چربی سوزی و کاهش وزن با استفاده از آمپول نوروبیون آیا این ترکیب می‌تواند به شما کمک کند؟

برای افزایش وزن، هر چند وقت یکبار نوروبیون مصرف کنیم؟

از آن‌جایی که آمپول نوروبیون  فورته یک مکمل غذایی روزانه است، افراد مجاز هستند که را مصرف کنند. با این حال، بسته به کمبود وزن و چربی سوزی وضعیت سلامتی فرد، پزشک حتی می‌تواند یک قرص را سه بار در روز تجویز کند. قرص نوروبیون فورته باید طبق دستور پزشک و ترجیحاً بعد از غذا مصرف شود. در مورد دریافت نوروبیون از طریق تزریق عضلانی نیز در موارد نیاز شدید بدن، روزانه 1 آمپول تا زمان کاهش علائم حاد تجویز می‌شود. برای تداوم درمان،نیز ممکن است لازم باشد، اما باز هم مشورت با پزشک در این زمینه الزامی است.

 اعتماد به نفست و از صد به هزار برسون

اگه همه راهکارهای افزایش وزن رو امتحان کردی و نتیجه نگرفتی، این بار رژیم افزایش وزن دکتر کرمانی رو امتحان کن. با رژیم افزایش وزن دکتر کرمانی به اندام دلخواهت برس

مصرف بیش از حد نوروبیون چه بلایی سر ما میآورد؟

در چند دهه گذشته، غنی سازی مواد غذایی و مکمل‌های شیرخشک برای نوزادان با سطوح بالای ویتامین‌ها منجر به افزایش شدید مصرف ویتامین در میان نوزادان، کودکان و بزرگسالان شده است. به دنبال آن افزایش شدید شیوع چاقی و بیماری‌های مرتبط با آن شکل گرفته که در این میان مکمل‌هایی مثل نوروبیون در ردیف اول اتهام قرار دارد. طی تحقیقات اخیر کاملا مشخص شده است که ویتامین‌های B در دوزهای کمتر از آستانه سمیت، به شدت باعث می‌شوند.

مطالعات نشان داده‌اند شیرخشک‌هایی که دارای سطوح بسیار بالایی از ویتامین‌ها هستند، به‌طور قابل‌توجهی باعث افزایش وزن نوزاد، به‌ویژه افزایش توده چربی می‌شوند که یک عامل خطر شناخته‌شده برای کودکان مبتلا به چاقی است. علاوه بر این، مطالعات زیست محیطی نشان داده است که ارتباط قوی دارد. بنابراین فرض فعلی محققان بر این است که ویتامین‌های اضافی ممکن است در افزایش شیوع چاقی نقش داشته باشد.

از سوی دیگر، بسیاری از ویتامین‌ها به عنوان کوآنزیم یا به عنوان بخشی از آنزیم‌های مسئول واکنش‌های شیمیایی ضروری، مانند سنتز چربی و انتقال دهنده‌های عصبی شناخته شده‌اند. از این رو، مصرف بیش از حد مجاز نیز ممکن است بر تخریب انتقال دهنده‌های عصبی و متابولیسم تک کربن تأثیر بگذارد. چاقی شامل تجمع چربی اضافی بدن است و مطالعات اولیه قبلاً نشان داده‌اند که ویتامین‌های گروه B نقش مهمی در افزایش سنتز چربی دارند و اثر هم‌افزایی ویتامین‌های B بر سنتز چربی وجود دارد.

به عنوان مثال وجود ویتامین‌های B1 و B6 برای سنتز چربی از کربوهیدرات و پروتئین مورد نیاز است و اثرات آن‌ها بر سنتز چربی، با حضور سایر ویتامین‌های B افزایش می‌یابد. طی چند پژوهش انجام شده اخیر، ویتامین B6 همراه با B1، B2 و B5 (پانتوتنیک اسید) منجر به در موش‌ها شد. سایر عوارض مصرف بیش از حد نوروبیون، عبارتند از:

ویتامین‌های B در دوزهای کمتر از آستانه سمیت، به شدت باعث افزایش چربی بدن می‌شوند.

اگرچه مشخص است که ویتامین‌های B سنتز چربی را تقویت می‌کنند و غذاها و فرمول‌های غنی‌شده با این گروه ویتامین خطر چاقی را افزایش می‌دهند، اما رابطه بین مصرف بیش از حد ویتامین و شیوع چاقی در سالیان اخیر چندان مورد توجه قرار نگرفته است. علاوه بر این، در حالی که ویتامین‌ها یک عامل مهم افزایش وزن هستند، اما وقتی بیش از حد مجاز مصرف شوند، دیگر با افزایش وزن مرتبط نیستند یا حتی باعث کاهش وزن نمی‌شوند و فقط بر خطر سمیت آن‌ها افزوده می‌شود. مدت‌هاست مشخص شده که بسیاری از ریزمغذی‌ها (ویتامین‌ها و مواد معدنی) در غلظت‌های پایین برای زندگی ضروری هستند، اما در غلظت‌های بالا سمی می‌شوند.

آیا مصرف نوروبیون محدودهی سنی دارد؟

مکمل‌های نوروبیون نباید برای افرادی که به ویتامین‌های B1، B6 و B12 حساس هستند، استفاده شود. نوروبیون برای کودکان زیر 14 سال نیز ممنوع است.

آیا نوروبیون به تنهایی باعث افزایش وزن میشود؟

ویتامین‌ها به تنهایی کمک زیادی به افزایش وزن نمی‌کنند. کلید افزایش وزن،البته برخی مطالعات و تجربیات نشان می‌دهد نوروبیون برای چاقی و افزایش وزن مفید است. با این حال، باید به خاطر داشت این مطالعات اگرچه ارتباط بین نوروبیون و وزن بدن را نشان می‌دهد، اما سایر عوامل بالقوه مفید را در نظر نمی‌گیرند. بنابراین نمی‌توان نتیجه گرفت نوروبیون به تنهایی باعث افزایش وزن شود. به این دلیل، تحقیقات بیشتری برای تعیین این‌که آیا نوروبیون به‌طور مستقیم بر وزن بدن یا تأثیر می‌گذارد یا خیر، مورد نیاز است.

از سوی دیگر، یکی از فاکتورهای مهم برای افزایش وزن است. می‌توانند از عملکرد بدن در سطوح مطلوب جلوگیری کند. افزایش کالری ناسالم نیز می‌تواند باعث کمبود نیازهای تغذیه‌ای در رژیم‌های غذایی شود. در این میان، ویتامین‌ها راهی برای پر کردن شکاف‌های غذایی، افزایش اشتها و ​​افزایش قدرت سیستم بدنی هستند.

افزایش وزن اغلب به یک رژیم غذایی متعادل همراه با فعالیت ورزشی بستگی دارد. یک رژیم غذایی سالم، عملکرد صحیح بدن را تضمین نموده و تمام نیازهای تغذیه‌ای فرد را برآورده می‌کند. کارکرد نوروبیون برای افزایش وزن نیز به این صورت است که وقتی منابع غذایی محدود باشد، ویتامین‌ها و مکمل‌های گروه ب می‌توانند به پر کردن شکاف تغذیه‌ای و کمبود کمک نموده و یک مسیر جبرانی موازی را برای بدن باز کنند. داشتن رژیم غذایی سالم یا مصرف نوروبیون می‌تواند فرد را از متعادل ماندن سطح مواد مغذی مطمئن کند.

این امکان وجود دارد که نوربیون برای چاقی و افزایش وزن مفید بوده و سایر ویتامین‌های گروه B نیز در ایجاد چاقی نقش داشته باشد. با این وجود هنوز تحقیقات زیادی برای اثبات این مساله نیاز است. از سوی دیگر، نوروبیون اضافی ممکن است از راه‌های مختلف، از جمله افزایش سنتز چربی، ایجاد مقاومت به انسولین، اختلال در متابولیسم انتقال‌دهنده‌های عصبی و ایجاد تغییرات اپی ژنتیک، چاقی را تحریک کند که این موضوع خطرناک است. یک برای افزایش وزن سالم بسیار بیشتر از استفاده ویتامین‌ها مفید است. ویتامین‌ها فقط حامی افزایش وزن هستند، نه تنها علت افزایش وزن.

فاطمه کیمیا

در ابتدا با نوشتن مجموعه 3 نمایشنامه برای کودکان با نام غول سیاه کوچولو کار محتوا را شروع کردم و آن را به چاپ رساندم.سپس دوره های محتوا ، سئوی محتوایی را آموزش دیدم. الان در حدود یکسال است که در به اندام دکتر کرمانی مشغول به کار نوشتن و ترجمه‌ی مقالات هستم.