پروژه آبرسانی از مخزن کرمانی به ساری ۸۵ درصد پیشرفت دارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمدعلی نوبخت شامگاه یکشنبه پس از پایان بازدید از پروژه آبرسانی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: پروژه آبرسانی از مخزن کرمانی به شهر ساری در ایام الله دهه فجر به بهره برداری کامل خواهد رسید.

نوبخت با اشاره به اینکه عملیات تکمیل نهایی این پروژه که با هدف انتقال کامل ظرفیت تصفیه خانه به شبکه شهرسازی و همچنین ذخیره آب و رفع دغدغه کمبود آن در زمان پیک مصرف خواهد بود و بزودی انجام خواهد شد افزود: عملیات ساخت مخزن ذخیره آب شهر ساری به پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی رسیده است.

وی در ادامه افزود: مبلغ قرارداد خط انتقال و مخزن پروژه تا ۲۸۵ میلیارد تومان تخمین زده شده است. همچنین اجرای ۱۴ کیلومتر خط انتقال آب در اقطار ۸۰۰ تا هزار و ۲۰۰ میلیمتر و احداث مخزن ۲۰ هزار مترمکعبی انجام شده است.

فرماندار ساری در پایان با تاکید بر اینکه تأمین آب شرب پایدار یکی از اولویت‌های اصلی ما در شهرستان ساری است اظهار کرد: در سفر روز جمعه وزیر محترم نیرو اشاره کردیم که با شناسنامه دار کردن تمامی پروژه‌های توسعه‌ای آبرسانی نسبت به طرح‌های تأمین آب همانند آبرسانی به روستاها، علاج بخشی سد فریم صحرا، لاینینگ کانالهای انتقال و توزیع آب و احداث سد زارم رود و لایروبی آب بندان های سطح شهرستان با جدیت گام برمی داریم.