مزایا و معایب کلید حرارتی هیوندای و کاربرد آن

کلید حرارتی هیوندای یکی از دستگاه‌های پرکاربرد، مهم و اساسی در صنعت برق است که استفاده‌های گسترده‌ای از آن می‌شودو همچنین لازم به ذکر است که قیمت کلید حرارتی هیوندای دقیقا به قیمت ارز بستگی دارد. برای جلوگیری از ورود جریان اضافه و نوسان، بهره‌گیری از کلیدهای حرارتی برند هیوندای می‌تواند یک ‌پایه محکم را ایجاد کند. کلید حرارتی، بخش جدانشدنی از صنعت برق است و وجود آن برای بسیاری از سیستم‌ها ضروری خواهد بود.

MPCB چیزی نیست جز یک مدارشکن محافظ موتور. این شامل حفاظت اضافه‌بار حرارتی، حفاظت از خطای اتصال کوتاه، بار نامتعادل و حفاظت خطای افت فاز خواهد بود. مدارشکن محافظ موتور یک مدارشکن پرکاربرد برای تجهیزات الکتریکی استاتیک و دینامیک است. قابلیت اطمینان MPCB از MCCB یا فیوز بیشتر است.

MPCBهای برند هیوندای

MPCBها در محدوده‌های مختلف از 1 آمپر تا 100 آمپر موجود هستند و با توجه ‌به جریان درجه‌بندی موتور، می‌توانید آن را روی تنظیمات مدنظر تنظیم کنید. در ولتاژهای:

230VAC، 380VAC، 415VAC، 440VAC، 500VAC و 660VAC موجود است که باید باتوجه ‌به ولتاژ رتبه‌بندی موتور شما انتخاب شود.

یک دکمه تست در کلید حرارتی هیوندای وجود دارد که با فشردن آن اگر سوئیچ درست باشد خاموش می‌شود که ما متوجه می‌شویم که آیا مدارشکن محافظ موتور به‌درستی کار می‌کند یا خیر. جریان راه‌اندازی در موتورهای سه‌فاز سه تا پنج برابر جریان نامی است. لگد شروع موتور به دلیل حفاظت اضافه‌بار حرارتی مغناطیسی در مدارشکن محافظ موتور تحت‌تأثیر قرار نمی‌گیرد و موتور به‌راحتی راه‌اندازی می‌شود.

مزایای استفاده از کلید حرارتی هیوندای

کلید حرارتی هیوندای، یکی از محصولات باکیفیت و استاندارد موجود در بازار است که به دلیل گسترش فروش در دنیا می‌توان به آن به‌عنوان یک برند جدیدتر نسبت به زیمنس و… اشاره کرد. البته ضریب اطمینان این تولیدات هر روز در حال افزایش است و شرکت تولیدکننده برای عرضه آن به بازارهای جهانی، تمام مجوزهای موردنیاز را دریافت کرده است.

·         تنظیم آسان:

یکی از مهم‌ترین مزیت‌هایی که در مورد کلید حرارتی هیوندای وجود دارد این است که نیازی به راه‌اندازی پیچیده ندارد. در واقع درست مانند یک کلید به اتصالات چفت شده و برای تنظیم آن شما کار پیچیده‌ای پیش و رو ندارید و یا نیازی نیست که از تجهیزات شخص ثالث استفاده کنید.

کلید حرارتی می‌تواند در برابر عدم تعادل فاز نیز محافظت کند. اگر عدم تعادل فاز رخ دهد، موتور به ‌درستی کار نمی‌کند، جریان نامتعادل می‌گیرد و بیش از حد گرم می‌شود؛ بنابراین، هنگامی که از کلیدهای MPCB استفاده می‌شود در صورت عدم تعادل فاز، به طور خودکار موتور را قطع می‌کند.

کلید حرارتی همچنین در برابر خطای خط‌به‌خط و خطای خط به زمین محافظت می‌کند. هنگامی که خط‌به‌خط و خط به زمین خطا رخ می‌دهد، سیستم MPCB موتور را به طور خودکار قطع می‌کند.

·         اندازه جمع‌وجور:

مزیت مهم دیگر کلیدهای حرارتی این است که فوق‌العاده سبک و جمع‌وجور طراحی شده‌اند. در نتیجه به‌راحتی نصب می‌شوند و در هر پنل و یا تابلو برق و سیستم جریانی قابل‌اجرا هستند. این موضوع سبب می‌شود که اندازه آن‌ها مدیریت شده باشد و فضای زیادی نگیرد.

·         نگهداری کمتر:

برخلاف انتظار، انواع کلیدهای حرارتی برند هیوندای، نیازی به نگه‌داری ندارند و نسبت به برندهای دیگر، گزینه‌ای پرفروش هستند. از طرفی ضروری است که این کلیدها در محیط مناسب و مطابق استانداردهای جهانی نصب شوند؛ به همین منوال می‌توانید از آن‌ها بسته به این که در چه توانی موردنیاز است استفاده کنید.

·         بدون نیاز به رله اضافه‌بار حرارتی خارجی:

مسئله کلیدی و مهم دیگر، عدم نیاز به رله روی این تجهیزات است؛ یعنی آن‌ها کار رله را خودشان انجام می‌دهند و این یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این سیستم‌ها نسبت به فیوزها خواهد بود.

معایب معمول کلیدهای حرارتی

به‌هرحال کلیدهای حرارتی هیوندای با تمام مزیت‌ها و ویژگی‌های مثبتی که دارند، یک سری مشکلات را نیز در خود جای‌داده‌اند که کاملاً طبیعی خواهد بود. به‌هرحال وقتی در مورد یک سیستم الکترونیکی صحبت می‌کنیم، انتظار نداریم که تمام ویژگی‌های عملیاتی مثبت در آن به‌صورت یکجا، دیده شود.

·         هزینه بالا:

قیمت کلید حرارتی هیوندای، یکی از مواردی است که به طبع برای این برند توانسته رکن موفقیت باشد، اما اگر مایل به خرید کلید حرارتی شرکت‌های بزرگ دیگر مانند زیمنس و… هستید، باید هزینه زیادی را پرداخت کنید که حدود 750 دلار امریکا در اکثر مدل‌ها خواهد شد.

·         غیرقابل‌تعمیر هستند:

البته که کلید حرارتی هیوندای و یا محصول هر برند دیگری، امکان تعمیر ندارد، در نتیجه این مسئله باعث می‌شود که عمدتاً به‌عنوان یک دستگاه یک‌بارمصرف شناخته شده و در نظر داشته باشید که جایگزین دیگری نیز در این حوزه نخواهد داشت.

·         نمی‌توان حد قطع جریان را در اتصال کوتاه مشخص کرد:

این مشکل فنی نیز به‌هرحال بر مبنای مشخصات و ویژگی‌های فیزیکی این دستگاه‌ها در نظر گرفته شده است و نمی‌توان حد جریان را بر اساس اتصال به مسیر کوتاه قطع کرد که باعث می‌شود در برخی سیستم‌های برق، مشکلات و موارد نقضی را ایجاد کند.

دامنه کاربرد وسیع کلیدهای حرارتی

  • راه‌اندازی موتور القایی (در سیستم DOL/Star-Dolta).
  • کاربردهای مدار روشنایی
  • شروع مستقیم برنامه‌ها

کاربرد کلیدهای حرارتی در پروژه‌های ریزودرشت سبب شده است که این دستگاه یک پای ثابت بسیاری از سیستم‌های فشار و جریان برق تک و سه‌فاز باشد. این دستگاه می‌تواند خطاهای اضافه‌بار و اتصال کوتاه را کنترل کند.

قیمت و خرید کلید حرارتی برند هیوندای

بازار پر است از محصولاتی که توسط برندهای معتبر و شناخته شده، لیبل‌های ناشناخته و یا شرکت‌های تازه‌وارد طراحی و تولید شده‌اند. همیشه انتخاب از بین آن‌ها یک دغدغه مهم برای کارفرمایان و مدیران اجرای طرح و پیمانکاران برق و الکترونیک است. در مورد شرکت هیوندای البته می‌توان گفت که مزیت قیمت یکی از اصلی‌ترین ارکان فروش است. این قیمت فدای کیفیت نشده است و هیوندای توانسته رنج وسیعی از دامنه‌های نیاز را برآورده سازد.

همان‌طور که پیش‌ازاین هم اشاره شد، برند هیوندای، به‌عنوان یک مرجع یکی از پرفروش‌ترین تولیدکنندگان انواع کلیدهای حرارتی و تجهیزات برق صنعتی و الکتروتکنیک در بازار است. کلید حرارتی تولید شده توسط این شرکت بر مبنای متریال درجه یک ساخته شده و پابه‌پای برندهای آلمانی و اروپایی، یک انتخاب فوق‌العاده منطقی برای بهره‌گیری در گسترده‌ترین سیستم‌های برق محسوب می‌شود.

منبع : آرک هیوندای