نتایج درمان با هیرفیلر پس از چه مدت مشخص می شود؟

مزونیدلینگ مو (Hair Filler) چیست؟

مزونیدلینگ مو یا Hair Filler درمان تزریقی جدید و یکی از انواع فیلر است که با مشکلات ناشی از ریزش مو خانم ها مبارزه می‌کند. این درمان بر پایه‌ی 7 پپتید بیومتریک، هیالورونیک اسید و ویتامین‌ها ساخته و پس از سال‌ها تحقیق در دسترس قرار گرفته است. تزریق هیر فیلر به رشد دوباره فولیکول‌ها، توقف ریزش و افزایش ضخامت و رشد موها کمک می‌کند. نتیجه درمان با این روش 15 روز پس از جلسه چهارم مشخص می‌شود و دوره درمان حدقل 4 جلسه و تکرار آن به صورت هر 2 هفته یکبار است.

اهداف درمانی مزونیدلینگ مو

مزونیدلینگ مو، یک روش ترکیبی از مزوتراپی و میکرونیدلینگ مو است که با هدف کاهش ریزش مو در خانم‌ها یا افزایش رشد مجدد موهای ریخته شده در خانم‌ها انجام می‌شود. البته این روش می‌تواند به افزایش ضخامت موهای سر هم کمک کند. تزریق هیر فیلر می‌تواند به تحریک پوست و افزایش گردش خون کمک کند. همین اتفاق است که رسیدن ویتامین‌ها و مواد غذایی بیشتر به ریشه موهای فرد می‌شود. از آنجایی که این روش عارضه‌ای در بدن فرد ایجاد نمی‌کند، بنابراین می‌تواند یک گزینه خوب برای رشد مجدد موهای سر و صورت باشد.

اقدامات بعد از تزریق مزونیدلینگ مو (Hair Filler)

تا 24 ساعت از دوش گرفتن، دستکاری کردن و ماساژ پوست سر پرهیز کنید.

چه کسانی نمی‌توانند مزونیدلینگ مو (Hair Filler) انجام دهند؟

  • مادرانی که در دوران بارداری و شیردهی به سر می‌برند.
  • کسانی که دچار بیماری‌های خودایمنی مانند لوپوس، آرتریت روماتویید و… هستند.
  • کسانی که به دلیل اختلال به دیابت انسولین مصرف می‌کنند.
  • بیماری‌های قلبی و تنفسی شدید
  • افرادی که به دلیل سرطان تحت شیمی‌درمانی هستند.

نکته مهم: برای اینکه اثرات درمانی تزریق هیر فیلر را بهتر ببینیم حتما باید مشکلات زمینه‌ای مانند کم‌خونی، فقر آهن، اختلالات هورمونی، کیست تخمدان، مشکلات تیروئید و… را هم تحت نظر پزشک متخصص مربوطه درمان کنید.

دوره تکرار مزونیدلینگ مو چگونه است؟

مزونیدلینگ مو، هر 2 هفته یکبار برای 6 تا 8 جلسه در کلینیک پوست و مو و زیر نظر پزشک متخصص انجام می‌شود.

ماندگاری مزونیدلینگ مو تا چه زمانی است؟

ماندگاری هیر فیلر بین 6 ماه تا یک سال است.

چرا از فیلر مو استفاده کنیم؟

فیلر مو می‌تواند در سه فاز کلی مشکلات موها را حل کند؛ با برطرف شدن این مشکلات اعتمادبه‌نفس افراد بالاتر خواهد رفت و زیبایی چهره آن‌ها دوچندان خواهد شد.

– تقویت ریشه موها و مراقبت از آن

– ممکن است به دلایلی همچون افزایش سن یا تغییرات هورمونی بافت مو کمرنگ شود و موها نازک‌تر از چیزی که هست به نظر برسند. استفاده از فیلر مو به دلیل وجود ترکیبات مغذی فراوان به بازسازی موهای شما کمک کرده و آن‌ها را از داخل تقویت می‌کند. این موضوع باعث می‌شود که موها پرتر از قبل به نظر برسند و تاثیر زیادی در جذابیت چهره شما می‌گذارد. به‌علاوه این ماده موها را کاملا تقویت می‌کند و با مهار رادیکال‌های آزاد باعث افزایش مقاومت موها در برابر عوامل مضر و آسیب‌زننده مانند نور خورشید و آلودگی‌های محیطی می‌شود.

رشد مجدد موها

استفاده از فیلر مو باعث می‌شود که نواحی خالی شده دوباره پر شوند؛ درواقع مواد مغذی موجود در آن ریشه موهای این قسمت‌ها را کاملا تقویت می‌کند تا موهای تازه دوباره رخ نشان دهند. این موضوع باعث طبیعی شدن دوبارهخط رویش موخواهد شد و اجازه نمی‌دهد که موهای قسمت‌های مختلف سر به‌صورت غیریکنواخت و نامتقارن رشد کنند.

نحوه درمان ریزش مو با Hair Filler

بعد از تزریق فیلر مو به پوست سر مواد فعال تقویت‌کننده ریشه‌ها به تدریج در پوست سر منتشر می‌شوند و به ریشه‌ها می‌رسند. این مواد به‌صورت ۲۴ ساعته ترکیبات مغذی موردنیاز فولیکول‌های مو را تامین می‌کنند و بعد از هر بار تزریق تا ۲ هفته دوام دارند. تزریق فیلر به زیر پوست در طولانی‌مدت باعث بهبود شرایط ریشه موها شده و از آسیب رسیدن به فولیکول‌های مو جلوگیری می‌کنند. این موادعلت اصلی ریزش مو در مردانو زنان که درواقع همان ضعف ریشه‌ها و نازکی یا شکنندگی موهاست را هدف قرار می‌دهند تا افراد در زمانی کوتاه رشد بهتر موها را تجربه کنند.

فیلر مو حاوی ۷ ترکیب اصلی برای تقویت موهاست که در ادامه در خصوص خواص هریک از آن‌ها توضیحاتی را ارائه می‌دهیم.

هیالورونیک اسید: این ماده فولیکول‌های مو را هیدراته می‌کند و با حفظ رطوبت آن‌ها مانع از شکنندگی موها در زمان شانه زدن یا ماساژ دادن خواهد شد. همچنین فیبروبلاست‌ها را تحریک می‌کند تا شما صاحب موهایی نرم و ابریشمین شوید.

اولیگو پپتید 54 (Oligo Peptid 54): این ماده ریزش موها را متوقف می‌کند و عواملی که باعث ایجاد آن می‌شوند را هدف قرار می‌دهد. با وجود این ترکیب در فیلر مو دیگر موها نازک و شکننده نمی‌شوند و از بین رفتن عوامل ایجادکننده ریزش باعث کاهش سرعت کم‌پشتی موها و حتی اتمام کابوس تلخ از دست دادن موها خواهد شد.

دکا پپتید 10 (Deca Peptid 10): این ماده پوست سر و ریشه مو را تغذیه می‌کند؛ به این ترتیب از خشکی پوست سر جلوگیری خواهد شد. به‌علاوه حفظ خاصیت ارتجاعی پوست سر رشد موها را بهبود می‌دهد و حالت دادن به موها را نیز راحت‌تر می‌کند.

دکا پپتید 18 (Deca Peptid 18): این ماده پوست سر را برای تولید سلول‌های فولیکولی تحریک می‌کند. این موضوع باعث افزایش ضخامت موهای نازک شده خواهد شد و دلیلی بر رشد موهای جدید در نواحی خالی شده هم هست.

اکتا پپتید 2 (Octa Peptid 2): این ماده از سلول‌های مو در برابر استرس، اشعه مضر UV و سایر عوامل خارجی که به فولیکول‌های مو آسیب می‌رسانند محافظت خواهد کرد. درواقع این ماده یک لایه محافظ اطراف ساقه ایجاد می‌کند تا در صورت استفاده از وسایل حرارتی حالت‌دهنده مو یا دیگر عوامل شیمیایی آسیب کمتری ببیند.

اکتا پپتید 11 (Octa Pepetid 11): این ماده ریشه‌های مو را برای تولید کلاژن جدید تحریک می‌کند؛ به این ترتیب نرمی و لطافت موها افزایش پیدا خواهد. همچنین افزایش کلاژن در موها باعث ضخیم‌تر شدن موها می‌شود و به رشد مجدد موهای ازدست‌رفته نیز کمک می‌کند.

اولیگو پپتید 71 (Oligo Peptid 71): این ماده از رنگ‌دانه‌های مو محافظت می‌کند و مانع از سفید شدن زودرس آن‌ها خواهد شد. به همین دلیل هم هست که استفاده از فیلرهای مو می‌توان جوانی را به شما هدیه دهد. البته این ماده در کنار الیگو پپتید ۵۴ از ریزش موها هم جلوگیری می‌کند.