4 گیاهی که حتی در زمستان خانه شما را زیبا می‌کنند

شروع ماه‌های سرد می‌تواند واقعاً افسرده کننده باشد، اما در جایی که گیاه وجود دارد همیشه راهی وجود دارد. اگر می‌خواهید در پاییز و زمستان رنگی به باغ یا خانه خود بیاورید، قطعاً گزینه‌هایی وجود دارد. در اینجا چهار گیاه وجود دارد که حتی در سردترین روزهای سال شکوفا می‌شوند. این گیاهان عبارتند از:

معرفی انواع گیاهان زمستانی

1) گیاه Jel (Samodivsky chemshir)

اگرچه این درختچه‌ها باید در بهار کاشته شوند، اما در طول زمستان چند بار شکوفه می‌کنند. یکی از انواع ژل در سرزمین ما به عنوان شمشاد وحشی نیز شناخته می‌شود. این گیاه یک کوتوله برگریز است که در پاییز برگ‌های خود را از دست می‌دهد.

با دیدن این مورد نگران نباشید، زیرا با ریزش برگها میوه‌های قرمز روشن فرصتی برای جلوه دادن دارند. شاخه‌های ژله‌ای برای تزئین خانه بسیار محبوب هستند، چه به شکل تاج گل باشند و چه در گلدان قرار داده شوند.

اگر تصمیم دارید این گونه را بکارید تا گیاه میوه دهد، به گرده افشان نر احتیاج دارید. این گیاهان ترجیح می‌دهند در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرند و می‌توانند با بسیاری از شرایط مختلف خاک سازگار شوند. یکی از ویژگی‌های منفی ژل این است که اگر بچه‌های کوچک یا حیوانات خانگی در خانه دارید، باید در موقعیت آن دقت کنید، زیرا میوه‌های آن سمی هستند.

2) گیاه نارون کوهی Witch Hazel

این درختچه دارای گلهای نارنجی زرق و برق دار است که از اکتبر تا دسامبر شکوفا می‌شود. رنگ‌های آن نه تنها بسیار زیبا هستند، بلکه بسیار معطر نیز می باشند. در داروخانه‌ها می‌توانید آن را به صورت گرانول پیدا کنید که حاوی عصاره‌ای از پوست و ریشه گیاهان جوان است. فندق جادوگر عاشق خاک مرطوب و نور مستقیم خورشید است.

3) گل داوودی

می‌توانید انواع گل داوودی را پیدا کنید که تا اواخر نوامبر شکوفا می‌شوند. این گیاهان مقاوم هستند و معمولاً گلدهی خود را تا اولین یخبندان حفظ می‌کنند. اگر گل داوودی معمولی را که می‌توانید در هر گل فروشی پیدا کنید اما به آن علاقه ای ندارید و از ظاهر این گل خوشتان نمی آید نگران نباشید، زیرا گزینه‌های زیادی وجود دارد.

اکثر مردم متوجه نیستند که گل داوودی در اشکال، اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف وجود دارد. گل داوودی یکی از گل های مشهور است که اکثر مردم علاقه خاصی به این گل دارند. علاوه بر این گل، گل های دیگری نیز وجود دارند که از نظر معروفیت و زیبایی بینظیر هستند. برای خرید آنلاین و آشنایی با انواع گل های محبوب و مشهور در اغلب گلفروشی های کشور برو روی لینک کلیک کنید.

4) گیاه فلفل تزیینی

نگاه به این گیاهان سرگرم کننده است و استفاده از آنها به عنوان جلوه‌ای برای باغ گل شما عالی است. آن‌ها در چندین شکل، اندازه و رنگ مختلف موجود هستند. میوه‌های فلفل‌های تزئینی سمی هستند، بنابراین هنگام انتخاب محل قرار دادن آن مراقب باشید.