نتایج جلسه سازمان لیگ کشتی/ عضویت مرادی در هیات رییسه

ملی‌پوش سابق کشتی ایران به عنوان عضو جدید هیات رییسه سازمان لیگ فدراسیون کشتی منصوب شد.

به گزارش آوای البرز، در جریان جلسه امروز سه‌شنبه سازمان لیگ فدراسیون کشتی، محمدرضا مرادی پیشکسوت کشتی ایران و ملی پوش کشتی آزاد جوانان ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان ۱۹۹۰ به عنوان عضو هیأت رئیسه سازمان لیگ فدراسیون کشتی منصوب شد.

همچنین آرین زمانپور از مسئولان هیات کشتی خوزستان نیز به عنوان مدیر کمیته اجرایی سازمان لیگ فدراسیون کشتی منصوب شد و حکم خود را از حمید یاری رییس سازمان لیگ فدراسیون کشتی دریافت کرد.

درجلسه هم اندیشی سازمان لیگ فدراسیون کشتی که به منظور برگزاری لیگ های کشتی در سال 1403، صبح امروز در محل فدراسیون کشتی برگزار شد، ابراهیم مهربان دبیر فدراسیون، حمید یاری رئیس و محمود رنجبر دبیر سازمان لیگ و نمایندگان تیم های شرکت کننده در لیگ های کشتی از جمله دانشگاه آزاد، ستارگان ساری، بانک شهر، گروه ملی فولاد ایران، باشگاه فرهنگی ورزشی میهن، صنایع غذایی معینی پور، مقاومت البرز، پاس ناجا، رعد پدافند ارتش، آلفای مرزن آباد و نمایندگان هیئت های کشتی استان های مازندران، خوزستان، البرز و برخی از مربیان حاضر در لیگ برتر و دسته اول حضور داشتند.

حمید یاری در ابتدای این جلسه ضمن خیرمقدم به مهمانان دعوت شده، از آن ها خواست تا نقطه نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را در جهت اعتلای کشتی کشور ارائه دهند و با اشاره به افتخارآفرینی های ورزش اول کشور، اظهار امیدواری کرد که شاهد صحنه های زیبا توسط کشتی گیران در در المپیک پاریس باشیم.

در ادامه نکاتی از سوی مهمانان حاضر ارائه شد که خلاصه ای از آن به شرح زیر بود:
– سطح بندی تیم ها برای حضور در لیگ های برتر و دسته یک
– استفاده از ظرفیت تیم های دولتی در لیگ های کشتی
– پیگیری تخلفات بوجود آمده در لیگ
– متعهد کردن باشگاه ها، کشتی گیران و مربیان برای احترام به آیین نامه ها و مقررات لیگ
– برگزاری جلسه هم اندیشی توسط نمایندگان تیم ها قبل از برگزاری لیگ
– دریافت مجوز برای حضور سربازان و کادر در تیم های غیر نظامی
– تشویق برترین مربیان، کشتی گیران و تیم های لیگ
– تنظیم قراردادهای لیگ در سه نسخه و در اختیار قرار دادن آن به کشتی گیر و باشگاه
– تعیین کف و  سقف قرارداد برای کشتی گیران
– سطح بندی مبلغ قرارداد برای مدال آوران، کشتی گیران ملی پوش و …
– افزایش مدت زمان لیگ و تمرکز زدایی از آن
– پیگیری جدی پخش تلویزیونی به خصوص شبکه سوم سیما
– حفظ شأن و جایگاه کشتی بعنوان ورزش پهلوانی و جوانمردی در مسابقات
– تشکیل کارگروه های مختلف برای بررسی مشکلات و موانع
– مشخص شدن مبلغ سقف قرارداد ها پیش از آغاز مسابقات
– برخورد با کشتی گیرانی که با وجود داشتن قرارداد کشتی نمی گیرند
– برخورد با پدیده جذب کشتی گیر برای کشتی نگرفتن
– استفاده از خبرگان و افراد توانمند در هیئت رئیسه سازمان لیگ

در ادامه ابراهیم مهربان در این جلسه گفت: از تمامی دست اندرکاران، کشتی گیران، مربیان و حمایت کنندگان مالی برای حضور در لیگ قدردانی می کنم.
دبیر فدراسیون تصریح کرد: مسائل مختلفی در جلسه مطرح شد، اما باید از گذشته درس گرفته و به فکر ساختن آینده باشیم، پس بهتر است گذشته ها فراموش و بهترین تصمیمات برای آینده گرفته شود.

وی اظهار داشت: امسال به جهت اینکه تیم های ملی ما خود را برای المپیک آماده می کنند برای ما مهم بود، اما از طرفی به دلیل اینکه لیگ باعث می شود کشتی گیران و مربیانی که در تیم ملی نیستند دیده شوند و از لحاظ اقتصادی بهره ببرند، فدراسیون نهایت تلاش خود را در برگزاری این مسابقات کرد.
مهربان ادامه داد: کشتی بعنوان شانس کسب مدال در المپیک محسوب می شود و اهمیت گرفتن نتیجه برای ورزش ایران مهم است و به همین دلیل می باید طوری کار می کردیم که به برنامه های تیم های ملی نیز لطمه ای وارد نشود.
دبیر فدراسیون کشتی گفت: از سازمان لیگ می خواهیم که سال آینده در تدوین آیین نامه برگزاری رقابت های لیگ تمام تلاش خود را کند و مشکلات را اصلاح کند تا آیین نامه قوی تدوین شود.

وی افزود: از نظرات تیم های حاضر و افراد خبره و صاحب نظر هم برای تدوین آیین نامه استفاده شود و از شما می خواهم که نظرات خود را به صورت مکتوب ارائه دهید.

مهربان با اشاره به اینکه لیگ علاوه بر اولویت مادی، بار فنی نیز دارد، اظهار داشت: رقابت های لیگ برتر همچنان که توانست یک چرخه مالی را برای کشتی گیران و مربیان داشته باشد، فرصتی شد تا کشتی گیرانی که کمتر دیده می شوند، خود را نشان دهند.
دبیر فدراسیون کشتی در پایان خاطرنشان کرد: تیم ها و باشگاه ها حساسیت داشته باشند در انتخاب سرپرستان خود، وجهه کشتی یک ورزش پهلوانی، جوانمردی و اخلاق مدار است و نباید کسانی بعنوان سرپرست باشند که فرهنگی خارج از این رشته اصیل و بداخلاقی را وارد لیگ کنند.
حمید یاری در پایان این جلسه گفت: فدراسیون کشتی نگاه ویژه ای به برگزاری لیگ دارد، هرچند که در دوره های قبلی برگزاری این مسابقات، مدیریت های مختلف فدراسیون نگاه های متفاوتی به برگزاری لیگ داشتند و شاید یکی از صدماتی که به لیگ وارد شده است، برخی از این نگاه ها بوده است.

وی تصریح کرد: سازمان لیگ در سال 1397 صاحب اساسنامه شد و به نظرم در آن همه چیز دیده شده، اما این ایراد ما است که نمی توانیم به خوبی آن را اجرا کنیم.
رئیس سازمان لیگ اظهار داشت: بحث استقلال سازمان لیگ باید با هماهنگی فدراسیون کشتی باشد، چراکه ساختار کشتی با سایر رشته های ورزشی متفاوت است.
یاری با تأکید بر اینکه حفظ اسپانسرها فقط بر عهده سازمان لیگ نیست، تصریح کرد: ما نهایت تلاش خود را برای حفظ حمایت کننده های مالی می کنیم اما خانواده کشتی اعم از مربی، کشتی گیر، دست اندرکاران و هیئت ها نیز باید به گونه ای رفتار کنند که بتوانند اسپانسرها را در کنار کشتی حفظ کنند.
وی گفت: در بحث پخش تلویزیونی نیز، رسانه ملی پروتکل هایی دارد که باید رعایت شود و ما با توجه به حساسیت ها و سطح مسابقات می توانیم پخش شبکه سوم را داشته باشیم.

یاری اظهار داشت: فدراسیون و ما اعتقاد زیادی به جلسات هم اندیشی داریم و باید دست به دست هم بدهیم و کمک کنیم که روند کار بهتر شود.
رئیس سازمان لیگ در مورد جذب اسپانسرها خاطرنشان کرد: تلاش ما رایزنی با حمایت کنندگان و ارائه فرصت های تبلیغاتی کشتی به آن ها هستیم و نهایت تلاش خود را می کنیم که آن ها را به کشتی جذب کنیم.

انتهای پیام

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.