پرداخت بیش از ۱۶ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات فرزندآوری در لرستان

به گزارش آوای البرز لرستان، فریبا ولیپور با اعلام این خبر گفت: از ابتدای امسال تا پایان دی ماه گذشته بانک ملی با ۳۳۵۵ مورد، بانک تجارت با ۲۴۵۴ مورد و بانک صادرات با ۲۳۸۷ مورد بیش ترین پرداخت را در تسهیلات فرزندآوری داشته اند.

وی افزود: استاندار لرستان در راستای تسریع پرداخت این تسهیلات نیز خواستار پیگیری های بیش تر شد همچنین روند پرداخت تسهیلات مربوط به فرزندآوری تا پایان سال و شروع سال جدید روند سریع تری به خود گیرد.

مدیر کل امور بانوان، خانواده و جمعیت استانداری لرستان در ادامه با بیان اینکه میزان پرداخت تسهیلات ازدواج در استان را نسبت به میانگین کشور بیش تر دانست اظهار داشت : میانگین پرداخت تسهیلات ازدواج در لرستان از ابتدای سال تا کنون ۷۸ درصد بوده است که از میانگین کشور که ۷۲ درصد می باشد بیش تر است.

فریبا ولیپور تصریح کرد : با اشاره به تعامل خوب بانک ها در پرداخت تسهیلات ازدواج، تصریح کرد: بانک ملی استان از ابتدای امسال تا ۲۳ بهمن ماه با ۱۱۳ درصد پرداخت تسهیلات ازدواج بیش ترین پرداخت را در بین بانک های استان داشته که جای تقدیر دارد.

مدیر کل بانوان استانداری بانک های کشاورزی و سپه را بعد از بانک ملی در جایگاه های دوم و سوم پرداخت تسهیلات ازدواج عنوان کرد و گفت: در بین بانک های خصوصی نیز پارسیان، دی و گردشگری بیش ترین پرداخت تسهیلات ازدواج را داشته اند.

ولیپور در پایان میزان افراد در صف انتظار تسهیلات ازدواج استان را ۵۸۷۵ مورد اعلام کرد و گفت : استاندار لرستان در جلسه ی ستاد جوانی جمعیت استان نسبت به تسریع در روند پرداخت وام های ازدواج دستور اکید داد.

۴۶