فرز انگشتی ارزان تا 2 میلیون تومن

فرز انگشتی (سنگ انگشتی) چیست و انواع آن کدامند؟

فرز انگشتی انگشتی یک ابزار برقی است که برای حکاکی، طراحی، سوراخکاری، صنایع دستی و… مورد استفاده قرار میگیرد. فرز انگشتی دارای کولت در سایزهای مختلف است و با قراردادن سری های مختلف روی فرز انگشتی میتوان برای جدا کردن زنگار از روی فلز و یا برداشتن رنگ خودرو و همچنین با قراردادان سری های مخصوص کارهای هنری در مجسمه سازی با چوب و فلز و دیگر فعالیت های صنایع دستی و هنری نیز استفاده کرد. انواع فرز انگشتی و مینیاتوری در فروشگاه ابزار تیم با قیمت مناسب وجود دارد که شما عزیزان می توانید بر حسب نیاز خود هر کدام از آنها را انتخاب کنید. قبل از انتخاب، ادامه این مقاله را بخوانید تا بتوانید مناسبترین فرز را خریداری نمایید.

انواع فرز انگشتی

فرز انگشتی گلو بلند به منظور کار در مکان های با امکان دسترسی سختتر مورد استفاده قرار میگیرد. فرز انگشتی گلو کوتاه به منظور کارهای ظریف تر مورد استفاده قرار میگیرد که به کنترل بیشتر مورد نیاز است و هم چنین دسترسی به این مکان ها باید آسان باشد. فرز مینیاتوری را نیز میتوان به نوعی فرز انگشتی دانست اما برای کار های بسیار حساستر و ظریف تر مورد استفاده قرار میگیرد.

هنگام خرید فرز انگشتی موارد زیر را در نظر بگیرید

 • توان یکی از مهمترین ویژگی های ابزارهای برقی است.
 • سرعت در حالت بی باری مورد نیاز نیز ممکن است برای هر کار به خصوص متفاوت باشد.
 • نوع گلو نیز از عوامل مهم برای انخاب یک فرز انگشتی است.
 • قطر کولت برای سری های مختلف متفاوت است، دقت کنید که باید قطر کولت با سری هایی می خواهید استفاده کنید برابر باشد.
 • میزان گشتاور نیز از موارد مهمی ست که بایستی به آن توجه کرد تا فرز انگشتی خریداری شد توانایی انجام کار مورد نظر ما را داشته باشد.
 • در برخی فرز های انگشتی نیز لوازم جانبی از جمله سری های مختلفی وجود دارد

راهنمای خرید فرز انگشتی و فرز مینیاتوری و معرفی بهترین ها

در این مطلب به راهنمای خرید فرز انگشتی و فرز مینیاتوری و معرفی پرفروش ترین و بهترین فرز انگشتی و فرز مینیاتوری موجود در بازار میپردازیم.

فرز مینیاتوری چیست؟

دستگاه فرز ابزاری است که محور آن با سرعت بسیار بالایی می چرخد. در قسمت این محور انواع ابزارهای برش ، سنگ زنی ، برس ، انواع سنگ های سنباده، انواع تیغه های فرز برای پرداخت ، حکاکی ، صیقل دادن، تراش ابزار برش ، برش و موارد دیگر بسته شده است. انواع مختلفی از برش وجود دارد که به کوچکترین عنصر آن فرز مینیاتوری یا فرز حکاکی گفته می شود.

این فرز بسیار سبک و دارای سرعت بسیار بالایی است و مانند یک قلم بزرگ در دست نگه داشته می شود و می توان آن را به راحتی صیقل داد و روی موادی مانند چوب ، فلز ، پلاستیک ، شیشه و … حک کرد. فرز مینیاتوری یا فرز حکاکی شده با مارک های مختلف در بازار ایران موجود است. که در ادامه ای مطلب آنها را معرفی میکنیم.

فرز انگشتی چیست؟

فرز انگشتی نیز یکی از اعضای خانواده بزرگ دستگاه های فرز است که کمی بزرگتر از دستگاه فرز مینیاتوری است اما از سنگ فرز مستقیم که در دو نوع فرز انگشتی گردن بلند و فرز کوتاه موجود است ، کوچکتر است.

فرز انگشتی نوعی برش مستقیم است که شفت خروجی یا اسپیندل آن در جهت شفت خروجی موتور قرار دارد و بر خلاف سنگ فرز یا مینی برش که با زاویه 90 درجه نسبت به موقعیت موتور قرار دارد ، دستگاه فرز نیز در همان جهت قرار دارد.

فرز انگشتی بسیار صنعتی تر از فرز مینیاتوری است و بیشتر برای ترش و فرز کاری بیشتر استفاده می شود ، اما به دلیل اندازه و ابعاد و اندازه این ابزار برای کارهای ظریف و ابزارهایی که روشن هستند استفاده می شود برای استفاده با فرز انگشتی موجود است. آنها همچنین ظریف تر و کاملاً متفاوت از ابزار فرز یا مینی فرز هستند.

مهمترین ویژگی فرز انگشتی اندازه کولت 6 میلی متری است. در موارد محدود، فرز انگشتی وجود دارد که کلت 8 میلی متری بر روی آنها نصب شده است و در بعضی موارد برخی از فرزها وجود دارد که می توانند کلت های 6 و 8 میلی متری را نصب کنند.

انواع فرز مینیاتوری و کاربرد آن ها

فرز های مینیاتوری از نوع برقی ، بی سیم و پنوماتیک (پنوماتیک) هستند که هر کدام در جای خود استفاده می شوند.

فرز مینیاتوری بادی

فرز بادی مینیاتوری دارای بدنه ای است که دارای چرخ دنده هایی است که به شفت مرکزی دستگاه متصل می شوند. این چرخ دنده ها در اثر فشار باد می چرخند و شفت دستگاه را با سرعت زیاد می چرخانند. این دستگاه به دلیل کمبود موتور الکتریکی می تواند بسیار ظریف و کارآمد باشد.

فرز پنوماتیک مینیاتوری (پنوماتیک) در صورت داشتن کیفیت خوب برای تولید می تواند عمر طولانی داشته باشد. برای افزایش طول عمر دستگاه بهتر است قبل از ورود هوای فشرده به دستگاه رطوبت گیر نصب شود تا رطوبت هوای فشرده شده جذب شده و هوای فشرده خشک وارد دستگاه شود. علاوه بر این ، با روغنکاری مناسب در فواصل مناسب ، می توان عمر مفید این دستگاه را افزایش داد.

فرز مینیاتوری برقی و شارژی

فرز مینیاتوری برقی دارای یک موتور آرمیچری است که سرعت آن را از چرخ دنده های مختلف به 40000 دور در دقیقه می رساند. فرز مینیاتوری بی سیم نیز ساختاری مشابه برش مینیاتوری برقی دارد ، تنها تفاوت در این است که به عنوان شارژر برای شارژ کار می کند و در انتهای باتری قرار دارد که قابل شارژ است. اکثر سازندگان این دستگاه یک دیمر برای تعویض دو دستگاه قرار می دهند تا سرعت چرخش دستگاه برای اهداف مختلف تغییر کند.

شفت این دستگاه دارای یک کلت روی سر است. اندازه این کولت در حالت استاندارد 3 میلی متر است. یک مهره روی این کولت قرار داده می شود و با محکم کردن آن ، هر تیغه داخل آن جمع و محکم می شود.

نکاتی که قبل از خرید فرز انگشتی باید به آنها توجه کنید:

این نوع فقط فرز در گروه ابزار های نجاری، قالب سازی و منبت کاری استفاده می شود. دارای یک موتور کوچک و چندین دنده است که وظیفه چرخاندن شافت اصلی دستگاه را بر عهده دارد.در ادامه این مطلب به نکاتی که قبل از خرید فرز انگشتی باید به آنها توجه کنید میپردازیم:

نوع

در دو نوع گردن بلند و گردن کوتاه موجود است. آنها بزرگتر از نوع انگشت و کوچکتر از مینی فرزها هستند و اسپیندل آن در جهت شافت خروجی موتور طراحی شده است.

    گردن بلند: شافت بلندی دارد بنابراین می تواند به راحتی وارد سوراخ ها و لوله شود. گوشه ها و گوشه های سنگی و سنگ زنی با این ویژگی بسیار ساده و راحت خواهد بود.

    گردن کوتاه: برای سنگ زنی ، آسیاب و برش استفاده می شود و تنها تفاوت آن با گردن بلند در شافت خروجی است و تفاوت زیادی در نوع کار ندارند.

سرعت

اولین و مهمترین فاکتور توجه به سرعت دستگاه است که با دور در دقیقه مشخص می شود. این وسیله مممکن است سرعتی در حدود ۳۰۰۰۰ دور در دقیقه داشته باشد.

سایز کولت

معمولا سایزی در حدود ۶ یا ۸ میلی متر برای این دستگاه تعریف می شود اما معمولا سایز کولت ۶ میلی متری دارند اما برخی از مدل ها قابلیت نصب کولت ۸ میلی متری نیز دارند.

میزان توان

توان یا به اصطلاح قدرت موتور از دیگر مواردی است که در هنگام خرید حتما باید به آن توجه نماید. این مولفه با وات مشخص شده و هر چه بالاتر باشد نشان دهنده قدرت موتور بالاتری است.

سرعت دور موتور

اولین و مهمترین عامل سرعت دستگاه است که با توجه به سرعت در دقیقه تعیین می شود. این دستگاه می تواند حدود 30،000 دور در دقیقه سرعت داشته باشد.

اندازه کولت

معمولاً اندازه ای در حدود 6 یا 8 میلی متر برای این دستگاه مشخص می شود ، اما معمولاً اندازه کولت 6 میلی متر است ، اما بعضی از مدل ها می توانند کولت 8 میلی متری را نیز نصب كنند.

سرعت قدرت

قدرت یا اصطلاحاً قدرت موتور نکته دیگری است که هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید. این جز مولفه ها در وات مشخص شده و هرچه بالاتر باشد ، قدرت موتور بیشتر می شود.

تفاوت فرز مینیاتوری و فرز انگشتی چیست؟

فرز انگشتی قدرت و همچنین وزن بیشتری نسبت به فرز مینیاتوری دارد و قطر نریان برای فرز انگشتی نیز بیشتر است.

همچنین تیغه هایی که به آن متصل شده اند بزرگتر از فرزهای مینیاتوری هستند و برای کارهایی که به قدرت بیشتری نیاز دارند مانند صاف کردن جوش های فلزی ، پلیسه کاری ، تراشیدن فلزات مختلف و شکل دادن به سطوح چوبی استفاده می شود.

یکی از فرق های چشم گیر فرز مینیاتوری و فرز انگشتی حجم و اندازه آنهاست. فرز انگشتی نسبت به فرز مینیاتوری دقت بالاتری دارد. همچنین قدرت موتور، حجم و وزن دستگاه و ابعاد آن کاملا مشخص است مهمترین تفاوت و ویژگی آسیاب مینیاتوری و انگشتی اندازه کلت یا کارفرمای آنهاست که معمولاً 6 یا 8 میلی متر از سایز انگشت کلت است اما فرزهای مینیاتوری از شمع های کوچکتر استفاده می کنند.

بهترین مارک فرز انگشتی و فرز مینیاتوری کدامند؟

از بهترین مارک های انواع فرز میتوان به سیلور (SILVER)، اینهل (EINHELL)، رونیکس (RONIX)، هیوندای (HYUNDAI)، کرون (CROWN)،درمل (DREMEL)، محک (MAHAK) و اکتیو (ACTIVE) از جمله برندهای معروف فرز انگشتی موجود در بازار هستند.

در میان این مارک های مختلف و محصولات مختلف موجود در بازار ، برخی از آنها در بین مشتریان بسیار بهتر استقبال می شود. از مارک ها و مدل های مورد پسند و با کیفیت این محصول می توان به دستگاه فرز مینیاتوری رونیکس ، مدل 3402 و مدل 3401 و همچنین دستگاه فرز مینیاتوری اینهل مدل TC-MG-135E اشاره کرد. قیمت مناسب این مدل ها به همراه طراحی مناسب و در دسترس بودن اقلام مختلف با این محصولات از جمله دلایل استقبال از آنهاست.

لیست قیمت امروز فرز انگشتی ارزان قیمت

بهترین مدل برای خرید اینترنتی فرز انگشتی ارزان قیمت در بازار کدام است؟ موضوع این مقاله معرفی لیست قیمت فرز انگشتی ارزان قیمت روز است. با ما همراه باشید.

 • فرز انگشتی مدل SIJ-SFK-001
 • مجموعه 14 عددی فرز انگشتی اس لایت مدل P-500
 • فرز انگشتی باس مدل BS-325
 • مجموعه 286 عددی فرز انگشتی محک مدل MRT-550
 • فرز انگشتی سیلور مدل GTP01A23
 • فرز انگشتی ای اند ال مدل 1933
 • فرز مینیاتوری شارژی سیلور مدل GT-CG3.6
 • فرز انگشتی گلو بلند رونیکس مدل 3302
 • فرز انگشتی سیلور مدل M1011
 • مجموعه 105 عددی سری فرز انگشتی مدل RTAK105
 • فرز انگشتی محک مدل DG-25S
 • فرز انگشتی سیلور مدل GTP01A15
 • فرز انگشتی کرون مدل CT13308
 • فرز انگشتی گلو کوتاه رونیکس مدل 3301
 • فرز انگشتی توسن مدل 3313GDL
 • فرز انگشتی ماکیتا مدل GD0602