هزینه حج تمتع سال آینده از ۱۶۲ تا ۱۸۸ میلیون تومان است/ پیش‌بینی سهمیه ۸۷۰۰ نفری برای استان خراسان رضوی

به گزارش آوای البرز از خراسان، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مهدی شجاع در گفتگویی به تشریح آخرین وضعیت ثبت‌نام کاروان‌های حج و زیارت برای حج تمتع سال آینده پرداخت و اظهارکرد: فرآیند ثبت‌نام از ششم اسفندماه آغاز شده و اولوبت با افرادی است که پیشتر در سامانه reserve.haj.ir پیش‌ثبت‌نام را داشته‌اند.

وی با بیان اینکه در این پیش‌ثبت‌نام، متقاضیان علی‌الحساب ۱۴۰ میلیون تومان را پرداخت کرده‌اند، گفت: افرادی که در کاروان‌های حج تمتع سال ۱۳۹۹ نام‌نویسی و وجوه مربوط را واریز کرده بوده و انصراف نداده‌ بودند نیز می‌توانستند با طی فرآیند ثبت‌نام از روز گذشته کاروان خود را انتخاب کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین شجاع با تاکید بر اینکه انتخاب کاروان و ثبت‌نام قطعی حج تمتع ۱۴۰۳ فقط از طریق سامانه my.haj.ir انجام می‌شود، افزود: فرآیند ثبت‌نام غیرحضوری است و متقاضیان پس از انتخاب کاروان در سامانه، ۴۸ ساعت فرصت دارند به دفتر مدیر کاروانی که انتخاب کرده‌اند مراجعه کنند و سایر مراحل ثبت‌نام از جمله تحویل مدارک، انجام معاینات و دریافت تأییدیه پزشکی را پیگیری کنند.

سرپرست اداره کل حج و زیارت استان خراسان رضوی تصریح کرد: به جز ثبت‌نام‌شدگان در کاروان‌های حج سال ۱۳۹۹، مابقی متقاضیان برای تکمیل ثبت‌نام لازم است اصل قبض ودیعه‌گذاری اولیه و کارت ملی ارائه نمایند.

حجت‌الاسلام و المسلمین شجاع هزینه حج تمتع سال ۱۴۰۳ را از ۱۶۲ میلیون تومان تا ۱۸۸ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: سهمیه حج ۱۴۰۳ ایران حدود ۸۲ هزار و ۵۰۰ نفر و سهمیه استان خراسان رضوی تاکنون ۸۷۸۰ نفر است.

وی ادامه داد: زائرانی که مراحل انتخاب کاروان را تکمیل کرده‌اند، حداکثر ظرف یک هفته مهلت دارند تا از طریق سامانه‌ حج و زیارت به نشانی my.haj.ir هزینه سفر را به طور کامل پرداخت کنند. تمام متقاضیان اعزام برای سفر حج تمتع سال ۱۴۰۳ باید دارای گذرنامه حداقل با تاریخ اعتبار ۲۰ آذر ۱۴۰۳ باشند.

46