خرید پرده زبرا دکوپیک و انتخاب عکس از البومی با بیش از 1000 عکس

قیمت پرده زبرا ترک چاپی

از جدیدترین انواع پرده های تزئینی می توان پرده زبرا ترک را نام برد که البته نوع چاپی آن در مقایسه با قیمت پوستر دیواری سه بعدی، قیمت بسیار بالایی دارد. این پرده به صورت دو لایه موازی روی هم قرار دارد که مونتاژ آن به صورت دوبل انجام میشود که باعث سایه و روشن شدن پرده میشود. این پرده قابلیت پرده های شید و کرکره ای را دارد که از تنوع رنگ بالایی برخوردار میباشد که در طراحی داخلی نقش مهمی دارد.

شما با استفاده از نوارهای که در روی این پرده میباشد میتوانید مقدار نور دلخواه را تنظیم کنید یا اینکه به طور کامل آن را جمع کنید و از نور استفاده کنید. با اینکه تازه وارد بازار ایران شده ولی کارآیی و نمای این پرده باعث شده که نظر طرفداران زیادی را به خود جلب کند. آشپزخانه قلب یک خانه میباشد که با نصب پرده زبرا میتوانید زیبایی آن را چندین برابر کنید.

پرده زبرا ترک

نوعی از پرده های جدید، پرده زبرا ترک است که از تنوع بسیار بالای برخوردار می باشد. بدلیل اینکه خانمها مقدار زیادی از زمان خود را در آشپزخانه سپری میکنند بهتر است این فضا از نور کافی برخودار باشد. پرده های کرکره ای و معمولی کاملا فضای آشپزخانه را میپوشاند یا اینکه اگر کامل کنار بزنند حریم بانوان برای راحت کار کردن در آشپزخانه از بین میرود، ولی پرده زبرا این مشکل را برطرف کرده شما با تنظیم آن میتوانید نور کافی مورد نظر خود را به آشپزخانه انتقال دهید.

پرده زبرا نه تنها برای آشپزخانه بلکه برای اتاقها و سالن پذیرایی بسیار مناسب میباشد. با ظاهری لوکس و زیبایی که دارد میتواند منزل شما را دلنشین کند. پرده زبرا از نقشها و طرح های متنوعی برخوردار میباشد که نه تنها برای منازل حتی برای محل کار نیز مناسب است.

قیمت پرده زبرا ترک

با توجه به طرح، رنگ و ابعاد پرده زبرا ترک قیمت آن نیز محاسبه میشود. بدین صورت که شما در چه ابعاد و متراژی این پرده را میخواهید باید محاسبه و قیمت گذاری شود. پرده زبرا یکی از بهترین و زیباترین دکوراسیون مدرن امروزی میباشد که اکثرا زوجهای جوان برای اتاقها و آشپزخانه و سالن استفاده میکنند. در پرده زبرا اینقدر تنوع بالا هست که امکان ندارد موقع خرید دست خالی برگردید. مهمترین مزیت خرید پرده زبرا دکوپیک تنوع در طرح و رنگ آن است و همچنین شستشوی راحت و نصب آسان آن میباشد.

همچنین شما میتوانید طرح درخواستی و مورد نظر خود را سفارش دهید تا برای شما چاپ نمایند. اکثرا فکر میکنند پرده شید و زبرا یکی هستند در صورتی که کاملا متفاوت از یکدیگر می باشند. پرده شید از یک قسمت پارچه ساخته شده در صورتی که پرده زبرا از دو قسمت پارچه و تور ساخته شده است.

پرده زبرا چاپی

در بازار پرده زبرا چاپی متنوعی وجود دارد ولی شما نیز میتواند طرح و نقش مورد نظرتان را سفارش دهید تا برایتان چاپ کنند. مدل پرده زبرا مزایایی دارد از جمله : عایق بودن در برابر سرما و گرما حتی صدا بخاطر پارچه ضخیمی که در دوخت آن استفاده شده مانع عبور سر و صدا می شود و در زمستان مانع عبور هوای گرم داخل به بیرون میشود و همچنین در تابستان از ورود هوای گرم به داخل ساختمان جلوگیری میکند.

از دیگر مزایای پرده زبرا تعادل در تنظیم نور میباشد. شما میتوانید به راحتی با استفاده از نوارهای کنار آن نور را تنظیم کنید و یا حتی زمانی که کاملا بسته میباشد مقدار کمی از نور آفتاب را از خود عبور می دهد. پرده زبرا همه کاره میباشد. مثل یکسری از پرده ها مخصوص جای خاصی نیست بلکه به راحتی میتوان آن را در هر قسمتی از خانه نصب کرد و یا در شرکتها و اداره نیز میتوان پرده زبرا را نصب کرد.

قیمت پرده زبرا چاپی

بسته به نوع طرحی که سفارش میدهید قیمت پرده زبرا چاپی متنوع می باشد. شما میتوانید عکسهای شخصی خود یا عکسهای فانتزی برای چاپ روی پرده سفارش دهید. هر چقدر تنوع و رنگ پرده بالا باشد انتخاب بهتری نیز میتوان داشت و همچنین با توجه به مکان و جای که قرار است نصب شود میتوان آن را ست کرد و هزینه کمتری بابت دکوراسیون منزل پرداخت کرد.

طرحهای سخت معمولا روی تور جالب نمیشود ولی با این حال میتوانید طرح مورد نظر خود را روی آن چاپ کنید. یکی دیگر از مدلهای پرده زبرا مدل طرح چوب آن میباشد این طرح همان پرده کرکره های چوبی هستند که بصورت زبرا طراحی و ساخته شده اند. این پرده قابل شستشو میباشد و مانع ورود کامل نور به داخل میشود.

پرده زبرا اتاق کودک

بهترین پرده برای اتاق کودک نصب پرده زبرا میباشد که بتوانید به اتاق کودک خود اشراف داشته باشید. برای انتخاب پرده اتاق کودک باید به رنگ آن توجه کرد هرچه رنگ آن شادتر باشد فضای دلپذیرتر و روشنی به اتاق میدهد. اصولا والدین برای انتخاب پرده اتاق کودک بسیار حساس میباشند چرا که کودک بیشترین زمان خود را در اتاق سپری میکند پس بنابراین باید از هر لحاظ ایده آل باشد. همچنین هرچه تصویر پرده زبرا کودک کیفیت بهتری داشته باشد فضای شاداب تری به اتاق میدهد.

اکثر والدین با توجه به سن و جنسیت و سلیقه فرزند خود پرده را انتخاب میکنند. برای دختران به سراغ رنگهای صورتی و سفید و بنفش میروند و برای پسرها پردهای آبی و قرمز انتخاب میکنند. برای نوزادان اکثرا پدر و مادر با توجه به سلیقه خود پرده را انتخاب میکنند.

قیمت زبرا اتاق کودک

برای طراحی زیبای اتاق کودک، میتوان از مدلهای متنوع پرده زبرا که قیمت مناسبی دارند نیز استفاده کرد. شما می توانید شخصیت های کارتونی مورد دلخواه کودک خود را روی این پرده چاپ نمایید. همچنین بهترین ایده برای اتاق دخترانه و پسرانه می باشد. قیمت پرده زبرا با توجه به جنس، اندازه و بافت آن متفاوت میباشد. در کل پرده زبرا جزو به صرفه ترین پرده های بازار میباشد، زیرا قیمت آن کمی ارزانتر از قیمت پرده شید تصویری می باشد. شما حتی میتوانید با توجه به رنگ اتاق و وسایل کودک خود پرده را سفارش دهید بدون اینکه نقش خاصی روی آن داشته باشد. پرده اتاق کودک باید مرتبا تمیز و پاکیزه نگه داشته شود. پرده اتاق کودک را میتوان با جاروبرقی تمیز کرد و یا میتوان آن را جدا کرد و شستشو داد.

پرده زبرا دو مکانیزم

به پرده های شب و روز، پرده زبرا دو مکانیزم نیز گفته میشود. مدل دبل یا پرده شب و روز از دیگر مدلهای پرده زبرا میباشد. در این مدل از مکانیزم پرده شید و زبرا استفاده میکنند به این صورت که پرده شید در زیر و یک لایه تور طرح دار در روی آن قرار میدهند. که هر کدام از این لایه ها قابلیت بالا و پایین شدن دارند بطوری که در روز از نور آفتاب آن میتوان استفاده کرد و در شب لایه آن را پایین آورده تا حریم خصوصی حفظ شود. پرده دو مکانیزم با وجود اینکه جدیدترین پرده مدرن میباشد با توجه به کارآیی آن در محیط مختلف یکی از پرفروش ترین پرده ها در بازار میباشد. جنس پرده دومکانیزم زبرا پلی استر است که در برابر نور، آفتاب و گرما بسیار مقاوم میباشد.

پرده زبرا گلدار

یکی از شلوغ ترین و پرفروش ترین مدل پرده زبرا گلدار میباشد. این مدل پرده را میتوان در هر مکانی نصب کرد و به دلیل نقش زیبا و گلدار آن معمولا گرانتر است. از دیگر طرحهای پرده زبرا مدل سه بعدی آن میتوان نام برد که دارای تصاویر گل، شخصیت های کارتونی و دیگر طرحها را میتوان به صورت سه بعدی بر روی لایه های آن زد. تصاویر روی پرده زبرا به صورت سه بعدی چاپ میشود و ما آنرا بزرگتر و برجسته تصور میکنیم.

پرده زبرا گلدار را میتوان با هر رنگ و طیفی ست کرد و بیشتر برای آشپزخانه و اتاق خواب مورد استفاده قرار میگیرد. این مدل از پرده زبرا دارای کیفیت بالا میباشد که دوخت و کیفیت و استحکام بالای آن تضمین شده میباشد. طرح گلدار بخاطر طرح و تنوع بالایی که دارد انتخاب را برای ما آسان نموده است.

پرده زبرا گلدوزی

از جدیدترین پرده های تزئینی میتوان پرده زبرا گلدوزی یا تکه دوزی را نام برد. این پرده به صورت دو لایه موازی روی هم قرار میگیرد و مونتاژ آن به صورت دوبل میباشد که این امر سبب سایه و روشن شدن پرده نیز میشود. پرده گلدوزی شده دارای طرح های شیک و کلاسیک و در رنگهای کرم و قهوه ای میباشد و در فضاهای سنتی و کلاسیک جلوه خاصی به آن میدهد.

 پرده زبرا گلدوزی ترکیبی از دو پرده شید رول و پرده کرکره ای میباشد که ویژگیهای آنها را نیز دارد. استفاده از این پرده بسیار آسان میباشد و با طرحهای که روی آن است فضای متفاوت به منزل شما میدهد. همچنین به شما پیشنهاد میکنیم در کنار این پرده گلدوزی زیبا از کاغذ دیوارهای لوکس استفاده کنید که جلوه ای خاص به منزل شما بدهد.

قیمت زبرا ساده

بخاطر پارچه کمی که در دوخت آن بکار میرود پرده زبرا ساده قیمت مناسبی نیز دارد. پرده زبرا را میتوان به راحتی نصب کرد و برای نصب آن نیاز به افراد متخصص نمیباشد. برخی تصور میکنند بخاطر توری که در بین لایه های آن بکار رفته میتوان به داخل خانه نفوذ کرد در صورتی که اینطور نمیباشد پرده زبرا ساده طوری طراحی شده که دید افراد غریبه را کور میکند، و به شما این امکان را میدهد که با خیال راحت آن را در پنجره های خانه نصب کنید بدون اینکه همسایگان به خانه شما دید داشته باشند.

جنس پرده زبرا طوری میباشد که در مقابل اشعه  UV مقاوم میباشد این اشعه ماورای بنفش بسیار مضر بوده و باعث آسیب وسایل چوبی و مبلمان و میز تلویزیون میشود بخاطر همین پرده زبرا از اشیاء در برابر این اشعه خورشید محافظت میکند.

قیمت لوردراپه ساده

در مورد قیمت پرده لوردراپه ساده باید گفت که از مدل لوردراپه چاپی ارزانتر میباشد. زیرا در مدل چاپی امکان چاپ تصاویر مورد دلخواه مشتری میباشد ولی در مدل ساده چنین چیزی امکان ندارد و به صورت ساده میباشد. پرده عمودی لوردراپه یک طرح عالی برای زیبا کردن منازل و ادارات بشمار میرود. مزایای پرده لوردراپه ساده بدین گونه میباشد که: قیمت مناسب و نصب آسان، تنوع رنگ و سرعت بالای تولید، دوام بالا و همچنین به چپ و راست بسته و باز میشود.

بخاطر تولید ساده آن مورد استفاده در ادارات و رستوران ها و مراکز تجاری شده است. از ویژگیهای مهم آن ثبات رنگ و تصویر در مقابل تغییرات محیطی از جمله تابش مستقیم آفتاب نیز دارد. جنس آن از پلیمر مباشد که در مقابل نور آفتاب بسیار مقاوم میباشد.

پرده زبرا ساده

شما می توانید از طرحهای ساده پرده زبرا در سالن پذیرایی و یا آشپزخانه استفاده کنید. پرده زبرا دارای معایبی میباشد از جمله:

  • پرده های زبرا بخاطر الیافی که در آن بکار رفته بسیار آسیب پذیر و شکننده میباشند و باید در حفظ و نگهداری آن دقت کرد.
  • نظافت پرده زبرا بسیار سخت و مشکل میباشد. حداقل هفته ای یکبار لایه های آن را جاروبرقی بکشید تا گرد و خاک روی آن جمع نشود اگر لکه ای روی آن بود میتوانید با آب و صابون و یک پارچه آن لکه را از بین ببرید. بهتر از مدام آن را با پارچه تمیز کنید که نیازی به در آوردن کامل پرده نباشد.
  • با استفاده از یک اسفنج میتوانید آن را به راحتی تمیز کنید مراقب باشید که از اسکاج برای تمیز کردن آن استفاده نکنید زیرا امکان دارد به الیاف آن آسیب برساند.
  • اگر لکه روی پرده پاک نشد میتوانید از مواد ضدعفونی کننده استفاده کنید و از یک مسواک یا برس نرم برای از بین بردن لکه استفاده کنید.

پرده زبرا تصویری

شما عزیزان میتوانید تصویری را که مدنظرتان است را روی پرده زبرا چاپ نمایید.پرده زبرا انواع گوناگونی از جمله: پرده زبرا ساده، پرده زبرا ترکیبی، پرده زبرا طرح دار، پرده زبرا پلیسه میباشد. طرح ساده همان طور که از نامش مشخص است دارای طرحی ساده میباشد، و مناسب برای آشپزخانه و اتاق خواب است. پرده زبرا پلیسه از ترکیب پارچه های ساده و طرح دار و گاه پلیسه میباشد که برای هتل ها و سالن های پذیرایی مناسب میباشد. پرده های طرح دار دارای طرح های مخمل و گلدار میباشند که تنوع رنگ بالایی دارند که فضای زیبایی را به منزل میدهند. پرده پلیسه زبرا جلوه ای زیبا و کلاسیک به فضا میبخشد و در طرحهای گلدار و زردار میباشد.

عکس پرده زبرا

شما میتوانید عکس خود یا خانواده تان را بروی پرده زبرا چاپ نمایید. پرده زبرا از پارچه و تور به صورت راه راه مساوی بافته شده است که به صورت دولایه روی هم قرار دارند. با بالا و پایین کردن این پرده میتوانید مقدار نور را تنظیم کنید و هر عکسی را که مورد نظر و دلخواهتان میباشد میتوانید روی این پرده چاپ نمایید. پرده زبرا از ویژگیهای خاصی برخوردار میباشد از جمله:

  • جلوگیری از ورود مستقیم آفتاب، به سمت بالا جمع میشود.
  • قابلیت شستشوی آسان، و تا ارتفاع تنظیم میشود.
  • بدون نیاز به ریل جدا کننده، تنظیم نور، تنوع زیاد و نصب آسان، عمر طولانی و بادوام از ویژگیهای پرده زبرا میباشد.

انتخاب پرده مناسب

برای انتخاب پرده ابعاد پنجره ها اندازه گیری و از محیط حتما عکس گرفته شود .

نکته 1 : هیچ گاه پرده را را نیمه انتخاب نکنیم . ارتفاع پرده حتما باید تا کف اتاق باشد و اگر لازم است برای زیبایی تا یک حدی (30 سانت ) ازدو طرف پرده را ادامه دهیم

به دلیل اینکه فرش های ایرانی به خاطر نوع خاص طراحی و استفاده از رنگ های بیشمار در آن با کانسپت مدرن هماهنگ نیست بنابراین بیشتر در فضاها فرش را ساده انتخاب می کنیم و رنگ را با پرده مبل و کوسن به محیط اضافه می کنیم مگر آنکه مشتری فرش را در اولویت قرار دهد .

بنابرنظر مشتری که چه آیتمی از اهمیت بیشتری برخردار است ابتدا آن آیتم را انتخاب می کنیم به طور مثال : اگر مشتری فرش دست بافت خاصی را مدنظر دارد که رنگ غالب آن عنابی است انتخاب مبلمان براساس آن فرش خواهد بود که در این صورت رنگ آن کرمی است که ته مایه ی عنابی دارد و پرده می تاند عنابی سبز و یا کرم متمایل به عنابی باشد .

برای خرید کلی لوازم بهتر است مبلغ موجود را در 3 آیتم به صورت مساوی تقسیم کنیم و طوری نباشد که فرش را 40 میلیونی انتخاب کرده و مبل و پرده را ارزان خریداری کنیم اینگونه تناسب کار به هم خورده و در انتها مجموعه ی خوبی را رقم نمی زنند .

برای انتخاب پرده بهتر است ابتدا از مشتری بپرسیم که بودجه ی آنها جهت تهیه ی پرده چقدر است تا بهتر بشود انتخاب کرد. پکیج پرده با احتساب اینکه پنجره ها زیاد نباشند حداقل 5 میلیون تومان است به طور مثال : اتاق خواب ها را از پرده های ایرانی که هزینه ی کمتری نسبت به نمونه ی خارجی دارند انتخاب می کنیم .

برای انتخاب پرده حتما جنس پارچه باید به گونه ای باشد که :

1 : گارانتی شست و شو دا شته باشد

2 :از پرده های ساده تر و گیپورهایی با پترن های متفاوت تر استفاده کنیم

3 : نمونه ی انتخابی زود از مد نرود

برای انتخاب پرده ابتدا از پذیرایی شروع می کنیم . در ابتدا عکس های پرده های پذیرایی را که در تبلت داریم به مشتری نشان می دهیم تا متوجه بشویم سلیقه اش به کدامین سبک نزدیک است که در اینجا گاهی مشتری اینکار را به خود دیزاینر می سپارد که دیزاینر بعد از انتخاب نمونه ی مورد نظر عکسی را که تقریبا نزدیک به انچه که انتخاب کرده است را برای آگاهی مشتری به آن نشان می دهد .

در انتخاب پارچه ی پرده باید به چند نکته توجه داشت :

1) پارچه آهار دار نباشد . هرچه ریزش پارچه بیشتر باشد بهتراست .

2) حتما رنگ زمینه ی پارچه پرده ای با تور و یا حریر یکسان باشد به طور مثال اگر پارچه ای گلدارترکیبی از سبز – قهوه ای و نقره ای باشد تور یا حریر را نقره ای یا کرم مایل به سبز یا کرمی که ته مایه ی قهوه ای یا کلا قهوه ای لایت انتخاب می کنیم .

3) در فضاهایی که عرض پنجره ها کوچک هستند و دیواری در وسط به عرض 3 الی 3.5 متر ما بین انهاست پرده را یکدست در نظر می گیریم وو اگر عرض دیار بیشتر از 3.5 متر باشد برای زیبایی بیشتر پرده ی هر پنجره را به صورت جداو دو قسمتی طراحی می کنیم .

4)از پرده های والان دار زیاد استفاده نمی شود مگر انکه بصورت مدرن از ان استفاده شود.

5) پارچه های ساده و راه راه برای دوخت پرده مدل غلتکی مناسب تر از پارچه های طرح دار هستند ؛ اما انواع پارچه های طرح دار را نیز می توان برای این منظور به کار برد. اگر از پارچه های طرح دار استفاده می کنید، دقت کنید، طرح آن به طور متقارن به روی پرده دیده شود. برای تهیه این نوع پرده در اندازه گیری ابعاد پنجره و برش پرده دقت مضاعفی به کار ببرید زیرا کوچکترین نقص در پرده هنگام نصب آن چشمگیر خواهد بود

6) پرده به عنوان یک عایق به حساب میاد هم دربرابر صداهایی که ازبیرون میاد و هم دربرابر گرما و سرما

7) اگر شما به دنبال مدل ساده ومقاومی هستی که با بیشتر فضاهای دکوراسیون هم خوانی داشته باشه والان‌ دار ساده و کرکره‌ ای را به علت دوام و سبکشان بیشترین محبوبیت را دارن پیشنهاد میکنم. اگر دارای فضای کوچکی هستی و پرده‌ای جا گیر نمی‌خواهید توصیه ما به شما پرده‌ های رومن و یا کرکره غلتکی یه  اگر پنجره‌های شما سرتاسری و خیلی بلند است کرکره‌های عمودی را امتحان کنین

8) گر منزلتان کوچک است و از طرفی پنجر های بزرگی در خانه دارید باید از این فرصت استفاده کرده و هر چه بیشتر نور طبیعی را وارد منزلتان کنید. نصب نکردن پرده برای پنجره ها، تمام نور بیرون را وارد خانه کرده و فضا را بزرگ و دلباز نشان می دهد، اما از طرفی پنجره بدون پرده، هم نازیبا بنظر می رسد و هم اینکه ممکن است فضای داخل را در دید افراد غریبه قرار دهد. در چنین شرایطی استفاده از پرده های نازک بهترین گزینه است زیرا هم زیبا هستند و هم دید افراد خارجی را محدود می کنند

9) پرده های حاشیه دار از یک لایه حاشیه بزرگ و کوچک در پایین و بالای پرده بهره میبرند و عموما حاشیه بالایی در نقش والان به چشم خواهد آمد. این نوع از پرده ها اگر در بخش پایینی دارای حاشیه باشند برای پنجره های کوتاه مناسب هستند؛ اگر هم حاشیه در بخش بالایی پرده دوخته شده باشد نباید برای خانه هایی با سقف کوتاه استفاده شوند چراکه فضا را بیش از پیش کوچکتر نشان خواهند داد

10) توجه به اندازه و ابعاد قاب های پرده در انتخاب پرده مناسب ضروری است. چرا که انتخاب پرده کرکره با پهنای تیغه های مناسب بایستی متناسب با قاب و محل قرار گیری آن باشد . انتخاب رنگ مناسب پرده نیز در دکوراسیون تاثیر زیادی دارد و بهتر است رنگ پرده با بعضی از اجزای دکوراسیون همسانی داشته باشد.

در انتخاب قطر ها و سایزهای پرده کرکره می بایست به ابعاد قاب ها و تقسیم بندی عرضی و ارتفاع سقف توجه کامل داشت چرا که استفاده از پرده کرکره ی آلومینیومی یا چوبی با قطر های نامتناسب با ابعاد محیط پیرامون از زیبایی تناسبی فضا کاسته و آن را به صورت یک عنصر اکسترنال و ناهمگون نمایان می سازد ولی در مواردی استفاده از پرده کرکره با سایز بزرگ برای پنجره های کشیده مناسب می باشد

11) پارچه پرده را می توان از جنس پارچه تخت انتخاب کرد تا هماهنگی بیشتری را در فضا شاهد باشیم.

ترکیبات پرده :

1)پرده همراه با دو دستک کنار (معمولا مدل دستک های پرده قابلیت تغییر مدل را دارند و حدودا 1.5 متربا عرض 3متر هستند .)

2)تور – 2 دستک و والان بالا

3)تور و والان بالا

4)والان تک (برای پنجره هایی که نیاز به تور ندارند مشتری مایل است ازلندسکیپ بیرن استفاده کند .)

5)رول آپ تک (پرده های رول آپ پرده هایی هستند که جمع شدگی پرده به صورت استوانه است توپ پارچه جمع می شود و بالا می رود . )

6)رول آپ و دودستک

7)پرده های رومن (پرده هایی که پارچه به حالت پلیسه ی یک طرفه روی هم جمع می شود و به سمت بالا می رود .)

بارزترین ویژگی پرده رومن ترکیب سادگی با ظرافت و زیبایی است. در حالت جمع ، این پرده ردیف تای مرتب و افقی پارچه را تشکیل می دهد و هنگامی که پرده باز می شود یک قطعه پارچه صاف و قالب پنجره آن را می پوشاند. تای افقی پارچه در این پرده توسط ترکه های چوب که در جیب های باریک دوخته شده و در پشت پرده قرار دارند، ایجاد می شود. گاه در برخی از موارد جیب ها از روی پرده دوخته می شوند و به عنوان یک عنصر تزیینی برای پرده مورد استفاده قرار می گیرند.

این نوع پرده تقریباً برای پوشش هر نوع پنجره ای مناسب است.از پرده مدل رومن به عنوان پوشش پنجره در اتاق هایی که دکوراسیونی ساده دارند، بهره بگیرید. این نوع پرده اغلب با دکوراسیون شلوغ و مملو از طرح و نقش ، تناسب و هماهنگی ندارد. پارچه های ساده یا بافت دار برای دوخت این نوع پرده ایده آل هستند اما انواع پارچه های راه راه یا چهارخانه نیز به دلیل تأکید بر خطوط تای پرده و خطوط منظم دور آن برای تهیه این مدل پرده مناسب هستند.

یک پرده رومی با پارچه راه راه افقی، پنجره را عریض تر و پرده ای با پارچه راه راه عمودی پنجره را بلندتر نشان خواهد داد. بهترین محل برای نصب این نوع پرده داخل قاب و فرورفتگی دور پنجره است. به این ترتیب هنگامی که پرده باز می شود در داخل قاب پنجره قرار گرفته و به خوبی آن را می پوشاند. نورپردازی مناسب در کنار پرده های رومن ترکیبی بسیار خیره کننده ایجاد خواهد کرد. اگر از دسته کسانی هستید که در منزل خود از بیش از یک مدل مبلمان استفاده می کنید پرده های رومن انتخاب مناسبی هستند.

8) پرده ی پانچ (بالای پارچه توسط دستگاه سوراخ کن به اندازه ی میله ی پرده سوراخ می شود و برای هر سوراخ فلز ی دورتا دور و بالای چوب پرده قرار می گیرد .)

نکته : اگر دستکی بخواهد پرچین شود 3 برابر عرض مورد نیاز پارچه مصرف می کند به طور مثال 50سانتی متر دستک پرچین حدودا 1.5 متر پارچه در عرض استفاده می شود .

9)تک پارچه و تک تور به صورت فیکس شده روی در و پنجره

نکته : نخ جمع شدگی پرده راست گرد ویا چپ گرد دارد که حتما از مشتری بپرسیم از چه سمتی تمایل دارد پرده جمع شود و همچنین اگر در تراس در سمت راست قرار دارد نخ جمع شدگی از سمت چپ باشد

10) ترکیب یک طرفه شامل تور و یک دستک کنار آن

11)پرده های بلک اوت (پرده هایی که پشت پرده کار می شود که مانع از نور آفتاب به داخل فضا است و مورد استفاده آن بیشتر در هتل ها می باشد اما دیزاینر به صورت یک پیشنهاد می تواند برای اتاق خواب ها به مشتری اطلاع رسانی کند .)

12)ترکیب دستک تور و تور

نکته : اگراز توری طردار خوشمان آمد دستک ها را ساده انتخاب می کنیم تا کار شیک شود .

13)ترکیب پانچ وروی آن تور

14)ترکیب پانچ(دو پارچه متفاوت گلدار و ساده که به هم هارمونی دارند و یا پارچه هایی که نقوشی از بالا به پایین و بالعکس با زمینه ای ساده دارند )

15)ترکیب پانچ با 2 پارچه ی یک جنس اما رنگ متفاوت

16)ترکیب 3 پارچه در پانچ

17)نوع بستن نامتقارن دستک

18) پرده مدل اتریشی

این پرده مجلل و زیبا هنگامی که جمع می شود به صورت مجموعه ای از حالت (والان ) های دالبری درآمده، نمایی چشمگیر به پنجره می بخشند. اگرچه این نوع پرده نیز با همان روش ریسمانی پرده مدل رومی جمع می شود ، به سبب مدل چین دارش حدود ۵/۲ برابر پرده مدل رومی پارچه مصرف می کند.پرده مدل اتریشی به ویژه برای اتاق هایی با دکوراسیون کلاسیک، مناسب و زیباست و در مجموعه ای از مبلمان و ویژگی های معماری مدل کلاسیک جلوه ای مضاعف می یابد.

پرده های مدل اتریشی از پارچه های بسیار متنوع با جنس و طرح گوناگون قابل تهیه هستند اما پارچه هایی مانند ابریشم به دلیل لطافتشان برای دوخت پرده های مدل اتریشی بسیار مناسب هستند. پرده مدل اتریشی را می توان ، با دوخت یک نوار چین دار به پایین آن به زیبایی آراست. برای پارچه های نخی نوار چین دار پارچه ای و برای پارچه های ظریف تر از نوارهای ریشه دار در پایین پرده برای زیباتر کردن آن استفاده کنید. این مدل پرده را می توان ، هم با چوب پرده های معمولی و هم به وسیله تخته چوبی به بالای پنجره نصب کرد. اما با نصب این پرده با استفاده از یک تخته چوبی نتیجه ای زیباتر و مرتب تر به دست می آید.