3 تا از خاطره انگیزترین و کمیاب ترین فیلم های هندی

دانلود فیلم هندی بیشترین نقش را در بین نوستالژی های مردم ایران دارد با آن فضای های موزیکال و رقاصی های خاص خودش، در آن فیلم هایی که اکثرا در ویدئوها با تلویزیون های قدیمی جوان ایرانی را با ذوق بی نهایت پای خود می نشاند و با اینکه معمولا زمان فیلم های هندی زیاد است ساعت ها مخاطب را سرگرم خود میکرد.

شاید هنوز هم اگر در انبار و یا اتاق های خانه هر ایرانی را بگردیم چند ویدیو و یا سی دی از فیلم های هندی قدیمی که معمولا از ویدیو کلوپ ها اجاره میشد نیز موجود باشد و در گذشته این نوع فیلم ها جزیی از وسایل هر خانواده ایرانی بوده است. در این پست سعی کردیم کمی از نوستالژِی ها را برای مخاطبان زنده کنیم و مروری بر فیلم های هندی خاطره انگیز انجام بدیم و امیدواریم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید و این فیلم ها را با یکدیگر مرور کنیم.

کویلا Koyla  : کویلا یا شعله های آتش فیلمی در ژانر اکشن و موزیکال به نویسندگی و کارگردانی راکیش روشن که در سال 1997 منتشر شد. در این فیلم شاهرخ خان ، مدوری دیکشیت ، آمریش پاری ، جانی لور به ایفای نقش پرداخته اند. این فیلم امتیاز 6.2 از 8.5 هزار رای را بدست آورده است. داستان فیلم کویلا درباره فردی مسن به نام راجا صاحب که در منطقه قدرت و ثروت زیادی دارد و از آن سو استفاده میکند دلباخته و شیفته‌ی دختری روستایی به نام گوری میشود.

شعله Sholay : شعله جز شاخص ترین فیلم های نوستالژی است و به عنوان سینمای قدیمی هند شناخته می شود و جز برترین فیلم های تاریخ سینمای هند می باشد. فیلمی در ژانر اکشن و ماجراجویی به کارگردانی رامش سیپی که در سال 1975 منتشر شد. از بازیگران این فیلم می شود به سانجیو کومار ، آمیتاب باچان ، دارمندرا ، امجد خان ، جایا باچان ، هما مالینی ، ای. کی. هانگال اشاره کرد. فیلم شعله امتیاز 8.2 از 53 هزار رای را بدست آورده است.

این فیلم جز محدود فیلم هایی است که دارای دو پایان است در نسخه اول جبار سینگ به دست عدالت سپرده می شود و در نسخه دوم جبار سینگ به دست تاکور کشته می شود. این فیلم روایتگر کشمکش های تاکور که پلیس بازنشسته و جبارسینگ که یک خلافکار است، می باشد. جبارسینگ خانواده تاکور را به قتل رسانده و دستانش را قطع کرده است. تاکور که با این اتفاق ضربه سنگینی خورده است ، قصد دارد از او انتقام سختی بگیرد.او برای دستیابی به این هدف، دو مرد شجاع و نترس را استخدام میکند.

ملکه مارها Nagina : ملکه مارها شامل دو نسخه است نسخه اول در سال 1986 و نسخه دوم در سال 1989 منتشر شد که کارگردانی هر دو نسخه را هارمش مالهوترا انجام داده است. فیلم ملکه مارها داستانی عاشقانه دارد که در آن فانتزی و جادو نیز ترکیب خود کرده است. در خلاصه فیلم آمده است که پسری متمول پس از سالها به شهرش بازمی گردد.

عاشق دختری می شود و با او ازدواج می کند، غافل از اینکه دختر ملکه مارهاست و مارگیری قدرتمند به دنبال شکار اوست. در نسخه اول فیلم ” سری دوی، ریشی کاپور، آمریش پوری و پرم چوپرا ” و در نسخه دوم ” سری دوی، سانی دیول و انوپم کهیر، پران، گلشن گروور، آریونا ایرانی ” به ایفای نقش پرداخته اند.

امیدواریم توانسته باشیم بخشی از نوستالژی ترین فیلم های هندی را با یکدیگر مرور کرده باشیم شاید خیلی فیلم های دیگر نیز میتوانست توی لیست باشد اما سعی کردیم در این پست شاخص ترین و برجسته ترین آن ها را بیان کنیم و به علت جذاب بودن این موضوع حتما در مطلبی دیگر به سراغ ادامه این لیست خواهیم رفت.