کار اصلی امداد خودرو چیست؟

امروزه با توسعه و گسترش خودروها، به یکی از ضروری ترین خدمات در سراسر جهان تبدیل شده است. حال این خدمات ممکن است توسط شرکت های خودرو سازی برای امداد رسانی به خودروهای تولید شده ی خود باشد و یا توسط شرکت هایی که منحصرا با هدف امداد رسانی به خودروها ایجاد شده اند، انجام شود. در هر صورت امداد خودرو ها باید مجوز این کار را داشته باشند و به این منظور کارت شناسایی معتبر داشته باشند.

خدمات امداد خودرو چگونه انجام می شود؟

چه در حال رانندگی باشید و چه خودرو متوقف باشد و شما احساس خرابی و وجود نقص فنی در آن کنید، باید با شرکت های امداد خودرو تماس بگیرید و درخواست امداد رسانی داشته باشید. اگر مشکل خودروی شما خیلی حاد نباشد و نیاز به یک تعمیر جزئی داشته باشد، کارشناس امداد خودرو همان جا اقدام به رفع مشکل ایجاد شده در خودروی شما می کند. اما اگر خودروی شما مشکل جدی پیدا کرده باشد که نتوان آن را در محل تعمیر کرد، امداد خودرو آن را به یک تعمیرگاه معتبر منتقل می کند تا اقدامات لازم جهت برطرف شدن نقص فنی روی آن انجام شود.

امداد خودرو چه خدماتی ارائه می دهد؟

شرکت های امداد خودرو خدمات متنوع و زیادی از جمله پنچر گیری، تعویض باتری، حمل خودرو به تعمیرگاه و … را ارائه می دهند. به طور کلی خدماتی که توسط شرکت های امداد خودرو ارائه می شوند، مربوط به عیب یابی خودرو و برطرف کردن آن ها مربوط می شود. خدمات امداد خودرو می تواند درون شهری و یا برون شهری باشد.

عمدتا خدمات امداد خودرو شامل موارد زیر می باشد:

 • تعمیر در محل
 • اعزام یدک کش به محل
 • سوخت رسانی در جاده ها
 • انتقال خودرو به تعمیرگاه
 • انتقال خودرو به نمایندگی
 • انتقال خودرو به مرکز تعویض پلاک
 • امداد باطری
 • تعمیرات برق خودرو
 • مکانیکی
 • پنچر گیری

مزایای استفاده از امداد خودرو چیست؟

اگر فکر می کنید تا وقتی که خودروی شما دچار مشکل جدی نشود و این مشکل منجر به روشن نشدن خودرو شود، نیاز به امداد خودرو و تعمیرگاه ندارید، سخت در اشتباهید. تعمیرات جزئی و منظم می تواند برای خودروی شما بسیار مفید باشد و از بروز هر گونه حوادث نا گوار و خطر آفرین پیشگیری کند. ضمن اینکه اگر تا بزرگ تر و جدی تر شدن مشکلات خودرویتان دست نگه دارید، بعد ها باید هم هزینه ی بسیار بیش تری برای رفع مشکل آن پرداخت کنید و هم زمان بسیار زیادی را از دست خواهید داد.

پس با استفاده ی به موقع از خدمات امداد خودرو از مزایای زیر بهره مند شوید:

 • تعمیر خودرو در کوتاه ترین زمان ممکن
 • تعمیر خودرو به صورت کاملا حرفه ای
 • عدم بروز حوادث ناگوار در آینده
 • هزینه های تعمیر مقرون به صرفه
 • حمل خودروی شما به صورت کاملا ایمن

خدمات امداد خودرو چیست؟ و بیشتر با ویژگی‌های آن‌ها آشنا شوید

یکی از خدمات مورد نیاز برای مالکان خودرو، امداد خودرو به حساب می‌آید و ما در این نوشته قصد داریم تا شما را با خدمات بیشتر آشنا نماییم که شامل امداد باطری، باطری سازی سیار، پنچرگیری و غیره می‌باشد.در جامعه ما به طور کلی هنگامی که از امداد خودرو بحث می‌شود، منظور همان خودروهای یدک کشی است که برای حمل و نقل ماشین کار می‌روند و ما با خدمات اصلی یک امداد خودرو کمتر آشنا هستیم و اطلاعات کمی درباره ارائه خدمات آن‌ها داریم.

نکات ابتدایی امداد خودرو

این در حالتی است که مراکز امداد خودرو خدمات بسیار زیادی را شامل می‌شوند که عبارت‌اند از رفع عیب، تعمیر، تشخیص عیب و در صورت لزوم حمل خودرو و انتقال آن به تعمیرگاه است. دلایل بسیار زیادی می‌تواند باعث این شود که افراد از خدمات امداد خودرو استفاده نمایند که این دلایل عبارت‌اند از عیب‌های داخلی خودرو و یا خرابی و حوادث‌ ناشی از فرسودگی می‌باشد.ما تصور می‌کنیم که به طور کلی هنگامی که اتومبیل ما با مشکلی دچار می‌گردد، برای حمل و نقل خودرو از امداد خودرو استفاده می‌نمایند و این امر تصوری غلط به حساب می‌آید. در ادامه مهم‌ترین وظایف امداد خودرو را مورد بررسی قرار می‌دهیم

شرح خدمات امداد خودرو به چه صورت است؟

عوامل بسیاری می‌تواند باعث شود تا شما از خدمات امداد خودرو استفاده نمایید. می‌توان گفت که به طور کلی خدمات امداد از هنگامی که شما نیاز به تعمیر را در اتومبیل خود احساس می‌کنید و تا زمانی که ماشین شما رفع عیب می‌شود ادامه پیدا خواهد کرد.درواقع امداد خودرو برای رفع عیب اتومبیل شما ارسال می‌گردد و در صورتی که ماشین شما نیاز به تعمیرات سطحی داشته باشد تمامی خدمات و کمک رسانی توسط کارشناس انجام می‌گردد و اگر ماشین شما نیاز به قطعه نو و جدیدی داشته باشد قطعاً این کار توسط امداد خودرو انجام خواهد گردید.

شما می‌توانید از این خدمات در هر محلی که اتومبیل شما نیاز به تعمیرات داشته باشد و حتی درب منزل خود از این خدمات امداد خودرو استفاده نمایید.خودرویی که امداد خودروها از آن‌ها استفاده می‌نمایند یدک‌کش است و شما با خیال راحت می‌توانید از این یدک کش ها برای حمل و نقل اتومبیل خود تا نزدیک‌ ترین و همینطور بهترین تعمیرگاه های مد نظر خودتان استفاده نمایید.

آیا فقط برای خرابی‌های قسمت مکانیک از امداد خودرو استفاده می‌شود؟

ممکن است یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که ذهن افراد را به خود درگیر کرده باشد، خدمات امداد باتری اتومبیل در صورت ایجاد خرابی و یا بخش برق سایر قسمت‌های ماشین است.باید این نکته را در نظر داشته باشید که کارشناس امداد اتومبیل شاید یک متخصص خبره در همه زمینه‌ها نباشد، اما به خوبی می‌تواند عیب اتومبیل شما را پیدا کند و تا حد امکان بدون اینکه نیاز به تعمیرگاه و حمل و نقل داشته باشید برای شما ماشین را رفع عیب و تعمیر نمایند.به عنوان نمونه هنگامی که اتومبیل شما در بخش برق و باتری با مشکل مواجه شده باشد با این مرکز می‌توانید در تماس باشید و مشکلات پیش آمده را مطرح نمایید.

سپس امداد خودرویی برای شما اعزام می‌شود که به رفع عیب و تعمیر، در صورتی که نیاز به قطعه جدید نداشته باشد بپردازد.همچنین می‌توانید هنگامی که ماشین شما با مشکل پنچری لاستیک مواجه شد، از این خدمات استفاده کرده و امداد اتومبیل برای شما امکان پنچرگیری سیار را فراهم می‌آورد تا با خیال راحت بتوانید به مسیر خود ادامه داده و به مقصد برسید. به طور کلی برای تعمیر اتومبیل و رفع عیب ماشین در میانه جاده و حتی درب منزل خود با امداد خودرو کرمان موتور تماس برقرار نمایید.

مزایای استفاده از امداد خودرو چیست؟

ممکن است تصور کنید که شاید رها کردن اتومبیل و به نخستین تعمیرگاه مراجعه کردن به صورت حضوری می‌تواند پاسخگوی نیاز شما باشد و به استفاده از خدمات امداد خودرو نیازی نداشته باشید. این در حالتی است که این فعالیت به خصوص در بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها برخلاف قوانین بوده و می‌تواند باعث بروز مشکل، حادثه و حتی سوء استفاده اشخاص از این موقعیت باشد.بنابراین با کارشناسان امداد خودرو بهتر است تماس برقرار نمایید، این موضوع حتی برای تصادف و خرابی‌های ظاهری ماشین نیز مناسب بوده و به شما می‌تواند کمک نماید تا در کمترین زمان ممکن از خدمات امداد اتومبیل بتوانید استفاده نمایید.

سخن آخر

به طور کلی می‌توان نتیجه گرفت که یکی از بهترین و مهم‌ترین روش‌هایی که برای رفع عیب اتومبیل و تعمیر خودرو امروزه در دسترس شماست امداد خودرو می‌باشد و از این روش می‌توانید برای دسترسی داشتن به بهترین نوع از خدمات استفاده نمایید.بنابراین استفاده کردن از این نوع خدمات به صورت کلی می‌تواند در مدیریت کردن هزینه‌ها و همینطور کاهش دادن هزینه‌های تعمیرات و نگهداری تأثیرگذاری زیادی داشته باشد.امیدواریم بعد از مطالعه این مقاله پاسخ تمام سؤالات خود را در این زمینه به دست آورده باشید.