5 راه سفارش چراغ باغی برای ویلا

بررسی نشان می دهد که نور در خانه، ویلا و یا باغ یک ویژگی ضروری برای یک خانه خانوادگی است شما می توانید یک عمارت، خانه ییلاقی یا یک ویلا بسازید، اما تا زمانی که خانواده برای روشنایی آن توجه نداشته باشید، خانه نیست. ایجاد یک مکان سرزنده تر و به نظر یک مکان زیبا به این سادگی نیست. و اگر واقعاً می خواهید آپارتمان آجری خود را به یک خانه تبدیل کنید، در کنار هماهنگی و خوشبختی متقابل خانواده، چیز دیگری نیز وجود دارد که اهمیت دارد. زمانی که به اینترنت نیاز مبرم هست انتخاب و خرید دکل اینترنت خانگی میتواند خوشبختی بیشتری برای اعضای یک خانواده رقم بزند.

نورپردازی در مکان‌های مناسب و در سایه‌های مختلف می‌تواند فضای یک خانه را که برای آرام کردن اعصاب تحت فشار مردم امروزی ضروری است، شاداب کند.  این روزها قیمت پایه چراغ های پارکی اینقدر مناسب شده است که حیف است برای طراحی حیاط و فضای بیرونی از آنها استفاده نشود. اگر به دنبال چنین ایده‌های رعد و برقی هستید، در اینجا چند نکته عالی برای تحقق آن به روش صحیح وجود دارد.

چراغ باغی چیست؟

یکی از عناصر کلیدی برای روشن نمودن فضای باغ، ویلا، باغچه و حیاط می باشد. اکثرا محافل و دورهمی هایی که در فضا های باز برگزار می شوند به نورپردازی خوبی نیاز دارند. با چراغ های باغی می توان روشنایی مناسبی را در اینگونه فضا ها ایجاد نمود. سخن تنها جذابیت و روشنایی نیست شما میدانید که نبود روشنایی کافی منجر به کاهش امنیت و ایجاد مشکلات متعدد می شود.

چراغ باغی می تواند هر دو عنصر جذابیت و رشنایی را در فضای باز ایجاد کند، این چراغ های دارای انواع مختلف است از جمله چراغ های باغی دیواری، چراغ های باغی آویز، چراغ های باغی سرستونی و…نظر به موقعیت کاربرد دارند هر یکی از آنها خانواده ای به حساب می آید که در هر خانواده از تنوع شکلی متعدد باز هم برای انتخاب است مثلا چراغ باغی دیواری میتواند در انواع زیر باشد

 • هرمس
 • کیوان
 • آرمیتا
 • دینا
 • اطلس
 • روژان
 • تیتان
 • ارس و … 

البته که برای خرید یک چراغ باغی لازم است تا عناصر متفاوتی را در نظر بگیرید که در ادامه به آنها اشاره شده است.

کیفیت

ناگفته نماند که کیفیت هر چراغ فضای باز اصلی در دراز مدت اهمیت دارد. چشم خود را به چیزی که جذاب و با دوام است، نگه دارید. خرید مناسب می تواند نور فضای بیرون  را برای مدت طولانی دوام بیاورد. ایمن، محکم، صنعتی و متناسب با نیاز شما ساخته شده است، این چراغ ها با استاندارد های جهانی مطابقت دارد و آماده گذراندن سخت ترین شرایط بکار گیری میباشند،

این چراغ از آلومینیومی ریخته‌گری ساخته شده و همچنین با پوشش پودری برنزی میباشد و ضمنا طوری طراحی شده که دارای ویژگی مصرف کم  انرژی میباشد، به سبک سنتی و مدرن در فضای باز تولید میشوند، مقاوم در برابر آب و هوا، مقاوم در برابر زنگ زدگی با تمام سخت افزارهای گنجانده شده میباشد. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم خانه و ملک خود را به بهترین شکل نورپردازی و ظاهر کنید و از دوام طولانی مدت حداقل ده سال محصولات ما بهره ببرید.

به شکل ظاهری و نوع رنگ چراغ توجه کنید

آنچنانیکه در بالا گفتیم، نورپردازی در فضای باز یکی از جنبه های مهم طراحی حیاط و باغ است نمی توان این موضوع نادیده گرفت که  بخشی از دکوراسیون فضای باغ ها است. پس یک انتخاب برای دکوراسیون فضای باز و همچنین یک انتخاب عالی برای نورپردازی در فضای باز میتواند دل خوشی ها و شب های تان را دو چندان بسازد از این بابت در خانواده چراغ های باغی تنوع رنگ ها و اشکال متفاوت از چراغ ها وجود دارد باشند.

شما در نظر داشته باشید که انواع مختلف از چراغ های باغی در بازار وجود دارد همانطوریکه انواع آنها متفاوت است ویژگی های شان هم میتواند از هم تفاوت داشته باشد، برای شما نباید اشتباه فهمی پیش بیاید چرا که این ویژگی ها روی قیمت، کیفیت و دوام همچنان تاثیر دارد ما تعداد از این موارد را برای روشن شدن در زیر می آوریم در ادامه باشید!

 • جنس حباب چراغ باغی: مورد دیگری که باعث ایجاد تفاوت قیمت بین چراغ های مختلف می شود، جنس حباب است. به صورت کلی حباب ها باید مقاوم باشند تا در برابر رطوبت و گرما آسیب نبینند. از همین رو بهترین جنس برای آنها پلی کربنات می باشد که نشکن و مقاوم است.
 • کلاهک چراغ باغی باید شیددار باشد: در نظر داشته باشید که در مناطق مختلف، ممکن است شرایط جوی متفاوت باشد. باد، باران، گرد و غبار و .. می توانند به چراغ ها آسیب جدی وارد نمایند. اگر چراغ شما دارای کلاهک باشد، تا حد زیادی می توان از مشکلات مربوطه جلوگیری کرد. البته این کلاهک ها مانع ورود رطوبت و آب به داخل چراغ نیز می شوند.

جایی که از چراغ حیاطی استفاده می شود:

پارک ها

تراس های ساختمان اداری

فضاها و مسیرهای عمومی

ورودی/خروجی ها

در امتداد پیاده روها و راهروهاچراغ باغی یکی از فاکتور های مهم برای روشن نمودن فضای باغ، باغچه و حیاط می باشد. عموما مراسم ها و دورهمی هایی که در فضا های باز برگزار می شوند به نورپردازی خوبی نیاز دارند. با چراغ های حیاطی می توان روشنایی مناسبی را در اینگونه فضا ها ایجاد نمود. باید در نظر داشت که نبود روشنایی کافی منجر به کاهش امنیت و ایجاد مشکلات متعدد می شود. برای خرید یک چراغ باغی لازم است تا فاکتور های متفاوتی را در نظر بگیرید که در ادامه به آنها اشاره شده است.

چگونه یک چراغ باغی خوب تهیه کنیم؟

چراغ محوطه ویلا مدرن، چراغی است که می تواند هم برای زیباسازی محیط و هم برای ایجاد روشنایی مورد استفاده قرار گیرد. چراغ های باغی دارای انواع متفاوتی می باشند که کاربرد آنان نیز با یکدیگر متفاوت است. این چراغ ها می توانند به صورت آویز، پایه دار یا چمنی باشند. اما قبل از اینکه یک چراغ باغی ارزان و کاربردی تهیه کنید، لازم است تا فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید.

قصد دارید که چه منطقه ای را  روشن نمایید:

اینکه از قرار است در چه منطقه ای استفاده شود، یکی از فاکتور های مهمی است که باید حتما مد نظر قرار داده شود. اگر فضای شما بسیار تاریک است و نیاز به نور و روشنایی دارید، می توانید از چراغ های   پایه دار بهره ببرید که ارتفاع آنها منجر به تولید نور بیشتر در فضا می شود. در این مناطق چراغ های تزئینی یا چراغ حیاطی زمینی نمی توانند گزینه خوبی باشند زیرا آنها تنها یک محدوده خاص را روشن می نمایند. اما اگر هدف شما روشن نمودن مسیر خاصی است، می توانید از چراغ های زمینی با مواردی که ارتفاع کمی نیز دارند، بهره ببرید.

آیا برای شما مهم است که چراغ باغی شما قابل حمل باشد؟

اغلب چراغ های باغی به صورت ثابت نصب می شوند. این موارد یک نور یکنواختی را ایجاد می کنند که برای روشن نمودن فضا ایده آل هستند. اما برخی از چراغ ها نیز با باتری روشن می شوند. این موارد نیاز به برق ندارند و همین نیز موجب می شود که بتوان به راحتی آنها را جابجا نمود و در فضاهای مختلف مورد استفاده قرار داد.

به نوع نورپردازی توجه داشته باشید:

چراغ باغی می تواند از نوع تزیینی یا کاربردی باشد. مواردی که کاربردی هستند و برای روشن نمودن فضا مورد استفاده قرار می گیرند، اغلب در جای خود ثابت هستند. موارد تزئینی نور زیادی ندارند و برای زیباسازی محیط مورد استفاده قرار می گیرند. این موارد در رستوران ها و باغ های مخصوص مهمانی بسیار دیده می شوند.

به فرم ظاهری و رنگ چراغ باغی توجه داشته باشید:

نمی توان این موضوع را نفی نمود که چراغ باغی بخشی از دکوراسیون فضای باغ ها است. این موارد می توانند سبک ها و رنگبندی های متفاوتی داشته باشند. پایه چراغ باغی می تواند با توجه به فضا بلند یا کوتاه باشد. اگر فضای باغ شما دارای سبک مدرن است، می توان از چراغ های پایه بلند با رنگ های خنثی مانند سفید و مشکی استفاده کرد. ولیکن برای فضا های کلاسیک بیشتر از چراغ های پایه کوتاه با رنگ برنزی و مسی استفاده می شود.

تفاوت چراغ های باغی:

امروزه انواع متفاوتی از این چراغ ها در بازار وجود دارند که ویژگی های آنان نیز با یکدیگر متفاوت است. همین مورد روی قیمت آنها تاثیر مستقیم دارد. مواردی که باعث ایجاد تفاوت بین چراغ های مختلف می شوند، گزینه های زیر هستند:

 • نوع نورپردازی آنها: نورپردازی چراغ های باغی می تواند خاص باشد. به عنوان مثال در مکان هایی که حجم گیاهان زیاد است، از چراغ هایی که شاخه های زیاد دارند، استفاده می شوند. اما اگر محیط شما فاقد درخت است، اغلب از چراغ های دیواری بهره گرفته می شود. این موارد اغلب در مسیر عبور و مرور نصب می شوند.
 • جنس حباب چراغ باغی: مورد دیگری که باعث ایجاد تفاوت قیمت بین چراغ های مختلف می شود، جنس حباب است. به صورت کلی حباب ها باید مقاوم باشند تا در برابر رطوبت و گرما آسیب نبینند. از همین رو بهترین جنس برای آنها پلی کربنات می باشد که نشکن و مقاوم است.
 • کلاهک چراغ باغی باید شیددار باشد: در نظر داشته باشید که در مناطق مختلف، ممکن است شرایط جوی متفاوت باشد. باد، باران، گرد و غبار و .. می توانند به چراغ ها آسیب جدی وارد نمایند. اگر چراغ شما دارای کلاهک باشد، تا حد زیادی می توان از مشکلات مربوطه جلوگیری کرد. البته این کلاهک ها مانع ورود رطوبت و آب به داخل چراغ نیز می شوند.

قیمت چراغ محوطه ویلا چقدر است؟

همانگونه که در بالا بیان شد، چراغ باغی می تواند به صورت ایستاده، دیواری، چمنی و … باشد. هر کدام از این موارد قیمت متفاوتی دارند. اما به صورت کلی باید بدانید که چراغ ها می توانند از فلز، پلاستیک یا سنگ ساخته شوند. طبیعتا هر اندازه توان روشنایی چراغ شما بیشتر و جنس آن مرغوب تر باشد، قیمت نیز به همان اندازه بیشتر خواهد بود.

اگر در محیط مرطوب زندگی می کنید که میزان بارندگی نیز زیاد است، بهتر است از چراغ هایی بهره ببرید که از آلومینیوم تهیه شده اند. این موارد مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. احتمال زنگ زدگی این موارد نیز بسیار کم است. این گزینه ها سنگین بوده و قیمت بالایی نیز دارند.

امروزه برخی از چراغ های باغی از جنس PVC هستند. این موارد سبک می باشند اما احتمال شکستن آنها زیاد است. با توجه به این موارد می توان بیان نمود که با در نظر گرفتن کاربرد و جنس چراغ ها، قیمت آنان نیز متفاوت می باشد. اگر قصد خرید چراغ باغی ارزان دارید، باید از نمونه های پلاستیکی بهره ببرید. این چراغ ها مقاومت زیادی ندارند. اغلب از آنها برای نصب روی دیوار ها استفاده می شود. باید این مورد را نیز بیان نمود که این گزینه ها اگر وات بالایی داشته باشند، نور خوبی را نیز تولید می نمایند و پاسخگوی نیاز خریداران خواهند بود.

نتیجه گیری

اگر به دنبال ایجاد یک فضای پر آرامش برای خانواده خود هستید، استفاده از نور را جدی بگیرید. انواع و اقسام چراغ های باغی برای زیباسازی فضا وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید. اگر در منطقه ای هستید که آنتن دهی اینترنت ضعیف است می توانید با نصب و راه اندازی دکل اینترنت وایرلس این مشکل را حل کنید و فضای گرمابخشی برای خانواده خود فراهم کنید.