کسب مجوز استفاده از پوست‌های تک‌لایه و دولایه برای درمان بیماری‌های پوستی

توسط محققان پژوهشگاه رویان پیگیری شد؛

کسب مجوز استفاده از پوست‌های تک‌لایه و دولایه برای درمان بیماری‌های پوستی

محققان پژوهشگاه رویان، محصول پوست تک‌لایه و پوست دولایه را تولید کردند که مجوز‌های لازم را تا مرحله کارآزمایی بالینی فاز یک کسب کرده است.

مرضیه ابراهیمی، عضو هیئت علمی و استاد پژوهشکده سلول‌های بنیادی رویان، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، درخصوص محصول پوستی پژوهشگاه رویان که حاصل یک فرآوری سلولی است، توضیح داد: محصول رویین گرفت (پوست دو‌لایه) و رویین شیت (پوست تکلایه) که به تازگی توسط محققان رویان در زمینه سلول‌های بنیادی تولید شده و در حال حاضر، مجوز‌های لازم را تا مراحل اولیه دریافت کرده است.

این پژوهشگر حوزه سلول‌های بنیادی به مزیت‌ها و کاربرد محصول اشاره کرد و ادامه داد: این پوست‌ها برای بیماران دچار سوختگی شدید و زخم‌های پوستی وخیم، کاربرد دارد.

وی افزود: این پوست‌ها بیشتر شبیه دِرم و اِپی‌دِرم هستند که درحال حاضر مرحله کارآزمایی بالینی فاز یک را با موفقیت پشت سرگذاشته و در حال بررسی مرحله کارآزمایی بالینی فاز ۲ است.

ابراهیمی با بیان اینکه کشور‌های معدودی در جهان پوست‌های تک‌لایه و دولایه را تولید کرده‌اند گفت: تکنولوژی شبیه‌سازی پوست، تنها در یک تا دو کشور در دنیا وجود دارد.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان اضافه کرد: درحال حاضر فقط کشور آمریکا و دو کشور اروپایی توانسته‌اند به‌صورت گسترده از این تکنولوژی استفاده کنند.

 

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.