دورتری پرتاپ می کند؟ و در آخر می توانید تصویر یکی از شخصیت های کتاب قصه کودک را به او نشان دهید و صدای آن را تقلید کنید.